Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

michaelarackova
6. led 2013

@baralesayova Ahojky, Nemůžeš to brát doslova, každá máme tu teplotu jinou. Já mám teploty celkově nižší, někdo celkově vyšší. To poznáš až po delším měření! 🙂

michaelarackova
6. led 2013

@lliijjoonn Měla jsi ale jinou fotku, viď?🙂 A proč nemůžete začít hnedka? A kdy jste se vůbec brali?

fwllo
6. led 2013

@michaela_k jojo, my jedeme naostro už od července, takže půl roku.. Mám problémy s cyklem, ale nechci tady holky strašit 🙂 V únoru jdu na prevenci a doktorka mě pořádně prohlédne..
Jinak vítám nově příchozí @baralesayova a @radkayeboah 😉

margot_ka
6. led 2013

@terunka88 jj tak to udělám. poměřím zítra, to by mi měla vycházet ovu podle výpočtu i podle jakési astrologické metody, což mě dosti pobavilo, ale člověk nikdy neví 🙂

margot_ka
6. led 2013

@janikana jj valíme valíme 😀 zase žádnej stres, když to nevyjde, tak to třeba klapne příští měsíc 🙂 ale kdyby to klaplo rovnou, tak by to bylo super, řece jenom, ačkoliv se mi v práci daří a docela mě baví, tak teď se nějak nemůžu dočkat, až z ní vypadnu a budu mít mimi 😀 jak se člověk rozhodne, tak nějak nemá stání 🙂

lliijjoonn
6. led 2013

@michaelarackova jj, mela jsem jinou fotku, ale uz ani nevim jakou 🙂 ted v lednu mame rok od svatby 🙂 a nemuzeme hned, protoze jeste oba studujeme - ja koncim na zacatku cervna a manzel na konci, tak se zacneme snazit v cervenci, abychom pak v klidu stihli vse pro miminko pripravit - budeme se v cervenci stehovat do jineho mesta, do noveho bytu 🙂

terunka88
6. led 2013

@baralesayova To se fakt nedá říct podle jednoho měření, musíš měřit aspoň jeden cyklus, nejlépe ale několik cyklů, abys z toho mohla vyvozovat nějaké závěry 😉

fialka1122
6. led 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Letos bychom chtěli začít pracovat na mimču, ale až tak koncem léta, začátkem podzimu. Není mezi vámi některá vegetariánka? A ještě bych ráda věděla, jestli jste třeba konzultovaly plánování těhu s doktorem (obecným i na gyndě)? Nevím, jestli za ním jít jen tak pro informace. Beru 5 let ATK a tak bude potřeba asi nějak naplánovat vysazení a podobné. Dělali vám třeba nějaké testy (krev, štítná žláza) jen tak pro zjištění zdravotního stavu? Nebo takové věci řešíte až později?

terunka88
6. led 2013

@fialka1122 Ahoj, vegetariánka nejsem, ale moje kamarádka ano a vše bez problémů..důležité je nahrazovat vitamíny, co jsou v mase, jinde a pak by mělo být vše ok 😉 Snad budeš mít štěstí na gynekologa, který ti nebude dělat zbytečný přednášky 😉
Jinak já na nějaká speciální vyšetření nepůjdu, HAK jsem nebrala a neberu, ovulaci mám, cykly pravidelné..a gynekoložka mi při každé preventivce říká, že je vše v pořádku..tak snad bude vše bez problémů..Začala bych to řešit, až kdybych nemohla otěhotnět několik měsíců..

fialka1122
6. led 2013

@terunka88 No právě můj gynekolog je super. Já jsem totiž vegetariánka odmala, prostě to nestrávím, ale jím soju, šmakouny, rybky (občas). A když i doktor dělal vyšetření, říkal, že díky těm přirozeným sojovým hormonům mám naprosto ukázkovou sliznici apod, cyklus jsem měla vždy pravidelný před HA, jen mi kdysi říkal, že by to chtělo asi brát železo při těhu. Taky je u mě vždycky vše OK, jen prostě nechci nic zanedbat ..

zachrpe
6. led 2013

Ahoj holky, budu moc ráda, když mě přijmete mezi sebe 😉 My jsme se s přítelem domluvili, že se začneme snažit o první mimi teď od ledna. Jen z toho mám takový divný pocit - na jednu stranu ohromnou radost a těšení se, ale na druhou stranu velký strach ☹ HA jsem brala cca 12 let a z posledního platíčka mi zbývá asi 6 prášků. Ty doberu a na konci ledna jsem objednaná k MUDr. na roční prohlídku a zároveň na nějaké testy (vzorky), protože jsem se zmiňovala, že budeme chtít mimi. Jak to máte Vy ??? 🙂

phuskova
6. led 2013

Tak jsem zjistila, že nejspíš budem muset počkat se snažením o mimčo až do září/října...kvůli prodloužení smlouvy v práci, abych měla nárok na PPM :(((( Tak jsem z toho strašně moc smutná :((((

margot_ka
6. led 2013

@zachrpe ahoj, neboj, hlavu vzhůru! my jsme se s přítelem rozhodli, že začneme taky teď začátkem roku. v dubnu spolu budeme 7 let, tak jsme si řekli, že by možná už bylo na čase (resp. já jsem řekla, přítel kývnul 😀 a doufáme, že se brzo zadaří 🙂 přece jenom, chceme být mladí rodiče (i když i tak asi budeme potomstvo prudit, klasika 😀
ten strach, co zmiňuješ, věř mi, nejsi jediná. já jsem dlouho dumala, jestli jo nebo ne. jestli už je ta správná doba, ale pak jsme si řekli, že děti stejně chceme, tak proč ne teď? když to budeme odkládat a v 35 zjistíme, že to nejde, tak z toho budeme ještě vystreslejší, takže jdeme do toho 🙂

michaelarackova
6. led 2013

@phuskova Ach jo....☹ To je na prd! Chápu tvůj smutek a zklamání...I tak to bylo daleko a teď ještě dál. Ale uteče to. Určitě. Vím, že je to na nic ti to psát, že jsi teď z toho nešťastná...

margot_ka
6. led 2013

@phuskova držím palce, ať ti to rychle uteče!

phuskova
6. led 2013

@michaelarackova Já vím, já pořád doufám, že manžela ukecám, že PMM nepotřebujeme, ale zas to bych pak musela mít rodičák automaticky na ty 4 roky, že??? Nebo se dá rodičák opravdu vypočítat i z manželo platu, když já bych byla jakože nezaměstnaná??? Nebo je možnost zkusit to už v květnu/červnu a přijít tak "jen" o dvě mý výplaty...to bych se pak vešla do tý 180denní ochranný lhůty po skončení smlouvy:( Vůbec nevím, celý den nad tím dumám :(

michaelarackova
6. led 2013

Abys nedostala PPm je škoda, to už jde jen o 2 měsíce, to už bych asi vydržela. Budou se hodit! Jo, tak to nevim, na kolik bys musela mít rodičák...☹ Ale může jít na rodičovskou manžel, tudíž by se vypočítala z jeho platu,a on aby mohl chodit normálně do práce, si musí zajistit hlídání - tebe. Vem to z druhé strany...Počkej do září - to jsou 2 měsíce po tom, co jste chtěli, mladá seš, a nebudeš muset nic řešit. Peníze se hodí a pak se budeš mít kam vrátit, jestli tě už čeká smlouva na neurčito...Štvalo by mě to, ale asi bych vydržela...Měla bys to bez komplikací.

zachrpe
6. led 2013

margot_ka - My jsme s přítelem spolu byli v prosinci 9 let - 5 let spolu bydlíme, tak už je taky na čase mimi a jak říkáš, zjistit v 35, že to nejde nebo nedej bože, že nemůžeš mít děti, tak to je pak na mašli 😖 Jak sama říkáš, hlavu vzhůru a s chutí do toho 😉

martakl
6. led 2013

@phuskova Pokud ti nevyjde mateřská, tak půjdeš rovnou na rodičák a tam si to prý můžeš zvolit na jak dlouho chceš (stačí mít odpracováno 270 dní za poslední dva roky), takže buď to bude napsáno na tebe a nebo na manžela🙂) A píše se prý počet měsíců na kolik to chcete a mezi ty se rozdělí těch 220tis🙂) Nevěš hlavu, tak hrozné to nebude😀 My se teď pouštíme do dalšího měsíce snažení (4 cyklus)...po neděli mám mít "plodné" dny, tak s manželem vtipkujeme, že to bude jízda😀

phuskova
6. led 2013

@martakl No odpracováno mít budu, přesně 2 roky při ukončení smlouvy, ale to znamená že bych z neschopenky na mateřskou nenastoupila, pak porodila a pak šla na rodičák, nebo před porodem musím na mateřskou nastoupit?
A kdybych neměla těch 270, ale manžel ano, tak to stačí jo???
Tak doufám, že se vám podaří 😉

margot_ka
6. led 2013

@zachrpe to máme podobně 🙂 tak snad se nám brzo zadaří 🙂 koukám, že jsi od Šumperka, tam odsud taky pocházím 🙂

terunka88
6. led 2013

@phuskova Pokud nebudeš zaměstnaná, tak na mateřskou jít nemůžeš..Do porodu budeš na neschopence případně na pracáku..Dnem porodu dostaneš automaticky rodičák, respektive částku 220 000 Kč, kterou si rozpočítáš do kolika měsíců chceš...s tím, že max. můžeš měsíčně dostávat 11 500,- Kč 😉

terunka88
6. led 2013

@phuskova No ale pokud otěhotníš v době, kdy budeš ještě normálně zaměstnaná, tak budeš mít normálně nárok na mateřskou, budeš v ochranné lhůtě: "Ochranná lhůta u žen, jejichž pojištění (zaměstnání) skončilo v době těhotenství, činí 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; pokud však pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo. Další podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM."
Po skončení smlouvy bys byla na pracáku do doby, než bys nastoupila na mateřskou (muselo by to být do těch 180 dnů, abys měla nárok).
Ono jde o to, že smlouva na dobu neurčitou je hlavně výhodná v tom, že pokud budeš mít za sebou 2 nebo víc dětí, tak i u druhého budeš mít nárok na mateřskou..pokud bys už nebyla zaměstnaná, tak na 2. dítě mít mateřskou nebudeš a dostaneš rovnou rodičák, tedy těch 220 000..A taky ještě další výhoda, že po skončení rodičáku se budeš mít kam vrátit 😉

zachrpe
6. led 2013

margot_ka - Jééé, fakticky??? A odkud pocházíš??? =)

smisca
6. led 2013

@krejci1510 To jsem ráda, že v tom "neplavu" jediná. Zběžně jsem koukala na obsah fóra a nebylo tam snad jediné téma, které by mě nezaujalo. Jsem zvědavá, kolik se mi toho podaří přečíst 🙂 Pro začátek jsem začala diskusemi o dědičných nemocech (jestli vůbec dítě počít, přerušit těhotenství apod.), protože jsem přenašečka také jedné takové... ☹

vroninka22
autor
6. led 2013

Tak kamarádce se narodila holčička, jupííí, už se těším, až půjdeme zanést do kůta a malou si pochovám, sice se u mě prohloubí chuť na miminko ještě větší, ale co se dá dělat už jen 4 měsíce a to uteče jako voda, než se začneme pořádně snažit, snad se podaří .

margot_ka
7. led 2013

@zachrpe jsem z Postřelmova 🙂 ale teď bydlím už nějakou dobu ve Zlíně, takže jezdím jenom k našim na návštěvu. ty jsi odkud? Přímo ze Šumperka?

phuskova
7. led 2013

@terunka88 No já právě v době otěhotnění budu určitě zaměstnaná, smlouva mi končí v září...takže pokud bych se vešla do těch 180 dnů, tak nárok mít budu, jestli to chápu? Jen mě ještě zajímá, těch 180 dní je do nástupu na mateřskou a nebo do porodu?? Jestli mám počítat, jakože když posledního září mi končí smlouva + 180 dní(6měsíců) = posledního března a do tý doby musím nastoupit na mateřskou nebo porodit.. 😀 Kdyby nastoupit, tak je to v pohodě 🙂 Jinak dík za info, já tohle nějak moc nechápu:(

niikkis
7. led 2013

Ahoj holky, tak se k vám pomalu přidávám... Letos v červnu plánujeme svatbu a na konci léta/začátek podzimu bychom rádi zapracovali na miminku.. Největší strach mám z toho, zda to finančně utáhneme.. hypotéka na hrbu + mimčo... řekla bych, že můj plat na dnešní dobu (a místo zaměstnání) není zas tak špatný, ale žádný super luxus to teda není.... našetřenou rezervu také máme...uklidňuju se tím, že jsou na tom lidi mnohem hůř než my a zvládají to... ale prostě ten červíček strachu ve mě prostě je... jak jste na tom vy?

phuskova
7. led 2013

@niikkis Víceméně stejně, a proto čekáme do léta/podzimu,aby se něco stihlo našetřit...máme teda už po svatbě,ale po pravdě nás docela hodně finančně vyčerpala, i když sme si neměli jinak okázalou a drahou a ještě přispívali rodiče...jen s tím platem je to bída:/