Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

muribana
4. únor 2013

@janina_sun asi blby dotaz: pouzivam ms kalendar womenzone a tam se mi ukazuje, kdy je ms a kdy ovulace a plodne dny. pocitam, ze tedy behem techto vyznacenych peti dnu je vetsi sance. proc tedy jeste ovu testy?? 😨 abych vedela, ktery z tech peti dnu je uplne ten nejlepsi??

terunka88
4. únor 2013

@janina_sun Jo, ovulační testy jsou fajn, já mám odměřeno asi 14 cyklů a jsem spokojená 🙂 Ne-e, my až v létě...právě hlavně z pracovních důvodů a i aby nám dali hypotéku na vlastní byt atd.. 😉 Co ty? Promiň, určitě jsi to to tady někde psala, ale nechce mi to dohledávat 😅

janina_sun
4. únor 2013

@muribana no,já graf na womenzone taky používám...to, že jsou tam dny vyznačený, je sice hezký...ale nějak z těch teplot neumím určit, zda vůbec ovulace proběhla...to,že mi to tam počítač vyhodnotí podle MS neznamená, že k ovulaci opravdu dojde...je to taková pravděpodobnost...tak proto...my se v těch dnech snažili i v prosinci a nic...a posledních pár měsíců se mi docela rozhodil cyklus, tak kdo ví, jestli ta ovulace není dřív nebo později....

janina_sun
4. únor 2013

@terunka88 to se nic neděje, já se taky občas ptám na stejné věci, je nás tu tolik, že v tom mám někdy guláš a kór u holek, které nemají foto (což chápu, že máte důvod, už to tu holky psaly) 🙂 my už se snažíme od září/října...nechávali jsme tomu volný průběh...a teď v lednu jsem zkusila měřit teplotu...ale nejsem z těch grafů moc chytrá, tak právě myslím, že ty ovulační testy by byly jistější, no 🙂

kopeckovi
4. únor 2013

@krejci1510 Tak jsem právě docvičila 😀 A myslím, že zítra si dám zas.. ta půlhodinka není tak moc, aby to člověk nezvládl a zapotila jsem se celkem slušně.. tak uvidíme jak dlouho mě to vydrží 😀

terunka88
4. únor 2013

@muribana Ale na womenzone jsou tabulkové výpočty, podle toho se nedá moc řídit, jen orientačně..počítač ti přeci neřekne, kdy máš ovulaci 🙂 Každá má ovulaci jinak, nedá se říct, že když máš cyklus 28 dní, tak ovulace je vždy 14. den cyklu..Právě proto je dobrý poznávat svoje tělo buď měřením teploty nebo ovulačníma testama..A hlavně někdo může otěhotnět fakt třeba jen jeden nebo dva dny v cyklu, proto je dobré znát i ten přesný den..

michaelarackova
4. únor 2013

@terunka88 Jasně,chápu...

terunka88
4. únor 2013

@janina_sun Já si teplotu měřila taky, ale po pravdě jsem pak byla už líná a přesedlala na testy..je to pro mě daleko pohodlnější a testy spotřebuju fakt třeba jen 3 za cyklus, takže to je za pakatel..🙂

michaelarackova
4. únor 2013

@muribana No, tu ti asi dlouho nepovolí! 🙂 Ale na pamatováka dobrý! 😀

janina_sun
4. únor 2013

@terunka88 jj, bude to tak nejlepší 🙂 stejně z těch teplot neumím pořádně nic vyčíst a hlavně o víkendu se mi nechce vstávat v 6hod jako v týdnu, tak to taky zkresluje...no není na to takovej spoleh, jako asi na testíky, no 🙂

muribana
4. únor 2013

@kopeckovi uz jsi uvazovala jak se budes udrzovat fit, abys moc nepribrala behem tehu? koukala jsem ti do alba, mas tam moc pekne modely. ty modelky maji jen brisko, vic na sobe ani kilo tuk

michaelarackova
4. únor 2013

@muribana Až to zjistíte, jak na to, ne že si to necháte jen pro sebe! 🙂

ajjulle
4. únor 2013

Ahoj devcata! 🙂 pridala jsem se k vam nekdy na zacatku a ted nejak nestiham, tak aspon z povzdali koukam, jak je tady rusno 🙂 my si naplanovali snazeni az na leto, ale kdo vi, jestli se plany neprehodnoti... v prubehu ledna jsem si nebyla jista a poslala manzela pro tehotensky test... a on mi donesl cele baleni testu- ale ovulacnich...... tak jsem si rikala, ze i kdyz se jeste teda nejak extra nesnazime, spise naopak, takze je i presto zkusim... nevite nekdo, jak moc jsou spolehlive? ac jsem testovala pravidlene, tak jsem zjistila, ze tento mesic jaksi ovulka vubec nebyla... ☹ ... takze kdo vi, jak to vsechno bude... jeste uvazuju o mereni teploty, hezky me to cteni vasich prispevku k tomu motivuje 🙂 ale budu to muset jeste prostudovat, kdy a jak se ma merit 😉
Ale rozhodla jsem se, ze kdyz teda jeste netehotnime, tak ze aspon do te doby, nez to pujde, dam nejake kilco dolu... tak jsem dneska zacala s tou slavnou Jillien... cvici to taky nekdo z vas? a pokud ano, jak jste na tom?

krejci1510
4. únor 2013

@blankafs volejbal jsem dřív hrála závodně, na podzim jsem po čtyřleté pauze opět začala, ale jen tak pro zábavu. Turnaje mě nikdy nebavily. Chodím hrát v Praze.

terunka88
4. únor 2013

@ajjulle Ahoj 😉 K těm ovulačním testům - jak dlouhé máš cykly a jaké dny sis testy dělala? Jinak jsem tady už párkrát psala, že je opravdu důležité testy dělat ve stejnou dobu (+- hodina), mně se nejvíc osvědčilo odpoledne, mezi 15.-17. hodinou. A taky poměrně zásadní je aspoň 3 hodiny před testováním nepít. Já jsem zvyklá pít hodně a ještě když jsem ze začátku neměla tolik zkušeností, stávalo se mi poměrně často, že jsem měla test negativní i když podle dalších přiznaků (teda hlavně podle plodného hlenu) měl být pozitivní (tím pitím byla moč hodně naředěná a test ten luteizační hormon vůbec nezachytil...).

kopeckovi
4. únor 2013

@muribana Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlela... ale rozhodně bych ráda chodila na břišní tance pro těhotné 😀 Chodila jsem na ně ráda už dříve, teď není moc čas.. radši zajdu na nějaký pořádný cvičení, což zase v těhotenství úplně nepůjde. Jinak budu doufat, že se ze mě nestane úplná koule 😀 Vypadat jako ty modelky by se mi líbilo, ale to je asi nereálný 😀

muribana
4. únor 2013

@kopeckovi jak jsem si ty fotky prohlizela, tak jsem si rikala, ze ony urcite nejsou tehotne, jen to brisko maji vycpane 😀

kopeckovi
4. únor 2013

@muribana To jo no.. i když měla jsem kolem sebe i těhotné kamarádky, které tak opravdu vypadaly.... jen bříško jinak nic 🙂 A taky jim to šíleně slušelo 🙂 Ale nám to taky bude slušet 😀

bride_lucie
4. únor 2013

Děvčata, o Jill mi nemluvte! Včera jsem dokončila Level 1, dneska začátek Levelu 2. Jenže jsem byla v práci na nohou celých jedenáct hodin, přišla jsem domů totálně unavená, ale říkám MUSÍŠ LUCINO, MUSÍŠ! A teď se mi chce brečet!!!! 😀 To je strašnej zabiják, ale já si to dám - musím! 😀

Jo a mimo jiné je dnes i v něčem jiném důležitý den - dnes bych si normálně brala první tabletku z nového platíčka. Trochu mě to ale celé děsí 😅 Jsem ale zvědavá, jak to bude s tím cyklem teď, co se všechno u mě změní - nálady nebo pleť atp. 🙂 Teploměr už je přichystaný na nočním stolku, na ovu testy je ještě chvilku čas, ale na ně už se taky těším 🙂

kopeckovi
4. únor 2013

Ještě se chci zeptat nechávala jste si některá fotit boudoir fotografie? Třeba před svatbou? 😉 ... Já to před svatbou nestihla, ale teď to chci dohnat, ještě než budeme mít miminko.... za čtrnáct dní se jdu nechat fotit... chci to dát manželovi jako dáreček, tak jsem na to celé zvědavá 🙂 Tak jestli nemáte některá zkušenost 🙂

malinna
4. únor 2013

@phuskova :jj,to jsem taky četla o tom mnohočetném těhotenství a to bych taky teda nee🙂 stejně jsem zvědavá,jaká to bude za týden, bez anti..🙂jinak na mimčo celkem i našetřeno máme,když už,tak se bojím,jak to pak budeme zvládat až bude větší,to jsou větší výdaje a práce už se pak taky moc nedá.

blankafs
4. únor 2013

@krejci1510 já taky hrála zavodne. A ted cca 3 roky už ne kvůli kolenum. Mám 4 plastiky LCA. Když se na to koukám, tak bych to taky jeste chtela zkusit, ale už asi jen na beach. Na tvrdým uz nemuzu. Tak pokud se do leta nezadari, dam tomu jeste šanci 🙂

malinna
4. únor 2013

@bride_lucie :tak já zase odpočítávám posledních 6 tabletek a pak na tom budu stejně a taky jsem teda zvědavá,jak velké to budou změny...

janina_sun
4. únor 2013

@bride_lucie tak Luci, chválím za vůli a nasazení při Jill 😀 a gratuluji k významnému dni 🙂

janina_sun
4. únor 2013

@kopeckovi jj, já jsem se nechávala fotit taky 🙂 a Michal měl obrovskou radost !! 🙂 super dárek 🙂 kdy jdeš?

kopeckovi
4. únor 2013

@janina_sun Jdu 19.2.... doufám, že to Toma taky potěší 🙂 A kde si se nechala fotit? Já jdu k Lucii Schweinerové, moc se mi ty fotky líbí... ale furt se nemůžu rozhodnout co na to focení vybrat 😀

janina_sun
4. únor 2013

@kopeckovi já byla u Hanky Skácelové v Praze...měla jsem s sebou spodní prádlo (kalhotky, podprsenku, nějakou tu košilku a krajkové tričko)...ozdoby do vlasů nebo náramky atd...to tam Hanka měla, tak mi to na focení půjčila...pak můžeš vzít třeba punčochy, podvazky...záleží, jaký styl chceš...já nechtěla nic moc divokýho...spíš romantiku...můžu sem dát ukázkové foto nebo Ti to poslat na mail, když mi pošleš adresu do zprávy 🙂

kopeckovi
4. únor 2013

@janina_sun Tak jo hodila jsem ti do ip maila, jsem zvědavá 🙂 Ráda se mrknu. No já už se na to děsně těším... podvazky mám nachystaný to se mi líbí a pak uvidím no... Bude to zajímavý 🙂

smisca
4. únor 2013

Ahoj holky, teda to se nedá stíhat to vaše tempo 😀 Jinak se hlásím do klubu narozených pátek 13., s atopickým ekzémem a milujících zumbu.
S tchýní i tchánem vycházím dobře, ale to je možná i tim, že bydlí dál a nevidím se s nimi tak často.

A co říkáte na čtvrtý díl "Čtyři v tom" ?

Na snažení jsem zatim vybavená jen listovkou, kterou od března začnu brát. A taky jsem se díky vašim příspěvkům rozhodla koupit kontryhelový čaj - mám bolestivou i nepravidelnou ms, tak snad to pomůže.

Jo a chtěla jsem se zeptat - chceme pořídit novou postel s kvalitním roštem i matrací (to se při snažení taky bude hodit 😀) - nemáte někdo tip, kde cenově výhodně nakoupit, případně kde nám dobře poradí?

kessa
4. únor 2013

@kopeckovi Já sem taky fotila, ale je to asi už dva (tři) roky- ten čas letí.. Bylo to překvápko na Vánoce- kalendář z fotek je na zdi pořád- nechce ho dát pryč 😀 Já jsem fotila s Lenkou Fialkovou (ještě když byla v Brně), teď je vdaná takže má jiné jméno a žije myslím v Trutnově? Každopádně mužskej byl dojatej- ví jak nerada se fotím..