Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kessa
3. únor 2013

@muribana jo, to by me zajimalo..no doufam, ze me sef necha delat alespon do 4. měsíce, když bude vše v pořádku..Mám sice rizikovější povolání, ale doma se mi nechce být celé těhotenství. Uvidíme no, jen asi bude problém, že nebudu moct obsluhovat RTG, ale to stejně děláme většinou společně. Sama rentgenuju jednou za čas, tak snad to půjde- uvidíme. Možná když se zadaří, tak se o sebe budu tak bát, že naše větší pacienty (krávy, koně) nebudu schopná ošetřovat..

michaelarackova
3. únor 2013

Na mejdan se hlásim!!!!!! 🙂

kessa
3. únor 2013

@krejci1510 no, to já asi ještě nebudu- my se na konci léta teprve začneme snažit. Teda pokud se nezblázním úplně a nevletíme na to dřív 😀

sendy12
3. únor 2013

Děvčata mě je nějak smutno... ☹ už se snažíme nějaké to období, (psala jsem do diskuse, a chtěla bych se zeptat ještě tady... 28.1. tj pondělí jsem měla s přítelem nechráněný styk, vše probíhalo tak jak mělo, a už jsem se radovala, že by to mohlo vyjít, MS jsem měla dostat až 4-tého, jako tomu je vždy, nikdy se mi neposouvá, ani nezpožďuje, ale zničeho nic jsem jí dostala hned hned. 31.1. ☹ dnes mi skončila, byla slabší a kratší než obvykle, ale i tak mě to zarazil (většinou jí mám 7-8 dní a silně krvácím).. tak nevím jestli si mám dávat ještě nějaké naděje, že by to mohlo vyjít... 😒 Co myslíte? Nevíte, neznáte někoho s takovou zkušeností?... ☹ Budu ráda za každou odpověď... 🙂

muribana
3. únor 2013

@kessa Tak to si pak nechas jen ty mensi pacienty ;) Ja mym co se tyce narocnosti a rizika praci v pohode. Jen jsem fakt zvedava na reakci sefa. Ale mam jeste cas si tu formu oznameni jeste promyslet. Cele snazeni a pak nez to oznamim.

Kdy se obecne oznamuje tehotenstvi v praci?

kessa
3. únor 2013

@muribana pokud to nemá vliv na práci, tak bych to řekla až po 12tém týdnu, kdy už je přecijen šance, že těhotenství dobře dopadne větší. Já to budu muset říct hned jak to zjistím, vzhledem k rizikům.

kessa
3. únor 2013

@muribana no kdybych nedělala velké, tak bych asi zas tak moc šéfovi k užitku nebyla ☹ V tomhle je ta práce na prd - člověk musí všechno naplánovat a stejně neví, jak to bude. Jen nechci celé těhotenství sedět doma ☹ Ach jo.

muribana
3. únor 2013

@kessa no a proc zacinate se snazenim (az) od leta? zatim mapujes situaci tady na Modrem Konikovi, at vis do ceho jdes? 🙂

malinna
3. únor 2013

@muribana :tak to je super,jak jsme se tu sešly🙂o práci zatím radši moc neuvažuju,ted je to přesně rok,co tam jsem,ještě ani neumím vše,tak se vůbec neumím představit,jak budu zaučovat někoho dalšího...

kessa
3. únor 2013

@muribana mapuju situaci a snažím se do léta vydržet 🙂 Jsem v nové práci, kde se můžu hodně naučit, tak tam chci být alespoň rok- jednak kvůli sobě a jednak mi přijde nefér jim po zaučení hned utéct. A taky splácíme pozemek, tak chci ještě chviličku počkat- myslím, že toho půl roku už vydržíme.. A prostě to není taková práce, abych mohla dělat až do mateřské- ono se fakt může stát, že budu od začátku sedět doma, tak chci ještě nabrat pár zkušeností. Na jednu stranu mám šílenej strach, že se nám otěhotnění nebude dařit, ale na druhou stranu, jetsli teď, nebo o půl roku později..Už na škole nám jeden porodník řekl, že už máme smůlu, že už jsme staré 😀

muribana
3. únor 2013

@kessa nestras?? tobe je 26 a to uz jsi stara?? co pak mame rikat my starsi!! 😀

muribana
3. únor 2013

@malinna ja uz jsem v praci 4.rokem (hned po skole), ale porad nabiram nove zkusenosti a zodpovednosti, ze to taky bude slozite nekoho zaucit. A myslim, ze vedeni se to nebude libit, ze tam se mnou pocitaji.. ale zivot je zivot.. jak to prijde, tak to prijde.

muribana
3. únor 2013

@kessa ja jsem puvodne chtela jen tady mapovat teren. Ze se zacneme snazit nevim kdy (az dodelame fasadu, venkovni upravy atd.) a ze mezitim si perfektne vytrenuji brisko (at to hubnuti po porodu je rychlejsi). Ale tady me to procitani a prohlizeni fotogalerii tak do toho stahlo, ze uz jsem oficialni snazilka 😀 Manzel z toho ma radost, byl to spise on, kdo tlacil na mimco a ja chtela pockat. Pritom je o rok mladsi nez ja, takze jeho roky mu strach nedelaji.

malinna
3. únor 2013

@muribana :já bych taky začínala 4.rok,ale vloni jsem o práci přišla.no vedení se to pak taky moc líbit nebude,ale přesně jak píšeš,to je život a věk bohužel nezastavíme...a jinak manžel by byl taky nadšený,kdyby viděl,jak už uvažuju,on chce dítě už pár let,ale pro mě to zatím bylo spíš nepředstavitelné..ale třeba to pročítáním taky lépe zvládnu..

michaelarackova
3. únor 2013

@sendy12 To je nějaké divné...a proč si nevolala doktorovi/doktorce?

muribana
3. únor 2013

@malinna jj a nejen Modry konik. Taky vidim kolem sebe hodne tehotnych kamaradek a narozenych miminek. Nevim jak u Tebe, ale na me to pusobi jako takovy maly natlak. A proc mu nepovis, ze uz bys i to mimco chtela? 😉

malinna
3. únor 2013

@muribana :to určitě,mám už asi 5 kamarádek,co mají malé a další čekají..tak to jako nátlak opravdu působí.no pověděla bych mu to ráda,ale bohužel ještě nejsem úplně 100% přesvědčená.resp.mám totiž hroznej strach z porodu a to mi zatím brání se i snažit..

sendy12
3. únor 2013

@michaelarackova volala, ale řekla mi že to není akutní pokud mě nic nebolí a objednala mě až na 21.. tak si říkám,že nějaké ty bolesti asi zahraju abych se dozvěděla něco dříve...

kessa
3. únor 2013

@muribana no, mě se to taky nelíbilo, když nám to říkal a bylo nám kolem 24 😀 A až se začneme snažit, budu už o rok starší..jsem červnová. Manžel už by do toho šel asi taky hned, je o 4 roky starší a takový rodinný typ, navíc dost jeho kamarádů už má děti..

kessa
3. únor 2013

@malinna Tak já se kupodivu na porod i těším 😀 a to znám všechny možné i nemožné komplikace🙂 Ale ono se vždycky něco může stát, denně jezdím autem- kolem 200km a když vidím některé blbouny na silnicích, tak si říkám, abych se toho snažení vůbec dožila. Ale je pravda, že mě to asi chytlo se vším všudy a chci všechny ty změny, co se v těhotenství dějí zažít na vlastní kůži 🙂

muribana
3. únor 2013

@malinna ja asi nebudu nikdy na 100% presvedcena. Nekdy se citim, ze uz fakt chci, a tesim se, jake to bude az mi poroste brisko. Jindy si rikam, ze bych treba jeste rok, dva pockala.. Jen ale abych to cekani neprehnala a dockala se pak... O porodu ani nemluvim, taky se toho bojim. To asi kazda. 😒 Kurna, ze ty deti nenosi cap!

muribana
3. únor 2013

@kessa ja se na ten porod budu asi taky tesit - az me budou bolet zada a nebudu se moct vyspat s tim mega briskem 😀

malinna
3. únor 2013

@kessa : tak to opravdu závidím,že už to všechno chceš prožívat a těšíš se..ale je možný,že až opravdu budu těhotná,tak se to ve mně zlomí a nebudu mít takový strach.no kéž by...

malinna
3. únor 2013

@muribana :tak to si přesně říkám.že 100% to asi nebude nikdy,ale už to nějakou dobu odkládám a to prostě nejde donekonečna..☹

kessa
3. únor 2013

@malinna kupodivu jo 🙂 asi ž ty mateřské pudy bijí napoplach 😀 A to sem dneska řešila komplikovaný porod u kozy- bohužel nakonec nepřežila ani máma koza ☹ a kupodivu mě to až tak neděsí..

kessa
3. únor 2013

@malinna já bych nechtěla první mimčo po třiítce..navíc zjstit po roce snažení, že to nejde- to je asi lepší ve 29 než ve 35 letech ☹ Uvidíš, třeba to přijde, jak se začnete snažit..

malinna
3. únor 2013

@phuskova: taky mi to právě přišlo jako dobrá náhoda...emoticonno jinak se docela bojím,protože už předtím jsme měla hodně nepravidelnou menstruaci,tak netuším,co na to tělo řekne teď.a hlavně o to mimčo se chceme snažit až tak v létě,tak nevím,jestli to je nakonec dobrý vysadit takhle dřív,když většina píše,že nejplodnější je to období hned po vysazení..

kessa
3. únor 2013

@muribana jojo, to říká snad každá těsně před porodem 😀

malinna
3. únor 2013

@kessa :taky jsem se právě vždycky říkala,že mimčo chci do 30.ale kupodivu se to nějak blíží..☹asi se ani nebojím,že bych se pak na něj netěšila,ale fakt mě zatím "blokuje" ten porod

malinna
3. únor 2013

@kessa tyjo, tak to bych nemohla dělat, být u porodu-at už lidí nebo zvířat