Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

elineckamala
17. únor 2013

Ahojky holky taky bych se chtěla snažit o mimi v roce 2013. Je mi 22 ket myslíte, že to není brzo? Přítl je o 10 let starší dnes to s ním chci probrat prosím poradte mi jestli to neni brzo? a mam do toho jít? dekuji za odpoved

sluneccnicee
17. únor 2013

Ahojte holky
my se s manželem snažíme od října a pořád nic.Prášky jsem nikdy nebrala.Manžel si dával pozor.Myslela jsem si ,že to není problém otěhotnět,ale jak se zdá asi je.Začínám být nervozní..... Ono se to řekne nemyslina to ,ale co si budem povídat.... jsme baby a my bychom chtěly vše hned....... :D TAKŽE S PÍLÍ DO TOHO

fwllo
17. únor 2013

@vroninka22 on to tak určitě nemyslel, ale strašně to zamrzí viď ☹ posílám alespoň takhle po internetu pohlazení a srdíčko..
@sluneccnicee Na větu nemysli na to už jsem asi alergická 😒 Kdo nezažil, nepochopí..

Ale holky, dneska jsem se dozvěděla o kamarádce, jednou potratila a pak se jim dlouho nedařilo.. Ha a je 11 tt 🙂 prostě se každá jednou dočkáme, to mě drží nad vodou 🙂 a už mám skoro dobrané první platíčko těch hormonů, tak už jen dvě a jdeme na to 😵

kessa
17. únor 2013

Téda, holky, vy jedete..od pátku jsem nestíhala číst, tak jsem to teď prolítla 🙂 Obdivuju všechny, které zvládáte ještě doma cvičit, já dojdu z práce a už fakt na něco takového nemám sílu- a to jsem před pár lety sportovala docela dost.. Ale alespoň s tím pejskem chodím na vycházky a v těhotenství plánuju dlouhé vycházky se psem- protože na to bude konečně čas 🙂
Jinak s tím jídlem- já se snažím vařit zdravě a manžel má zdravá jídla rád- takže s ním nemám problém- sní mi zeleninový salát, sojové maso, kuskus... Takže toto problém není 🙂

A jinak jsme byli u tchýně a podívat se u švagra na miminko. No holky, jsem zklamaná- švagrová byla opět studený čumák, okatě dávala najevo, jak zavazíme a rušíme..No pak nám ještě tchýně vykládala nějáké příhody a dokonce měla švagrová blbé řeči o mém muži (před tchýní), no když nám to tchýně říkala, tak plakala (a to už to bylo před x dny ☹ ). No jsem fakt zklamaná a nejvíc mě to mrzí kvůli tchýni- ona je fakt hodná a hrozně jim pomáhají, protože jsou na tom blbě s penězma a pak je jí odměnou chování její snachy.. Třeba dneska jim dopo psala, jestli nechtějí s něčím pomoct, že by jim třeba udělala oběd a ani se jí nedostalo odpovědi..Pak ji synáček volal a dozvěděla se, že jsou u jejích rodičů, kteří sezvali všechny strýčky (jeden má chřipku) a oni tam dotáhli týdenní miminko.. Tak mě to mrzelo i za ni 😠 Myslím, že spousta ženskejch by takovou hodnou a fajn tchýni brala všema deseti 🙂

krejci1510
18. únor 2013

@fwllo kolegyne se snazila tri roky 😒 Tak dlouho bych to ja nevydrzela ☹

kopeckovi
18. únor 2013

@phuskova Já to většinou nakrájím na kostičky posypu nějakým oblíbeným kořením a osmahnu na trošičku oleje 😉 Vyzkoušej a snad ti to bude chutnat, dělám takhle šmakouna i tofu a pak se oblizuju až za ušima 🙂

phuskova
18. únor 2013

@bride_lucie No uvidí se, po 10ti letém práškování, bych se ale nedivila, kdyby jsem byla anovulační:/ Ale tak vysadila jsem už teď, takže nějaký ten čas na srovnání mám..🙂
@michaelarackova jinak holky já přemýšlela a mě stejně nezbyde nic jinýho než zase hormony, protože jsem na latex alergická, docela se toho děsím i teď, akorát teďka můžem v klidu spoléhat na přerušovanou nebo na plodné/neplodné dny, protože nic víc než že otěhotním se stát nemůže, že jo 🙂) Ale v budoucnu to tak lehký nebude, že jo:(
@vroninka22 To mě mrzí, určitě měl jen špatný den, my se taky občas pohádáme kvůli penězům a většinou to bývá, když zjistíme, že nám nějak moc rychle mizej nebo že nezbývaj už skoro moc :( U nás kouří Vašek,ale já mu to nevyčítám, protože kouřil ještě než jsme se poznali, tak by mi to přišlo nefér...takže snad měl prostě jen špatnou náladu a pak se omluví za ty silný slova:(

phuskova
18. únor 2013

@elineckamala já myslím že mladá až tak úplně nejsi, jsou tu i mladší maminky na koníkovi, takže proč ne, jestli cítíš že už je ten správný čas pro tebe a přítele🙂
@kopeckovi Tak já po tom někdy kouknu, a zkusím obalamutit Vaška, i když když sem mu o tom říkala, tak nějak proti nebyl,ale to je asi tím, že si nepamatuje jak chutnalo to grilovaný 😀

phuskova
18. únor 2013

Jinak holky, já jsme teda už bez HA, první den jsem měřila teplotu, nějaká podezřele nízko až mě to zarazilo, jestli nejsem podchlazená 😀
Jo a včera mě překvapil manžel, nevím teda jestli to bylo pod vlivem alkoholu (byl popít v baru) a nebo to myslel uplně vážně, ale když sem mu řekla, že odteď budem muset používat ty gumový blbosti i přes alergii, tak mi řekl, že proč, když stejně chceme mimčo, , tak sem čuměla jak puk, a řekla mu že sme přece chtěli se začít snažit až v květnu/červnu a on mi na to řekl, že si nemyslí že se to povede hned na poprvé a že to necháme náhodě.....tak uvidím jak to bude až dojde "na lámání chleba" 😀

vroninka22
autor
18. únor 2013

@michaelarackova ano kouřila jsem už ze začátku, jak sjme se poznali, to jsem před ním moc nekouřila a ikdyž to věděl, pořád mě říkal, že se omezovat nemusím, že si klidně můžu zapálit a teďka tohole ☹

vroninka22
autor
18. únor 2013

@phuskova u nás to bylo to samé, ze začátku nevyčítal a teďka skoro každý den, nejhorší na tom je, že si občas taky zapálí!!!

vroninka22
autor
18. únor 2013

@fwllo děkuju 😉

vroninka22
autor
18. únor 2013

@janina_sun poslední dobou mě nadává pořád, vymlouvá se na to, že mě tak nadávat nechce, ale že už neví, jak by mě přinutil, že mu jde hlavně o to, že chce ses voji manželkou zestárnou a vychovávat ještě vnoučata a nechce se dožít toho, kdyby mě to mělo zabýt a musel by se dívat, jak trpím, na jednu stranu má pravdu, ale zase na druhou, by mě mohl trochu podporovat a pomáhat, takhle ve mě vzbuzuje chuť si zapálit ještě větší....

janina_sun
18. únor 2013

@vroninka22 no to není úplně nejlepší způsob ☹ tímhle stylem Tě rozhodně nepřesvědčí, spíš naopak...tak si s ním zkus promluvit a říct mu, že takhle Tě naopak stresuje a tím spíš tu cigaretu potřebuješ...že se snažíš a chceš přestat, ale že to třeba nejde ze dne na den a že potřebuješ cítit jeho podporu...že chápeš, že Tě chce vyprovokovat, abys s tím sekla...ale takhle si myslím, že to nepůjde a spíš se rozhádáte nebo si zbytečně ublížite a bude to k ničemu ☹ a nebo to zkus omezit, dát si každý den o cigaretu míň...nebo se snažit nekouřit před ním...ale hlavně si promluvte, že takhle Tě to spíš bolí, že se tak chová, než aby Tě to směřovalo k tomu, s tím seknout.... moc držím palce, byla by škoda, abyste si to kazili, když se máte rádi 🙂

sluneccnicee
18. únor 2013

@krejci1510 to by mě odvezli

martakl
18. únor 2013

@vroninka22 Hlavu vzhůru, vím, není to jednoduché, taky mám doma kuřáka...ale věřím, že po každé bouřce zase vysvitne sluníčko a to bude platit i u vás🙂

martakl
18. únor 2013

@janina_sun Tak jak jste na tom tento měsíc?😀 Já mám po plodných dnech, tak budu čekat co a jak🙂

janina_sun
18. únor 2013

@martakl no, zrovna čekám, zda dorazí červená potvora nebo ne....ale nějak si tento měsíc naději nedělám 🙂
Vám držím palce!!!! 🙂

krejci1510
18. únor 2013

tak uz muzu byt tehotna, mam to doma osefovany 😀 segra je doktorka a ted byla na vikend u me v Praze, protoze mela nejake skoleni. Minuly tyden si objednavala nejake odborne knihy (bude prakticka doktorka) a ja jsem ji je tady vyzvedavala. A jedna z nich je ohledne tehotenstvi a jake leky tehotna muze nebo nemuze apod. Tak rikala, ze si me pohlida 😀 Ale zrovna se to hodilo, protoze mi prisla pozvanka na tetanovku a ja se tam dostanu az v pulce brezna, kdy bych teoreticky treba uz mohla byt tehotna, pokud se za tyden zadari....takze tetanovka je v pohode, na tu muzu

janina_sun
18. únor 2013

@krejci1510 no tak to je paráááda 🙂 tak teď už jen "hodně štěstííííí" 🙂

martakl
18. únor 2013

@janina_sun No jo, ty seš týden napřed...já to budu čekat až někdy příští týden. Nám to s těma ovutestama tento měsíc muselo klapnout😀

janina_sun
18. únor 2013

@martakl no jedině dobře!!!! 🙂 mně dorazily ovu testy v pátek, takže je mám na další měsíc 🙂 a pokud bude překvápko, tak vám je tu někomu prodám 😀

olege
18. únor 2013

@elineckamala Ahoj, já myslím, že na tuhle otázku si musíš odpovědět především ty sama po dohodě s přítelem. Ale v 22 letech nejsi příliš mladá, pokud funguje vše ostatní - tzn. pokud se na miminko cítíš, s přítelem ho oba chcete a jsete schopní se o něj postarat. Pokud bychom se pořádně rozhlédly, určitě najdeme spoustu "mladých i starých" maminek, ale každá z nich bude úplně jiná bez ohledu na věk. To, jací z nás budou rodiče, je podle mě spíš o mentálním věku 😉 A už to, že nad tím takto dopředu přemýšlíš, svědčí o jisté odpvědnosti, se kterou k těhotenství přistupuješ 🙂

kessa
18. únor 2013

@vroninka22 Neboj, ono zase bude líp.. Co elektronická cigareta? Znám jednu slečnu, říkala, že je tak závislaá na nikotinu, že s tím přestat nemohla- pořídila elektronickou- nikoho tím neobtěžuje a sobě ubližuje míň. Nebo jak tu někdo psal začít sledovat kolik vykouříš a třeba každý týden snížit počet cigaret o 1 denně a přestávat pomaličku. Hlavně by bylo lepší nekouřit před otěhotněním, než s tím pak seknout ze dne na den, nebo kouřit i v těhotenství.. Věřím, že je to hrozně těžke, ale bojuj. Držím palce a s chlapem si promluv, aby věděl, že ti nepomáhá, ale spíš ubližuje a demotivuje .

phuskova
18. únor 2013

@janina_sun kupovala sis testy na tom testydoma.cz nebo normálně přes lékárnu? Už bych měla taky nějaký pořídit totiž 😀

vroninka22
autor
18. únor 2013

@kessa no to já chci přestat ještě před otěhotněním právě ☹ jsme blbá, že jsem s tím vůbec kdy začala.... ☹

kessa
18. únor 2013

@krejci1510 takže tetanovka v pohodě? to je zajímavé- nevíš co vzteklina, meningitida a břišní tyfus? To potřebuju letos přeočkovat já 😀 Ale asi zavolám paní doktorce a naočkujeme to o půl roku dřív no.

kessa
18. únor 2013

@vroninka22 já bych to zkusila tím, že si určíš, kolik vykouříš a postupně budeš ubírat, prostě na den X cigaret a třeba za týden X-1 atd.. Fakt ti držím palce, ať se ti daří co nejvíc.

janina_sun
18. únor 2013

@phuskova vzala jsem to přes ty testydoma....je tam jako bonus ještě i pár těhotenských testů 😀 😀 tam mám teď plnou poličku balíčků 😀

phuskova
18. únor 2013

@janina_sun kolik sis jich brala? 🙂)) Já právě nevím kolik jich budu potřebovat na jeden měsíc zhruba - resp. jak moc budu nervózní a tu ovulaci honit 😀