Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

fwllo
10. led 2013

@terunka88 @michaelarackova Mně ty příběhy kupodivu neděsí.. Naopak se těším čím dál víc 🙂 Ten dokument o porodu jsem viděla, ale v našich podmínkách-jako v porodnicích je to asi nereálný.. Minimálně ten porodní bazének a tak, to rozhodně není všude samozřejmost..
@phuskova začala jsem číst Mámin seznam.. A jsi asi dobrá, jsem na straně 56 a slzy mi vyhrkly třikrát.. Jsem plačka no.. Myslím, že ještě dneska tu knížku dám.. Když se začtu, neodložím ji, dokud není konec..

phuskova
10. led 2013

@terunka88 já sem zas strašná citlivka a ještě k tomu beztak hypochondr... 😀 To bude horor pro mě .. 😀

jani2012
10. led 2013

Ahoj holky, tak já se k Vám, s dovolením, taky přidám. Vždycky je fajn vědět, že má někdo stejné "starosti" 🙂
Tak asi krátce nějaký představení se. Byla jsem už na bereme se, svatba byla v červnu a byla super.
Jelikož jsem v březnu nastoupila do nové práce a měla smlouvu na dobu určitou do konce roku, tak jsem nechtěla hned těhotnět. Každopádně všechno vypadalo růžově, a tak jsem v říjnu dobrala prášky a pustili jsme to na "volnoběh" 🙂. Nijak jsme se ale nesnažili, přecejen smlouvu jsem neměla v kapse. Navíc myslím, že tam mohlo být několik faktorů, které bych považovala za překážku otěhotnění, ale to až příště. V prosinci to dopadlo tak, že si šéf doslova ze dne na den rozmyslel dát mi smlouvu na neurčito a nezbývalo mi než podepsat do konce března, pak, že se uvidí. Jelikož situace ve firmě, kterou bohužel nemůžu ovlivnit, momentálně nevypadá nejlíp, počítám s horší variantou. Nicméně manžel už se na mimčo hodně cítí, já se tomu už taky nebráním a tak jsem se rozhodla hodit všechno za hlavu a začít se snažit. Protože hledat novou práci, to znamená opakování celé anabáze a s nejistým výsledkem. Navíc už nejsem úplně nejmladší, je mi 30.

V listopadu první MS a jak tu někdo píše, že první cykly jsou pod práškama, tak si myslím, že se to pozná podle bolesti a ne že bych omdlívala jako @vroninka22, ale bolest to byla ukrutná. V tomto případě musím říct, že jsem vzývala HA. ☹ . Druhá MS totéž, zpoždění o půl dne, ale díky za to, první den je prostě hrozný. Tentokrát mi to vychází na pondělí, tak se děsím. Mnohem radši bych už ji nedostala a přesunula se do kolonky "těhule" 😎 .
Jinak má u mě vysazení HA pozitivní účinky - chuť na sex a výkyvy nálad se mi upravily takovým způsobem, že jsem nestačila zírat. Mám v práci neskutečný stres a loni jsem vážně uvažovala spíš o antidepresivech, než o těhotenství.

Třetí můj určující znak je vegetariánství. Najde se tu nějaká taková? 🙂

michaelarackova
10. led 2013

@martakl My máme taky labradorku! 🙂 Navíc po kastraci má poruchu výměny srsti, zatímco normální psi línají 2x do roka, naše můra pořád! 🙂 A chlupy jsou všude...otevřu jogurt, a už tam je! 😀

phuskova
10. led 2013

@martakl no já jsem tam taky napsala, že manžel...a fakt si to měla vidět, tu smršť..ale sem puberťačka, která si dítě nezaslouží a ony litují moje dítě už teď...jako občas přemýšlím, jestli není nějaký syndrom MK, který by matkám zastinoval mozek nebo co .. ☹
@fwllo no já taky, ale asi sem do toho nebyla pořádně zařraná, protože manžel u toho zkoušel nový playstation, tak sem tu a tam koukla...ale je to strašně krásně napsaný, a doufám, že by takhle krásně o mě psal i můj manžel...nejvíc mě dojaly ty fotky někde v prostředku!!!

michaelarackova
10. led 2013

@jani2012 Ahojky, a kde pracuješ??? Tak to při snažení přeju hodně hodně štěstí! Ať si co nejdříve těhotná! Pak můžeš jít na nemocenskou a bude,ne?! 🙂

martakl
10. led 2013

@michaelarackova Jéé, tak to máme úplně stejný, chlupy jsou snad i v posteli🙂 My by jsme rádi i psí miminka, říkali jsme si, že letos na jaře (bude mít 3 roky), ale je furt rozdivočená, tak snad až se zklidní...jestli se vůbec někdy zklidní😀

martakl
10. led 2013

@phuskova Ještě, že je to byla virtuální debata, při osobní by tě mohly vzít klackem po hlavě😀

michaelarackova
10. led 2013

@martakl Naše nemůže mít...má poruchu imunitního systému, je to dědičné, tak proto jsme jí i nechali vykastrovat. Labradoři se nezklidní nikdy, jsou to prdlouši! Mám je nejradči, jsou pořád tak pozitivně naladění, mají ze všeho radost, jsou nadšení každou blbostí...jsou to čumáčci! A doufám, že ta naše bude i výbornou chůvou a ochránkyní našeho mimča, když svoje mít nebude! 🙂 Děti má moc ráda.

phuskova
10. led 2013

@michaelarackova no jako já jsem byla strašně vytočená, opravdu nesnáším větu "až budeš mít dítě, uvidíš/pochopíš,.." to pak vidím rudě...napsala sem tam, že u mě prostě je na prvním místě manžel....a sem 100% nejhorší budoucí matka na MK 😀 😀
@terunka88 taková mamka chci taky být....rozhodně nehodlám vyvářet 4 jídla, aby se dítě laskavě rozmyslelo co bude papat,ale neznamená to, že ho nebudu milovat...teda podle nějakých asi jo 😀 nechci ale dopadnout jako moje příbuzná, s její dcerou jsem byla od narození docela často, takový růžový sladký miminko, no ale postupem času se touhle výchovou z ní stala rozmazlená 6ti letá holka, u které když není po jejím dojde k histerii, odmlouvá atd...v době kdy začla chodit do školky a pokud se jí nelíbilo co děláš a říkáš, tak dokola říkala že s tebou "neka" sem tam radši přestala chodit....sem na to neměla nervy.. 😀

phuskova
10. led 2013

@martakl no klacek je ještě moc měkkej asi .. 😀 spíš nějakou železnou trubkou! 😀

fwllo
10. led 2013

@terunka88 já nesmím na nic začít koukat 😀 jak jednou začnu, většinou nepřestanu... Moje srdcovka jsou Greys Anatomy.. Momentálně běží v Americe 9. série a já každý pátek stahuju díl a v sobotu čekám na titulky.. Maniak fakt 🙂
@phuskova Jó, můj manžel v obýkáku hraje něco na počítači, já jsem v ložnici zabalená do županu a deky, tak jen občas slyším nějaké zvuky, ale neruší.. Jinak jsem zkoukla fotky na beremese a máte je hrozně hezké, jak ty, tak @michaelarackova a pak už si nevybavuju, koho jsem ještě šmírovala 🙂 přihlaste se holky, kdo máte profil na beremku..

martakl
10. led 2013

@michaelarackova Přesně! Lásku k dětem mají vrozenou, což je super....chlapeček od známých si lehl na zem a ona pod něj strkala hlavu a zvedala ho čumákem nahoru - jako záchranářka😀...s takovou se naše budoucí dítě, naučí za měsíc chodit😀

phuskova
10. led 2013

@fwllo Děkujeme 🙂) No to my ještě nemáme postel, tak jsem v obýváku taky no 🙂)

michaelarackova
10. led 2013

@fwllo Děkujeme moc! 🙂
@phuskova Já přesně vim, jaká matka nechci být, mám ve škole plno odstrašujících případů, tak doufám, že se mi to povede...🙂

michaelarackova
10. led 2013

@martakl Jo, to se taky hodně píše, že děti, které vyrůstají se psem, jsou rychlejší, dříve se plazí, lezou a chodím, jak se chtějí k pejskovi dostat a vyrovnat se mu. Jsou to zlatíčka! 🙂

michaelarackova
10. led 2013

Kamarádka porodila...A já bych si šla nejraději lehnout...Hroznej smutek...☹

michaelarackova
10. led 2013

@phuskova Kouká na vaše svatební fotky, pamatuju si tenkrát tu z Tesca! 😀 Ale pamatuju si jen tu fotku...tebe ne.☹

phuskova
10. led 2013

@michaelarackova To je jedno, hlavně že ten nápad jo .. 😀 Já sem šedá myš 😀

poirot
10. led 2013

Ahoj holky, ty jo, vy jste se rozjely. Člověk se sem dostane pořádně až večer a nestačí dočítat. Chtěla bych si, prosím, zamluvit jedno místo v diskusi o hrozných matkách. Já si tak přijdu už teď. Manžel má děti z předchozího manželství, dva větší kluky a jednoho čtyřletého, o kterého se staráme z devadesáti procent my. Já se musím přiznat, že mám úplně alergii na ty malé spratky, kteří jsou schopni lehnout si na zem v supermarketu a řvát na celé kolo, klepat se vzteky a rodiče je přemlouvají a div ne prosí, aby toho nechali. Slibují, co jim všechno koupí atd. Já zastávám heslo, že je kolikrát účinější jedna přes prdel naž tisíckrát něco vysvětlovat. Byla jsem tak vychovávaná a nijak mi to neublížilo. No a právě manžel svého malého miláčka rozmazluje někdy až moc. No ale to není nic proti matce malého. Ta se snaží vynahrazovat si to, že s ním není, tak mu kupuje, na co si vzpomene. Takže když už ho tu nějak spacifikuju, tak jede na víkend k ní a můžu začí nanovo.

Někdo to tu přesně napsal. Lidé kritizují někoho, že se "špatně" stará o dítě, když je na něj přísný a nedělá pořád budliky budliky, ale sami ho posadí k televizi a jdou si chatovat na koníka. Hlavně že se všichni milujou - ještě že máme ty americké filmy, aby nám ukázaly, co máme svým bližním říkat.

michaelarackova
10. led 2013

@phuskova Ty jsi koza! 😀

phuskova
10. led 2013

@michaelarackova tak dobře, ne myš ,ale koza, no 😀

phuskova
10. led 2013

@poirot joo no přesně tyhle matky miluju...a nedávno sem se tu zas pustila do křížku ( sem asi nějaká problémová 😀) s jednou maminou, jinak celkem rozumnou a plácnutí dítěte přes zadek - já sem pro, že radši jednu přes zadek než dělat ostudu v nákupáku...a ona že by se musela hanbou propadnout kdyby své dítě na veřejnosti plácla...že ona radši všechno vysvětlí.....3letýmu dítěti, který z toho má jistě rozum 😀

poirot
10. led 2013

@phuskova Já si myslím, že děti mají rozumu až až. Dokážou být pěkně vyčůrané a jsou pěkné hérečky. Ví, co na dospěláky platí a dokáží toho využít. No a když jim to člověk dovolí, to by pak byly blázni, kdyby toho nevyužívaly. Líčim to, jak kdyby děti byly nějací netvoři, ale je to tak. Rozhodně, jestli někdy budu mít dítě, určitě nebude rozmachané. Nebudu čekat, až mu bude patnáct a řekně mi, že jsem blbá kr... či něco podobného. Pak si už bude trochu pozdě na to, s tím něco dělat.

paja424
11. led 2013

@poirot
@michaelarackova
holky s těma dětma to máte úplně pravdu, doufám, že někdy budu dobrá maminka 🙂 a vvychovám mimčo tak,abych se něho nemusela stydět...
Nějak tady nestíhám 🙂 příjdu za jeden den a tu už jsou tři stránky navíc 🙂 Musím si zase k tomu sednout... 😉

krejci1510
11. led 2013

@phuskova taky uplatnuji teorii - reknu jednou a nic. Reknu podruhy a nic. Tak dat na zadek a hotovo. Manzel mi rikal, ze oni kdyz uz byli se segrou vetsi, tak dostavali vojenskym (ale takovym tim echt co vydrzel) paskem. A minule jsme byli u tchanu a tak se tchana z legrace ptal, jestli ten pasek jeste ma a jestli se predava z generace na generaci, tak ze by si ho vzal 😀 Ale zasadne nesouhlasim s popularnim "zapadnim stylem" vychovy, kdy dite muze vsechno, protoze se v nem pestuje individualni osobnost. No ono je uz dost dobre na spolecnosti videt, kam tenhle styl vychovy speje 😠

phuskova
11. led 2013

@krejci1510 No to je fakt no...mě fakt stačí se jednou za čas dostat do Prahy do obchoďáků a nestačím se divit...Ale teda zas pásek je spíš krajní řešení ne ? 😀 Ale já si třeba nepamatuju, že bych někdy dostala na zadek - jako malá asi určitě jo, ale tak daleko mé vzpomínky nesahají. Ale já sem byla celkem bezproblémový dítě..doufám že takový budou i moje děti 🙂) nervy mám jen jedny 😀 A ruce sice dvoje,ale taky se nedaj vyměnit 😀

jani2012
11. led 2013

@michaelarackova Já pracuju v reklamě, stručně řečeno 🙂 Ono je pravda, že tohle stejně není moc child-friendly práce, protože jsem často v práci do 8, občas i do půlnoci a žádná kolegyňka se zatím z mateřské na plný úvazek nevrátila. Ale v podstatě mě to hodně baví, takže bych i tak o práci nerada přišla ☹. S tou nemocenskou je to právě komplikované, jelikož si myslím, že pokud bych ji hypoteticky nastoupila někdy teď, tak bych stejně od prvního dubna spadala pod pracák a i kdyby to tak nebylo, tak představa, že nevyjdu celý těhotenství z domu je pro mě hrozná. Někdo tu psal, že se dá nastoupit rovnou rodičovská...budu si muset zjistit podrobnosti, protože to by asi bylo řešení.

Jinak bych nám všem přála, aby se zadařilo a co nejdřív, protože s každou další MS to člověku podkopává sebevědomí a říká si, že je možná asi trochu vadný, ne-li neplodný. U mě to tedy aspoň tak funguje. Protože přesto, že jsme zatím nevytvářeli úplně ideální podmínky pro početí, tak už to prostě bylo bez HA a já s tím otěhotněním v koutku duše počítala :(. No uvidíme, teď má přijít třetí MS, asi týden jsem teď cítila nějaký tlak v podbřišku, ale opravdu slaboučký a jinak nemám absolutně žádné příznaky, takže se radši moc netěším.

Zajímalo by mě, jestli už je na tom některá z nás třeba líp? 🙂

Taky tu několik holek kritizuje testy, že jim třeba házel duchy. Mohly byste konkrétně jmenovat? Ať si pak nekoupím nějaký, který by byl nekvalitní. Jde mi jak o těhotenský testy, tak i ty ovulační. Ty už příští týden objednám z E-bay. Pokud mi tedy někdo nenapíše, že nestojí za nic 😉

jani2012
11. led 2013

jo a dávala jsem to už k fóru o bazalce, tak to dám i sem.
Pokud máte mobil s androidem, tak doporučuju si stáhnout z Google Play aplikaci WomanLog. Dá se tam zapisovat bazální teplota (i spousta jiných věcí, včetně váhy, nálady, sexuálních hrátek ;)), dělá Vám to graf a spočítá MS, ovulaci. Je to funkčně v podstatě jak už i tady zmiňované weby, ale přijde mi to praktičtější, protože máte údaje pořád u sebe a nemusíte se logovat. Existuje i verze Pregnancy, která je pro těhule a ta je fakt moc pěkná. Jinak tyhle appky jsou zdarma, existují plné verze (Pro) asi za 57,- Kč, ale zatím jsem nepřišla na nic, co by mi v té základní chybělo, takže je to asi i zbytečný kupovat.

martakl
11. led 2013

Myslím, že před cca 2 dny o tom plácnutí dítěte byla reportáž ve zprávách...musela jsem se smát, když tam maminka tvrdila, že by dítě nikdy neuhodila, že mu vždy domlouvá...už vidím, jak to pokaždé pomůže😀 Jak už tady napsaly @krejci1510 a @phuskova tak razím heslo, jednou, dvakrát a pak buď přes ruku nebo zadek...ať ví, že se to prostě nedělá. Naši to tak aplikovali a žádnou újmu na zdraví nemám😀 Co se týče "našeho aktuálního stavu": tak dnes bych měla mít ovulaci (bolí mě břicho a je to přesně 14 den cyklu), tak se večer posnažíme a to by v tom byl čert, aby to tentokrát nevyšlo😀