Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kopeckovi
15. únor 2013

@zuzikakuki Tak to nechápu jak si to dokázala... Já s tím svým nemůžu hnout... jí právě taky skoro samé smažené, hranolky, řízky atd... je schopnej si k snídani udělat hranolky s tatarkou!!! 😠 Hrozně mě to štve a furt mu říkám, že jí hrozně... on má třeba jenom dvě nebo tři jídla za den a v práci se láduje párkama a salátama... jenže on se prostě hrozně brání ochutnat něco nového... chtěla jsem po něm aby ochutnal kuskus se zeleninou a tofu, tak když jsem ho konečně přesvědčila, tak se u toho šklebil a ochutnával to s tím, že mu to stejně chutnat nebude, takže fakt nevím jak ho přesvědčit... zeleninu sní, ale buď jen tak syrovou nebo s octovým nálevem, tepelně upravená mu nechutná... i když těžko říct, on prostě není ochotnej to vyzkoušet.... jestli máš nějakej návod tak sem s ním 😀 Občas jsem z něj docela nešťastná.

kopeckovi
15. únor 2013

@zuzikakuki Jo a tmavý pečivo mi taky nestrčí do pusy, furt jen bílý rohlíky, jiný prostě nechce 🙄

phuskova
15. únor 2013

@zuzikakuki No u nás byl problém, že mažel prostě chce k večeři teplé jídlo, chápala jsem to, když přišel v 19hod po 12hodinovce v práci, ale teďka se to teda už lepší a právě taky míváme chleba s něčím, nebo bagetky a tak..ale nezdravé bílé, protože ani jednomu tmavé moc nejede..ale asi zkusím ten šmakoun někdy, ale nevím do čeho ho naložit..ale neřeknu mu co to je, až když to sní 😀 A mrkev mi sní akorát s jablíčkama nastrouhanou 😀
@kopeckovi

phuskova
15. únor 2013

@kopeckovi koukám sme na tom fakt ve všem uplně stejně 😀 😀

zuzikakuki
15. únor 2013

@kopeckovi
Můj manžel ráno snídá něco sladkého ale to i já, dává mi to energii jako ovesná kaše s ovocem. Oběd má v práci nějaký teplý jídlo to neřeším. Dopo do sebe dostane i sváču jako třeba ovoce ale odpo nesvačí, to ještě nedokázal, zkoušela jsem ho navyknout na kefír, ale to jediné se mi doteď nepovedlo 🙂 Když píšeš o kuskusu předevčírem jsem si večer dělala na druhý den do práce krabičku k obědu, kuskus s fazolema, kukuřicí, hráškem a rajčaty. On řekl, že to hezky voní a že si trošku dá. Varovala jsem ho, že je to spíš vegetariánský a on prej no a, a snědl to já čuměla jako na drát, je totiž hodně masovej. Dokonce se mnou jí brokolici, cukety, pak polévky jako brokolicova, dynova, spenatova, hraskova, kremy mu zachutnaly 🙂 Můj manžel hodně sportuje, tenis, badminton, posilování, kolo, lyže (bežky a sjezdy) a já taky vše s ním, a tak pohybu má dost, ale začalo se mu rýsovat „bříško“. Když jsem ho přesvědčovala, že by měl začít jíst jinak, stačilo párkrát říct že má nějaký bříško, řekl mi na to, že jsem blbá, ale pak se ráno prohlížel v zrcadle :D a taky jsem mu říkala, že až budou děti tak tělo živený mastnýma s*ačkama děti nedoběhne :D

vendsy
15. únor 2013

Ahoj holky, včera jsem byla letos poprvé na Zumbě a málem mě kleplo. Normálně když jdu na spinning nebo jinou lekci v posilovně mám tep tak kolem 150 ale včera pokaždé když jsem se mrkna na hodinky měla jsem 170 😀 a to se tvoří svaly a nehubne se takže zase špatně 😀

michaelarackova
15. únor 2013

Menstruace přišla tento cyklus o týdn dřív...Cyklus trval jen 23 dní...Poraďte, co s tím...Čaj piju. Mohlo by to být tím, že jsem v pondělí byla u doktorky na vyšetření?? Od té doby jsem totiž špinila a dneska už to byla klasická krev...

kopeckovi
15. únor 2013

@zuzikakuki Tak já tohle začít vařit mýmu manželovi, tak asi přestane radši jíst úplně 😀

kopeckovi
15. únor 2013

@phuskova Ten můj mi většinou u všeho asistuje tak je pak těžký tam něco nepozorovaně přidat 😀 Jinak na ten šmakoun nasyp koření co máte rádi, co třeba dáváš na maso, když děláš nějakou směs... já tam dám trošičku soli, pepře a pak třeba gyros koření, nebo tam dám kari nebo nějaký grilovací.. prostě na co mám zrovna chuť.. a nebo ještě jsem si koupila ve zdravý výživě sojovku.. tak když se mi nechce nic vymýšlet dám tam sojóvku a ta to taky ochutí 😉
A jinak zeleninu sní snad všechno ale jedině syrovou bez nějaký úpravy.. takže třeba zapečený brambory s brokolíc nebo tak nesní 😖

vendsy
15. únor 2013

@michaelarackova Ahojky, já si myslím, že to klidně mohlo být tou doktorkou, mě to někdy přijde dřív, když si s manželem užíváme trochu víc 🙂 já vždycky říkal, že to tam rozhýbá. Mě jinak těhotenský test nevyšel takže tento měsíc nic. Já to dostanu, počítám tak o víkendu, už mě začíná bolet levý vaječník tak to bude brzy.

jituska23
15. únor 2013

@michaelarackova ahojky, mas na mysli kontryhelovy caj? ja jsem ho take pila a mela jsem po nem tak rozhazeny cyklus, kdy to vyvrcholilo prave delkou 24 dnu, tak jsem s nim sekla. ted 1. mesic zkousim nepit zadne byliny, tak uvidime

zuzikakuki
15. únor 2013

@kopeckovi
To máš jako se psem 🙂 Pes když nechce žrát granule, nic jiného nedostane a přijde jim časem na chuť :D Stejné je to s chlapem, nechce to jíst, tak ať si jde jíst do hospody (to časem poleze do peněz), nebo ať si teda jí smažený s*ačky (po kterých mu bude blbě, pak bych ho nelitovala má co chtěl) 🙂 Já to mám zařízené tak, že tyhle smažený věci doma už ani nemáme, je tam jen to zdravé, a on se ani nesnaží domů něco propašovat :D Spokojenost na obou stranách 🙂

michaelarackova
15. únor 2013

@vendsy Mě právě nebolí vůbec nic...jen jsem malinko nafouklá. Už jsem z toho celkem na nervy. Menstruace si chodí, kdy se jí zachce, ovulace minulý cyklus vůbec nebyla...☹( Ach joooo. 😖

michaelarackova
15. únor 2013

@jituska23 tak to mi ani neříkej...:-/

jituska23
15. únor 2013

@michaelarackova cyklus jsem mela vcelku pravidelny a rikala jsem si ze kontryhel mi ni udelat nemuze a ejhle ☹ nevim jestli to bylo tim, ale pila jsem ho 4 mesice a hruza, mela jsem i o moc bolestivou MS..uvidis, dej si mesic pauzu a pak zas zkus

michaelarackova
15. únor 2013

@jituska23 No, já si ho už udělala...Tak tento měsíc ho ještě zkusim, má se pít do ovu, když to bude blbý, zkusim další cyklus bez něj...

terunka88
15. únor 2013

@jituska23 Tak to je zvláštní,že má kontryhel na tebe úplně opačný účinky než by měl mít 😲 Já ho ještě nezkoušela,ale co jsem slyšela,tak právě hodně holkám srovnal cyklus a menstruaci neměly tak bolestivou.. Ale taky výjimky prostě asi existují,no...

blankafs
15. únor 2013

@kopeckovi Děkuji 🙂 Kalíšek je super věc, snad ho ale ještě schováš 😉
Doktor dneska říkal, že ještě nic nevidí, že jdu brzo (vlastně mi teprve dva dny mešká MS). Ale že mám zvětšenou sliznici, tak že s největší pravděpodobností tam něco bude. Tak pokud na to nespěchám, tak ať se zastavím za 14 dní.. Řeknu vám, zvláštní pocit pozorovat ten ultrazvuk, jestli se tam něco objeví 🙂

phuskova
15. únor 2013

@kopeckovi tak jo, to někdy zkusím 🙂 A pak jen osmahnout na pánvi jako steak jo?🙂
No teplou taky moc nemusí, já třeba miluju zapečenou cuketu, ale to sem navrhla jednou a radši sem si pak udělá cukeťáky 😀 Ale brokolici měl nedávno v práci, asi omylem si ji objednal, a prý mu to chutnalo, tak mám dovolený ji někdy udělat doma,aĺe já mám zas problém v tom, že neznám žádný recepty jak to nevařím často a na netu je toho tolik, že spíš radši vždycky počkám, než mi někdo něco doporučí🙂

fwllo
16. únor 2013

Dobré ráno holky, tady je dneska klid 🙂 já vstávala brzo, už mi kyne těsto na pečení, oběd mám vařený ze včera, tak lenoším 🙂 kdepak jste všechny? 🙂

muribana
16. únor 2013

@michaelarackova ja misto ctvrtecni ocekavane MS v patek spinila a dneska jsem to dostala...

bride_lucie
16. únor 2013

Chvilku jsem nic nenapsala, ale sleduji vás poctivě 🙂 My si zatím zvykáme na nový režim bez HA, jde to dobře, akorát moje tělo se trochu zbláznilo - jsem už 17DC, ovulace žádná nebyla a předpokládám, že teď už ani nemám počítat s tím, že by dorazila. Teploty mi lítaj, čípek je zavřenej snad na sedm západů ☹ Takže se zařazuji mezi ty, které mají po vysazení anovulační cyklus. Snažím se být v klidu a co nejmíň to řešit. Teď ještě počkat na MS - snad aspoň ta dorazí a proběhne tak jak má a příští cyklus už bude hned lepší. Nejsem z toho moc nadšená, ale vrhla jsem se na plánování letní dovolené, takže se na to snažím moc nemyslet. A hlavně jsem si začala číst tu Cizinku od Diany Gabaldon! Kdo mi to tu vlastně doporučoval? Je to strašně super čtení 🙂

fwllo
16. únor 2013

@bride_lucie no jo, tělo je překvapené, jak to, že nedostalo svoji pravidelnou dávku hormonů.. Neboj se, určitě se to vrátí do normálu..

phuskova
16. únor 2013

@fwllo Já tu jsem, tak nějak se doma nudím, muže mám v práci na mimořádce od rána, jsem nějak bez nálady a to máme jít večer do divadla...jinak zítra mi začíná můj první cyklus bez HA, tak sem na to zvědavá 🙂 Bojím se, že dopadnu stejně jako @bride_lucie a budu bez ovulace, ale to člověk asi teď neovlivní...

janikana
16. únor 2013

@bride_lucie Gabaldon je moje favoritka 😉 to te dobre zabavi!

fwllo
16. únor 2013

@phuskova já už se taky celkem nudím 🙂 vařeno jsem měla od včera, tak peru, peču, vyluxovala jsem a už se mi nic nechtělo 😀 tak asi dám knížku a odpoledne chci zkusit domácí housky, to abych za chvíli začala..
Já si myslím, že tělo na to má nárok, na to vzpamatování se.. Myslím, že tři měsíce jsou ještě v normě... Já to začala řešit vlastně až rok po vysazení.. Ale jak píšeš, to prostě neovlivníš..

lupmice88
16. únor 2013

ahojky holcicky tak sem 10 DPO tedy si myslim a test negativni a teplota nic moc :( uz fakt nevim co delame spatne :(

lupmice88
16. únor 2013

ahojky mam na vas otazecku ted sem si delala tehotensky test ale jelikoz sem musela narychle odejit a vratila sem se az za pul hodinky tak na testu byl slaboucky duch myslite ze to je tim jak to tam bylo dlouho :(

janikana
16. únor 2013

@lupmice88 myslim, ze by to mohlo byt pozitivni 😉 ...10DPO je strasne malo

fwllo
16. únor 2013

@lupmice88 myslím si to samé co @janikana 10 DPO je dost brzo.. Zkus tak v pondělí a z ranní moči 😉 Jaký to byl těhotenský test?