Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

michaelarackova
9. led 2013

@terunka88 Hlavní, je, že tam je! 🙂

michaelarackova
9. led 2013

@terunka88 Jo, já z milých dětiček nakonec byla na vyndání mandlí...Z neustálých angín od dětí se mi vyklubal chronický zánět...☹

paja424
9. led 2013

@michaelarackova No jsou to puberťáci, někteří horší, někteří lepší, to si prostě nevybereš 🙂 Ale řekla bych, že nás čekají ještě horší časy, protože děti, hrajou jen počítačové hry a u některých teda koukám (na 1.stupni), neumí ani jíst, odmlouvají...teda klobouk dolů....
No ale to jsem teďka byla typická učitelka🙂

poirot
9. led 2013

Hezký večer děvčata 🙂
@paja424 Já ti tak rozumím v tom, jak koukáš na ty děti a nestačíš se divit, co z nich roste. Nikdy jsem si nemyslela, že budu někdy tak často opakovat: ,,My, když nám bylo tolik jako vám, jsme tohle nedělali, nechovali se tak, neměli jsme to a to .... ."
@michaelarackova Míšo, jestli tam máš ducha, tak na to hupněte klidně už teď. Nečekej na červenec, nevíš, jestli pak nebudeš čekat měsíc nebo rok, jestli otěhotníš. Já byla nejdřív trochu zmatená, protože na příb. letáku psali, že když se ti tam objeví čárka (měla by prý být stejně silná či silnější než kontrolní), tak ovu bude cca za 24 hodin. Ale čárky jsem tam měla tři dny. Takže jsem opět zjišťovala a bylo mi všemi doporučeno skočit na to hned, jak se ti tam něco objeví 😀 No,uškodit to přece nemůže 😀

Jinak tedy máme tu úplnou sborovnu holky

terunka88
9. led 2013

@poirot A jakou jsi měla citlivost? Pokud jsi tam dvě silné čárky měla 3 dny, tak bych doporučila testy s nižší citlivostí 😉

poirot
9. led 2013

@terunka88 To jsem nestudovala. Dělala jsem si testy celý měsíc, abych zjistila, zda ovu vůbec u mě probíhá. Ale až si půjdu kupovat další, tak se mrknu. U těhotenského vím, že mám hodně citlivý a stejně pořád nic 😠
Má velká citlivost ovu testu velký vliv na snažení?

fwllo
9. led 2013

Dobrý večer holky.. Já ležím doma, včera jsem dostala antibiotika, mám angínu ☹ tak je mi mizerně, vůbec nemůžu polykat ☹ tak doufám, že se zrovna tenhle měsíc nezadařilo, to by bylo blbý s těma antibiotikama 😠
@vroninka22 tak přeju, ať ta další už je v pohodě.. Já měla první po antikoncepci celkem OK, ale zato ty další :( chodí si jak chce..

ninive211
9. led 2013

@vroninka22 No teda, tak ty to tedy pěkně špatně snášíš...já první MS po HA dostala na den přesně (tedy přesněji - o půl dne později,než jsem byla zvyklá 😀) a nějaký PMS jsem moc ani nezaregistrovala, na to naštěstí netrpím, akorát mám vždycky větší chuť k jídlu... a pak první den MS bolesti v podbřišku a někdy lehce bolest hlavy, ale to si vezmu růžovou pilulku a je mi hej. Ale oproti "falešné" MS při HA to mám nyní mnohem silnější, hlavně 2. a 3. den...není to moc příjemné...ale od 4. dne se to o hodně zklidní a 5./6. den konec...
Tak hlavně odpočívat a hodně pít!

michaelarackova
9. led 2013

@paja424
@poirot Jooo, jako ráno ve sborovně! 😀 Z těch dětí je mi kolikrát tak smutno...Už v první třídě řešim problémy, jako bych čekala tak od páťáků. Hygienické návyky nikde, úcta nikde, drzí jsou,...A pak v týhle době mít děti. Neházim je do jednoho pytle, mám tam úžasné děti, ale přijde mi jch spíše menšina.☹ Nemůže na to skočit teď!☹ Musíme vydržet! Teď na to prostě nemáme. Doufám, že to v červenci půjde stejně dobře. Je mi 25, tak snad...🙂
@fwllo Soucítim s tebou...Angíny jsem měla skoro v kuse půl roku, a měsíc po vyndání mandlí stále bolí, bolí...Vydrž, za 2-3 dny bude líp! 🙂

fwllo
9. led 2013

@michaelarackova děkuji 🙂 já na ně právě netrpím, tak mě to celkem zarazilo.. V krku mě bolí od soboty, ale včera jsem se dokopala a šla k obvoďačce.. Takže říkáš ještě 2 dny, ju? ☹ to jsem právě čekala, že už mi bude o hodně líp.. No, doufám.. A neboj se, určitě se vám zadaří hned 🙂 podle ovulačních testů poznáš co a jak a pak už to bude hračka se trefit ve správnou chvíli 🙂

poirot
9. led 2013

@michaelarackova Tak to jo. Ale jestli můžu ještě jednu radu, co jsem někde vyčetla (kamarád google prostě ví skoro vše). Zkus si ten test dělat ten první měsíc denně a další měsíc pak v období, kdy by měla ovu přijít. Četla jsem, že mohou u žen probíhat i tzv. anovulační cykly. Tzn. že například jeden cyklus ovu je, druhý není. To je bordel, co, v tom těle!!! 😀 Kupuju si testy v lékarně dr. Max, ovu testy stojí 30,- a jsou v krabičce dva. Ale před chvílí psala terunka88 a ptala se na citlivost toho testu jako reakci na mou poznámku o tom, že se mi dvě čárky objevovaly tři, čtyři dny (slabší,silná, slabší), a prý abych kdyžtak vyzkoušela testy s nižší citlivostí. No ale zase když budeme zkoušet hned, tak se, myslím, také nic neděje, ne?

michaelarackova
9. led 2013

@poirot Ne, vůbec ne! A já jsem tady u holek taky viděla, že tam byla čárka 3 dny, jak píšeš-slabší-silná-slabší, takže z toho šlo vyčíst, kdy ovu byla...tak bych to neřešila! 🙂 Jo, chci ho dělat více cyklů, dnes byl první den, kdy jsem nešpinila (hnědý výtok) a hned tam byl duch! Čekala jsem ho až tak za 2 dny. No, uvidíme! 🙂 Když si nebudu vědět rady, vyfotím! 🙂 A na těch svých jsem tu citlivost vůbec nenašla.☹ Jo, tělo je jeden velký bordel! 😀 Ale jsem zvědavá, jak zítra! 🙂

vroninka22
autor
9. led 2013

@michaelarackova ještě do oběda se mi motala hlava,ale to mohlo být i po tom algifenu, pak trošku odpoledne a tedka jsem jen unavená, tak se těším až si lehneme k televizi 😉 No to doufám, že podruhé bude líp, koupila jse si kontryhelový čajík a manžek mi te´dka nachystal pelíšek u televize, jen zítra zase do práce, ale co se dá dělat, vydělávat se musí . - ))

terunka88
9. led 2013

@poirot Noo to chce asi vyzkoušet..osobně bych je třeba ještě nechala a uvidíš po pár měsících snažení 😀 Ale zas u těch s nižší citlivostí bys měla jistotu, kdy ta opravdová ovulace proběhne, kolikrát někdo otěhotní jen když má styk přesně na ovu..
Jinak nejběžnější mi přijde, že jsou testy s 10miU, které jsou vůbec nejcitlivější na trhu..já je používám a jsem spokojená..ale zas třeba kamarádka si chválí s citlivostí 20miU, právěže ty 10 ji ukazovaly pozitivní test i několik dní.. Doporučuju e-bay, třeba tady: http://zkracovatko.cz/XWCuLU vyjde 20 ks na 130 Kč i s poštovným 😉 Zkus koupit a uvidíš, co ti bude vyhovovat víc..za to nic nedáš, max. těch 130 Kč 😀

vroninka22
autor
9. led 2013

@fwllo to doufám . - )) před HA jsem spíše trpěla na to, že jsem MS skoro neměla a proto mě byla i nasazena HA, ale snad se to zase upraví...hlavní je, že přišla přesně na den, ikdyž taková ☹

vroninka22
autor
9. led 2013

@ninive211 no já před HA právě jsem ji neměla skoro vůbec a dostala jsem to, jak se tomu chtělo, pak při HA jsem teda mívala slabé bolesti v podbřišku a 2 a 3 den silné krvácení, tak uvidíme, jak to bude teďka, v únoru jdu na kontrolu k dr, tak uvidíme jak to tam bude vypadat.Každopádně dnešní ráno už nechci zažít.

terunka88
9. led 2013

@poirot Jéj, ale tys psala, žes měla 2 čárky 3 dny, z toho jsou pochopila, že všechny 3 dny byly čárky stejně silné příp. testovací silnější než kontrolní..pokud jsi měla slabší-silnější-slabší, tak je to úplně normální..V době, kdy se ti po silné objevila slabší čárka, tak to znamená, že ovulace už proběhla 😉 Ono jde hlavně o ten přechod - ze silné na slabší, to už značí, že ovu byla..

Ale tak třeba ta moje "přednáška" o testech s nižší citlivostí se bude hodit i někomu dalšímu 😀
Hlavně co se mi nejvíc osvědčilo u ovu testů - testovat vždy ve stejnou dobu +-2 hodiny a hlavně předtím tak 3 hodiny nepít! Moč by pak mohla být rozředěná a ten hormon by nemusel být vůbec zachycen..

poirot
9. led 2013

@michaelarackova Díky za názor a tím i uklidnění, že jsem to dělala dobře. Jinak opravdu, tělo je mooooc zajímavé. Jelikož na sobě příznaky ovulace necítím, tak jsem se po ní nikdy nepídila. A od doby, co se snažíme, jsem toho naštudovala a nestačím se divit, co to uvnitř mě všechno probíhá, aniž bych o tom věděla, nebo to nějak pociťovala. A pak ty testíky - takový malý cárek papírku a co to všechno dokáže. Nejdřív uklidnit (HURÁ, OVU JE, MÁM DVĚ ČÁRKY!), a pak vydeptat (DOPRČIC, POŘÁD JEDNA, JAK JE TO MOŽNÉ, VŽDYŤ DĚLÁME, CO MŮŽEME, A POŘÁD TA JEN TA JEDNA MRCHA!!). A to vše kvůli papírku.

Holky, vím že jsme tu snažilky, ale nemáte někdo zkušenost s tím, že z oplodnění před ovulací se rodí většinou holčičky?

poirot
9. led 2013

@terunka88 Děkuji, děkuji. Já nejsem moc zběhlá v praktikování toho všeho. Vše je pro mě nové, tak se možná ještě "neodborně vyjadřuji a ještě hloupěji píšu. Ale Terunko, díky moc. A můžu ještě jednu otázku - a to na všechny - jak často doporučujete se snažit. Pry je lepší ob den, ale zase někdo říká, že nevadí každý den. Máte některá zkušenosti 🙂
Ty jo, to jsou otázky, co?

michaelarackova
10. led 2013

@vroninka22 Tak snad už je to dnes lepší! 🙂

krejci1510
10. led 2013

@niikkis ja mam teda hrozny strach z toho, abychom to financne vsechno zvladli ☹

phuskova
10. led 2013

@vroninka22 no možná jo, jestli nosí uniformu s fialovým značením?🙂)
@michaelarackova Jj chci to zkusit, ale jen jen kvůli ovulaci, tu asi budu jistit i testama taky,ale ze začátku spíš proto, abych vůbec zjistila jestli ovulaci mám a pak asi abych viděla co nejdřív že sem možná těhotná - co jsem četla, tak testy občas můžou i klamat, tak abych mohla co nejdřív naběhnout k doktorovi a v neposlední řadě, protože ten krásnej růžovej teploměr jsem tam nemohla nechat 😀

niikkis
10. led 2013

@krejci1510 to mi povídej... my jsme si to tak nějak hodili na papír, jak bychom na tom teoreticky byli.... no a děs běs.... odpověď Páji byla: no tak si pořídíme jenom jednoho mazánka 😀 no to zase nevim, asi bych chtěla 2 děti... teď je (už potřetí) těhotná jedna holka co znám a ty na tom nejsou zrovna růžově... a to to třetí plánovali! tak si říkám, že to sakra musí nějak jít...

phuskova
10. led 2013

Holky, tak jsem se dneska dozvěděla, že bych si radši neměla ani pořizovat dítě a že moje dítě bude chudák, když nebudu ujetá mamina (co denně tady píše jak moc miluje svoje miminko) a když budu na prvním místě pořád nejvíc milovat manžela... co se tady člověk nedozví 😀

cital
10. led 2013

@phuskova Dyť jde přece o jiný druh lásky 😉 . Já budu asi taky divná, realistická, praktická, nešišlající a pravděpodobně částečně pracující mamina. Takže, to jsem taky špatná 😀 , nebo normální?

martakl
10. led 2013

@vroninka22 Jejda, tak to je síla...mě sice vždycky první den bolí břicho jako čert, ale až takhle teda ne...ale hlavně, že už ti je líp a příští měsíc, už to bude v pohodě, uvidíš🙂

cital
10. led 2013

Holky včera jsem byla u doktorky (je fakt suprová). Podělím se s váma o informace, co mi řekla. Ptala jsem se ji, jestli nemám upravit nějak svou stravu, když chci otěhotnět. Řekla, že stačí vyrovnaná strava (klasika že). Takže do jídelníčku zařadit: ovoce, zeleninu, sem tam rybka, maso a jiné bílkoviny (s tím posledním bodem mám konkrétně já velký problém) , atd.... Nějaké koktejly pro nastávající maminky a vitamíny jsou prý zbytečné (do toho jsem jít stejně nechtěla, nevěřím tomu). A přiklání se i ke stále omývané kyselině listové. Doporučuje se brát rok dopředu před plánovým otěhotněním, tomu ale ani ona moc nevěří, ale káždopádně ji doporučuje. Rok už nestíhám, mám na to snaženíčko za necelý měsíc. Takže dneska musím navštívit lékarnu 🙂.

phuskova
10. led 2013

@cital no jiný druh lásky to je, jen jsem tím chtěla říct, že kvůli dítěti neodsunu manžela na druhou kolej 🙂
No já právě taky, a nehodlám být ani přehnaně čistotná - jakože když mu spadne rohlík doma na zem, tak že mu dám jiný hend atak..já jedla i rohlíky z pískoviště a žiju 😀 No taky budu špatná...nebo spíš normální 😉 Pro mě 🙂)

martakl
10. led 2013

@phuskova To ti někdo napsal, jo?😀 Tady za chvíli půjde o život, jak na sebe "nevhodně" upozorníš😀

phuskova
10. led 2013

@martakl no jasný.. 😀 Prý bych nejdřív dospět, než budu mít dítě... 😀 A že až budu mít dítě tak to poznám 😀 nesnáším tuhle větu 😀