Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

martakl
10. pro 2012

@paja424 Hodně štěstí, držím palce🙂

foriska
10. pro 2012

Taktéž se hlásím do party 🙂 Od ledna vysadím HA a necháme tomu volný průběh 🙂 Ale přiznávám, že už teď se děsím toho, jaká se ze mě stane obluda... Antikoncepci jsem měla i na pleť, tak doufám, že mi ten chlap neuteče 😀

ninive211
10. pro 2012

Ahoj holky, přidám se také (na koníka vůbec poprvé), ikdyž je to zatím předčasné...ale na 2013 plánujeme taky snažení. V srpnu 2013 máme svatbu a já bych brala klidně i hned po svatbě...hodiny mi tikají už nějakou dobu jako blázen, v práci si ze mě dělají srandu, že jsme na řadě...poslední dobou tam totiž máme pěknej baby boom - 7 dětí během 4 let, a to jsme malá firmička 😀
ATK jsem vysadila na začátku října, od té doby si dáváme pozor, sice to prý už není nutné se tak dlouho "očišťovat", ale 7 let "na práškách"- to tělo pěkně zaneřádí, tak chci mít jistotu a hlavně srovnaný cyklus a vypozorovat plodné a neplodné a neplodné dny. Plus jsem četla některé názory lékařů, že brzké otěhotnění po vysazení nemá sice vliv na samotné mimi, ale zvyšuje se riziko potratu...nevím, co na tom je pravda, ale pokud nemusím, riskovat to nebudu; mám k tomu předpoklady, moje mamča přede mnou taky nejdřív jednou potratila, takže se tohoto dost bojím ☹
Taky jsem je chtěla vysadit z toho důvodu, že mi šíleně tlumily chutě na milování, ikdyž to mohlo být i tím, že s miláčkem jsme už přecejen 5 let a jiskry jak na začátku už tolik nelítají. Zatím ťuk ťuk, MS přišla vždy na den přesně v rozmezí cca 12 hodin, jako bych stále brala prášky, a to jsem dříve měla i trochu delší cyklus 30-32 dní. S tím co mi to vysazení udělá s pletí a s ochlupením, jsem teda fakt zvědavá 😀

blajik
10. pro 2012

Ahojky 🙂, tak my jsme se tento víkend už přestěhovali, teď vybalujeme, uklízíme a padáme únavou ☹ Pokud to tento měsíc vyjde, tak to bude takový malý zázrak 🙂 Jak se máte, co u vás nového?

vroninka22
autor
11. pro 2012

@paja424 hodně štěstí 😉

vroninka22
autor
11. pro 2012

@phuskova to jsme na tom uplně stejně, v září jsme měli taky svatbu, momentálně rekonstrujeme byt, jelikož nám nevyšli poenízky na nábytek, který budeme dokupovat postupně po novém roce, sice vysazujeme v březnu, ale opravdové snažení začne od léta, chceme miminko přivést do hezkého nového, zařízeného bytu, sice oba by jsme chtěli už hnedka, ale bohužel musíme ještě počkat ☹ ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká . - ))

phuskova
11. pro 2012

@vroninka22 No já v to doufám, že to tak platí...hold musíme být rozumné co ... :(

vroninka22
autor
11. pro 2012

@ninive211 Vítám tě 🙂 HAK je prostě neřád, gynekolog mi říkal, že se většinou u žen po vysazení antikoncepce setkává s tím, že některým sice pupeny naskáčou, ale strašně si chválí znovu navrácení chuti k sexu, že při HAK neměli vůbec chuť a odmítali partnera a jak vysadili, musel je odmítat partner. Jak tak poslední dobou o HAK čtu, jediné pozitivum je , že MS přijde vždy ten samý den a u mě přesně na hodinu. Jinak to má samá negativa a mě pleť třeba zhoršila antikoncepce, nikdy jsem netrpěla na nějaké pupeny, ale od té doby co beru antikoncepci, jsem jak velikonoční vajíčko. 😢

vroninka22
autor
11. pro 2012

@phuskova co se dá dělat, ale zase pak chceme dát vše miminku a ne abych se rozmíšlela jestli mu koupím hopacího koníka , nebo skříň, no ne??

phuskova
11. pro 2012

@vroninka22 No to jo právě .. 🙂 Snad to uteče do léta... hoodně rychle 🙂

martakl
11. pro 2012

@ninive211 Ahojky, přesně jak říkáš antikoncepce je pěknej neřád. Dokud ji člověk bere, tak si to ani neuvědomíš, ale jakmile jsem jí vysadila (po 10 letech), tak mi přestaly migrény a to doslova! Dřív mě bolela hlava fakt často a teď?...ani prd, jsem šťastná jako blecha😀 A co se týče té chuti na milování, mohu taky jen potvrdit...dřív útlum a teď jsem se na manžela skoro vrhala😀 No a "tikání" biologických hodin...nikdy bych nevěřila, že je to možný. Když před dvěma rokama začaly rodit kamarádky, tak to šlo mimo mě... a teď se rozplývám i nad malým oblečením🙂 Teď máme dvouměsíční neteř a když jí chovám, tak si víc uvědomuju, že nám doma někdo chybí a teším se na vlastní mimčo🙂

ninive211
11. pro 2012

@martakl tak migrénama trpí ségra a já si taky myslím, že to má od ATK...teď tedy má nějakou novou, ale tu starou dobírá, přece jen se jí nechce vyhodit balíček za pět stovek...myslím, že až časem taky vysadí, tak to taky bude poznat.

A nad tím maličkým oblečením v obchodě a hračkách pro děcka se taky rozplývám a už nějakou dobu...nejraději bych ty obchody vzala útokem, musím se krotit! Tak jsem aspoň včera koupila nějaká bodyčka pro kamošku k Vánocům, která je těhorná...pěkně neutrální barvičky, protože ještě nevím, zda to bude holčička nebo chlapeček.

chateau
11. pro 2012

Tak když si představím, že jsem se snažila už v roce 2011, 2012 a budu i v roce 2013...moc do smíchu mi z toho není 😒

paja424
11. pro 2012

Ahojky holky, tak jsem se vrátila od doktorky a půjdu na krev, aby mi udělala nějaký hormonální profil a pak se uvidí... Takže ve lednu jí navštívím znova 😉

paja424
11. pro 2012

@chateau Řešila už jsi něco s doktorem?

lucie_
12. pro 2012

Ahoj holky, také se přidávám - začínáme 1.1.2013, tak snad se zadaří. Zatím beru listovku a piju kontryhel...

lucysek
12. pro 2012

@ninive211 tady je článek,že vůbec nevadí otěhotnět hned po vysazení HA,jsou to vše fámi,já otěhotněla měsíc po a doktorka nic neříkala,prej má být ráda,že se některé trápí daleko dél ☹ http://www.ulekare.cz/clanek/nebojte-se-vysazen...

lucysek
12. pro 2012

ahoj děvčata,já sice mimi už čekám,ale určo všem vám přeji,aby se vám brzo zadařilo,já brala HA cca 12let,hlavně v rámci léčby,měla jsem nízkou hladinu hormonů a nějaké problémy,takže jsem na gyndu chodila cca od 13-14let,co jsem začala brát HA,jsem měla zkušenost že MS přišla vždy přesně každý měsíc ve středu v 10hod,sem si mohla podle toho řídit i hodinky 😀 tak si moje tělo na to navyklo,jen jednou jsem zkusila vysadit HA asi v 17letech,ale to jsem asi 2-3 měsíce nedostala žádnou MS,takže dr.hned nasadila opět antinu,aby nemusela nic řešit a měla klid,že já zase svoji MS mám a pak jsem ji brala i jako ochranu 🙂 letos v srpnu jsme měli s mojim přítelem svatbu,hodně jsem začala slýchat z okolí otázky jako kdy bude mimi a že už mám roky bla bla bla,nevím proč se na to tak lidí ptají,ale já zečala mět depky,páč to bylo ze všech stran a ti nemohou otěhotnet,tamti jdou na umělé,ti už to vzdali a nesnaží se,prostě to co určo taky znáte.pak před svatbou přišel manžel,že si myslí,že díky mojim problémům z mládí,se nám také nebude dařit,samozřejmě mě vystrašil a já byla smířena s tím,že pokud se nám podaří po roce snažení,budeme rádí,takže hned 1.září letos jsem měla poslední HA a už byla smířena s tím,jak nedojde žádná MS a budu chodit na vyšetření,že by mělo příjít mimi,mě ani nenapadlo,jo a to moje máti trvalo dva roky,než otěhotněla a porodila své první dítě.........................no a teď jsem cca 10.týden,už mám průkazku a ta moje MS opravdu nebyla,takže jsem otěhotněla hned po vysazení a bez MS,takže si říkám,že to mimčo k nám tak moc chtělo,že se mu to podařilo tohle všechno překonat,tak určitě vám všem holčiny držím pěsti a hlavně to neberte jako honbu za miminkem,chce to čistou hlavu a žádné nervy 🙂

ninive211
12. pro 2012

@lucysek Ono co doktor, to jiný názor, to že by to mělo vliv na samotné mimčo, si nemyslím, to tam taky píšu...já jsem vysadila dříve z více důvodů, některé z nich jsem už psala výše - především mizerná chuť na milování (zatím teda cítím jen nepatrnou změnu, ale je tu), dále cena HA + neblahý vliv dlouhodobého užívání na ženské tělo, byť jde o HA s relativně nízkou hladinou hormonů. Začala jsem mít pocit, že mám náběh na křečáky...a to fakt nechci!!
@lucie_ Protože aktivně se ještě nesnažíme (sice jsem vysadila HA, ale snažíme se chránit jinak), tak listovku mám sice koupenou, ale zobnu si tak jednou týdně, když si na to vzpomenu 🙂 Naplno pravidelně každý den jsem si říkala tak od jara/léta, mám prý tak 3 měsíce před plánovaným otěhotněním. A třeba pravidelné braní tzv těhotenských multivitamínů moje doktorka nedoporučuje, při pestré stravě je to zbytečné, maximálně občas to tím podpořit a doplňovat tu listovku nebo hořčík/jód, ale ty mulťáky ne...jen občas.

blahova_andrea
12. pro 2012

já podle starého plánu chtěla příští rok svatbu a min. počít druhé mimi, bohužel člověk míní, život mění...holky fandím vám, ať se vám zadaří a netrápíte se, že to dlouho nejde 😉

lucysek
12. pro 2012

@ninive211 to je mně jasné,já chtěla také očistit tělo,no už sem to nestihla 😀 jinak mě kamarádka tvrdila,že ona otěhotněla přesně 3měsíce po vysazení a říkala,že tělo je prej 3měsíce ještě chráněno,já ji věřila,no ani sem se nějak nepídila,že by to nebyla pravda,mávla sem nad tím rukou,až sem zjistila,že čekám mimi,tak sem hledala,jak dlouho je člověk ještě chráněn,no byla to další fáma 😀 lékaří tvrdí,že je to opět individuální,že u někoho je HA v těle i rok a u někoho méně,každé tělo se očistí jinak 🙂 ale já teda hned po vysazení měla neskutečně velké chutě na sex 🙂

terunka88
12. pro 2012

Ahoj, tak já se k vám přidám, pokud můžu 🙂 O miminko se chceme snažit příští rok v létě, tak uvidíme 🙂 Svatbu jsme měli před 14 měsíci, tak už bude pomalu na čase 😀 Chceme koupit vlastní byt, tak kvůli tomu ještě chvíli čekáme a hlavně i z prac. důvodů, až dostanu v létě smlouvu na dobu neurčitou, protože plánujeme mít aspoň 2 děti za sebou.. Tak uvidíííme. Jinak mám v plánu tak od března listovku a potom i kontryhel, ten je prý taky velice dobrý na růst děložní sliznice, aby se dětáťko mělo kde uchytit.. S cykly problém nemám, ovulaci mívám pravidelně a antikoncepci neberu a ani jsem nikdy nebrala, tak doufám, že to půjde rychle..ale kdo ví 😵

terunka88
15. pro 2012

Trošku to tady zamrzlo, ne? 🙂 Něco u někoho nového? Jak se chystáte na Vánoce? 🙂

martakl
15. pro 2012

@terunka88 Já jsem včera nastrojila stromeček🙂 Dneska manžel dodělal podlahu na chodbě, tak mám radost...dárky nakoupené, tak už budeme jen čekat na Ježíška🙂 A proběhlo další kolo snažení v "plodné dny" 😀 A co ty?

misulka88
15. pro 2012

Ahoj holky, letos jsme měli svatbu a s manželem bysme se rádi začali snažit o miminko tak na jaro, v létě. Nejraději bych už taky hned, jak některé z vás, ale díky práci musíme ještě vydržet. Tak snad nám to všem vyjde a budem těhulkovat společně 😉

terunka88
15. pro 2012

@martakl Hezký, tak to poslední dny budete trávit hezky v klidu, tak to má být! 🙂 No my už máme víceméně taky všechno připravené, posledních pár dárků dokoupím v pondělí, tak půlku už mám zabalenou (kupujeme jich každý rok hodně - rodině z jedné i z druhé strany, v součtu asi 20 lidem 😀), dneska jsem trošku nazdobila byt (už jsme měli na stole adv. věnec a vánoční hvězdu), půlku cukroví mám napečenou a zbytek dodělám příští víkend. Nepeču toho moc, hned 26. odjíždíme na tour po příbuzných a přijedeme až po Novém roce 🙂 Stromek budeme kupovat příští týden a zdobit asi až den před Štědrým dnem.. No a úklid nehrotím, uklízíme průběžně pořád, navíc máme malý byt, takže pohoda..a okna mě nikdo v této zimě mýt nedonutí 😀

terunka88
15. pro 2012

@misulka88 Koukám, že jsi stejně stará 🙂 Akorát my měli svatbu už loni..ale snažit se chceme až v létě, tak třeba to vyjde a bude nás tu těhotných víc 😀

misulka88
15. pro 2012

@terunka88 Stihli jste to o rok dřív než my teda 😉 tak uvidíme co rok 2013 přinese, snad samé pozitivní věci 😉

vroninka22
autor
16. pro 2012

Ahojky děvčata, tak u nás co nového, dovolená mě skončila, takže už chodím do práce, v pondělí a úterý domalujeme obývák a pomalu začneme krámovat věci, uklidíme, nakoupíme nějaké dárky azbytek práce nás čeká po Novém roce. Jinak jsem se dívala na dlouhodobý plán na příští rok a rozčilovala se, že zase mě příští rok vycházejí služby na celé Vánoce a manžel mě tak hezky uklidnil a říká, prosimtě,prosinec tě nemusí už vůbec zajímat to už budeš doma těhotná 🙂 Jinak teda, měla jsem v plánu si na 3 měsíce ještě koupit HAK, ale nakonec jsme se rozhodli, že to už nemá cenu, takže už taky vysazujeme, ale nějakou dobu se budeme ještě chránit, takže začnu zobkat kys. listovou a pít kontryhelová čajík a uvidíme.

martakl
18. pro 2012

Ahoj holky, tak co je u vás nového? Mě chytl v neděli zánět močových cest, tak mě manžel hned v pondělí ráno vezl k doktorovi. Dostala jsem ATB po 12hod. na celý týden, tak jsem zalezlá v pelechu a piju a piju, ať ty bakterie brzo vyplavím🙂 Zase jsme se "snažili", ale jelikož mi "plodné dny" skončili v sobotu a v neděli jsem chytla ten zánět, nic z toho skrz ty antibiotika určitě nebude☹