Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

phuskova
2. únor 2013

@novaalenka snaženíčko je na pobliníčko 😀 stejně jako manža a mimíšek 😀

muribana
2. únor 2013

ahojky, jak jsem uz psala, koncem listopadu jsem vysadila HA. Pred kazdou MS mam strach, ze jsem tehotna a kdyz ji dostanu, tak jsem zklamana, ze to nevyslo.

michaelarackova
2. únor 2013

@phuskova A ještě ovulka, mazleníčko, tuleníčko a další! Ale manžu nenávidiiiiim!!!!!!!!!!!!

michaelarackova
2. únor 2013

@phuskova Foceníčko, albíčko a těhulkování je taky na hraně...

bride_lucie
2. únor 2013

@phuskova Já jsem tak ráda, že se tyhle výrazy v týhle diskuzi prakticky nevyskytují. Při slově manža mám úplně pocit, jako bych svýho chlapa degradovala, kdybych ho tak měla nazývat - vážně mi naskakuje husí kůže. Slovo mimísek nebo mimíšek nepoužívám, ale vyloženě averzi proti němu nemám, protože si pamatuju už svojí tetu, která to tak říkala a ona byla spíš taková veselá kopa než aby to říkala vyloženě rozněžněně, takže tomuhle výrazu jsem byla vystavená ještě jako malá, takže ho nepovažuji za nijak zvláštní 😀 (když jsem se narodila já, okamžitě jí napadlo mi říkat Lucíšek 😀 😀 ) Ale já to fakt od ní vnímala s vtipným nádechem než něco přeslazenýho 😀 Ale říkám, já se do toho nehrnu, protože to neumím říct s tím nádechem tak jako ona a nejde mi to přes ústa. 😅

bride_lucie
2. únor 2013

@michaelarackova ježiši 😀 😀

kessa
2. únor 2013

@michaelarackova tak ovulka mi vadí asi nejmíň, ale říkat sexu tulení mi přijde fakt divné- tulení má pro mě fakt jiný význam a rozhodně z něj nevznikají děti 😀 A manža je děsnej! Obecně nemám ráda zdrobněliny na N-tou, zrobnělina zdrobněliny je fakt hnus. Jen doufám, že mi mozek nezměkne.. 😀

janikana
2. únor 2013

a jaky mate nazor na "matersky plural" myslim tim hlasky typu: "meli jsme prdiky" "boli nas brisko" atd...mne to zni strasne divne, ale v mem okoli tak snad mluvi kazda matka...jsem zvedava, jestli tak budu taky mluvit, ted si rikam, ze rozhodne ne, ale treba se ve me taky neco zlomi 🙂

kessa
2. únor 2013

@janikana je to divné, když se pokakají všichni včetně návštěvy 😀 Ale je pravda, že už jsem plural použila párkrát i u psa- jako asi "My psy moc nemusíme."- je pravda, že mi daní psi a pánečci taky sympatičtí nebyli 😀 Běžně to nepoužívám, ale že k tomu nesklouznu u dítěte tvrdit nebudu 😉

bride_lucie
2. únor 2013

@janikana plurál je hrozná věc a jestli se někdy přichytnu, že to říkám, tak si nafackuju 😀 Ano, miminka, batolata, malé děti umí být neskutečně roztomilé a až budeme mámy, taky se budeme rozplývat, ale tak snad se umíme trochu ovládat ne? 😝 🙂

kessa
2. únor 2013

@janikana rozhodně mi to vadí stokrát míň, než zdrobněliny zdrobnělin 🙂

kessa
2. únor 2013

@bride_lucie no já nevím- změknutí mozku v tomto směru se trošku obávám 😀

krejci1510
2. únor 2013

@janikana musím říct, že jsem naštěstí mateřský plurál nezaregistrovala u žádné ze svých kamarádek (a že těch s dětma už mám víc jek bezdětných)
Zdrobnělinu bych ještě vzala, ale nesmí se šišlat nebo se z ní udělat ještě větší zdrobnělinu. A je fakt, že ty zdrobněliny by si člověk měl nechat na doma a ne na veřejnou diskuzi 🙂

phuskova
2. únor 2013

@michaelarackova albíčko mi nevadí, to jsem používala i dřív, na fb 😀 Ale jako foceníčko sem ještě neslyšela.. 😀

phuskova
2. únor 2013

@bride_lucie No já sem taky ráda, že tu jsou zatím samé normální...ale tak třeba až některá otěhotníme, tak nám přecvakne a bude to tu samej chudák manža a těhulkování 😀 A mimísek mi nevadí, to zní roztomile, ale mimíšek už je právě přeslazenej a představím si plyšáka růžovýho 😀 Mě občas svádí zkracovat ovulaci na ovu, ale zatím jsem vždycky odolala .. 😀

phuskova
2. únor 2013

@janikana jo plurál se řadí hned k manžovi no .... doufám, že taky s mimčem neporodím 3/4 mozku a nebudu taky prdíkovat s mimíškem:/ 😀 a Doufám, že nebudu svým kamarádům klukům vyprávět jaký ten můj bobánek udělal bobeček 😀

krejci1510
2. únor 2013

@phuskova hlavně, abys jim nevyprávěla, jaký VY jste udělali bobeček 😀

bride_lucie
2. únor 2013

@phuskova Mě by zase ovu zas až tak nevadilo, jako už tady zmíněná ovulka 😀 Ale zatím nazývám vše plnými názvy - taky jsem zvědavá, jak moc změknu při narození mimča - jako ono asi něco přijde, já si nebudu dělat iluze, ale jak psala @krejci1510, nechat si to kdyžtak na doma a netahat to ven nebo na veřejný diskuze - každopádně že nikdy nepoužiju slovo manža, za to dám ruku klidně do ohně 🙂

janina_sun
2. únor 2013

😀 😀 😀 😀 holky!! co je to za debatu??? jsem si díky tomu uvědomila, že jsem OVU (možná i OVULKU, i když to snad ne... 😀 ) použila !! tak neeee, že mě odsud vyženete !! 😀 😀 😀 😀

phuskova
2. únor 2013

@krejci1510 nestraš!!! 😀
@bride_lucie No co doma, doma klidně, ale rozhodně ne pře manžou, protože by mě poslal do prdelinky 😀 Ale kamarádky mi slíbily, že když začnu blbnout, že mi přijedou nafackovat 😀

phuskova
2. únor 2013

@janina_sun ovu se toleruje, ale manža ani náhodou! 😀 😀

janina_sun
2. únor 2013

@phuskova tak při slově "manža" mě mrazí taky, tak v pohodě 😀 😀 😀 mně kolikrát ani to "manžel" nejde moc přes pusu...já když mám někde říct "můj manžel", tak u toho vidím postarší pár a k tomu mýmu mladýmu klukovi mi to furt nějak nejde 😀

phuskova
2. únor 2013

@janina_sun Mě to celkově zní pořád vtipně, když se do telefonu přestavuju jako Pivoňková .. 😀 a často když tu í´píšu něco o manželovi, nejdřív napíšu přítel a pak opravím 😀 pořád nezvyk 🙂 ale manža to nebude nikdy no ... ale dost mě vyděsilo, když si tu pročítám Mámu a já, že tam používaj slova jako těhulka a tak🙂)

bride_lucie
2. únor 2013

@phuskova 😀 😀 Už dost 😀

Jako, ve finále ať si každý používá co chce, z husiny se oklepu, ale sranda to přestane být ve chvíli, kdy o MÝM muži někdo řekne, že je to můj manža 😠 😀

phuskova
2. únor 2013

@bride_lucie no toho se tu na koníkovi asi můžeš lehce dočkat..bohužel 🙂 Člověk na to narazí denně, a to nechodím do žádných jiných diskuzí ... 😀

bride_lucie
2. únor 2013

@janina_sun Jo, taky mám někdy zvláštní pocit při vyslovení manžel - i když já používám spíše anglické slovo, ale i v tý angličtině mi to vyzní trochu divně, když jsem někde na úřadě řeknu "my husband bla bla bla", hned si připadám o deset let starší - ale zároveň si připadám i tak trochu důležitějc 😀

bride_lucie
2. únor 2013

@phuskova Já se budu bránit, že žádnýho manžu nemám a hotovo - je můj muž a chlap a není to žádnej ťuňťa 😀 (ano, našla jsem to slovo, který ve mě slovo manža evokuje 😀 )

kopeckovi
2. únor 2013

@janina_sun no ja zas pouzila asi jednou manza, tak bych se asi mela pomalu zdekovat 😀

phuskova
2. únor 2013

@bride_lucie to je fakt! 😀 ťunťa 😀 jo, my prostě žádný manži nemáme a basta 🙂

janina_sun
2. únor 2013

@kopeckovi 😀 neeee, nedekuj se nikam 🙂