Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

bride_lucie
1. únor 2013

@phuskova Atopický ekzém je ha*zl 😒 Taky na něj trpívám a taky někdy na podivných místech, ale alespoň vždy na takových, kde ho můžu promazávat, ale pod nehtem?? To slyším poprvé 😕 A proč až do října? ☹

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun Já tebe taky 😉 No mě se projevuje jen na rukou a předloktí, v menší míře na holeních, ale nic co by se nedalo přežít a zachránit mastičkama a Zodacem🙂 Já ho nikdy neměla, až po nástupu do práce - chem.laboratoř:( No byl pod nehtem, udělal se mi z toho hnusný nehet, ale už odrůstá, většina toho hnusnýho už je pryč, stalo se mi to v říjnu. Jen je hrbolatej, trošku popraskanej,ale vůbec to nebolí, já bych to ani nevnímala, kdybych se čas od času na tu ruku nekoukla...dokonce teďka už roste hezký a rovný na začátku:( Tak já nevím právě...

phuskova
1. únor 2013

@bride_lucie No nějak se mi tam kdysi vloupal a teďka to pomalu odrůstá,ale doktorka říkala, že to třeba může trvat 2 roky než se to samo zahojí...a od října proto, že bych teprv za 14 dní šla na odběry, a od března dostala nějaký driáky na 4 mesícě, to je do července, ale mám vypočteno, kvůli práci a PPM, že v srpnu ani září nesmím otěhotnět, abych na ní měla nárok, takže od října:(

michaelarackova
1. únor 2013

@janina_sun No, taky dobrý...☹ Třeba je to znamení, že měřit nemáme! 😀 A kde děláš, že můžeš být na koníkovi? 🙂

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova no tak...jestli se Ti to hojí a odrůstá to, tak bych se žádnýma driákama necpala...a volila spíš to snažení o mimi... 😉

michaelarackova
1. únor 2013

@phuskova Když se to se*e, tak se to se*e! Držim palce, ať se rozhodneš jakkoliv!!!! A posílám pro štěstí!

janina_sun
1. únor 2013

@michaelarackova no asi měřit nebudu... 😀 jen jsem chtěla zjistit, kdy se ta ovulka tak jako objevuje...jestli spíš dřív nebo později nebo jak...ale tyhle teploty mě rozhazují snad ještě víc, než ta nevědomost 😀 jinak mám klasickou kancelářskou práci a včera ani dnes tu nebyl šéf, tak mám celkem pohodu 😀

klarka25
1. únor 2013

My se snažíme od záři od srpna beru listovku a v prosinci v lednu jsem měla mikro potrat a teď čekáme do neděle jestli se nám to konečně povedlo 🙂

janina_sun
1. únor 2013

@klarka25 tak moc držíme palce!!! 🙂

kopeckovi
1. únor 2013

@bride_lucie Všude čtu jak je to hrozná primitivní knížka, ale všichni to čtou 😀 Je fakt, že to není nějaký hluboký čtení, ale když budu chtít nad něčím rozjímat tak šáhnu po jiný knížce, ale když je člověk unavenej a chce jen relaxovat je to super volba. Vždycky se u toho tak zasním 😀 Navíc dostala jsem ji od manžela k našemu výročí 😀
Na ten druhej díl jsem zvědavá, když všichni říkaj, že je ještě lepší než ten první 😀

kopeckovi
1. únor 2013

@phuskova S atopickým ekzémem tě lituju, je to prevít ☹ Já ho mám s menšíma přestávkama už od dětství a říkala jsem si, že už jsem ho měla snad všude, ale pod nehtem naštěstí teda ještě ne 😒 Jen doufám, že to jednou nepředám našemu drobečkovi ☹

klarka25
1. únor 2013

No atopická ekzém mě taky trápil od dětství v pubertě se ještě zhoršil a byl neúnosný měla jsem ho na celém krku rukách nohou zádech opravdu skoro všude a potom co mi praskli nervy a odstěhovala jsem se o rodičů jsem bez jediného puntíku doktorka mi říkala,že to bylo psychické takže když jsem v pohodě je moje tělo bez problému,ale jak přijdou nervy přijde i ekzém ☹

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun To jsem potřebovala slyšet, díík 🙂)) My teda stejně budem čekat do května,ale to už uteče rychle...to mi už nevadí 🙂)
@michaelarackova děkuju! Snad manžel bude chtít už taky teďka se snažit, a né čekat...🙂
@kopeckovi no přeju ti,ať pod nehtem ho nemáš, jeto ošklivý no :( Naštěstí se mi to stalo až po svatbě .. 😀 Ale s tím předáním se taky bojím, i když u nás nikdo jiný nemá, jen mamka lupénku, ale to s tím prý nesouvisí,podle dr...

phuskova
1. únor 2013

@klarka25 já mám nervy furt, z práce,ale to mi to nespouští podle mě...tak jsem vynechala pár potravin a je to 100x lepší, jen mě štve, že nemůžu moje milovaný rajčátka a nebo fresh z pomerančů:(

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova 🙂 tak naši atopák neměli ani jeden a stejně jsem to nějak chytla jako malá....a kamarádka ho zase měla a její dcerka je zdravá jako řípa...takže je to různý...myslím, že se to zdědit může a nemusí....a do května chcete čekat proč? Kvůli práci, financím, termínu porodu..? 🙂

klarka25
1. únor 2013

No já to měla taky jediná z rodiny mám i silné astma teda měla jsem když jsem byla u rodičů,teď je to v pohodě vysadila jsem i 3 inhalátory co mám předepsaný bez nich prý podle lékařů nemůžu žít a už tak žiju 5 let 😀 no a ejhle mamce teď zjistily silné astma a ekzém v 50 letech a pak že to nemám po nikom z naší rodiny jak mi pořád mamka cpala do hlavy jako by mě snad v porodnici vyměnili 😀 😀 😀 😀 😀 😀

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun vlastně kvůli všemu co jsi vyjmenovala.. 😀 Hlavně teda kvůli financím, protože půjdu kvůli práci hned na neschopenku, tak aby sme udělali zásoby a doplatili jednu půjčku🙂 A v práci sem šéfovi slíbila, že mu dřív neodejdu .. 😀 (sranda) ... jinak fakt doufám že nezdědí, je to děs jak to svědí :(

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova a tak květen je krááásnej 🙂 a je to lásky čas 😀 😉 a s atopickým ekzémem se setkává hoooodně dětí, tak kdyby náhodou něco zdědil/a, tak ať to není ve velké míře...páč je to nepříjemný ☹

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun právě, bylo by to romantický počít takhle .. 😀 No uvidí se, ejště času dost....a vy už se snažíte?.-) Nečetla jsem fakt tu celou diskuzi takže se omlouvám, ale fakt jste toho napsali moc 😀

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova jeee, to já chápu...já jsem si říkala, že si diskuzi dočtu....ale asi na 12 stránce jsem to vzdala 😀 a nemysli si, je nás tu tolik že si ty infa stejně pletu a přiřadila jsem si svatbu k někomu, kdo už jí má za sebou apod..takže se tu kolikrát asi taky ptám na to samé dokola...ale myslím, že to zatím všechny v pohodě pochopily a trpělivě mi odpovídají na ty samý dotazy 😀 😀 my se snažíme od září/října...necháváme tomu volný průběh...tento měsíc si zkouším i měřit BT, abych zjistila, jak mám ovu, protože se mi rozhodil cyklus a vůbec nevím, kdy teď ty správný dny jsou...ale i ta BT mě nějak mate...tak se asi prostě na všechno vykašlu a až to přijde, tak to přijde...a co okolí? neatakují vás otázkama, jestli jste už v tom? u nás je to děsný...snažíme se víceméně pátý měsíc a už jsem absolvovala otázky typu jestli jsme zdraví a je vše v pořádku...někdy je to fakt o nervy...děsnej tlak okolí 😒 😖 🙄

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun Tak já na tom budu asi stejně, se sem dva dny nedostanu a budu ztracená 😀 Tak to jo, tak snad brzy 🙂 Já chci taky měřit BT, po 10 HA se bojím, že ovulace nebude, tak snad mi ty teploty nebudou taky dělat paseku.. 🙂 Jinak okolí nás bombardovalo hlavně po zasnoubení (po 7m vztahu, jako jestli se budeme brát protože čekáme mimčo), pak hned po svatbě, kdy do toho práskneme a teďka už míň, otěhotněla kamarádka z party, tak se pozornost směřuje na ní 🙂 Jenom nesnáším, když mi skoro cizí lidi říkaj, že jsem určitě těhotná a koukaj mi na břicho, tak jim odpovídám, že těhotná ne,ale tlustá...většinou jim je dost trapně 😀

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova no přesně...to jsou stejně blbý otázky...po zasnoubení, zda se brát musíte, po svatbě, kdy bude mimi, před porodem se budou ptát, jestli uuuuuž, po prvním mimi otázky kdy bude druhé, pak takové ty rady co v těhu smíš a nesmíš, pak kecání do výchovy...no už to vidím 😀 😀 tak snad se v něčem mýlím a bude to lepší...jako fakt nemíním všem v rodině volat, že dnes večer na to jdeme, ať drží palce 😀 😀 už jsem si říkala, že to budu muset vzít s humorem a až zase půjdeme na návštěvu, kde hrozí tyhle dotazy, tak hned od dveří budu hlásit "Těhotná nejsem, nalít víno můžete a ptejte se zase za měsíc".... 😀

krejci1510
1. únor 2013

@phuskova to, ze jsem tlusta, jim taky vetsinou odpovidam, kdyz se me ptaji jestli jsem tehotna 😀 Ale zazila jsem dve trapne chvilky - poprve kdyz se me pustila starsi pani v tramvaji sednout, protoze myslela, ze jsem tehotna 😅 A pak se me na to "diskretne" ptala slecna na checkinu na letisti, kdyz jsme ze vraceli z libanek 🙄

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun Ale tak to je dobrý nápad 😀 Předejdeš blbým otázkám 😀 Já mám blbý že alkohol,ani víno moc nepiju, tkaže na mě kamarádi podezřele koukaj pokaždý když si dám džus 😀 Třeba mě namíchli potom, co nám ta kamarádka oznámila že čekaj mimčo, že najednou všichni svorně mýmu Vaškovi povídali "a jéé to teď s ní nebude k vydržení a bude chtít taky" .. 😀 Jen nečekali, že jim poví, že on chce taky... 🙂)) Ale na ty řečičky pak se taky těším no 😀 hlavně na ty jedinečný rady🙂)

janina_sun
1. únor 2013

@phuskova no asi nám nezbývá než se obrnit a ignorovat to...když ono se to taaaaaaaaak lehce řekne....co? 😠 😀

phuskova
1. únor 2013

@krejci1510 😀 To věřím, že to bylo trapný .. 😀 Nám se zas stalo, že jsme ještě před svatbou šli okouknout auta, že si časem musíme pořídit něco většího než máme...a Vašek říká prodavačovi, že jen koukáme, že budem potřebovat pro rodinu,tak aby se tam vešel kočárek...a pán souhlasně pokyvoval a celou dobu mi koukal na ten můj špek s blbým úsměvem 😀 Akorát se děsím toho, že teďka v únoru mám absoloventský ples od střední, a že si to budou myslet všichni spolužáci :/ 😀 chtěla jsem cvičit,abych ten špek zmenšila,le nemám pevnou vůli a sem pořád jen unavená :(

phuskova
1. únor 2013

@janina_sun No to jo ... i když zas záleží kdo to řekne a jak to řekne že jo ... když se mě třeba ptá tchýňka, tak mi to neva, protože se ptá mile 🙂 ale třeba od babičky jedný mi to vadí, protože se horzím kdy zas pronese nějakou perlu, jako když se o vánoční návštěvě mýho muže ptala, proč si vzal mě a né tu Janu z chalupy.. 😀

kopeckovi
1. únor 2013

Tak takových otázek už taky bylo.. nejhorší to bylo hned po svatbě, to už mi občas lezlo krkem a jak říkáte, člověk trochu přibral a už se to vezlo 😀 Teď jsme to radši nikde neříkali, že už chceme, jenom tak nenápadně naznačujeme, že možná letos joo 🙂 Ale i tak, hlavně švagrová furt "otravuje" už od svatby, že už chce být tetička.. jednu dobu mě to dost vadilo, teď si z ní dělám legraci.. jednou ji řeknu, že teda možná už brzo, pak ji zas řeknu, že asi ještě nee.. .takže je udržuju všechny neustálým napětí 😀 A většinou si myslí, že to plánujeme snažit se až tak příští rok 😉

janina_sun
1. únor 2013

@kopeckovi no, nám je právě oběma už 31, takže když to začneme hrát do autu, že tedy ještě asi neee nebo že počkáme, tak místo otázek přijde přednáška o tom, že už na to máme věk a ať nečekáme...no je to na palici.... 😎

bride_lucie
1. únor 2013

@phuskova Ach tak ☹ Ale drž se!!! Věřím, že se rozhodnete správně 😉
@kopeckovi Taky jsem nechápala všechny ty nenávistný komentáře a recenze - jako on to je literární brak, o tom žádná 😀 Ale právě přesně proto, že člověk nemá neustále náladu být vážný a o všem přemýšlet jen vážně, ale jen si odpočinout a nemyslet na nic 🙂 Právě proto mě štve, že jsou jenom tři díly, já už je mám všechny přečtený a přitom bych si o tomhle párečku mohla číst věky 😀