Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

bride_lucie
13. led 2013

@blankafs Mám taky jakousi aplikaci na mobilu Period Calendar Deluxe (nemám android, ale BlackBerry) a je to fakt spíš jen na zapisování MS, hezky mi to tam ukazuje, kolik dní mi zbývá do další MS, který den nastane a teď jsem přišla i na to, že se tam dá zapisovat i graf BT - ale to je všechno. Spíš orientační, ale teď, když přestanu brát HA potřebuju něco promakanějšího 😀 a navíc na tom WomenZone jde právě sledovat i váha a míry - všechno hezky při jednom 🙂

michaelarackova
13. led 2013

@martakl Držim pěsti! 🙂 Já jsem na to měření teda zvědavá! 🙂 od příští soboty je manžel na horách, tak to musim pořádně nastudovat! 😀

terunka88
13. led 2013

Ahoj holky, dneska mají začít dávat dokumentární seriál Čtyři v tom http://www.ceskatelevize.cz/porady/10397777701-..., který zachycuje těhotenství a porody 4 českých žen (natáčené loňský rok), má to být několik dílů, každou neděli od 20:00 na ČT2. Budete se dívat? Já už se hrozně těším, ale teda se na to podívám asi až zítra z archivu, dneska večer mi to u manžela asi neprojde 😀

blankafs
13. led 2013

@bride_lucie právě v tom mém jsou dva módy. Jednoduchý ms kalendář a pak druhý, který počítá plodné dny, atd. Pokud se zadaji data jako hlen a bt. A váhu taky mam v grafu ( i když někdy bych to raději ani neviděla) 🙂. Vzdycky jsem byla líná si vést ms kalendář ale za tenhle jsem rada.

martakl
13. led 2013

@terunka88 Koukala jsem na to do programu, mě by to zajímalo...ale uvidíme jak to projde u mužské poloviny domácnosti...kdyžtak to archiv jistí😀

terunka88
13. led 2013

@martakl U nás by to asi po přemlouvání prošlo, ale na jedničce dávají nějaký český krimi film a na to bych se ráda podívala taky (navíc to nebude v archivu), takže porody si nechám na zítra 😀

teresa7
13. led 2013

ahoj holky, tak se k Vam pridavam;) s pritelem mame v srpnu svatbu a budeme se letos pokouset o miminko tak snad se zadari;) zatim beru HA ale nevim kdy s ni mam prestat, tak abychom tak po svatbe meli stesti;)

fwllo
13. led 2013

@terunka88 Díky za upozornění, já bych na to zapomněla.. My si to nejspíš pustíme spolu, už asi tak před třemi týdny jsme spolu koukali na dokument Mimina..
@michaelarackova Opožděně přeji vše nejlepší k narozeninám 🙂

Jinak jsem na mimibazaru objednala ovulační testy a teploměr, tak od příštího cyklu začínám ve velkém 😀

@teresa7 Ahojky, vítej.. To je těžké poradit, každá to máme jinak.. Na jednu stranu bych poradila vysadit alespoň tři měsíce před svatbou, ale třeba mně konkrétně se po ukončení braní HA rozjelo akné, jak obličej tak hlavně hodně záda, před antikoncepcí jsem na to trpěla. Tak to bys zase asi nerada.. Zavzpomínej, jak to vypadalo, když jsi nebrala..

michaelarackova
13. led 2013

@fwllo Super, já taky zkusim měřit od dalšího cyklu. Zajímá mě, co se v těle vůbec děje. Ale ten samý čas mě děsí! ☹ Děkuju za přání! 🙂 A kam budeš zaznamenávat teplotu? A jaký DC seš?

michaelarackova
13. led 2013

@teresa7 Ahojky, já třeba musela kvůli operaci vysadit v prosince a v červenci chceme začít na mimču, tak už jsem nenasadila. Teď sleduju, jestli mám vůbec ovulaci a objednám se k dr.na kontrolu, abych to kdyžtak začala řešit teď a ne až to nepůjde. A začala jsem brát listovku a 3 cykly před červencem budu mít kontryhelový čaj. Ale záleží na tobě...Existují 2 postoje a názory a zkušenosti. A těžko říct dopředu, kam se zařadíš ty. 🙂 Buď vysadit a jít na to a povede se to hnedka, nebo začít s vitamínama a tak...🙂 taky jsem strašně váhala, jestli mám HA znovu nasadit...A rozhodla jsem se nenasadit. Ale jinak kdybych jí brala a nemusela vysazovat, asi bych to udělala až těsně před. 🙂 takže zíleží na tobě! 🙂

fwllo
13. led 2013

@michaelarackova já jsem 28DC.. Já už od února zaznamenávám do Womenzone.. Jsem zvědavá, tenhle měsíc mě vůbec nebolely vaječníky na ovulaci, mám pocit, že až dneska jsem zaznamenala hlen, tak se nechám překvapit.. Uvidím, jak rychle ty testy a teploměr dorazí..

michaelarackova
13. led 2013

@fwllo To máš docela pozdě...??Já dneska cítim podbřišek, ale test nic moc výrazný...Třeba zesílí zítra. A hlen by celkem podle mě taky šel...Jo, tomuhle chlapi nikdy nemůžou rozumět - ten můj totiž jen pořád kroutí hlavou, to je dost věda! 😀 prosim tě...a k tomu hlenu na womenzone...Nějak se v nich nevyznám, je jich tam tolik! 😀

fwllo
13. led 2013

@michaelarackova no právě, já to mám takový nevyzpytatelný.. Moje tělo mě pořád překvapuje.. Ona totiž i minulá menstruace byla strašně slabá.. No jsem zvědavá, kolik dní budu mít tenhle cyklus..Co bych dala za pravidelné cykly, fakt ☹
Viděla jsi už tuhle stránku? Dneska jsem jí našla někde tady na koňovi, celkem pěkně popsáno.. http://merenibt.xf.cz/index2.html

michaelarackova
13. led 2013

@fwllo Jojo, tu znám! Teď jdu někde nastudovat ten hlen...Tolik možností...vážně nevim, která je ta pravá...☹

fwllo
13. led 2013

@michaelarackova Tak to úplně přesně taky nevím, rozpoznám jich jen pár.. určitě ne všechny které jsou na womenzone v nabídce.. co tahle stránka? http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

michaelarackova
13. led 2013

@fwllo Super, díky! 🙂 Prostuduju! 🙂

krejci1510
13. led 2013

Tak původně jsme se chtěli začít snažit až tak od konce dubna, ale dneska manžel prohlásil, že na co ještě jako čekat 🙂 Takže mě čeká poslední platíčko HA a pak se uvidí 😝

jani2012
14. led 2013

@blankafs Já právě používám aplikaci Women Log a je úplně skvělá 🙂 Nechtělo by se mi každej den se přihlašovat na nějakou stránku, abych zjistila průběh ovulace, MS, apod. Grafy a vyhodnocování - hrozně mě baví to sledovat. Všechno si zapisuju okamžitě a mám tím pádem všechny údaje, což by se mi na webu nikdy nemohlo povést. Jsem holt mobil maniak 🙂

vroninka22
autor
14. led 2013

@teresa7 Ahojky, vítám tě, řesně jak píšou holky, každá to máme uplně jinak a co doktor, to jiný názor. Já jsem ji třeba vysadila v prosinci a ses nažením začneme až v létě, vysadila jsem to kvůli tomu, že před braním HA, jsem s MS měla veliké problémy, takže jsem počítala s tím, že to bude ikdyž vysadím, tak aby se mi to upravilo. Zatím teda Ms je normální, přišla jak má a ovulace taky byla, ale k tomu se objevili ty problémy co jsem tady popisovala při první MS po vysazení, jinak mě se spíše akne a pupínky upravili a teďka nemám skoro nic, měla jsme to tak i před barním HA, po braní HA se mi akné spíše rozjelo. Je to složité, ale každá žena je jiná a to že mají něco ostatní ty nemusíš mít, nebo naopak 🙂

jani2012
14. led 2013

@fwllo dokument Mimina byl super! 🙂 Celkem jsem zírala, jak si ty africký děti na všechno přijdou hrozně rychle samy. To není jak u nás, kde mimčo popotáhne a hned mu všechno strčíme pod nosánek. Tedy, sice si říkám, že nechci svoje budoucí dítě rozmazlovat, ale znám se. Tam pokud chce nějaký černoušek o 10 metrů dál, tak mu pláč nepomůže. Že by ho někdo přemysťoval? Musí se naučit lézt 😀

radus_2011
14. led 2013

Zatím jsem to moc nestudovala, ale určitě někdo budete vědět. Kdy je nejlepší sexovat, když 13. DC obvykle cítím bolest v podbřišku (tedy předpokládám ovulaci). Den před, den po nebo v ten den? Nebo ještě víc předem?
I když teda dneska je to 13. DC a nějak mě pobolívá v podbřišku ale ne úplně vaječník, je to spíš blíž k děloze, tak nevím, co to má být :/ Včera jsme se snažili, tak nevím jestli dneska taky, nebo to nechat až na zítra? Proč vlastně se doporučuje ob den? Spermie se za jeden den nestihnou "dovyrobit"? Asi si to budu muset někde všechno nastudovat, zatím jsem se nechtěla těmi věcmi tolik zaobírat, abych na to tak moc nemyslela a nechala tomu volný průběh 🙂

lupmice88
14. led 2013

ahojky holky mam na vas prosbu,streda,ctvrtek sem mela pozitivni ovulacni test a v patek uz carka byla slaba,myslite ze je nadeje kdyz sme na to vlitli v sobotu ze se to mohlo povest?nebo uz je pozde

martakl
14. led 2013

@lupmice88 Šance je vždycky..ale těžko říct...musíš věřit, že se snad zadařilo🙂

terunka88
14. led 2013

@lupmice88 Řekla bych,že je uz pozdě..ale nějaká šance tam je,tak uvidíš 😉

michaelarackova
14. led 2013

Holky, konečně ovu test sílí, vypadá to, že ovu bude zítra, ale...už od včera je mi hrozně. Strašný bolesti břicha jak včera, tak i dnes. A jestli ovu je až zítra, tak potěž koště! ☹ Fakt je mi hůř než při ms.☹ A představa, že se snažíme...mi moc neláká. A jsem i dost nafouklá.☹

martakl
14. led 2013

@michaelarackova Ani mi nemluv, já jsem už tři dny jako balon 😒

terunka88
14. led 2013

@michaelarackova Já si kolikrát při ovu musím vzít Ibalgin, dost mě píchá v podbřišku a bolej mě záda..ale při ms (1., 2. den) to teda bejvá horší.. Holt každá to má jinak, aspoň tu ovulaci opravdu poznáš! 🙂 Jinak pokud máš vodnatý hlen, tak ovulace určitě přichází 😉

krejci1510
15. led 2013

tak vcera jsem si objednala femibion 🙂 A ze srandy jsem jukla na stranky dr. jonase a vypocetla si sve plodne dny pro tento rok a kdy by to mela byt holka a kdy kluk...takze 24.02. v 15hod prvni pokus na kluka 😀

hanulka.zb
15. led 2013

Holky, začínáme se snažit o miminko, vysadila jsem prášky a sestřička u gynekologa, mě docela zarazila, že prý mám 1 až dva měsíce počkat se snažením, kvůli chřipce.Co si myslíte vy?Začala jsem brát gravital, vitamíny a doufám, že to vyjde 🙂 .

janikana
15. led 2013

@hanulka.zb já mám třeba z chřipky strach, proto bych chtěla otěhotnět v létě, nejlépe aby 1. trimestr skončil ještě v září, než začnou chřipky na podzim...ale já stresuju ze všeho