Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

cital
10. led 2013

@fwllo 😀 . Jsem architektka. No u nás je to tak, že buď je velmi mnoho práce, anebo není nic.

margot_ka
10. led 2013

dámy, nejste jediné, co mají KOPR.... já bych měla pracovat, ale nejde to..... ještěže se mi podařil konec roku, takže mám hodně rozběhnutých kšeftů, takže jeden den práce víc nebo míň mě nevytrhne 😀

fwllo
10. led 2013

@cital jéé, ty musíš být šikovná.. Jasné, nemůže to být rozložené a pořád práce tak nějak přiměřeně 😀

@margot_ka já néé, já nemám kopr 🙂 já jsem v posteli s angínou 🙂 v práci práce jak na kostele - konec roku, uzávěrka atd. ale prostě se to nedalo..

margot_ka
10. led 2013

@fwllo tak ať se brzo vykurýruješ 🙂 prostě zákon schválnosti - nejvíc práce je tehdy, když se to nejmíň hodí 🙂

phuskova
10. led 2013

@margot_ka No já se na to taky těším, jenom nevim jestli teda stihnu dospět 😀
@cital tak jo .. 😀
@fwllo Jo!!! To je přesně to co jsem měla na mysli..sice to zní blbě,ale já to cítím uplně stejně! Ale chytré a zkušené maminy tvrdí : "dokud nemáš dítě, tak nepochopíš" 😀 Jinak já ty články čtu taky ráda, někdy mě teda vyděsej,ale někdy mě zas uklidněj...a dojímaj mě🙂

jo jinak holky, pokud jste ještě nečetly, doporučuju Mámin seznam .... dostala jsem ho k vánocům a dojímá mě každá stránka a lepší knížku sem v poslední době nečetla..to je tak krásný, jak moc tu manželku miloval....

margot_ka
10. led 2013

jáj, já bych u toho hrozně brečela. slyšela jsem úryvek a řvala jak želva.... akorát raděj si to přečíst teď, než v těhotenství, ať chudák koblížek v bříšku pak nemá stres 🙂

fwllo
10. led 2013

@phuskova Mámin seznam mi tu leží vedle postele.. Hrozně se na tu knížku těším.. I když jí asi probulím, co.. něco podobného jsem už asi četla, ale musím si vzpomenout, jak se to jmenovalo.. Já hrozně ráda čtu, tak se mi po nějaké době všechny knížky slévají dohromady ☹

@margot_ka Děkuji 😉

fwllo
10. led 2013

Tak už jsem to našla.. Pro čtenářky doporučuji Co by mé dcery měly vědet - Elizabeth Noble a Než odejdu navždy - Marie-Laure Picat. Ale teda zrovna veselé čtení to není..

margot_ka
10. led 2013

@fwllo jáj, tak to já raději louskám optimističtější literaturu 🙂 ale taky se chystám, že si z toho někdy něco přečtu.... přece jenom, není to od věci

phuskova
10. led 2013

@fwllo Mě se líbí že to je současný....jeden syn tam poslouchá Rihannu, mají rádi film 10 důvodů proč tě nenávidím atd.. 😀 Takovou knížku jsem nikdy nečetla, i když je strašně smutná....ale já teda zatím ještě uplně nebrečela, jen mi vlhly nenápadně oči,aby to manžel neviděl 😀

Ty další neznám, taky pak pořídím...🙂

phuskova
10. led 2013

@margot_ka no není to veselý no, ale zas docela poučný, ve smyslu, že si člověk začne vážit toho co má a neřeší blbosti...a taky je to inspirativní... 🙂

fwllo
10. led 2013

@phuskova jéé, tak já jí snad začnu číst jako první.. pak tu na hromádce mám ještě Andělé v mých vlasech.. No ale dneska už něco z toho otevřu určitě.. asi ten Mámin seznam, jsi mě nahlodala 🙂
@margot_ka já louskám, co mi přijde pod ruku 🙂 někdo říká brak, ale já prostě ráda romány pro ženy no..

margot_ka
10. led 2013

@fwllo no na těch já poslední dobou taky ulítávám 🙂 hold my holky romantiku k životu potřebujeme, tak není co řešit 🙂

phuskova
10. led 2013

@fwllo no fakt doporučuju, já jsem teda teprv v půlce,ale je to fakt krásný 🙂

krejci1510
10. led 2013

@phuskova tak to se tady radsi moc projevovat nebudu 🙂 jelikoz my si budeme brat letos hypoteku a spolu s ostatnimi naklady na bydleni to spolkne cely manzeluv plat, tak si budu muset u rodicovske nechat jeste 3/4 uvazku pokud mi ho nechaji nebo si najit nekde nejaky jiny castecny uvazek, protoze z materske bychom zbytek neutahly (mame taky i jine vydaje nez bydleni a jidlo)...takze az prijde manzel z prace, tak bude nastupovat rodicovskou on a ja budu muset pracovat - nebo o vikendech. Takze taky nebudu matka na 200% 😀 Ale pokud si mam vybrat jestli dite ano (a nebyt dokonala matka) nebo ne (protoze nemuzu byt dokonala matka), tak budu radsi nedokonala 😉

phuskova
10. led 2013

@krejci1510 Přesně tak 😉 Manželova mamka když byl malý měla asi 3-4 práce a brigády, a jak je z něj skvělej chlap.... 🙂 Byl od malinka v jeslích, to by tu asi většina supermatek nerozdýchala 🙂) Já už teď přemýšlím, kde a jak si budu přivydělávat a nebo jstli radši nezkusit ještě vystudovat VOŠku navíc...taky nebudu 200% 🙂

michaelarackova
10. led 2013

@phuskova Jo, já taky testuju proto, baych viděla, že ovu je, aby se to kdyýtak mohlo řešit hned! 🙂 Já taky budu špatná! Máme doma psa a já ho nevyhodim z baráku ani až budeme mít mimčo! 😀 Prostě s námi pes bydlí od jakživa, je jí 5 let a v jejích 6 letech přece nepůjde spát ven?!?!? Ale co prej ty chlupy? Prostě budeme mít obojí. To se dle mě nevylučuje. Tudíž u nás přehnaná hygiena určitě nehrozí!!! 😀 A u koho to najdu na fotoblogu??? To bych si přečetla! 😀

krejci1510
10. led 2013

@phuskova jako ja bych si to radsi uzila taky cele doma, ale to bychom opravdu financne nezvladli. No bude to dost boj, protoze nebudu mit krom manzela nikoho jineho po ruce, kdo by mi mohl pomoct s detma. Ale myslim, ze o vikendech se budou o hlidani prat teticky a dedeckove 🙂 Tak budu pracovat asi hodne o vikendech.
A vubec nepochopim, proc by mel byt manzel na druhe koleji az budou deti. Podle me je laska k detem uplne neco jineho nez laska k partnerovi. Mne to prijde jako scitat jabka a hrusky 😅

michaelarackova
10. led 2013

@fwllo Ty čtu taky pořád! 😀 A u některých i řvu! 😀 A teď dokonce sluduje dokument Orgasmický porod - hooodně zajímavé!

michaelarackova
10. led 2013

A nej kniha v poslední době jednoznačně...Padesát odstínů šedi! 😀 Odreagování, spousta fantazie, i slzy....

terunka88
10. led 2013

@fwllo Já si čtu taky příběhy z porodů, ale nepomáhají mi, abych se porodu neděsila 😀

phuskova
10. led 2013

@michaelarackova No my pejska nemáme,ale já proti tomu nic nemám, jelikož jsem sama vyrůstala s pejskem a u babičky sme měli kočku a koťata...🙂) No hele ono se to pak zvrhlo, tak to radši nebudu zveřejňovat kde.. 😀 RAdši .. :D Protože tam padla (ne ode mě) otázka, když by ženská dostala nůž na krk a měla si vybrat, tak jestli by volila manžela/partnera nebo dítě....

phuskova
10. led 2013

@krejci1510 no já budu mít naštěstí po ruce manželovu mamku a nevl.tátu, mamka se na to už třese... 😀 Dokonce za mě volala na sociálku, ohledně PMM a tak .. :D Ale my to taky budem mít tip ťop s penězma právě, hypotéka je žrout...ale snad se nám nějak bude dařit ... jak tu už mnohokrát někdo psal, děti mají i horší sociální případy než jsme my🙂)

phuskova
10. led 2013

@terunka88 ale tak nějaký ty příběhy sou tak hezký, že to vypadá, že rodit je sranda a rychlovka .. 😀

terunka88
10. led 2013

To já se zas teda těšim, až z práce vypadnu 😀 Ne, že by mě to tam uplně štvalo, ale ten koloběh, každý den osm hodin, být někde na čas a tak, to moc nezvládám 😀 Na mateřský to sice koloběh bude taky, ale zas trochu jiný..já si plánuju dostudovat magistra, takže o zábavu nebude nouze.. 😎 Ale teda taky trochu uvažuju o tom si pak aspoň trochu přivydělávat, ale rozhodně chci pracovat doma a na ŽL 😀
Já si teda neodvažuju říct jaká já budu matka, myslím, že hormony dělají hodně své a kdoví, jak to pak bude.. Rozhodně ale chci děti vést k samostatnosti a k autoritě vůči rodičům..Výchova ve stylu "a chceš dnes chleba s máslem, nebo se sýrem a nebo snad uvařit krupicovou kaši?" a "venku je -5, ale záleží na tobě, jestli si tu čepici vezmeš, je tvoje rozhodnutí" mě hrozně vytáčí!! 😅 Děti mají poslouchat, co řeknou rodiče, to platí! 😀

terunka88
10. led 2013

@phuskova No to jo, nad některejma taky vzdychám, jak mi přijde krátký a v pohodě..jenže já mám nízkej práh bolestivosti, všechno mě bolí, toho se děsím :-/

michaelarackova
10. led 2013

@phuskova To jsou******! ☹

martakl
10. led 2013

@michaelarackova My máme doma taky psa - fenku labradora a ač se snažím obden vysávat, tak jsou její chlupy všude kde má dovoleno pobývat...až bude mimčo, tak jí kvůli tomu určitě neoholíme😀 @phuskova Tak to byla drsná otázka, asi začnu častěji chodit jinam než do naší debaty😀 Ale za mě, zatím vede manžel🙂

michaelarackova
10. led 2013

Jůůůůů, právě přijel manžel, přišel nám pomocník - robotický vysavač!!!! HURÁ!! 🙂 Už nemusim pořád luxovat ty psí chlupy a možná u nás bude konečně i každý den uklizeno! 😀

terunka88
10. led 2013

Juchů, já mám radost, dneska po měsíci je nový díl Revenge (http://www.edna.cz/revenge/)! 😀 Holky, kdo se nudíte doma nebo se sice nenudíte, ale chcete se dívat na nějakej dobrej seriál, tak doporučuju, je to silně návykový 😀 Teď už běží druhá řada, začala jsem se na to dívat někdy v listopadu a první sérii jsem měla zhlédlou za chvíli 😀