Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

janina_sun
7. únor 2013

@krejci1510 super, mrknu, děkujuuuu 🙂

jojka23
7. únor 2013

@phuskova přesně tak, koupila jsem si ten Kontryhel, ale měli jen v sáčcích, ale aspoň něco zatím, třeba pomůže 🙂.

kopeckovi
7. únor 2013

@krejci1510 Jo jdu k Lucce, ale až (nebo už 😀 ) za 14 dní 🙂

michaelarackova
7. únor 2013

Holky, už asi nějak blbnu...Včera příšernej den. Pohádali jsme se - téma dítě. Chceme oba, ale manžel nechce, abych jela těhotná na dovolenou. Za žádnou cenu. Ale já ty hormony už nedokážu držet na uzdě!!! Budeme čekat 3/4 roku a co když nám to pak nepůjde?!?! To se zbláznim! Dneska jsem byla u kamarádky, má měsíčního chlapečka. Odjížděla jsem tam odtud s pláčem. A to by to teď jít mohlo, podle hlenu by měla být ovulace...☹

paja424
7. únor 2013

@janina_sun to jsem taky slýchavala, ale nějak to šlo mimo mě 🙂 a pak najednou to vyšlo 😉 Tak, ať se vám zadaří 🙂

paja424
7. únor 2013

@vendsy Děkuji děkuji...to si taky přeji...uvidíme,tak snad to výjdde.. 🙂

zuzkakoc
7. únor 2013

Holky, nebojte zvladnete to financne. Penize budou, my nebudeme. Nekteri jsou schopni pro dite udelat silene veci. Jako ja. No moc se mi nechtelo priznavat kolik mi je, ale tak teda je mi 33. Doufam, ze me ted nezablokujete pristup. Hrozne Vam zavidim, ze budete mlade maminky. Jsem silena hruzou, ze nam to nepujde. Mimi jsem chtela(sice jsem dlouho studovala, ted mam PhD a nevim jestli mi to vubec k necemu bude), ale vzdy jsem mela chlapa, ktery o dite nestal. A to jsem toho posledniho fakt milovala. Meho manzela jsem poznala pred 6 lety, ale az pred rokem to opravdu zajiskrilo. Je american. Nikdy bych nerekla, ze odejdu sa more. Ale milujeme se a chce dite. Taj jsem odjela. V prosinci jsme se vzali, ale mimi zkousime od rijna. Financne jsme na tom asi vic nez dobre, hlavne kvuli nemu. Ja zatim nemam ani prac. povoleni. A to jsem v Cr mela praci, kterou jsem fakt mela rada. Je mi trosku smutno. Ale zvykam si, jsou prede mnou mozna i zajimave prac. nabidky, ale tolik touzim po miminku.
Moc Vam vsem fandim. Jo a je to fakt zvlastni, ale ty pocity ocekavani, radosti, obav a smutku mame vsechny stejne.

phuskova
7. únor 2013

@michaelarackova a vy už máte dovolenou zamluvenou? Jestli ne, musíte na ní bezpodmínečně jet..? My se totiž taky rozhodovali jestli dovolená a nebo miminko,ale na dovolenou bysme jeli až v září, a ani jednomu se čekat nechce...a to jsme spolu u moře ještě nikdy nebyly🙂))

michaelarackova
7. únor 2013

@phuskova Máme jí už i z části zaplacenou...A chceme na ní jet, byli jsme na pořádné dovče jen jednou, ve Francii, a je to už 5 let...V létě spolu budeme 9 let, takže na jednu stranu moc chceme mimi, ale na druhou si chceme pořádně spolu užít doufám naší poslední společnou dovču bez starostí...:-/

terunka88
7. únor 2013

@michaelarackova Já bych teda na dovolenou těhotná jet nechtěla. Maximálně do sousedních států. Ale někam dál určitě ne, měla bych strach, člověk nikdy neví, co se mimču může stát a pak si běhej někde po místních doktorech :-/ Možná jsem srab, ale neměla bych na to..Určitě to pro tebe musí být těžké, ale být tebou, vydržela bych. Vždyť už to není tak dlouho a za odměnu je pak ta báječná dovolená.. 😉 Co je několik měsíců oproti mnoha rokům, který s dětma strávíš..

terunka88
7. únor 2013

A když jsme u těch dovolených, kam se, holky, letos chystáte? 🙂 My byli s manželem na pořádné dovolené předloni v říjnu - hned po svatbě jsme jeli na svatební cestu do Tuniska, to bylo super 🙂 A teď to vypadá, že pojedem ještě s jedním manželským párem do Černé Hory nebo do Chorvatska..už se moc těším, moře mi chybíííí 😵

vroninka22
autor
7. únor 2013

@janina_sun 🙂 no akorát na 150, by ho tak leda schladili hasiči vodou . - ))))

vroninka22
autor
7. únor 2013

@michaelarackova no tak na tom jsme stejně, já bych už nejraději chtěla teďka, ale manžel chce ještě v čercbu na dovču, no neříkám, taky bych chtěla k moři, ale zase, raději bych si za ty peníze koupila nábytek a začala pracovat na miminku, pač mám strachl, že se pak stane to, že sice budu vzpomínat na dovolenou a dívat se na krásný byt a miminko bude v nedohlednu, pač se nám nebude dařit ☹ máme to uplně stejné, ale v něčem má tvůj manžel pravdu, na dovolenou těhotná bych nejela, nedej bože ti bude špatně a jak mám zkušenosti s ošetřenýma lidma v cizině, ve většině případů, to moc dobře nedopadá...

janikana
7. únor 2013

@michaelarackova ja bych jako tehotna letecky na dovolenou nejela...nikdy nevis, co se muze stat. a treba budes mit v prvnich mesicich nejake spineni, coz byva caste, a nebudes se smet ani koupat a budes nervozni a dovolenou si vubec neuzijes...Dovolena bude pekna vzpominka, az bude par let zavrena doma s detma 😉

krejci1510
7. únor 2013

@terunka88 pokud se zadaří hned, tak se chystáme na nákupy výbavičky do Anglie 🙂 Pokud se nezadaří, tak to budeme řešit až aktuálně

vroninka22
autor
7. únor 2013

@phuskova z toho mám taky strach. Bohužel my jsme oba ve státním sektoru, takže ono se taky může stát, že naši vládu zase něco napadne a opět nám platy ohodně klesnou ☹ Ale kdybych se měla ohlížet na peníze, tak asi nikdy nebude ta správná doba, pač ten rodičák je fakt almužna. Aůe jsou an tom lidi mnohem hůře a o děti se vždycky dobře postarali.Ale taky z toho mám strach.Takže taky ještě chci alespoň na tu základní výbavu si našetřit penízky, to jsou totuž položky, které kdyby měli přijít na jednou, tak by to hodně bolelo.

phuskova
7. únor 2013

@vroninka22 Právě! Manželovi loni vláda sebrala 10% platu, což je docela dost :( Doufám, že to dál pokračovat nebude, jinak nevím co budem dělat:( Ale jak říkáš, zvládli to i lidi co na tom byli hůř, tak to zvládnem kdyžtak taky...já popravdě spolíhám trošku na to, že nám pomohou i rodiče, co se týče dárečků pro miminko v podobě třeba nějakýho oblečení nebo tak...tchýňka už slíbila prý že nám zaplatí kočárek a tak..:( Je to hnusný, ale občas se jinak nedá....

terunka88
7. únor 2013

@krejci1510 Tak to je super, taky bych moc chtěla jet někdy do Anglie na nákupy 🙂 Vím, že se tam nakupuje parádně... Tak snad, jednou, až tam budu mít nějakou kámošku, u které bych se mohla ubytovat a která by mě protahala všema obchodama 😀

kamculenka
7. únor 2013

Ahoj holky. My se snažili teď první měsíc. Je mi 26, manželovi 29. Pokud bude, bude to naše první. Jsem rok a půl bez HAK, cyklus cca pravidelný 28-31 dní. Bez bolestí, cítím ovulaci (pokud to je ono) takže tak. Začínám hlídat hlen a začnu měřit bazálku. Tak uvidíme.

michaelarackova
7. únor 2013

@terunka88 Já se samozřejmě taky bojim...☹ Takže to padá... Jedeme na Tenerife.

michaelarackova
7. únor 2013

@vroninka22 Já vim, má pravdu...Taky bych měla strach... Ten tvůj taky. Je to zřejmě na dlouhou dobu vaše poslední dovolená ve dvou, bez závazků. Pak si nemůžeme říct, že jsme si mládí bez dětí neužili! 🙂

lupmice88
7. únor 2013

holčičky mám na vás dotaz delala jsem si dva dny po sobe ovulacni testy posledni druhy den byl krasne pozitivní kdyz sem si ho delala dneska ( treti den) tak uz ta carka byla slabsi takze asi negativni,nevite nektera z vas kdy tedy byla ovulace???

krejci1510
7. únor 2013

@terunka88 tak my jsme tam tři roky žili, tak to máme zmáknuté 😀

paja424
7. únor 2013

@krejci1510 tak to máš super... slyšela jsem, že je to tam super na nakupování.... 😉

kessa
7. únor 2013

@zuzkakoc Zuzi, neboj, ono to půjde 🙂 Moje kamarádka dlouho nechtěla děti, věnovala se koním, manžel má o 20 let více- všichni jsme mysleli, že dítě mít nebude (protože je prostě nechce). A najednou bum a chtěla- otěhotněla ve 36 a rodila ve 37. A neměli s početím žádný problém, malej je zdravej jako řípa- jsou mi momentálně tři a kousek 🙂 Takže vůbec nezoufej 🙂 Držím palce.

terunka88
7. únor 2013

@lupmice88 Ahoj, pravděpodobně v době mezi tím druhým a třetím testem 😉 Pozitivní test znamená, že ovulace přijde do 24 hodin (takže může přijít za hodinu nebo i za 20) a následný negativní test znamená, že ovulace už proběhla..

bride_lucie
7. únor 2013

@michaelarackova Špinění 10 dní? No to mi říkáš hezký věci ... Já už špiním čtvrtý den 🙄 , ale už strašně malinko, tak snad zítra KONEČNĚ už nic nebude 😠 Jinak s tím miminkem, já vím, že je to těžký, my teď máme rozhovory dokonce o tom, že to nejspíš odložíme o další rok, jsem z toho hrozně smutná, těšila jsem se, že tohle léto už začneme, ale stále řešíme bydlení. No uvidíme, takže na jednu stranu buď ráda, že to odkládáte jen o pár měsíců. Na mě jdou někdy takový depky, že jsou ženský, který si najdou chlapa (nejlíp, kterej má už vyřešený vlastní bydlení), schválně se nechaj hned "zbouchnout", přijdou do hotovýho, nic neřeší, na nic nečekají - prostě takový ty správně vyčůraný ženský. Jako je pak otázka, jak takovýhle holky dopadnou do budoucna, vztah na pevných základech nejspíš nestojí, ale přijde mi to takový nefér, že vlastně všechno pečlivě zvažuju, čekám, dřu se v práci a když už bych chtěla miminko, nejenom tím rozumem, ale i srdíčkem, tak to nejde hned ☹ Ale pak si řeknu, že všechno to úsilí a trpělivost se určitě pak vrátí a já budu šťastnější, když budu vědět, že jsem tomu musela taky něco obětovat 🙂 Drž se Míšo a hlavně se kvůli tomu nehádejte! 😎

terunka88
7. únor 2013

@michaelarackova To vám teda závidím (v dobrém), to si určitě moc užijete a pak na to budete ještě rádi vzpomínat! Neboj, to vydržíš...Ono zas bude časem líp, jsou to podle mě vždycyk takový vlny..taky to tak někdy cítím, že už nemůžu vydržet ani den ani nejradši bych otěhotněla hned 😀

kessa
7. únor 2013

@michaelarackova tvůj muž má pravdu, jet takhle daleko těhotná je risk.. A třeba se zadaří na té dovolené 😉 A nedohadujte se, myslí to s tebou dobře 😉

terunka88
7. únor 2013

@krejci1510 No to věřím, místní obchody musíte znát jako svý boty 😀 Škoda, že se takhle nedá nakupovat i u nás ☹