Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

bride_lucie
9. únor 2013

@vroninka22 Stav se v lékárně, sice je to děsnejch peněz, ale pokud jsi fakt závislá na nikotinu, tak není dobrý, abys ho jen tak odřízla - i když můj názor je, že to je z většiny stejně v hlavě.... Nebo víš s čím můžeš začít? Zkus si třeba ustřihnout polovinu cigarety a kouřit jenom takhle půlku cigarety, pak si dát třeba jenom omezenej příděl na den, ten pak zmenšuj, pak zkus třeba nějaký ty náplasti a ruce si zabav třeba lízátkem nebo něčím podobným, co ti zabaví ruce a pusu. No vymejšlím si tady, ale třeba by něco mohlo pomoct. Je to hlavně o tom začátku, ten je takovej nejhorší, ale když se nedáš, tak si v tom zajedeš, zvykneš si na to a budeš mít vyhráno 🙂 Opravdu ti moc držím palce!! A jestli se ti chce číst, tak tady mám odkaz na stránky, kde popisuje jednu z nejúspěšnějších metod na přestání kouření. http://www.dwich.cz/cs/obsah/jak-prestat-kourit...

vroninka22
autor
9. únor 2013

@bride_lucie no děkuju moc, mě gynekolog doporučoval Šampiks, nevím, jak se to přesně píše,on kouřil 40 denně a jednoho dne si řekl, že přestane a díky tady tomu opravdu úřestal a už 3 roky nekouří, dobré na tom je, že u toho není basťák, ale stojí to 2000 . - ((U mě není problém v tm, že něco musím mít v ruce nebo puse, spíš jsme závislá na nikotinu a taky, si mylsím, že mi to pomáhá při stresech a hlavně vpráci to beru, jako útěk z toho blázince, co tam máme. Ale děkuju za rady 🙂 mrknu se na ty stránky.

kessa
9. únor 2013

@zuzkakoc no budeme se snažit na sestřenici/bratrancovi zapracovat 😀 Ale ještě chvilku musí počkat..

terunka88
9. únor 2013

@phuskova Ano, ano, přesně tak. 🙂 Taky asi budu mít po porodu jen 20 🙂 Já myslím, že to není problém, co jsem slyšela, tak to spíš záleží na každé, jak dlouho před porodem půjde na mateřskou..akorát to tedy musí být nejdřív 8 týdnů a nejpozději 6 týdnů před TP 🙂

olege
9. únor 2013

@terunka88 nemusíš ani těch šest týdnů před termínem, klidně můžeš na sál rovnou z práce :D Ale pak o těch šest týdnů přijdeš, je to celkem 28 týdnů, z toho po porodu max. 22 😉 Ale pokud je někdo na nemocenské, tak se opravdu vyplatí jít hned těch osm týdnů před termínem, protože je to za lepší penízky než nemocenská a má jistotu, že o ně nepřijde 🙂

terunka88
9. únor 2013

@olege No jasně, ale to to by byl člověk blbej, aby těch 6 týdnů nešel, ne? Když mu to pak stejně propadne 😀 Aspoň teda o nikom takovým nevím 🙂 Ale díky za upřesnění.

terunka88
9. únor 2013

Holky, musím se pochlubit. Dnes jsme byli nakupovat oblečení (což společně děláme tak 3x ročně 😀) a vychytali jsme nějaký slevy, takže za nákup 2 košil a kalhot pro Marka a svetru a halence pro mě jsme dali 1 400 Kč!! 😀 Sice to byly takový ty levnější značky jako Takko, FF a CA, ale stejně mazeeec, to potěší 😵

kessa
9. únor 2013

Ach jo, holky, to je zase služba..
Dneska sem viděla fotku toho našeho přírůstku do rodiny. Je to fakt obr, tak mi ani nepřišel tak moc miminkovsky roztomilej 😀 Ale fotky zkreslují, třeba to naživo bude jiné.

michaelarackova
9. únor 2013

@terunka88 já dělám ve školství, takže tam je to ok, i v 2 a půl letech! 🙂

terunka88
9. únor 2013

@michaelarackova Jakože berou děti do školky i ve 2,5 letech,jo? Tak to je fajn 🙂 Protože pak by bylo na prd být doma do 2,5 let dítěte,když bys ho pak na ten půl rok neměla kam dát 😀

fwllo
9. únor 2013

Ahoj holky, nebyla jsem tu dva dny a dočítala jsem asi hodinu 😀 včera jsme byli na plese, to bylo fajn..
Ale dneska jsme se ráno pěkně chytli ☹ mám pocit, že se mnou mávají ty prášky co mám od doktorky 😒 fakt super..

@vroninka22 já už tady doporučovala někomu knížku, jmenuje se to Snadná cesta, jak přestat kouřit.. Manžel silný kuřák - doutníčky a i normální cigarety.. Kouřil snad 15 let.. Rok na tu knížku jen koukal a neotevřel.. Když knížku po roce otevřel a přečetl, druhý den přestal, absolutně bez absťáků a něčeho podobného. Chodí pořád za kámošema do hospody, tak kouří skoro všichni, ale manžel ne a ani ho to neláká.. Zkus si tu knížku třeba půjčit v knihovně a uvidíš..

olege
9. únor 2013

@terunka88 Nějaká kariéristka se určitě najde, která opravdu odchází na sál přímo z práce... Ale já žádnou takovou neznám a ani to nechápu.. Navíc když vidím kolem sebe těhotný kamarádky, tak ty jsou všechny na nemocenské, takže u nich práce do konce těhotenství teda určitě nehrozí...

vroninka22
autor
9. únor 2013

@fwllo mám ji doma a čtu 🙂

michaelarackova
10. únor 2013

@fwllo Včera byly nějaké erupce na slunci, taky jsme se chytli...☹(

fwllo
10. únor 2013

@michaelarackova že jo?? Já si říkala, že něco musí být ve vzduchu.. Ale tak jako beru to, občas se ten vzduch prostě musí pročistit.. Znám pár, který se nehádal, nikdy.. A pak, když přišla první větší hádka po asi dvou letech, tak to neustáli a rozešli se.. To my se sice poštěkáme, jako fakt mě to mrzí, ale hodíme to za hlavu a jedeme dál..

Jinak dobré dopoledne holky 🙂 ještě v noci jsem nad tím přemýšlela, jak jste tu o tom psaly.. Mimčo chci už aspoň dva roky, ale taky mě občas přepadne taková depka, že se nedaří proto, že bych třeba byla špatná máma.. A takové ty otázky, jestli to zvládneme a co peníze a prostě všechno, toho se taky bojím ☹

bride_lucie
10. únor 2013

@fwllo Taky jsem ráda, že nejsem nijak abnormální, že se mateřství chvilkama bojím, ne-li děsím a všechny ty otázky okolo, jestli to a jestli tamto ... Jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo se bojí, protože jsem měla okolo sebe pár maminek, který se těšily už od začátku, ničeho se nebály, chtěly prostě miminko a uměly si to představit ještě ani nebyly v tom a tak, tak jsem si říkala, to jsem asi divná a neměla bych mít děti radši vůbec, když se toho bojím ....

michaelarackova
10. únor 2013

@fwllo
@bride_lucie Holky, vy jste trubky!!!! 😀 Nad takovými blbostmi vůůůůbec nepřemýšlejte!!!! Budeme super maminy! 🙂 A zvládneme to s přehledem! Máme podporu rodiny, partnera a na miminko se těšíme a my za něj budeme šřastné stejně jako ono bude šťastné, že se narodilo právě nám! 🙂

janina_sun
10. únor 2013

@fwllo jeee, tuhle knížku čte zrovna Michal....tak to vypadá nadějně....četli jsme i nějaké recenze a přestalo údajně dost lidí....tak uvidíme 🙂

fwllo
10. únor 2013

@janina_sun Tak uvidíš 🙂 na mého manžela i jeho nejlepšího kamaráda to zabralo.. Nevím teda, co tam píše za zázraky, ale fakt bez absťáku a ze dne na den přestali..

@michaelarackova
@bride_lucie
Když já se fakt bojím.. neměla jsem zrovna šťastné dětství, takže já spíš vím, jak by to nemělo vypadat.. Ale mám skvělého manžela, tak snad budeme dobří rodiče.. A tak to jsem taky ráda, že tyhle myšlenky nemám sama 🙂

martakl
10. únor 2013

Dneska mi konečně klesla BT, tak ovulace pojď k nám, jsme připravení😀

janina_sun
10. únor 2013

@fwllo no zatím se na to Michal tváří odhodlaně....dnes koukal do krabičky, že tam má poslední 3 cigarety a zbývá mu pár stránek knížky....tak možná, že od zítra budu mít doma nekuřáka 🙂 až to dočte a já dočtu svojí knížku, tak si to chci přečíst, abych věděla, co tam píšou za zázraky 🙂

Jinak co se Tvého dětství týče, myslím, že pokud si uvědomuješ, že to nebylo ok, uděláš vše pro to, aby Tvé děti nic ošklivého zažívat nemusely a o to lepší budeš mamka !!! a pokud máš i takovou podporu v partnerovi, je to jedině další plus!! 🙂 držím palce

janina_sun
10. únor 2013

tak holky...u nás doma je dnes legrace....Michal odhodlaný přestat kouřit a já jsem odhodlaná dnes odpoledne začít s Jill !!! 😀 už jsem si postahovala několik cvičení (na záda, ruce, nohy, zadek, protažení + takové ty její celková cvičení jako je to 30 day shred)....tak nám držte palce 😀

kessa
10. únor 2013

@janina_sun tak to vám přeji hodně zdaru, zvlášť při tom odvykání kouření- držím mu palec a buď na něj hodná 😉

muribana
10. únor 2013

@janina_sun Jakpak se ta zazracna kniha jmenuje?? 🙂 taky drzim palce!

lupmice88
10. únor 2013

Ahojky můžete mi poradit Jestli existuje nějaký test ktery určitý těhotenství třeba uz 10 DPO?

janina_sun
10. únor 2013

@kessa jj, jsem na něj hodná a jsem připravená i na "pruďase", kdyby se to odráželo i na jeho náladě....tak snad to nebude tak hrozný 🙂 děkuju 🙂

vroninka22
autor
10. únor 2013

@janina_sun i několik mých známých, no uvidíme.

janina_sun
10. únor 2013

@muribana Allen Carr - Snadná cesta, jak přestat kouřit 🙂

janina_sun
10. únor 2013

@vroninka22 taky moc držím palce!!!

michaelarackova
10. únor 2013

@janina_sun Tak hodně zdaru tobě i manželovi! Třeba by mohl začít s tebou! 😀 Ale to už by bylo asi moc věcí najednou, viď? 🙂 A s čím s Jill začneš?