Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

janina_sun
27. led 2013

@kristinandbaby uvidíš, že si to užijete 🙂 hlavně tam mít fajn partu lidí a blízké, s kterýma je vám fajn, to ostatní už pak nějak dopadne 🙂

kristinandbaby
27. led 2013

@janina_sun Těším se hrozně! Ale kdyby bylo už miminko v bříšku, vůůůbec bych se nezlobila 🙂 akorát já vůbec nevím jestli ovu je nebo není, cykly dlouhý...děsný no....uvidíme 🙂

bride_lucie
27. led 2013

@kristinandbaby Přesně tak. No já jsem právě slyšela, že to někdo třeba celý rodině oznámí, že se začali snažit o miminko, tak to právě nechápu z toho důvodu, že jsou pak všichni zvědavý jak vopice 😀 A ve finále to může dost stresovat, když to dlouho nejde 😕

kristinandbaby
27. led 2013

@bride_lucie Jo to já jsem taky slyšela i zažila, že to všichni vědí...mě to stresuje i takhle samotnou, že to nejde a kor kdyby se mě ptalo 10 lidí pořád....
13. února jdu na gyndu, tak uvidím, co vymyslíme s panem doktorem, ale už se asi musí něco dít 🙂

bride_lucie
27. led 2013

@janina_sun To jo, ale to je prostě tchýně 😵 Jsem velmi velmi zvědavá na tu její reakci, pokud to bude kluk. Snad překvapí a když už nic jinýho tak tu radost aspoň zahraje a nebude mít hloupý řeči 😉

janina_sun
27. led 2013

@bride_lucie @kristinandbaby tak ono ty dotazy přijdou po svatbě tak nějak automaticky, aniž by někdo věděl, jestli už se snažíte nebo ne...dokonce jsme zkusili už tu taktiku, že říkáme, že zatím mimi neplánujeme atd...a to zase přijde pak přednáška, že už máme věk atd... :D no furt dokola 🙂 tak hlavně, aby se nám všem už zadařilo a vám aby vyšla svatba!! 🙂

yumy
27. led 2013

@krejci1510 Děkuju, já si tě samozřejmně taky pamatuju 🙂
My jsme taky plánovali, já to pořád vlastně odkládala, ale ty zdravotní problémy mi otevřeli oči a zjistila jsem, že představa, že bych nikdy neměla dítě je pro mě naprosto příšerná...řekli jsme si, že to necháme na přírodě a ejhle 😀 Ted jsem hrozně vystrašená ze všeho, ale říkám si, že to je každá z prvního těhotenství 😀

golla
28. led 2013

@akcccina myslíš, že ten kontryhel způsobil prodloužení cyklů?
hlavně neplakej, je to sice na palici, ale určitě se to jednou povede. Pokud nejsi se sebou spokojená, šup na hubnutí, to ti alespoň zaměstná hlavu a třeba mimčo příjde, ani nebudeš vědět jak. 😉

krejci1510
28. led 2013

@akcccina ja jsem se ted zamerila na hubnuti, abych nemyslela na otehotneni, i kdyz ne vzdy se mi to zcela dari 😒 Ale ted jsem treba stravila vikend studovanim jidelnicku, ktery mi vypracovala vyzivova poradkyne a planovanim velkeho nakupu 🙂 A v praci se kazdy den netesim na nic jineho nez na to, az prijdu domu a zacvicim si Jill 😀 Navic jeste chodim na volejbal, na spinning, na holandstinu.... Tak jsem v jednom kole 😝

janina_sun
28. led 2013

@krejci1510 Teda Zuzko, smekám !!! tomu říkám vůle 🙂 Já jsem s cvičením zatím stále u "teorie" 😀 našla jsem i tyhle cvičební plány, které se dají cvičit doma (http://www.fithall.cz/rest/cvicebni-plany/uvod....), tak si říkám, že je čas se do toho taky pustit 🙂 Holky, přemýšlely jste už i nad jménama dětí? 🙂

kikika87
28. led 2013

Ahoj holky,tak se k vám taky ráda přidám. Myslím,že tak od konce týdne se začneme poprvné snažit,dobrala jsem antikoncepci...a necháváme tomu volný průběh 🙂 Ale stejně si říkám,že ovulaci a takové věci budu sledovat,ať to není
na prázdno 🙂)

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 ahojky, vítej a hodně štěstí 🙂

krejci1510
28. led 2013

@janina_sun Ja cvicim 30 Days Shred od Jill a premyslim, co budu cvicit az to dodelam (no zatim jsem v pulce). A po vyplate se chystam pustit i do dodrzovani jidelnicku (ted jsme platili spoustu veci kolem bytu, ktery kupujeme, tak jsme financne KO). Ale docela se na nej tesim, protoze tam mam treba koblizek k snidani, k veceri naslehany tvaroh s horkyma malinama..... 😝 Akorat me stve, ze budu muset kazdy den ta jidla pripravovat, na to jsem lina.

kikika87
28. led 2013

@janina_sun Děkuji,taky přeji hodně štěstí...koukala jsem,že si vysadila antikoncepci raději o něco dřív než jste začali. TAky jsem nad tím přemýšlela a rozhodla se,že čekat nebudeme. Nemyslím,že by to nějak vadilo,hodně doktorů říká,že se může začít hned po vysazení....ale bojím se teda kdy to příště dostanu,asi to po 7letech soustavného užívání antikoncepce budu mít dost rozházené......

janina_sun
28. led 2013

@krejci1510 no to jsou ňaminky!!! to je prímový jídelníček!!! 🙂 to bude jedna radost 🙂 až tedy na ty přípravy, viď? 🙂 ale zase když to bude mít výsledky, uvidíš, že i ta příprava Tě bude bavit 🙂

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 jj, já si taky nemyslím, že snažení hned po vysazení by mělo být problém...je fakt, že na tohle má spousta lidí různé názory...já jsem se chtěla pročistit a taky zjistit, jestli mi tělo funguje i normálně bez prášků....první půl rok to bylo super, cyklus jsem měla pravidelný jak hodinky, vše bez problémů...po půl roce se mi malinko zhoršila pleť a cyklus se totálně rozhodil...teď už mám pleť zase krásnou, jen ten cyklus se srovnává pomalu a ovulku mám kdo ví kdy...po vysazení jsem ovulaci vždy poznala, pobolívalo mě břicho jako před MS...a teď už to skoro ani necítím, jak si tělo zvyklo...takže zkouším měřit od tohoto měsíce BT a uvidíme...ono je to stejně asi spíš o štěstí 🙂

kikika87
28. led 2013

@janina_sun Té pleti se taky bojím,že se mi rapidně zhorší,uvidíme :// Já jsem si stáhla aplikaci do mobilu,ta počítá
ovulaci...ale jestli je to pravda 🙂) Tento měsíc to zkusíme a uvidíme🙂 Ovulaci sem nikdy nepoznala,takže podle toho
se řídit nemůžu....ale do toho měření teploty se mi moc nechce....3 měsíce tomu nechám volný průběh a pak se uvidí.

michaelarackova
28. led 2013

@janina_sun neberu, vysadila jsem kvůli operaci v prosinci. Ale s kondomem je to hrozný nezvyk! 😀 Jé, dvojčata bych moc chtěla! 🙂 Aby to bylo při jednom. A manžel už je starší, tak nevim, jestli pak bude chtít vůbec druhé... Nás zase celkem překvapila, má celkem moderní názory. A v krámu se na ní sesypaly babči, jestli bude prababi, když byla ta svatba! 🙂 A bybi na to, že svata přece neznamená to, že hned budou děti, že spát spolu spíme už dlouho, že to není jako za jejich starých časů! 😀

michaelarackova
28. led 2013

@janina_sun Jasně, my už víme pro obě pohlaví! 🙂

janina_sun
28. led 2013

@kikika87 tak každá to má jinak...někdo nepocítí žádné změny, někdo jo...je to různý... 🙂 a s tou teplotou...já to neřešila první půl rok...ale od září se nám nedaří, tak jsem si řekla, že to zkusím 🙂 spíš tak orientačně, neměřím totiž ve stejnou hodinu každé ráno, takže tím to nebude pak tak přesné a nedá se na to spolehnout...ale uvidíme 🙂

janina_sun
28. led 2013

@michaelarackova no, kondom je nezvyk :D :D my si dávali "pozor" s tím, že kdyby náhodou, tak mimi jen uvítáme 🙂 ale opravdové snažení jsme chtěli až po svatbě, abych nebyla na svatbě těhu a nebylo mi třeba zle 🙂 O kolik je manžel starší než Ty? Respektive, kolik mu je? 🙂 já myslím, že druhé chtít taky bude 🙂 neboj 🙂 a jaké jste vybrali jména, jestli to není tajné? 🙂 My ještě stále váháme, líbila se nám Nikolka, Kačenka, Adam, Tomáš...ale jestli otěhotníme teď, tak jsou to jména, která mají svátek v zime (listopad, prosinec), tak si říkám, aby to zase dítko nemělo všechno ve stejný termín a pak celý rok nic 🙂

akcccina
28. led 2013

@golla No já si myslim, že jo. Neměla sjem bolesti ale má mdlouhý cyklus. Předtím jsem i během MS musela třeba dát 2 auliny a to jsem při čaji nemusela.
Teďka to je ještě tak, že od příštího týdne budu na pracáku takže můžu cvičit od rána do večera. Jj máš pravdu. Našla jem zálibu ve cvičení dle netu, někdy jsem ale tak unavená, že to nedávám, ale teďka bude času dost 😔
Dneksa sjem si ho taky dala páč cítim,že se boslt rozjede a já jsem celý den v terénu tak neni nic lepšího, než se přebalovat někde na sněhu 😝
Měříš si teplotu?

kessa
28. led 2013

Ahoj holky, čtu vás od začátku a přidám se k vám 🙂 My se teda začneme snažit až v druhé půlce roku, ale za chvilku vysadím HAK a uvidíme. Jinak jsem teď byla na preventivce a třeba se ty informace budou hodit i vám.
Pokud je více cyklů po sobě nad 35 dní, je dobré jít na kontrolu ä ověřit, zda probíhá ovulace. Takže to ych doporučila asi všem. které máte dlouhé cykly 😉
Jinak kdž se nedaří, tak si z toho nic nedělat, doktor říkal, že to, že se všechno sejde jak má a je z toho těhotenství vychází průměrně na jednou za 10 cyklů :-/ Takže to opravdu nemusí nic znamenat..
A jinak je vše v pořádku, tak sem zvědavá, co se stane, až vysadím 😀

A všem přeji hodně štěstí..

kessa
28. led 2013

No a k tomu oznamování- já to okolí prozradím co nejpozději (výhoda je, že moc nepiju ani normálně, takže to nikoho moc nepřekvapí 😀 ). Jen asi šéf bude druhý člověk, který se to dozví (po manželovi), protože některé věci opravdu nebudu moct dělat.. A tchýni to řeknu co nejpozději- je moc hodná a úzkostlivá (nejraději by mě zavřela do skleníku) a já prostě chci dělat co nejvíc věcí tak jako normálně (pokud vše bude OK). A navíc švagrová teď čeká mimčo (v únoru) a když to vidím, tak mě to děsí- oznámili to ve 12. týdnu, řekli, pohlaví a jméno. Takže dítě dostalo od tchýně dárek k Vánocům (vím, že to myslela dobře, ale já bych to odmítla) a posléze všichni řešili, jé, dneska má svátek a tak. Já už jsem asi rozhodnutá, že pohlaví vědět nechci (snad ho nepoznám), ale rozhodně nikomu neřeknu co to bude a jéna už vůbec ne 🙂 Akorát v té práci to bohužel budou vědět dřív, než by se mi líbilo.
Já se ze začátku podělím asi jen s našima a zbytku to řeknu až už nebude jiná možnost..

sarka_
28. led 2013

ahoj holky tak se k vám taky přidávám, my už se snažíme od prosince (to mi to dr. povolili, měla jsem totiž v srpnu mimoděložni tak mi vzali jeden vejcovod) ale ted už se snažit muzem. tak snad se to povede.
jinak všem držím palce.. 🙂

vroninka22
autor
28. led 2013

@janina_sun Ahojky, vítej 🙂 To je asi u všech stejný, já to mám to samé, hlavně teda holky v práci se pořád ptají, kdy už budu a že už se těší na miminko. Dokonce můj kolega, tuž starší pán, se mě ptá pokaždé, když mě vidí, tak už jsme mu řekla, že nemusí mít strach. že když se tak pořád ptá, tak bude první komu to řeknu 🙂 No je to naprosto šílené, ale tak to prostě chodí. Hlavně přeju ať se brzo zadaří . - ))

kikika87
28. led 2013

@janina_sun Täk po půl roce bych asi měřila taky,to se ti nedivím....já nevím proč si furt myslím,že to poprvé zkusíme
a já budu hned v tom 🙂) Je to asi naivní :D Máma říká,že se stačilo otřít o trenky a byla v tom....jenže dřív to bylo jiné,ted je kolem mě spousta párů,kterým se vůbec nedaří. A tak jsem si říkala,že vysadím a nechám tomu volný průběh,kdyby to nešlo,tak at je čas to řešit!

@kessa Jdu k doktorce příští týden a zrovna v té době bych měla mít ovulaci. Myslíš,že mi udělá sama od sebe ultrazvuk nebo ji mám poprosit s tím,aby mi zkontrolovala jestli tam vůbec nějaká vajíčka mám ? Docela by mě to zajímalo...

kessa
28. led 2013

@kikika87 já bych ji poprosila, ať sono udělá- jetsli tam je folikul, žl. tělísko atd., ať víš, jestli jsou vaječníky aktivní 🙂 pokud ti sono dělá normálně (mě doktor ano), tak bych se ji jen zeptala, jak to bude dělat, jestli je na vaječníku foliku, nebo co se tam dějě 😉

kikika87
28. led 2013

@kessa Jo super,no určitě se jí zeptám,snad mi ho udělá. Jdu tam poprvé,měním doktorku...tak snad si pomůžu 🙂)

kessa
28. led 2013

@kikika87 ono ani dřív to nebylo tak jak říká tvoje máma. Našim jsme se taky oba podařili téměř hned, ale třeba tchýně se o první dítě (manžela) snažila několik let a mají kamarády, kterým se nedařilo a mají děti adoptované.. ono to máš i dnes, někomu se daří hned, někomu to trvá a někomu to prostě nejde ☹ akorát my se snažíme většinou starší, než naši rodiče, tak to má asi taky né zrovna pozitivní vliv..