Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

zuzikakuki
29. led 2013

@janina_sun Hezká jména 🙂 To ten můj zase vymýšlí jména aby se na ně nedala vymyslet nadávka. Mně se líbí Amálie pro holčičku a Amálka Heřmánková by znělo hezky 😝 Ale manžel mi hned řekl Amálka Análka, že prý už se těší až jí budou takhle nadávat 😀 a pro chlapečka Matěj, ale to se manželovi taky nelíbí. Beztak pak nebude ani u porodu neb by to nezvládl takže poslední slovo budu mít já teda pokud nepřijde s něčím co zaujme oba.

janina_sun
29. led 2013

@kopeckovi ten Orgasmický porod jsem viděla a mám to doma stažené (dá se to stáhnout na netu)...je to dost zajímavé...je to dokument o tom, jak je důležité nechat přírodu a vyhnout se třeba epidurálu apod...srovnání porodu doma a v nemocnici a taky je tam ukázka, že i při porodu se dá zažít orgasmus a porod tím nabývá úplně jiný rozměr...

janina_sun
29. led 2013

@zuzikakuki jeee, Amálka Heřmánková, to zní tak jako pohádkově 🙂 A myslím, že Análka jí nikdo říkat nebude, to bych spíš tipla, že jí budou říkat "víla Amálka" 😀 ale zase je fakt, že z podobného důvodu jsem nechtěla jména jako Robert a Denis 😀

zuzikakuki
29. led 2013

@janina_sun Právě protože to zní pohádkově se mi to líbí 🙂 Líbila se mi i Eliška ale tu teď mají dvě kámošky a tak to nechci a bude jich hodně, stejně jako Jakub a Ema, těch je taky už hodně. Jj Robert a Denis to k tomu svádí ale třeba děti nebudou tak zlé doufám 😀

kopeckovi
29. led 2013

@janina_sun Tak to si určitě stáhnu 🙂 Sice bych doma rodit nechtěla, ale je fajn se na to podívat i z jinýho pohledu. Porod mě teda vždycky děsil, ale teď už si říkám až to přijde, tak to hold budu muset nějak přežít, když to přežili i jiný... a ten pocit, když má pak člověk to miminko asi všechno překoná 🙂

janina_sun
29. led 2013

@krejci1510 Zuzi to vůbec není špatnej nápad 😀 dát seznam a nechat vyškrtat 😀 my jsme si půjčili knížku od Knappové, kde jsou všechna jména (včetně původu a toho, co které jméno znamená) a podle toho tak nějak vybíráme...no jsem zvědavá, která jména budou nakonec "finální" 🙂 myslím, že na porodním sále by nám chlapi odsouhlasili jakékoliv jméno 😀

janina_sun
29. led 2013

@kopeckovi jj, taky jsem měla vždycky z porodu hrůzu...čím víc to miminko plánujeme a těšíme se, tím ten strach trochu opadá a co vím od kamarádek, tak pak už se hlavně těšíš, že bude to maličké venku, že nad tím strachem pomalu ani nepřemýšlíš...že se pak už spíš bojíš, aby to malé šlo dobře ven a něco se mu nestalo a tak...já jsem takovej plašan, že nemám ráda pach dezinfekce a zvuky přístrojů a nástrojů atd...takže v tomhle je pro mě nemocnice šílená...asi budu víc na nervy z toho šrumce kolem...ale i holky, co měly hodně těžké porody do toho šly znovu, tak myslím, že ve chvíli, kdy Ti toho drobečka dají do náruče, na vše se zapomene 😵

blankafs
29. led 2013

@krejci1510 známí mají Olivera a říkají mu Olík

krejci1510
29. led 2013

@blankafs kdyz to se mi prave nelibi 😒 A na Oliverkovi by si clovek zlamal jazyk ☹

kopeckovi
29. led 2013

@janina_sun Jj určo to bude tak jak píšeš... u mě to ten strach taky tak nějak odpadá a těším se prostě až budu těhotná a ten porod se určo nějak zvládne 🙂 I když nemocnice mi taky nahání hrůzu... nikdy jsem v nemocnici ani pořádně nebyla, tak už se vidím jak pak budu ze všeho vykulená a budu kvůli všemu plašit... jen doufám, že narazím na příjemnej personál, pač já pak když jsem na nervy a ještě na mě někdo začne hartusit, tak se hned rozbulím a je vymalováno 😀 I když manžílek bude určitě při mě a zastal by se... To jsem teď zrovna nedávno čučela, když jsem mu říkala, že nevím jak to jednou dopadne v práci, až řeknu, že jsem těhotná, protože nadšený z toho určitě nebudou a jedna kolegyně teď těhotná je a šéfová kvůli tomu byla dost naštavná :( ... Tak mě ujistil, že si na mě můžou něco zkusit, že jim to tam přej dojde vysvětlit 😀

janina_sun
29. led 2013

@kopeckovi tak to máme podobně 🙂 a co se Tvýho mužíčka týče, je fajn mít takovou oporu !! Však on Tě tam podpoří a budete si spolu užívat tu nej emotivní chvíli....já už nás vidím, jak tam oba bulíme dojetím a štěstím 😵 teď jen, aby se těm dvěma mrškám na testu chtělo ukázat !!! 🙂 vy se snažíte jak dlouho?

kikika87
29. led 2013

@janina_sun
@kopeckovi Mám pocit,že s tím porodem jsme na tom stejně,bojím se nemocnice už z dálky,pomalu jsem v ní nikdy neležela a jsem hroznej posera,kterýho rozbrečí i ordinace v růžové zahradě. Takže mě si tam asi fakt užijí až to na mě
jednou přijde :/// Ach jo...ale pravda,že sem se bála víc,teď když mimčo chci tak to beru tak nějak automaticky,že bez
toho to nejde. A snad mi to vydrží po celou dobu těhotenství :D

kopeckovi
29. led 2013

@janina_sun Pro mě to emotivní bude stopro, já si k breku nejdu daleko... a na manžela jsem zvědavá, pač u něj jsem slzy snad ještě neviděla... pakrát měl sice našlápnuto, ale vždycky to ustál, tak uvidíme jestli ustojí i narození prcka 🙂

No my jsme si furt říkali, že od května, ale nakonec jsme si přestali dávat pozor už o vánocích, že jako na nečisto 😀 a teď v tom tak nějak plynule pokračujeme 😀 Ale zatím to nijak neřeším - neměřím teplotu, nedělám testy ... nic a nemám to zatím ani v plánu. Je fakt, že jak jsme to zkoušeli o vánocích, tak jsem si naivně zafixovala, že se to podaří na poprvé a když jsem to dostala, tak jsem to teda těžko nesla 😒 Teď se mi zatím daří zůstat nad věcí a říkám si, když se do roka zadaří budem rádi a třeba nás to překvapí dřív... uvidíme jestli mi ten nadhled vydrží i s blížícím se termínem MS 😀 Ale vždycky jsem to takhle nějak chtěla, že prostě až to budem cítit, že miminko chceme, necháme tomu volnej průběh a uvidíme jak to dopadne 🙂 A jak jste na tom vy?

kopeckovi
29. led 2013

@kikika87 Tak to mě těší, že nejsem sama taková citlivka a strašpytel 😀 Ale je to fakt, musíme to tak brát, že bez toho to nejde a oni v tý porodnici taky musej být zvyklý na ledacos, tak to s náma taky nějak přežijou a my s nima 😉

kikika87
29. led 2013

@kopeckovi Jo,zvyklý asi budou na ledacos,ale možná,že já to ještě předčím :DDD Uvidíme! Tak čtu,máte za sebou první pokus,taky už se nám ten první pokus blíží...ale s ničím tedy nepočítám,teprve sem vysadila práčky tak buhví kdy se mi nastartuje ovulka a tak.

janina_sun
29. led 2013

@kopeckovi tak přeju hodně štěstí 🙂 já jsem vysadila prášky už v listopadu 2011 a do minulého léta jsme si dávali "pozor"...v srpnu jsme se brali, tak jsem nechtěla být těhulka, abych si ten den užila a neprožívala to v nevolnostech...no a teď jsme tomu od září/října taky dali volný průběh a uvidíme...zatím se nedaří, ale i když mi první půlrok po vysazení chodila MS pravidelně jak hodinky, teď se mi to rozhodilo a myslím, že třeba jen míjíme ovulku...taky jsem si říkala, že plašit ještě nebudeme, že kdyby se do příští zimy nezadařilo, tak to asi začneme řešit víc...tento měsíc zkouším jen tak orientačně měřit BT, tak uvidíme 😵

kopeckovi
29. led 2013

@kikika87 No já vím, že to bylo naivní očekávání, ale poruč si 😀 Jako tak rozumově jsem si říkala, že je to asi blbost... ale ten červíček tam furt byl a pak se člověk začne šíleně pozorovat až z toho úplně zmagoří 😀 Pak jsem si řekla, už nikdy nechci takhle vyšilovat, je to úplně proti všemu jak jsem si to vždycky plánovala.... ale jestli mi to odhodální vydrží to nevím nevím 😀 Pak vlezu sem na koníka a když jsem to tu tak četla, tak jsem nabyla dojmu, že když si neměřím teplotu a nezkoumám hlen tak asi nikdy neotěhotním 😀 Takže asi tak.... teď si žiju v tom, že asi jen tak neotěhotním a najednu stranu by se mi to i hodilo, kdyby to nepřišlo úplně hned... tak uvidíme, jestli pak zas nebudu panikařit až jednou MS nedorazí 😀

kikika87
29. led 2013

@kopeckovi Jo,jsem na tom úplně stejně! Není kam spěchat,ale člověk to jednou zkusí a už by hned chtěl,aby se to podařilo !!!! Ale na druhou stranu,se mi to taky teď ještě hodí,že nejsme těhotná, ten květen by se mi líbil asi nejvíc...chci letošní rok ještě odpracovat a prožít klidné vánoce a ne mít přímo na ně termín:D

kopeckovi
29. led 2013

@janina_sun Tak to já prášky neberu už asi tři roky, ale protože mi to zkrátko nevyhovovalo 😒 Takže jsem si taky dávali "pozor", mimčo jsme v tu dobu úplně nechtěli, ale když se čas od času MS opozdila a já si říkala, že bych třeba i mohla bejt "v tom" tak jsem postupně zjišťovala, že by mi to vlastně vůbec nevadilo a manželovi taky ne a teď už se pomalu začínáme těšit na to až to jednou přijde 😀 Ale tak nějak všude píšou, že je normální když to třeba rok trvá, tak to člověk tak musí brát 😉

kopeckovi
29. led 2013

@kikika87 Přesně tak... to očekávání je takový nejhorší... člověk se těší a chtěl by mít všechno hned 😀 Ale vzhledem k práci by se mi to taky hodilo později a navíc mi přijde nejlepší miminko na jaro...že si pak člověk může užít to vožení v kočárku 😀

kikika87
29. led 2013

@kopeckovi Jo taky si myslím....no naplánované to máme hezky,tak snad nám osud dopřeje :DD A proč ne vid :D?

kopeckovi
29. led 2013

@kikika87 Přesně tak proč ne... jsme mladý, krásný, perspektivní... tak ještě aby to nedopadlo 😀
Já jsem jako tak kvůli práci půůvodně plánovala začít až příští rok... jenže hormony jsou hormony 😀 a taky mám smlouvu na dobu určitou a na rozkaz těžko jen tak otěhotním, že? 😀 Takže na práci kašlu, pač přijít pak o mateřskou by se mi moc nelíbilo 😒 Takže času mám zatím dost... příští rok touhle dobou, jestli nebudu těhotná, budu mluvit asi jinak 😀

janina_sun
29. led 2013

@kopeckovi jj, teď je to nějak "normální", že to delší dobu nejde...slyším to celkem často...tak uvidíme, však ono se to podaří...taky si někdy říkám, jestli ještě chviličku nepočkat, aby nebylo mimčo na zimu, ale asi už nevydržím další půl rok čekat 😀 no nechám to osudu...ono si to miminko nějak naplánuje 😵 a jelikož je manžel i moje mamka z dvojčat, tak kdo ví, jestli to nakonec nebudou hned dvě najednou 😀 😎

kopeckovi
29. led 2013

@janina_sun Přesně tak taky nevydržím čekat 😀 a kdo ví, třeba to nakonec na to jaro dopadne 🙂 .
No tak to máte asi docela dobrou pravděpodobnost, že by mohli být i dvě 😀 to by bylo štěstíčka najednou 😀 I když musí to být asi docela záběr dvě miminka, ale zároveň úžasný 🙂

krejci1510
29. led 2013

@janina_sun no ono i kdybys vydrzela ten pulrok cekat, tak kde mas zaruku, ze to za toho pul roku vyjde 😒

mayarengie
29. led 2013

Ahoj, tak se taky přidávám 🙂 snažíme se (no snažíme spíš to flákáme) od loňského září, zatím nic, doufám, že tenhle rok se povede 🙂 Díky nepravidelné MS mám za sebou 3 měsíce s utrogestanem a jednu vyvolávačku, minulý měsíc byl první bez utrogestanu a konečně potvora dorazila tak jak měla 😀 tenhle měsíc to vidím zase bledě, nejspíš jí ujel vlak 😀

cucito
29. led 2013

@kikika87 V naší rodině je asi plodnost daná, mamka nás se sestrou měla úplně v pohodě.. Sestra pak chtěla druhé (už plánovaně), dobrala prášky (po 7 letech) a za 14 dní už byla těhotná! Taky bych to tak chtěla mít, ale obávám se, že s těmi mými problémy to tak jednoduché nebude.. ☹

kessa
29. led 2013

@michaelarackova Ahoj, no počet moc povzbudivý není, ale od toho se odvíjí, že pokud se nezadaří těch 10 měsíců, tak je to vlastně v normě ☹ je to děsivé..Snad budeme mít desátej měsíc hned ten první 😀 Já už to mám všechno naplánované, takže žádné změny neberu 😀

kessa
29. led 2013

@vroninka22 Ona asi moc jinou možnost neměla než makat.. a když bylo vše v pořádku, tak v tom zase takový problém nevidím- není to nemoc. Znám víc holek, co létají kolem koní až do porodu..

kikika87
29. led 2013

@kopeckovi HM,tak to máš ještě trochu složitější s tou smlouvou na dobu určitou....tak tfuj tfuj 🙂 práce nám neuteče,
na tu máme celej život.....