Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

margot_ka
20. pro 2012

@martakl ahoj, bude to naše první 🙂 tak jsem zvědavá, jestli se zadaří. jelikož všechny kamarádky a kolegyně mají mimáčky, tak jsem této těhotenské "epidemii" taky podlehla. na co taky čekat, že. chci si potomka užít, dokud jsem mladá 🙂

vroninka22
autor
21. pro 2012

@margot_ka přesně moje řeč, mě se taky všichni diví, že jsem mladá, že mám ještě čas, ale kolem mě všihni mají miminka, takže taktéž epidemie 🙂

vendsy
21. pro 2012

taky mám kolem sebe baby boom. V práci máme další těhotnou. Plodné dny mi vycházejí na 2.1. tak moc nevím, jedeme s manželem a kamarádama na chatu na vysočině a tam to bývá hodně náročné 😉

janikana
21. pro 2012

Ahoj holky, já se taky přidávám na rok 2013. Teď v létě jsem byla těhotná,ale nevyšlo to. Teď už bych se strašně chtěla snažit,ale čeká mě stáž na 3 měsíce a v červnu pak svatba, pak nějaká stavební cesta, tak jsem se zařekla, že počkáme až na srpen. Ale už teď to nemůžu vydržet!

martakl
21. pro 2012

@margot_ka @vroninka22 @vendsy I kolem mě je hafo miminek...a pak člověk nemá podlehnout hormonům že😀 Teď už neslyším otázku:"kdy se budete brát?" ale:"kdy budete mít miminko?"🙂 Holky, já věřím, že se nám to všem povede a rok 2013 bude díky nám mít vyšší porodnost🙂

taziana
21. pro 2012

Ahoj! Můžu se k vám taky přidat? Jsem vdaná už dva a půl roku. Antikoncepci jsem vysadila v červenci. Do října jsme si dávali s manželem pozor. A od tý doby se snažíme o naše první mimčo. Zatím nic, takže doufáme, že rok 2013 bude pro nás šťastný a zadaří se 🙂

blajik
21. pro 2012

Ahoj holky, měříte některá BT. já měřím tento cyklus poprve a jsem z toho krapet zmatená. Vůbec nevím kdy a jestli byla ovulace, na ostatní příznaky jako bolest podbříšku atd se moc spoléhat nemůžu. Teď jsme se stěhovali, tak to všechno spíš přikládám přetažení a únavě, protože jinak bych měla snad všechny příznaky, které existují 😀 Tady je můj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/Blajik

taziana
21. pro 2012

Já neměřím BT, zatím to zkouším s ovulačními testy. Přijde mi to tak nějak pohodlnější, vstávám hoodně brzo do práce, tak na to už poránu nezbývá čas.

janul_iii
21. pro 2012

@margot_ka , @vroninka22, @martakl, @taziana Ráda bych se taky přidala.. Budeme se v létě brát a v průběhu roku 2013 také plánujeme.. 😉

martakl
21. pro 2012

@ blajik @taziana Já BT ani ovulační testy zatím nezkoušela, ale jestli to tento měsíc dostanu, tak bych od příštího cyklu chtěla začít s měřením. Našla jsem si na stránkách womenzone fajn kalendář a i možnost grafu, tak se na to vrhnu🙂 Funguje to tak, že si každé ráno ve stejnou dobu změřím teplotu a zapíšu? A ty ovulační testy...to se musí dělat každý den nebo až v době, kdy si myslím, že by ovulace měla přijít?

janikana
21. pro 2012

@blajik ahoj, já bt měřím a nedám na to dopustit, přesně vím kdy se co bude dít. Podle tvého grafu si myslím, že jsi měla ovulaci 16. den. Ta zvýšená teplota před tím mohlo být nějaké nachlazení,přetažení nebo třeba alkohol. Uvidíš příští měsíc.

blajik
21. pro 2012

@martakl přesně tak, BT funguje, že si hned po probuzení změříš teplotu a zapíšeš, s ovulačními testy zkušenost nemám, mám nepravidelné cykly a vůbec netuším, kdy mívám ovulaci, takže u mě by to asi vyšlo draho

blajik
21. pro 2012

@janikana nechám se překvapit, co z toho budu, i když bych si moc přála, aby to vyšlo! Alkohol nepiju, tak to jediné můžu vyloučit, ale přetažení to klidně být může, bylo toho hodně, a s nachlazením....teď asi 4 den jsem nějaká divná. Kéž by to chtělo vyjít. jinak děkuji za rady 🙂

blajik
21. pro 2012

@martakl samozřejmě sem myslela ve stejnou dobu hned po probuzení 😀

taziana
21. pro 2012

V navodu na ty ovulacni testy je vypsana tabulka, kdy mas zacit testovat, podle delky cyklu. Treba ja mam delsi cykly - 36 dni, tak zacinam testovat kolem 20. dne cyklu, docela jsem to na sobe i vypozorovala, kdy mam ovulaci, zacne me hrozne pichat v podbrisku a trva to tak tri dny. Pet ovulacnich testu vyjde kolem stovky, myslim, ze by se dali sehnat i levnejsi, tak mi to jednou za mesic neprijde zas tolik. Jeste k tomu beru femibion a manzel vitaminy b-daddy a za to mesicne dam tak tisicovku, takze v porovnani s ovulacnimi testy je to nic.

martakl
22. pro 2012

@blajik @taziana Děkuju za info, holky🙂 Já mám neprevidelné cykly v rozmezí 27-34 dní, prostě jak se tomu chce, tudíž se s manželem zkoušíme snažit vždy od 10-16 dne. Ovulaci se snažím poznat, dle toho píchání (jakoby na vaječníku) a podle sledování hlenu. No uvidíme co to přinese😀

misa010
23. pro 2012

Ahoj holky..taky se přidávám...od dubna 2013 se začínáme snačit o miminko 🙂 zatím chceme brát nějaké doplnky jako kyselinu listovou atd..ale to vše je v calibrum baby...tak jsem zvědavá jak to pujde

blajik
23. pro 2012

Ahojky holky, přeji všem krásné, klidné a pohodové Vánoce i vánoční svátky. Bohatou nadílku, spoustu úsměvů a hlavně, ať máte kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi. A všem nám přeji, aby se nám brzy zadařilo a dostaly jsme dáreček v podobě mimíska, i když to nebude zrovna na vánoce 😉

vroninka22
autor
24. pro 2012

Děvčata přeju Vám krásné Vánocea hlavně, ať se brzo zadaří . - )))

terunka88
25. pro 2012

Také se přidávám a přeju pěkné Vánoce 🙂
Jinak mám zkušenosti s měřením BT i s ovulačními testy, tak se klidně ptejte, kdyby vás něco zajímalo 😉 Ovulační testy momentálně používám v rámci antikoncepce a pak je budu používat v rámci snažení se 😀 Kupuju je na e-bay, tam vyjdou nejlevněji, 50 ovu testů a k tomu 5 těh. testů zdarma vyjde i s dopravným na necelé 300 Kč.
Ty jo, tyhle Vánoce mě chytla nějaká "nálada", nějak mi přišlo, že ve dvou už to není nějak ono, příští Vánoce bych si moc přála být těhotná, tak snad to vyjde 🙂

cabalkova
25. pro 2012

Holky, mohla bych k vam, i kdyz nase snaha v pristim roce bude uz o druhe mimi? Jinak vsem moc a moc preju, aby se brzy zadarilo!!

mumisek01
26. pro 2012

@janul_iii kdy planujete svatbu?my na konec srpna,ale mimco bychom chteli zacit zkouset uz na jare.

vroninka22
autor
26. pro 2012

@terunka88 Tak na tom jsme se taky schodli i s manželem, jelikož jsme byli oba o vánocích v práci a nějak nám ani nepřišlo, že nějaké Vánoce byli, tak snad příští Vánoce alespoň budu doma já a ty další zase už budou ty nejkrásněkší v našem životě, přeci jenom s dětma se to prožívá jinak . - )

sarah321
26. pro 2012

ahojky my se snažíme cca dva roky, máme za sebou první neúspěšné IVF a teď nás čeká v lednu KET. nevzdáváme to ba naopak. Je to někdy těžké, ale jsem i na jiných diskuzích a pozitivní myšlení a věřit, že to vyjde přináší ovoce🙂
všem nám přeji aby 13 byla ta naše šťastná a my se dočkali // 😉

sannynka
26. pro 2012

Ahojky holky, můžu se přidat? Na mě už mimčo také nějak přišlo, už na tím s přítelem mluvíme asi půl roku, ale máme naplánovanou svatbu na červen 2013 tak bych chtěla ještě počkat aspon do května..ale jde to těžce, 2 kolegyně jsou těhotné a o ničem jiném se v práci nebavíme..

janul_iii
26. pro 2012

@mumisek01 s mimčem plánujem začít taky někdy na jaře (březen, duben) a svatbu bude v červenci 🙂

sannynka
26. pro 2012

@janul_iii @mumisek01 koukám že nejsem sama.. zkoušení mimča a pak svatbička.. doufám, že se nám holky zadaří 🙂 už se nemůžu dočkat

mumisek01
26. pro 2012

@janul_iii
@sannynka tak hlavně aby to všechno pěkně klaplo 😉

ninive211
26. pro 2012

@vroninka22 Hodně štěstí při snažení! Můžu se zeptat, zatím jsem se o to nějak moc nezajímala...k čemu je dobrý ten čaj z kontryhele? Na netu jsem našla, že posiluje dělou před porodem a je dobrý proti menstruačním bolestem, ale k čemu při snažení? To asi kvůli posílení děložní stěny a snížení pravděpodobnpsti potratu,ne? Aby se vajíčko lépe "uchytilo"... co vám k tomu říkala doktorka? A od kdy se to doporučuje pít? Mně akorát doporučila tu listovku, hlavně ten femibion, ale v lékárně když mi řekli cenu, přišel mi dost drahej, tak mám zatím jen obyč....femibion kdyžtak dokoupím časem, zatím, to moc neřeším.
My si zatím dáváme pozor, ale teďka přítel si nebyl jednou docela jistej, jestli to stihl včas (mně přišlo, že jo), tak zatím doufám, že na Silvestra červená návštěva přijde....svatbu máme v srpnu a kdyby se hned zadařilo, tak bych se vdávala v 8.měsíci, a to fakt nechci 😀

vroninka22
autor
27. pro 2012

@ninive211 Přesně tak, je to hlavně, co jsme se dočetla já, tak skrze úpravu cyklu a kvůli tomu posílení sliznice. My si taky zatím dáváme pozor, aplán máme otěhotnět v létě, ale když se zadaří dřív, tak budeme i tak rádi 🙂