Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

foriska
27. pro 2012

Holky, tak tfuj, tfu, tfuj, ať to snažení rychle vyjde 🙂 My na to vlítnem hned od Nového roku :D Musím přiznat, že se to ve mě občas dost pere. Miminko hrozně chceme, ale pak si řeknu, co budeme dělat, když se to podaří hned? Zvládneme to? Uklidňuju se tím, že lepší doba na mimčo už nebude. Manžel nemládne, jsme celkem zabezpečení, máme střechu nad hlavou. A když to zvládají jiní, zvládneme to i my 😉

sannynka
27. pro 2012

@foriska Jsem na tom stejně, taky se to ve mě pere, rádi cestujeme a náš sen je ještě dominik.republika po svatbě, protože s dětmi už se mi ta dlouhá cesta absolvovat nechce.. ale když si spočím ty peníze, tak bych miminku udělala radši nový pokojíček 🙂

janul_iii
27. pro 2012

@sannynka @foriska tak ať vám to holky pěkně všechno vyjde.. Nám všem ať se zadaří tak, jak si přejeme 😵 😉

luuca_p
27. pro 2012

Taky bych se ráda přidala 🙂 Jsme od července novomanželé a moje představa byla spíš o cestování a užívání si života dál jen ve dvou. No, ale člověk někdy dozrává a dospívá k jiným názorům překvapivě rychle. Takže v lednu doberu svoje poslední platíčko a budeme si pár měsíců dávat pozor než tomu necháme volný průběh 🙂 Můj chlap svojí budoucí roli táty bere velmi zodpovědně - jako dlouholetý kuřák dokonce už přestal kouřit! Mám nějaké obavy jak budu zvládat mateřství, ale to je myslím úplně normální. Dnes mi moje sousedka, která je v očekávání, ukazovala svůj první screening a já byla velmi překvapená ze své reakce - ještě nedávno se mnou takové obrázky nic moc nedělali, ale teď jsem z toho byla úplně na měkko 🙂 Tak hodně štěstí při plánování, snažení atp.! 😎

vroninka22
autor
28. pro 2012

@luuca_p Tak ať se brzo zadaří 😉 Manželovi skládám velkou poklonu, já s tím kouřením bohužel zatím bojuju, manžel je odnaučený nekuřák, takže i hlavně kvůli němu pač to strašně nenávidí, ale teďka chci přestat hlavně kvůli miminku, sama , když jsem se dívala na kamarádky co byli těhptné a kouřili, se mi zvedal žaludek, ale rozhodně chci přestat už před těhotenstvím,ale je to boj ☹ Jak to dokázal, sám od sebe??

terunka88
28. pro 2012

@ninive211 Kontryhelový čaj se v době snažení pije hlavně z důvodu růstu děložní sliznice - aby se mělo vajíčko kde uchytit. Pít se má vždy od 1DC do ovulace, potom už ne. Taky ho plánuju pít, až se začnem snažit 😉 Jinak si myslím, že bohatě stačí listovka, aspoň mi to říkali nezávisle na sobě dvě gynekoložky..

luuca_p
28. pro 2012

@vroninka22 Úplně zírám, jak s tím prostě sekl 🙂 Mluví pořád o dětech a je pro něj šíleně důležitý, aby byly zdravé. Ze začátku teda používal náplasti, ale jen tu první várku, pak už do toho šel sám za sebe. Musím teda říct, že mě to taky stálo dost sil, myslím tím vydržet jeho nálady - on už je takovej pruďas od přírody a tohle byla vážně pecka 😒 Ale zvládli jsme to. Já jsem taky kouřila, ale já jsem takovej člověk, co na tom nebyl závislej - i když jsem třeba kouřila denně. Věděla jsem, že nemusím, většinou mi to ani nechutnalo, ale tak dala jsem si. Byly i víkendy, kdy jsem dokázala vytáhnout krabičku, když se pilo - ale jakmile cigareta nebyla - no co? Vůbec mě to nerozhodilo, takže seknout s tím úplně pro mě osobně nebyl problém - navíc teď, když nekouří ani on, je to jednodušší o to víc. Ale u něj obdiv největší, vyrostl v rodině, kde se kouřilo odvždycky doma (uvnitř) a kouří všichni. Ale asi úplně největším tahounem, co ho k tomu přimělo, byly peníze. My teď od výplaty k výplatě doslova zíráme na náš účet! Neskutečný 🙂 Jinak pohled na kouřící těhotné opravdu není hezký - mám kamarádku, co kouřila, když čekala malou a kouří dál. Je to hrůza - taky se mi naprosto oškliví pohled na maminky, co ležérně před sebou tlačí jednou rukou kočárek a v druhé ruce mají cigaretu 😖 Ale určitě jdi do toho! Umím si představit, že to je těžké, ale to zdraví a těch peněz pak z toho! 😎 Uvidíš, že jakmile to pár týdnů vydržíš, začne ti to hlavně dost smrdět, když to někde ucítíš 😉 A když náhodou ujedeš (i to se stává), zjistíš, že to je vlastně nechutný že je ti z toho tak akorát blbě 🙂 To jsou poznatky mého muže 🙂

terunka88
28. pro 2012

@luuca_p Tak to jsi na tom podobně jako já, taky jsem se těšila, jak si ještě s manželem budeme užívat a teď (15 měsíců po svatbě) bych chtěla otěhotnět klidně hned 🙂 Hrozně jsem se do téma mateřství atd. zažrala, takže hledám na netu různý informace i co se týče různých výrobků, už pomalu vybírám kočárek, prostě blázen 😀 Nicméně z pracovních i "bytových" důvodů se začneme snažit až v létě, tak doufám, že to do té doby co nejrychleji uteče .-)

luuca_p
28. pro 2012

@terunka88 Přesně tak - taky jsem začala projíždět všechno možné (i nemožné) 😀 Taky doufám, že to do léta uteče, i když přiznávám, že si přece jenom těch pár měsíců svobody ještě užiju 🙂

michaelarackova
30. pro 2012

Ahoj holky, také se k vám chci přidat! 🙂 O mimčo se chceme začít snažit od léta, na dovče, chceme si užít větší (snad) poslední dovču ve dvou. A rovnou mám na vás dotaz...Existujou 2 názory na vysazení HA - pár měsíců před, nebo vysadit a hnad začít. Někomu se povede hned po vysazení, někomu ne. Já jsem teď po 8 letech musela vysadit kvůli operaci. PO MS jsem ale ještě skoro 10 měla hnědý výtok, ale teď přišla MS jako hodinky po 30 dnech, ale bolest v břiše žádná, prostě nic. Objednala jsem si ovu testy, jestli vůbec u mě ovu probíhá a mám teď dilema...Buď při příští MS znovu nasadit HA a vysadit před dovčou, když bude ovu v pohodě. A nebo už HA nezačít brát...Tak, babo(y) raď(te)! 🙂

martakl
30. pro 2012

@michaelarackova Ahojky🙂 Tak já napíšu vlastní zkušenost - antikoncepci jsem vysadila na začátku května a pár dní potom jsem byla na pravidelné prohlídce na gyndě, kde jsem to nahlásila a pan doktor mi na to řekl, že se doporučuje 3 měsíce používat jinou antikoncepci. Prý z toho důvodu že po mnohaletém užívání (brala jsem prášky 10 let) může být tělo zblblé, jelikož dřívě vlastně byla menstruace uměle vyvolána hormonama z antikoncepce a teď se musí obnovit přirozeně a to může nějakou dobu trvat...taky mi řekl, že MS určitě nedostanu pravidelně jako s práškama, ať spíše počítám rozmezí 4-6 týdnů. No a prý může být uvolněno více než jedno vajíčko a jelikož jsem hodně štíhlá, mohlo by to znamenat rizikové těhotenství. Takže jsem si všechny rady vzala k dobru a do konce srpna jsme se dál chránili. Za prvé jsme se na začátku léta s manželem brali a nechtěla jsem být těhotná (aby se nevykládalo, že se musíme brát ) a za druhé jsem si chtěla užít ještě bezstarostné léto🙂 Pak už jsme to nechali na přírodě a teď se "aktivně" snažíme o mimčo, ale zatím nic (3 cyklus). MS mám pořád nepravidelnou (rozmezí 27 - 34dní), prostě jak se tomu chce. Takže se tak nějak snažím počítat plodné dny, kdy by měla být ovulace a ode dneška zkouším měřit bazální teplotu😀 Kdybych to měla udělat znova, tak žádnou pauzu než se "začne" neudělám a skočila bych na to hned (říká se, že prý je tělo hned po vysazení jakoby pohnojené😀). Někdo na to jednou skočí a je v tom a někdo si musí počítat a testovat. Tak a teď opravdu babo raď, že?!

michaelarackova
30. pro 2012

@martakl No právě!☹ Teď mi cyklus trvat přesně 30 dní, což je super. Ale při MS nic necítim, žádná bolest břicha, chutě, to jsme vždycky mívala, dokonce před HA jsem omdlívala, zvracela...Objednala jsem si teď ovu testy, tak zkusim...A jestli ovu bude, tak asi HA asi ještě nasadim...Navíc manžel je alergický na latex a jiný prezervativy jsou dost drahý a vlastně jsme je nikdy nepoužívali, tak se mi do nich ani vůbec nechce...Možná bych mohla zkusit ještě zavolat doktorce, aby mrkla přes ultrazvuk, jestli ovu probíhá...

martakl
30. pro 2012

@michaelarackova Tak to buď ráda, mě teď vždycky první den MS hrozně bolí podbřišek a záda, ale jakmile se "to" rozjede je naštěstí pokoj🙂 A co se týče používání prezervativů, tak to byl po těch letech dost nezvyk...manžel si právě stěžoval, že to není ono (prý, že si připadá, jakoby měl nějakou nemoc😀) a trošku to i zdržuje a taky to člověk musí hlídat...Doktorka by měla na ultrazvuku vidět, zda došlo k ovulaci, ale neprve bych zkusila ty testy.

michaelarackova
30. pro 2012

@martakl Já prezervativ použila jen jednou, a to v 16! 😀 Takže vy se nehlídáte od září? To je docela doba... Já z toho mám hroznej strach, když to nepůjde. Já si pořád maluju, že otěhotním hned! 😀 Ale když to tady všechno čtu...☹

martakl
30. pro 2012

@michaelarackova To my taky, tenkrát když jsme spolu začali chodit a pak jsem nasadila prášky a byl klid...teď jsme si připadali jako dva puberťáci 😀 Já taky myslela, že to půjde hned a ejhle zatím nic...tentokrát už jsem doufala, že to vyšlo (dokonce už jsem koupila i těhotenský test), že budeme mít povánoční dárek a včera jsem to dostala...až mi to bylo trošku líto, ale zase to ještě není taková doba, abych propadala panice🙂 A neboj, vám se určitě povede hned🙂

valik
30. pro 2012

@michaelarackova
Ahoj, ráda bych se také - poprvé - přidala do diskuze. My už jednu skoro dvouletou slečnu máme a rádi bychom jí příští rok pořídili sestřičku/bratříčka... 🙂 Já tenkrát vysadila asi 7-8 měsíců dopředu a pak se nám hned poprvé zadařilo. Já osobně radím vysadit dříve a nechat tělo očistit, zvlášť pokud bereš dlouhou dobu... Po vysazení je možné brzo otěhotnět, protože antikoncepcí "utlumené" vaječníky začnou naplno pracovat a tak se často brzy zadaří. U těchto těhotenství je však zvýšené riziko tzv. zamlklého těhotenství/potratu. Ale to samosebou neznamená, že nemůšeš otěhotnět brzy po vysazení a mít zdravé mimčo, je to jen zvýšené riziko... Tak ať se vám všem brzy zadaří... 🙂

fwllo
30. pro 2012

Ahojky, taky bych se k vám přidala.. My se snažíme od července, antikoncepci jsem dobrala v březnu.. Zatím se nám nezadařilo, beru kyselinu listovou a Nosifol-podle mojí gynekoložky to vypadá, že mám syndrom polycystických vaječníků.. V únoru jdu na prevenci, tak když se do té doby nezadaří, začneme to více řešit..
Jinak @vroninka22 manželovi jsem koupila tuhle knížku: http://www.kosmas.cz/knihy/125123/snadna-cesta-... rok mu ležela v obýváku na poličce, potom ji během týdne přečetl a od té doby nekouří.. Už je to skoro rok a půl.. Koupili jsme ji i jeho kamarádovi a ten také přestal.. Tak třeba to zkus 🙂

michaelarackova
31. pro 2012

@valik Ahoj, moc děkuji za zkušenost! Pořád nevim...☹ Někdo má zkušenost takovou, někdo zas jinou...Čert se v tom vyznej! 🙂

foriska
31. pro 2012

@michaelarackova My jsme na to šli hned po vysazení HA. Teď si budeme pár dní užívat a za měsíc uvidíme, jak se zadařilo 😀 Ale musím přiznat, že je to takový divný pocit "jet na ostro" :D

vroninka22
autor
31. pro 2012

@michaelarackova Podle mě, bych ji už nebrala, když už ji teďka nebereš a pak zase začneš, tělo se uplně rozhodí,nevím no, já bych ji už nebrala. My taky plánujeme v létě na dovolené a HAK jsem vysadila už teďka, pač, když jsem nebrala HAK měla jsme MS docela problémy, takže očekávám, že teďka to bude to samé, takže bude trvat, nežse mi to uptaví.Ale raději bych to konzultovala s gynekologem.

vroninka22
autor
31. pro 2012

@fwllo tak tu doma mám, ale zatím jsem ji ještě nepřečetla, ale můj kamarád díky ní taky přesatal kouřit 🙂

michaelarackova
31. pro 2012

@vroninka22 Jo, asi doktorce zavolám, jaký ona s tim má zkušenosti a názory. A když to máte takhle plánovaný, ,,nehrabe" ti trochu? 🙂 Já denně sedim na MK, plánuju, vybírám...a vlastně není pro koho...

kristinandbaby
31. pro 2012

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Jsem Kristýna a jsem z Pardubic. 1.6.2013 se budeme brát, ale antiko neberu už od září minulého roku, ale zatím jsme se ještě nijak intenzivně nesnažili. Cykly mám různě, někdy 28 někdy 30. Každopádně od nového roku jdeme na to 🙂 Do svatby na to nijak nespěcháme, chtěla bych si svatbičku užít. Svému gyndr už jsem to říkala, on říkal ať nespěchám, že dělší cykly jsou často anovulační a 13. února jdu na KO tak že uvidíme co a jak dál 🙂 Jinak jsem asi rok a půl po konizaci čípku, prostě uvidíme 🙂 Tak doufám, že se vzájemně seznámíme a podpoříme 😉

vroninka22
autor
31. pro 2012

@michaelarackova no jak to tady čtu, tak jsem z toho docela taky nesvá, teďka čekám první ms po vysazení, zatím jsem ovulaci měla, nedělal jsem si test, poznala jsem to podle bolesti na vaječníku a podle hlenu, který byl teda dost typický, jako v knížce 😉 Ale mám docela strach, abych něco nepodělala, když už jsem vysadila a snažit se chceme až v létě, ale jdu taky na kontrolu, takže se raději zeptám. Tak my byjsme mohli plodt hnedka, ale máme zrekonstruovaný byt a ještě si chceme pořídit nábytek, na který nám bohužel nevyšli peníze, takže zase bych raději si to zařídila, než přijde miminko, ale zase kdyby přišlo navěc, nějak bylo, nějak bude, halvně, že máme střechu nad hlavou.Ono je to strašně složité, co gynekolog to názor, co žena to jiný průběh, takže se v tom opravdu moc nevyznám. Mě třeba gynekolog řekl, že má u mě strach, že budu mít anovulační cyklus, pač jsme moc hubená, no tak uvidíme.Jinak mě s toho hrabe docela slušně, co týden na na FCB nějaká kamrádka dá buď první ultrazvuk a nebo , že už se mimčo narodilo, takže u toho jen smutně sedíma amanželovi breptám, že další čeká a nebo a my zatím nic.

michaelarackova
31. pro 2012

@vroninka22 Jo, to znám... O mimiku se mi zdá, všichni kolem jsou těhotný nebo rodí. Kdyby přišlo na věc, my bychom taky mohli hned, ale chceme něco nastřádat, abysme pak nemuseli koukat na každou korunu... A chceme si teda užít ještě dovču ve dvou.🙂

vroninka22
autor
31. pro 2012

@michaelarackova přesně tak to máme taky, zase ono ta mateřská není zase žádný zlatý důl a já díky mé práci musím jít ihned na neschopenku ☹

michaelarackova
31. pro 2012

@vroninka22 Jakto? Co děláš? Já taky v práci v těhotenství nic moc...ale uvidíme!

valik
31. pro 2012

@michaelarackova
No dyť je to krásné, koukat po věcičkách a vybírat pro někoho, kdo teprve přijde, jen si to užij... 🙂 Já jsem vdaná skoro šest let a mimčo jsem kvůli škole odkládala, ale na MK sedím už léta letoucí... a z některých alb už mám i pocit, že ty mamky a jejich děti znám... 😀 Byla to taková podpora mého snění o dětech v době, kdy jsem na vlastní byla už připravená, ale ještě jsem ho odkládala. Možná to někomu bude k smíchu, ale mě to bavilo... 😉 A jestli máš strach, aby to mimi nepřišlo moc brzy (před dovolenou🙂, tak ty prášky klidně nasaď. Zeptej se dr., myslím, že první dvě MS jsou ještě ovlivněné hormony z ATK. Třeba já (myslím, že) jsem to taky tak měla... Dvakrát pravidelný cyklus a pak už bez hormonů cyklus i víc než 50 dnů... A OVU byla, když z toho vznikla naše holčinka.. 😉 Tak zkus ještě na chvíli prášky nasadit a vysadit až tak dva tři cykly před opravdovým snažením... Mimochodem oni ti doktoři taky neví všechno. Mě dr. řekla, že jsem určitě otěhotněla 13 - max16 DC, že později to není možné.. Jen já a manžel víme, že to je možné i 27DC... 😉 Měla jsem tenkrát před státnicema a potěšení tohoto typu se ten měsíc nekonalo, tak vím přesně, kdy jsem otěhotněla, i když podle dr to možné není... 😀

valik
31. pro 2012

@michaelarackova
Jo a jestli znovu nasadíš a vysadíš kratší dobu před opravdovým snažením, tak určitě pij kontryhelový čaj (jak tu holky radí) na růst sliznice, ATK totiž růstu sliznice brání, a aby se u tebe co nejdříve zahnízdil přírustek, tak by měla být sliznice vysoká... 🙂

valik
31. pro 2012

@vroninka22
Teda ten tvůj dr. tě straší, podívej kolik lítá po světě hubených maminek.... Vůbec se tím netrap! 😉