Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

luckap91
23. led 2013

..jinak teda.. byla jsem v 6tt... byl to opravdu začátek... ale ... už jsem prostě věděla, že ve mě je ta fazolečka moje... ☹

bride_lucie
23. led 2013

Jo, co se kondomů týče, dámy, my teda ani jeden alergii nemáme, ale ze začátku je chci určitě používat, i když si to neumíme představit ani jeden, ale prostě jsem nekompromisní, minimálně první dva měsíce, pak doufám, že se odpozoruju a dáme přerušovanou. Já myslím, že to s těma kondomama nebude tak hrozný, jak chlapi vyprávěj, protože jsem zase naopak od spousty chlapů slyšela (nebo četla), že to je spíše o zvyku - spíš si myslím, že ti naši chlapi jsou pěkně rozmlsaní, že se nemusej obtěžovat 😀 Ale ten můj si četl nějakej článek o tom, jak HA nepříznivě působí na životní prostředí ( a on je na to cíťa ), tak je k tomu kondomu vstřícnější, i když ne nadšenej, to určitě ne 😀 Hrozně mě štve, že tady v UK nejsou k sehnání například spermicidní gely nebo jiný druh antikoncepce, který bych mohla používat třeba já - jsou tu za opicema v tomhle 😒

bride_lucie
23. led 2013

@luckap91 To je dobře, že jsi optimistka - hodně štěstí a dej vědět! Příště to určitě klapne 🙂

cherralie
23. led 2013

Ja se tedy take pridavam🙂. S muzem jsme dospeli k zaveru, ze jsme jiz dostatecne dospeli, a tento mesic se zacali, ted uz skutecne, naostro snazit. Tak uvidim za par dni. Vsem preju hodne stesti.

bride_lucie
23. led 2013

I když teď mi to přece jenom nedalo a začala jsem googlit, protože to přece není možný, aby tu měli jenom kondomy! A něco jsem přece našla, takže to zkusím pořádně prozkoumat a vyzjistit - za spermicidní gel bych byla fakt ráda. Ale divím se, že v takovým lékarenským velkoobchodě jako je Boots nic takovýho prostě není 🙄

janikana
23. led 2013

@bride_lucie ja jsem od zacatku rekla, ze prasky brat nebudu, tak jsme nejprve pouzivali kondomy a s tim byla otrava, pak jsme zkouseli ten gel, ale neslo to pouzivat, pritele to palilo. A nakonec jsme skoncili u prerusovani a na konci cyklu bez hlidani 🙂 fungujeme tak uz pres 4 roky a ani jeden s tim nemame problem. V cervnu jsme se rozhodli, ze udelame miminko a vyslo to na prvni pokus 🙂 takze co se tyce ochrany, tak chlapovi verim na 100%

bride_lucie
23. led 2013

@janikana No já bych mu taky ráda věřila, jenže on je teď tak rozmazlenej po 5 a půl letech vztahu, že bych mu ze začátku ani věřit nemohla - to si prostě netroufám. Teď prostě neřeší jestli dovnitř nebo ven a pak by se v euforii mohlo stát, že by si to neuvědomil, zapomněl a je to 😲 Ten gel jsem zavrhla, protože ho tady mají prosím pěkně na předpis, wtf?? 😕 Jasný, když jste si takhle najeli a zvykli, to musí bejt fajn - po dítěti nemám absolutně v plánu se k jakýkoli hormonální antikoncepci vracet, chtěla jsem nitroděložní nehormonální tělísko, ale trochu mě vyděsilo to, že když náhodou spermie přežijí, dorazí k vajíčku a oplodní ho, tak to tělísko kdyžtak ještě jakoby zabrání uchycení - a ta představa se mi vááážně vůbec nelíbí (a už vůbec ne ty příběhy o těhotenství s tělískem 😖 ), takže pak nám ve finále zbude stejná technika, jako ta vaše 🙂 Já si taky myslím, že se to dá - jen si na to zvyknout a znát svý tělo - jak jeden, tak druhej 🙂

michaelarackova
23. led 2013

Nějak se mi šoupe cyklus...2x jsem ho měla dlouhý 30 dní, a dnes přišla ms 25DC...☹ Takže přivítání manžela z hor neproběhne...Ach joooooo!!!! ☹ Při HA to přišlo přesně na hodinu. Ale zase by měl zítra přijít menstruční kalíšek, jako bych to tím přivolala.☹

janikana
23. led 2013

@bride_lucie no hlavne musi chtit ten chlap, ze...kdyz oni jsou dneska strasne zmlsani tou HA 🙂 Mne to od zacatku prislo jako dobry vzruso, ze muzu otehotnet kdykoli 😀

olege
23. led 2013

@phuskova já začala HA brát cca před šesti lety, jednou jsem na půl roku přerušila (doporučil mi to doktor kvůli nějakým problémům) a zhruba před rokem jsem ji brát úplně přestala... Jednak se mi ulevilo finančně a jednak mám další volnou kapacitu v mozku, když nemusím každý večer myslet na to, že si musím vzít pilulku (já vím, taky jsem rozmlsaná, je to jen spolknutí jednoho prášku, ale i po těch letech jsem si prostě bez upomínky v mobilu nevzpomněla :D ). A tím vícečetným myslel ty dvojčata atd., že se uvolní klidně i víc vajíček nebo tak něco..

michaelarackova
23. led 2013

@bride_lucie Tak hledej! 🙂 Já jsem přemýšlela o pesaru, ale když jsem viděla tu cenu?! Hrůza! Ale asi zkusíme plodný-nepldný + přerušovanou...Zkusim měřit BT a zkoumat hlen + čípek. Aspoň bude o zábavu postaráno! 😀 Tyjo, teď si mi dala s tim tělískem...Ale to i s hormonama přece musí být skoro stoprocentní, ne??? :-/ HA už taky nechci a kondomy už vůbec ne!

michaelarackova
23. led 2013

@olege Já měla Nuvaring - vaginální kroužky, a bylo to super!!! Až na tu cenu. Zavedl se 1 na 3 týdny, takže paráda!!!! 🙂

olege
23. led 2013

My už popravdě nepoužíváme ani ty kondomy a praktikujeme to jako @janikana 🙂 Taky se nám s tím nechtělo otravovat a přesně jak janikana píše, bylo to hned větší vzrůšo :D

bride_lucie
23. led 2013

@michaelarackova Jooo, na to se taky velmi, opravdu VELMI netěším, kdy nebudu vědět dne ani hodiny 😕 I když musím říct, že teď poslední dobou se mi to nějak "zvláštnilo" i při HA! Nevím, možná psychika pracuje. Totiž teď naposledy jsem to dostala o den déle než normálně! Což si nepamatuju, že by se snad stalo (při HA) a taky posledních pár cyklů se mi to prodloužilo o den - taky nechápu proč 🙄 Kalíšek ať slouží a manžela můžeš přivítat i tak - můžeš udělat "radost" 😅 alespoň jemu, když tobě to ta mrcha zkazila 😠

michaelarackova
23. led 2013

@olege Asi také navrhnu, protože scénář typu "počkej, musim nasadit kondom" mi dost děsí! 😀

michaelarackova
23. led 2013

@bride_lucie No to určitě!!!! 😀 Já mám absťák a budou koukat na něj,jak si to užívá! 😀 A ještě teď mimo HA to trvá tak 9-10 dní...☹( Už abych byla těhotná!!!! 🙂 Ale žádné příznaky nebyly, to je mi divný! Prostě jsem šla na wc a najednou krev na papíru...☹

bride_lucie
23. led 2013

@janikana
@olege Prej vzrůšo 😀 Vy jste dobrý, vaši náturu bych chtěla mít 😀

bride_lucie
23. led 2013

@michaelarackova 😀 9 - 10 dní?! 😖 Teda děvče .... No drž se 😉 Jinak ten scénář s kondomem si podala velmi komicky 😀 Ale myslím, že to jde udělat i víc sexy formou 😀 Uvidíme, ale jsem připravená i na první fiasko, noooo 😅

michaelarackova
23. led 2013

@bride_lucie Já ho nikdy ani ještě nenasazovala!!!! 😀 A ve 25 studovat návod, jak na to, je taky celkem komický! 😀

michaelarackova
23. led 2013

Tak dobrou kočky! 🙂

bride_lucie
23. led 2013

@michaelarackova 😀 Já taky ne

phuskova
24. led 2013

@olege Aha, no to já bych bez upomínky v mobilu byla už těhotná snad 100x 😀 Takhle na to nemyslím, jen mi šikovný program každý den ve 12 zapípá a pípá dokud to 3x nepotvrdím,ať žije technika.. 😀 No manžel stejně chce dvojčátka, bych mu to splnila, i když já je teda nechci..no uvidí se.. 🙂 Za měsíc doberu poslední platíčko a proberu to s mužem, jestli si mám jít koupit ty poslední tři nebo ne...ale myslím že mě pošle do lékárny.. 😀

blankafs
24. led 2013

@michaelarackova koukám další příznivec kalíšku. Jaký sis objednala? Já používám asi 3 roky a nemůžu vynachválit 🙂

radus_2011
24. led 2013

Co je menstruační kalíšek?

olege
24. led 2013

Holky, mám zase kopr, tak vám musím něco napsat... Poslední dobou si připadám jako Alenka v říši divů.. Celý život kolem sebe slyšíte, jak je potřeba dávat si pozor, aby ženská neotěhotněla, podle návodu ke kondomům to vypadá, že se chapa bez něj nesmíte ani dotknout, no a pak teda začnete uvažovat o miminku a už to jede.. Odevšad slyšíte, jak to někomu dlouho nejde, jiní už jdou dokonce na umělý oplodnění, ostatní na to jdou skoro vědecky, když řeší pokles a vzestup teploty v řádech desetin stupňů, druhy hlenu, ovulace, atd. atd. No a pak se přes tohle dostanere, zadaří se, jste těhotný a máte ze všech těch filmů vžitý, jak porodíte někde po cestě do nemocnice, protože tam ani nestihnete dojet (no je to holt pro filmaře větší drama, že jo :D). Jenže když se o to zase začnete zajímat víc a čtete si všechny ty příběhy, tak zjistíte, že v 90 % to teda rozhodně žádný fofr není, když porod (s tím okolo) trvá bez problémů deset hodin a víc. No já prostě nestíhám zírat, jak jsem žila celý život v zajetí všech těch návodů a filmů, přitom realita je úplně někde jinde... Máte to taky tak, nebo jste to prokoukly už mnohem dřív?

krejci1510
24. led 2013

Tak jsem to nevydrzela a zeptala jsem se sve drahe sestricky, ktera je lekarka a ja na ni dost dam 🙂 Pry kdyz doberu posledni prasek, tak prijde jeste menstruace rizena tim praskem, ale kdyz po ni nenajedu znovu na HA, tak uz se muzeme snazit hned a nemusim cekat na prvni prirozenou menstruaci, protoze pokud je vsechno v poradku, tak by ji mela predchazet prirozena ovulace 😝

vroninka22
autor
24. led 2013

@dooreen to je super zpráva, určitě i doktorka ti udělá radost, moc ti gratuluju a zároveň strašně závidím, dneska mě docela hodně nakousali holky v práci, že na co budu čekat, než si všechno zařídíme, skříˇ%n atd, si můžu koupit i později, aby to pak nedoopadlo, tak, že sice budu sedět v hezkém bytě s novým nábytkem, ale pak se to taky nemusí podařit hnedka, že by jsme měli jít do toho hnedka, tzak jsem z toho docela nesvá ☹

vroninka22
autor
24. led 2013

@luckap91 ahojky, to se mi líbí a je dobře , že to bereš tak sportovně, ono asi člověk musí a nic jiného mu nezbývá, ale te´dka bude určitě vše v pořádku 😉

krejci1510
24. led 2013

@phuskova tak segra me trochu uklidnila 🙂 Pry sance na to, ze se nam hned po vysazeni povedou dvojcata je trochu zvysena, ale porad je to asi 1:100

phuskova
24. led 2013

@krejci1510 Jinak s tím měsícem - teda jako čekáním na první MS bez prášků jsi mě překvapila...mi doktro říkal něco o mimoděložním těhotenství a tak,ale tak budu radši věřit tvé sestře 😀
A s těma dvojčatama si mě stejně moc nepotěšila, my máme v rodině dohromady 3! (babičky,prababičky) Takže mě se ta pravděpodobnost ještě zvyšuje asi co 😀