Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kikika87
28. led 2013

@kessa Tak sem zvědavá jestli sem po mámě zdědila plodnost :D Asi jo,je to případ od případu.....

kessa
28. led 2013

@kikika87 no já taky doufám, že nám to půjde jako našim a ne jako tchánům...uvidíme, hlavně to chce zůstat nad věcí, což je asi dost hrůza, když se nedaří. Hlavně nepodlehnou tomu, že dneska musíme, protože je ovulace ☹ Já to první měsíce nechci vůbec řešit. Jen po vysazení začnu měřit teplotu, ale spíš ze zvědavosti, jak moje tělo funguje, než ke sledování, kdy znásilnit manžela 😀

kikika87
28. led 2013

@kessa Taky chci zůstat nad věcí,ale ono je to těžké 🙂) Ovulaci sledovat budu podle té aplikace a když budu vědět,že ji mam tak prostě bude sex. Myslím,že manželovi to vůbec vadit nebude a nemusí vědět,že to dělám jen protože by to zrovna mohlo vyjít :DD Zase proč se dřít zbytečně :D teplotu min.první 3 měsíce měřit nechci,to musí být fakt hodně pravidelné a to já bych zapomněla a prostě pri mě zbytečná starost hned na začátek...

janina_sun
28. led 2013

@vroninka22 no je to přesně jak píšeš 🙂 člověk se ty dotazy snaží neřešit, ale někdy se to nedá 🙂 a nejvíc asi to, že se hodně lidí ptá (třeba i několikrát týdně) a když jim dáš stejnou odpověď, tak Ti na to řeknou "tak hlavně to neřešte a buďte v klidu" ... :D no to my jsme, ale to okolí nějak nemůže pochopit...a nejvíc mě dorazila tchýňka o víkendu, kdy se mě ptala, jestli jsme oba v pořádku...no co na takovou věc říct...asi otázku "a neměli bychom snad být?"... to se pak hned chytla za nos a začala se omlouvat...berou to asi podle nich...tchýňka i moje mamka otěhotněly víceméně napoprvé...tak jim to teď přijde asi divný, že my furt nic...ale tak jim v té době bylo 20...nám je o deset víc a asi i to má nějakou roli...no, nějak to musíme vydržet 🙂 taky přeji hodně štěstííí !!! 🙂

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 tak mám i kamarádky, kterým se to taky podařilo hned 🙂 ono je to různý a uvidíš, že třeba hned příští měsíc nám sem napíšeš novinku, žes našla dvě čárky na testu 🙂

vroninka22
autor
28. led 2013

@janina_sun tak to bohužel je, ale někdy mě to leze pěkně na nervy, zase je to podle mě lepší, než když někdo nechce, aby jste ještě měli malé a pořád dokola povídá, ještě máte čas, prvně si zaři´dte domácnost a užijte si a pak si dělejte co chcete.

janina_sun
28. led 2013

@vroninka22 no to máš pravdu...to je zase druhý extrém....někdy mi přijde, že člověk není ani tak pod tlakem z toho, že se zatím nedaří miminko, jako ten tlak okolí...holky a taky máte někdy takový ten pocit, že se chvíli děsně těšíte, pak máte zase chvíli, kdy máte spíš pochybnost, zda se to všechno zvládne...a taky máte pocit, že je tolik informací, že se v tom člověk ztrácí? 🙂 já teď koukala i na ten pořad "Čtyři v tom"...nedíváte se někdo? 🙂

zuzikakuki
28. led 2013

Ahojky holky pokud můžu, přidám se k Vám 🙂 s manželem se snažíme od léta a teď si třetí měsíc sleduju teplotu. Cyklus je u měn v pořádku, ovulka normálně probíhá, ale stále se ne a ne zadařit i když ve dny velkých šancí se snažíme. Minulé dva cykly vypadaly nadějně, o to větší zklamání, když teplota pak letěla dolů a dorazila MS. Asi na to nesmím tak moc myslet, ale to se hůře dělá. Mám v plánu se teď uvolnit cvičením a jógou a přijít na jiné myšlenky a uvidíme. Ale jsem už docela ve stresu. Jinak beru vitaminy a kyselinu listovou. Zkouším cvičit i Mojžíšovou ale cviky mi zatím nejdou asi dobře. Dneska mě trochu bolel krk. Nemáte nějaká další tip, co u Vás zafungovalo 🙂

kikika87
28. led 2013

@janina_sun Jo jo,četla jsem,že šance je vždy 20%....tak třeba budeme mezi těmi vyvolenými...

kikika87
28. led 2013

@janina_sun Koukám na to pravidelně a docela mě to baví 🙂) Mě přijde,že to na nás všichni vycítili,že se začneme snažit...normálně se všici vyptávali po svatbě,což je normální...pak to utichlo a od nového roku se mě zeptal snad každý. No nemám to napsané na čele ???
Ale nechci o tom všem říkat,protože pak budou otázky ze všech stran a jako naschvál nám to nepůjde :///

janina_sun
28. led 2013

@zuzikakuki ahojky, vítej 🙂 tak to je mi líto, takové to zklamání, kdy se člověk těší, že už by snad a najednou MS, viď? Tak držím moc a moc palce, aby to vyšlo 😵 já jsem začala měřit teplotu před 4 dny, tak uvidím...ale zase neměřím ve stejnou hodinu, což je pak asi zbytečný...ale tak spíš jen tak pro zajímavost...chtěla bych zjistit, zda u mě vůbec k ovu dochází a kdy zhruba...rozhodil se mi za poslední půl rok dost cyklus, tak vůbec teď nevím, kdy jsou ty správný dny...tak přeji hodně štěstí a ať to brzy vyjde !! 🙂

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 jj, taky mě ten pořad baví 🙂 člověk vidí různé vztahy, různé povahy a hlavně jak je každé těhu i porod jiný 🙂 My jsme taky nijak moc nerozšiřovali, že už se snažíme, ale tak nějak po svatbě to berou lidi asi jako automatické a ví, že oba máme děti moc rádi...takže tak asi ví, že bychom mimi chtěli....v práci se jedné kolegyně dcera vdávala ve stejný den jako já a už je v 5.měsíci, takže se tak nějak každý i díky tomu ptá, kdy to miminko budeme mít my 🙂 někdy už se to snažím převrátit ve vtip a odpovídám, že díky tomu, že by to u nás klidně mohla být dvojčátka, tak si prckové vyčkávají a že nakonec ještě všechny předběhneme 😀

zuzikakuki
28. led 2013

Děkuju za pozitivní slova 🙂 Já mám dlouhé cykly cca 33 dní takže ovulku mám déle kolem 19DC ale tu třetí fázi po ovu mám aspoň těch 12 dní což je dobré. Ano přesně tak to zklamání je velké a kor když to vidím dle teplot jeden den 37,3 a druhý den 36,5 jako vždy tak to už vím, že teta z červený lhoty už ke mně chvátá pendolinem. No snad se tento měsíc zadaří, snaživé období nás teprve čeká, ale samozřejmě to neděláme jako stroje jen v období ovulace 🙂 to by bylo na hlavu 🙂 Měřit by se opravdu mělo ve stejnou dobu nejlepší je hned ráno, jak se vzbudíš, jelikož vstávám každý den ve stejnou dobu, je to lehký. Tobě taky hodně štěstí ať to brzy vyjde a máš na testu //

janina_sun
28. led 2013

@zuzikakuki děkuju 🙂 jako v týdnu se mi to daří jako Tobě, měřit ve stejnou dobu...ale o víkendu se nějak nemůžu donutit vstát kolem 6hod...i když stačí jen naměřit a spát dál 🙂 tak je jasné, že člověk to nemůže dělat jako stroj "tak táto, šup na to, dnes je den D" 😀 i když se kolem ovulky třeba snažíme všechny víc, že? 🙂 jako znám extrém, kdy holka dávala klukovi na trenky mraženou zeleninu, páč se dočetla, že spermie jsou živější po studené sprše nebo v chladnějším období :D pak dělala i svíčky a takové ty různé babské recepty....a k tomu se tedy dopracovat nehodlám 😀 říkala jsem to doma manželovi a ten se začal smát, že až na něj nastoupím s mraženou zeleninou, že to hlavně nesmí být kapusta, že tu nemá rád 😀 😀 😀 😀 no je potřeba se i zasmát, že? 🙂 takže další měsíc je tu a uvidíme 🙂 hodně štěstí 🙂

kikika87
28. led 2013

@janina_sun No to snad ne :DD S mraženou zeleninou by mě Mikeš hnal :DDD To je hrozná kravina :D

@zuzikakuki Holky nebojte,ono to vyjde zrovna když to budeme nejméně čekat!!!! Ale prostě chápu,že ono se od toho
už moc odpoustat a nečekat to,nejde :((( Mě čas vůbec netlačí,ale když už sem se konečně rozhoupala,že to zkusíme
tak bych nejraději hned....to si prostě člověk nemůže pomoct :D Budu spokojená když se to podaří do května,fakt 😀

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 no já tomu taky nevěřila :D :D :D tak uvidíš, třeba budeš těhotná ani se nenaděješ 🙂

cucito
28. led 2013

Ahoj holky, tak jsem se dnes konečně rozhodla, že ve čvrtek doberu poslední prášek a pro nové balení už si nepůjdu 😀 Svatbu máme v červenci, ale HA beru téměř 9 let, do toho laparoskopie (praskla mi cysta na vaječníku), takže se chci trochu pročistit a zároveň mě opravdu děsí, že to prostě v dnešní době není samozřejmost - otěhotnět. Sestra 1x zapomněla prášek a má krásnou holčičku, ale já se obávám těch mých zdravotních komplikací. Snad to ale bude v pohodě...

krejci1510
28. led 2013

@janina_sun ja vzdycky, kdyz si predstavim, ze bych treba do roka mohla byt maminka, tak me vylozene polije takovy hrozne zvlastni pocit, kde se misi obrovska radost s silenym strachem 😕 Ale tak zvladly a zvladaji to jine, tak proc bychom to nezvladly my 😉

krejci1510
28. led 2013

@janina_sun jinak jsem taky manzelovi rikala ze srandy, ze vzdycky dostane rozpis na mesic, kdy a v kolik bude sex, protoze se bude muset snazit 😀 Tak mi na to rekl, ze se snazit nepotrebuje, pry se staci trefit do terce hned napoprve 😀

zuzikakuki
28. led 2013

@janina_sun Přesně jak píšeš o víkendu se jen vzbudím změřím a zapíšu do mobilu do jedné aplikace a chrním dál :D můj manžel má furt pocit že to chce aby k tomu došlo spontánně ale musela jsem mu vysvětlit že nejsem plodná celý měsíc, což si vyslechl a divil se, že toto nevěděl 🙂 asi když to brali v biologii tak chyběl :D To se teda snažíme v období ovulky více, to je pak čísel :D Teda mražena zelenina brrrrrrrrr 🙂 svíčky nepomáhají a je to blbost dle mě, nejlepší je na to asi hupnout večer a pak už nejít do rána na wc a v klidu ležet navíc můj manžel po ránu nefunguje takže jediná šance večer 🙂 jediné co jsme udělala u manžela je sada nových volných trenek na spaní aby si nářadíčko nemačkal. Tak hodně štěstí a hlavně klid i když to říkám já ta pravá co je ve stresu 🙂 Hodně štěstí 🙂

@kikika87 Přesně tak. Říkám si, že kdybychom se začali snažit hned po vysazení antikoncepce jen stylem nechránit se třeba bychom byli už v tom, ale jelikož jsme se začali snažit od určitého období a věděli jsme, že to chceme, tak nás to asi zablokovalo 🙂 Mně taky čas netlačí, ale přece jen mi je už 28 🙂 Já bych už taky chtěla do léta mít úspěšně v bříšku poklad tak uvidíme každopádně držím pěsti 🙂

janina_sun
28. led 2013

@cucito ahojky, hodně štěstí a myslím, že ani tato zdravotní komplikace vám to nezablokuje 🙂 moje kamarádka měla taky tuhle laparoskopii kvůli cystě a dnes má krásnýho chlapečka 🙂

janina_sun
28. led 2013

@krejci1510 no Zuzi, to mi povídej...jsou to stavy, co? chvilku nesmírné těšení a představa, jak ten uzlíček "mačkáme" v náruči, čmucháme k tomu voňavýmu tělíčku a pak zase ta obava, jak to všechno zvládneme nejen finančně, ale tak vůbec...ten kolotoč 🙂 ale jak říkáš, zvládli to ostatní, tak my taky!! 🙂

janina_sun
28. led 2013

@zuzikakuki no to snad chlapci nechodili do školy žádnej :D ten můj taky netušil 🙂 myslel si, že co milování, to jeden pokus 😀 😀 ale tak taky jsme se jen tak teoreticky bavili, co kdyby to nešlo, co dál a tak...a sám navrhnul, že by případně šel na vyšetření i on, jestli třeba není chyba u něj...měl chudák pocit, že je něco špatně, když proběhlo už tolik čísel a nic...tak jsem ho uklidnila, když jsem z jeho dvojmístnýho čísla udělala jednomístné :D

cucito
28. led 2013

@janina_sun Děkuji, snad máš pravdu! Často mívám bolesti břicha, ať už během MS nebo mimo..Změnila jsem i gyn dr, říkal mi, že to mám psychické, ale ta bolest byla opravdová! Po operaci jsem byla v lázních, chodím pravidelně na kontroly, aby tam zase něco nebylo..Nemám z toho dobrý pocit...

zuzikakuki
28. led 2013

@janina_sun To i ten můj už říkal, že by šel klidně na vyšetření, ale na to si myslím, že je u nás i Vás brzo. Tohle bych řešila tak za půl roku třeba. Normální snažení bez výsledku je prý jeden rok mi říkal můj doktor, tak je na stres asi ještě brzo 🙂 Jojo to pak chlap čučí, si myslí že udělal tolik čísel za měsíc a ejhle těch co byly k něčemu v důležitém období bývá jen malá část všeho 🙂 to jsem pak slyšela tak proč se snažíme celý měsíc :D jsem mu řekla, že nechci aby nevyšel ze cviku a ať to bere jako tréninky 🙂

janina_sun
28. led 2013

@cucito vůbec se Ti nedivím...taky bych měla strach a asi na to pořád myslela....to si člověk může tisíckrát říct, že má být v pohodě, ale psychiku prostě "nepřečůráš" ... tak hlavně, aby už bylo vše v pořádku, bylo jen líp a brzy i ty dvě čárky na testíku 😉 držím palce!

janina_sun
28. led 2013

@zuzikakuki Ty jsi vtipná 😀 😀 😀 "ať nevyjde ze cviku" 😀 😎 máš recht :D jj, tohle byla jen taková diskuze co by, kdyby...ale zatím se snažíme relativně "chvíli"...pokud by se do příští zimy nezadařilo, tak to asi začnu řešit...teď je to ještě opravdu brzy. Zatím ani sama nevím, jak mi to tělo pořádně funguje...po vysazení jelo furt ten "hodinkový" režim, kdy vše probíhalo pravidelně s přesností skoro na hodinu...ale pak se to všechno nějak rozhodilo a teď se snažím to tělo víc poslouchat a zjistit, jak to vlastně mám 🙂 kdy je ovu, kdy ne a pak se uvidí 🙂

cucito
28. led 2013

@janina_sun Nejhorší je, že se budu klepat, aby se zadařilo. Až se zadaří, tak se budu bát, abych donosila.. Kolegyně porodila v 6. měsíci. Šla normálně na kontrolu, nic jí nebylo, otěhotněla hned, ale pak to vzalo rychlý spád, vrtulník, Praha..Malý je naštěstí v pořádku, ale mě to vyděsilo dost!

martakl
28. led 2013

Ahoj holky, teda vy jste s tou diskuzí za včerejší večer poskočily - teď jsem prolouskala celý dvě stránky😀 Vítám všechny nově příchozí🙂 Co nového u nás - dnes jsem 31DC a jelikož mi už druhý den klesá BT, tak očekávám každým dnem tetku z červené vody (ačkoliv graf ještě před dvěma dny byl plný naděje). Doufám, že se MS dostaví rychle, tohle čekání mě nebaví a aspoň se pak vrhneme do dalšího měsíce snažení🙂 Na což manžel dnes konstatoval: "únor bude náš" a mimčo bude listopadové stejně jako on😀

janina_sun
28. led 2013

@cucito to si nesmíš připouštět....jinak se z toho pomineš....musíš věřit, že to všechno bude dobré...chápu, že tu obrovskou obavu máš....ale vůbec si nedovol to připustit....budeš silná a miminko taky 😵