Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

michaelarackova
7. led 2013

@fwllo Celkem mi strašíš...jsi ještě mladší než já a půl roku nic...☹ Můžu se zeptat, kolik je manželovi? Já si to pořád představuju, že to bude hned! 🙂 Teda, spíš v to doufám!!!!

dooreen
7. led 2013

Taky se přidávám. Snažíme se od října a zatím teda nic. 😖

michaelarackova
7. led 2013

@dooreen Ahojky, to už musí přijít cobydup! 🙂

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova To jsem nechtěla ☹ manželovi bude za měsíc 31. I já jsem si to tak představovala.. Vypadá to, že bude chyba u mně, podle ultrazvuku nemám činnost ve vaječnících.. Mám problémy s cyklem, dvakrát jsem musela na vyvolávací injekci, nedorazila mi menstruace.. Tak jsem vždy kolem 70 dnu cyklu šla k dr..
Zatím jsem dostala takové vitamíny, které by to právě měly nastartovat, jmenuje se to Nosifol.. V únoru jdu na preventivní prohlídku, tak mám slíbeno, že si mě doktorka pořádně proklepne..

michaelarackova
7. led 2013

@fwllo No, prostě pořád budu věřit, že to půjde hned...Přece tak krásnou dovolenou jsme objednali! 😀 Taky mám staršího manžela. Aha...jen vitamíny, jo? To může být asi běh na dlouhou trať, co? No, to by měla! Tak mladá a takový problémy...☹ A ti říkala už dřív, že nejsi úplně v pořádku? mě vždycky řekla, že dobrý, ale ještě jsme nemluvily o tom, že bych chtěla mimčo... nevim, jesli tam nemam jít třeba i teď, aby na mě koukla, jestli je vše ok...

dooreen
7. led 2013

@michaelarackova no oba se těšíme a snažíme tak snad jo. MS čekám 20.1. a po vysazení ji mám celkem pravidelnou, zpožděnou tak o 2dny, tak jsem zas napnutá jak žížala mezi dvěma kapry 😀

poirot
7. led 2013

Ahoj holky, můžu se k vám trochu vetřít? Nějak potřebuju místo, kde se můžu vypovídat a ostatní mé výlevy snad pochopí. Snažíme se s manželem už (nebo asi teprve) od října o miminko a stále nic. Měla jsem vše tak hezky naplánované(a jak psala michaelarackova, a pak už jen dovolená v Jugoslávii, sociální jistoty), ale přírodě holt člověk neporučí. Teď jsem nevydržela a večer si udělala těhu test, protože se nějak divně cítím - A NIC! kruci písek.

phuskova
7. led 2013

@michaelarackova jj do půlky srpna se budem snažit, když nic, tak na měsíc pauza a pojedem dál 😀 Jj přesně jako v Básníkách ten snoubenec od Píšťalky...už jen první auto a dovolená v Jugošce :D

phuskova
7. led 2013

@fwllo Jj já dělám laborantku v chem. průmyslu, takže musím hned vypadnout:( Nadšená z toho nejsem, když sem si volila VŠ měla jsem asi myslet do budoucna 😀

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova Tak já před antikoncepcí byla v pořádku, jen mě teda fakt hodně bolelo břicho před menstruací, bez prášku jsem ten první den nedávala.. Během antikoncepce dobrý, jen mi jich teda hodně nesedlo a za těch pět let jsem měla snad 7-8 různých značek.. ale všechny nízkohormonální.. No každopádně teď už vím, že antiko už prostě nikdy brát nebudu.. Já si myslím, že dokud bereš antikoncepci, tak nemá cenu, aby prohlížela nějak důkladněji.. Jedině kdybys šla třeba na běžnou prohlídku, tak jen tak mezi řečí zmínit. Pokud je všechno v pořádku u obou, je normální, že to může trvat i rok.. K tomu se upínám já 🙂
@poirot Určitě můžeš 🙂 psychika je potvora, co?? Těch testů, co už jsem počůrala 🙂 a všude jen jedna čárka.. a to jsem byla přesvědčená, že to klaplo 🙂 Zas ale lepší, než to, co se stalo mě.. Na štědrý den jsem našla ducha.. Radost obrovská.. No jo, jenže to byl vadný test.. Pak si tu na koníkovi na tuhle značku stěžovala i jiná holčina... A neudělám nic 😒

michaelarackova
7. led 2013

@poirot Ahojky, úplně chápu...Dokážu si to představit, a to se ještě nesnažíme...☹ Prostě si nějak nepřipouštim, že by to nešlo hned...:-/

fwllo
7. led 2013

@phuskova Já jsem to tu někde četla, to tě celkem obdivuju, chemie nebyla zrovna moje parketa.. I když to bylo jen na základce, na obchodce to naštěstí ani nezkoušeli 🙂 a VŠ jsem vzdala, usoudila jsem, že nejsem studijní typ.. Alespoň už mám odpracováno a smlouvu na neurčito.. Jsem za to teď i ráda.. Ale zas nevylučuju, třeba si jednou školu udělám 🙂

michaelarackova
7. led 2013

@phuskova Ale my už jsme ten graf porušili...☹ Televize barevné máme 2 a auto jsme kouli loni...To abychom vypracovali nějaký na míru! 😀 Ale dovču a mimčo si tak představuju! 😀

phuskova
7. led 2013

@fwllo No to já studuju ráda, mám ing, pokračovala jsem na pgs, ale pak jsme si s teĎ už manželem chtěli koupit byt a z jednoho platu a stipendia bysme to neutáhli, tak jsem musela mazat do práce...ale chci si o mateřský udělat ještě VOŠku, mě to baví 🙂 Ale třeba na matiku jsem zas blbá já .. 😀

zachrpe
7. led 2013

margot_ka Z Postřelmova??? Tak to je super - já jsem z Hanušovic 😉 Jak je ten svět malej, co =) Ale jsem ráda za MK, člověk to tu může všechno probrat !!! 😀

phuskova
7. led 2013

@michaelarackova No to my jsme na tom podobně, ale máme teda jen jednu telku no .. 😀 ale za to sme si místo šetření na kočárek pořídili o víkendu Playstation 3 😀 😀 Ale ten se asi do grafu nepočítá .. 😀 ale dovolenou beru taky!!! Klidně Bulharsko..hlavně mořeee....🙂

michaelarackova
7. led 2013

@fwllo Já už jí právě od prosince neberu! Musela jsem vysadit kvůli operaci, a už jí nenasadim.Ale teď mi končí menses, tak chci zkusit ovu testy, jestlo ovu probíhá. Jsem ale 10DC a pořád ještě špinim, tak nevim, kdy mám začít...☹ A na prohlídku mám jít až v červenci...☹

poirot
7. led 2013

jé, to je mi líto s tím dušíkem na testu fwllo. Já už ty testy úplně nesnáším, jediný který mi dělá radost je ovulační test, na kterém vidím dvě čárky tři dny. To si to pak užívám a říkám si, kéž by to byl těhotenský. Ale prdlajs. Tam mám kontrolní čárku jako hrom a mám vždycky chuť si tam tu druhou domalovat fixou. Jen tak pro radost 🙂 No blázen. Já vím,že hodně záleží na psychice. Ale to prostě nejde na to nemyslet, když chci. Možná, až to bude trvat delší dobu, že člověk otupí. No u mě nevím.

michaelarackova
7. led 2013

@phuskova Jojo, já jsem nebyla u moře 6 let...Pořá jsem studovala, manžel mi živil, k tomu jsme opravovali domek, platili hypotéku, tak na dovču nebylo...jezdili jsme jen po Čechách, tak teď si to užijem!!!! 🙂 Doufám, že se vším všudy!!! Dělala sis někdy ovu testy?

michaelarackova
7. led 2013

@poirot Matka příroda je pěkná můra! někteří naši spoluobčané ještě neodkojí jedno a už jsou zase břichaté a někteří ani ťuk! ☹

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova Aha, pardon, já si to nepamatuju přesně, jak už je nás tu hodně.. Já hodně přemýšlím nad měřením teploty, ale manžel by si asi ťukal na čelo.. Uvidíš hlavně, jestli budeš mít cyklus pravidelný.. Jestli ano, tak bych k doktorce šla až v tom červenci, jinak samo dřív.. To špinění znám :( to je nepříjemný viď..
@phuskova Ty jo, studijní typ.. tak to závidím 😀 já jsem to po matuře nějak zazdila a na VŠ už jsem se do toho prostě nedostala.. Nebudu si nic nalhávat, byla jsem líná jak veš 😅
@poirot Možná budu za blázna, ale ten špatný test mám schovaný.. Nedokázala jsem ho vyhodit.. Ta druhá čárka mě prostě úplně dostala :( přesně tak, nejde na to prostě nemyslet..

phuskova
7. led 2013

@michaelarackova No já byla sice předloni,ale to jsem dostala od rodičů k 25, protože mamka nechtěla jet sama 😀
A testy jsem si nikdy nedělala, beru HA pořád, a to mi ovulace předpokládám jakože neprobíhá ne??? Aspoň jsem si to myslela a nedávno mi to i někdo říkal, když sem mu tvrdila, že mi přijde že mám příznaky ovulace ... 😀D

phuskova
7. led 2013

@fwllo No hele ona ta vejška byla krom prvního roku a měsíce před státnicema strašná sranda....si pamatuju jak sem nějaký učitele a profesory viděla prvně až u zkoušky, jak sem tam nechodila...😀 ale klidně bych se fakt vrátila 🙂

poirot
7. led 2013

Ovu testy jsem dělala tento měsíc poctivě každý den (i když to prý není nutné a stáčí jednou za dva dny, ale chtěla jsem mít jistotu 🙂 ). Předtím jsem si počítala ovu jen podle cyklu, ale test mi ukázal, že jsem se pletla. Prostě ani na tu mizernou ovulaci neplatí žádné tabulky a výpočty a každá ji má jindy. Je to vše hrozně individuální. Na měření teploty jsem se ještě nedostala, nějak myslím a doufám, že stačí ty testy. No ze začátku jsem se bála, abych vůbec ovulaci měla. Takže v prosinci už jedna radost byla - ovulace proběhla - tak mám zase asi na nějakou dobu vystaráno ☹
Jinak s těmi spoluobčany, co ještě neodkojí jedno a už čekají druhé - co nadělám, jen můžu tiše závidět a říkat si, že je to trochu nefér, že někdo mimi nechce a má ho a někdo chce a nic. Ale vím (resp. stále si opakuji), že to nezkoušíme zas tak dlouho a třeba se brzy zadaří. Musím se naučit myslet pozitivně. Doporučil byste mi někdo nějakou vhodnou literaturu na toto téma? 😀

poirot
7. led 2013

Pardon, já psala k ovul testům, ale otázka nebyla na mě.

blankafs
7. led 2013

Ahoj všem, ráda bych se k vám taktéž přidala. Je mi 28 a po novém roce jsme s přítelem začali pracovat na miminku. Nečekala jsem, že mi z toho hned takhle přeskočí 😀 . Musím na to pořád myslet a čím víc článků čtu, tím je to snad horší 🙂 . Doteď jsem ovu nesledovala, ale zpětně myslím, že jsme lednovou propásli. Tak snad se zadaří při příští.

fwllo
7. led 2013

@michaelarackova To je jasný 🙂 zaděláte si mimčo na dovolené.. My byli poslední tři roky také jen po Čechách, už bych celkem chtěla k moři, ale vidím to max na nějaký last minut.. Jestli vůbec..

poirot
7. led 2013

Tak holky mazáci i nováčci 🙂, pro dnešek se s vámi loučím a přeji dobrou noc. Ještě mě čeká opravování písemek, aby děti ve škole zítra neremcaly, kde mají své jedničky 🙂 dobrou noc

smisca
7. led 2013

@michaelarackova Ahoj, a kampak pojedete na dovču? Taky si jí letos plánujeme pořádně užít, ale ještě váháme, kam vyrazíme...

margot_ka
7. led 2013

@terunka88 přítel je právě objednává, díky moc za tip 🙂 to by mě fakt nenapadlo kupovat si je na ebay 🙂