Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

phuskova
11. led 2013

@martakl Tak to budu držet palce 😉
No právě, podle mě je větší pravděpodobnost, že si zapamatuje že to není správný co dělá, než když mu mamka domlouvá...nedávno o tom byl hezký článek od Emmy Brannan v Ženě a život, sem se musela smát 🙂

fwllo
11. led 2013

Ahoj holky.. Tak na tohle má úplně stejný pohled můj manžel.. Já nevím, moje dětství rozhodně nebylo růžové a já spíš vím, jak se k dítěti chovat nechci, protože toho dost ve mně zůstalo a rozhodně nemám dětství jako nejkrásnější období života.. Chci si přečíst pár knížek a snažit se o kompromis.. Tak nějak rozumně prostě..
@jani2012 tak já nedoporučuji těhotenský test od firmy Cemio-mám obrázek v albu.. Ukázal mi ducha na Štědrý den.. Ale bohužel to byla fakt jen vada testu.. a psala to tu ještě jedna maminka, prý se to o téhle značce ví.. Takže já už jedině Mamatest.. Ale dost teda přemýšlím o měření bazální teploty..
Jinak dneska jsem 26 DC, ovulaci jsem tenhle měsíc nepostřehla, tak uvidíme.. Na antibiotikách-penicilinu jsem našla, že se po domluvě s lékařem smí používat v těhotenství, tak by to snad ani nevadilo.. Za pár dní budeme chytřejší, pokud se mi teda zas nechystá dlouhý cyklus..

blankafs
11. led 2013

Ahoj holky, tak jsem nevydržela a koupila test. Zrovna v tomto psali, že lze testovat 5-7 dní od početí. A negativní. Ale červík ve mně hlodá dál. Teď jsem 24 DC, tak opravdu zkusím vydržet až do ms. Koupila jsem test nový - v lékárně mi paní nabídla jen DR.MAX, tak uvidíme, jak se vyšvihne 🙂

radus_2011
11. led 2013

Ahoj holky, tak se k vám také přidám. Sice mám nějaké zdravotní problémy, díky kterým jsme zatím neměli moc šanci se snažit, ale v září jsem vysadila HA a tak nějak pozvolna jsme začali. Doufám, že se tedy zadaří během tohoto roku, přeci jen jsme chtěli už po svatbě v létě 2011, ale to nám nějak nebylo přáno a od té doby jsem podstoupila dvě laparoskopie a musela jsem brát antikoncepci. Moc ráda bych, aby to teď vyšlo. Taky vás tak otravují ty dotazy z okolí, jestli plánujete miminko či jestli už se snažíte atd? Pociťuji to obzvlášť ze strany manželových rodičů celkem jako tlak, i když to není časté, tak je mi to nepříjemné.

poirot
11. led 2013

@blankafs já mám také jen ty maxové. A zatím fungují dobře. Na těhu se sice objevuje stále jen jedna čárka, ale kde nic není, ani test nebere 😀
Také jsem si dnes kupovala jeden. Lékarnice se mi ptala, jaký chci, já že to je jedno, že v tom asi rozdíl stejně není. Odpověděla, že ne. Tak jsem se jí jen tak žertem zeptala, jestli nemají nějaké, které ukazují dvě čárky, a ona se smála, že mám přijít v pondělí, že má jeden takový doma v šuplíku, tak že mi ho přinese. Tak jsem hned gratulovala, záviděla a přála, ať jsou oba v pořádku. To je tak hezký, když má někdo radost z miminka. Taky už bych chtěla.

poirot
11. led 2013

@radus_2011 Mě nevadí ani tak dotazy typu - už se snažíte, jako otázka TAK CO? Mám v práci kolegyni, ta se o miminko snaží taky a téměř každý den se mi ptá, tak co? Tuhle už jsem jí řekla, ať mi dá pokoj, že mě to akorát znervózňuje a nutí na to myslet, i když se snažím o opak na rady všech kolem. Takže se nejraději o tom s nikým nebavím. Tady ta diskuse mi vyhovuje, že si sednu k počítači, když mám čas a chuť o tom mluvit nebo číst. Když ne, jdu pryč. A moc mě potěšily názory holek tady ohledně výchovy dětí. Já už si totiž myslela, že jsem jedna z mála ženských, které jsou ochotné své dítě fyzicky trestat. Moc se to dnes nenosí. Takže jsem ráda, že jsem na někoho, kdo je ochoten takové výchovy, narazila.

michaelarackova
11. led 2013

Holky, na ovu testu 3.den jen duch...☹ Jsem 13DC, minule jsem měla cyklus 30 dní, tak to bych teoreticky měla mít ještě čas...Ale...co když ovu není...?? ☹

poirot
11. led 2013

@michaelarackova Míšo, to máš ještě čas s tak dlouhý cyklem. A i ženy s kratším mohou mít ovu třeba až 4 dny před menstruací. Neboj, Nebo mě napadá ještě neco - píšou, že se nemá cca dvě hodiny před testováním moc pít, aby moč nebyla tak ředěná. Třeba to mělo take vliv.

michaelarackova
11. led 2013

@poirot To jsem právě dodržela, to pití. Ale snad dorazí! 🙂

poirot
11. led 2013

@michaelarackova Ještě jsem si vzpomněla, že buď tady nebo na jiné diskusi někdo psal, že ně každý může dosáhnout dvou plných, stejně silných čárek. Pry ne u každé se zvedna hladina nějakého hormonu, který ukazuje ovulaci, na tu nejvyšší míru. A také pro uklidnění - psalo hodně holek, že i když měly jen slabou čárku, tak otěhotněly. Takže bych byla zatím v klidu. Ještě navíc, když mimi ještě neplánujete. Také prý trvá nějakou dobu, než si tělo po HA najede na svůj režim.

terunka88
11. led 2013

@michaelarackova Já mám ducha i třeba 3-4 dny před ovulací (dřív jsem testovat nikdy nezačala) a ovulace přišla vždycky,tak neztrácej naději! Ono to znamená,že tam je toho hormonu víc,než kdyby byl test sněhobílej,takže to je dobře 😉

meggie87
11. led 2013

ahojky holky, taky se přidávám 🙂 pilně pracujeme s manželem na miminku, HA jsem vysadila na konci října... no a 1.12. přišly tety z čevené lhoty, no co se dá dělat...tak jsme se samosebou snažili dál 🙂 (což nám vůbec nevadilo 🙂 ) a čekala jsem že MS přijde 1.1. ale do dnes ani kapička... a když jsem si dělala test 3.1. a 10.1. tak mi vyšly oba negativní... tak nevím co si myslet sestřička říkala že mam počkat do 14 a pak, kdyby se nic nezměnilo, si zajít na kontrolu :/ ale to čekání je hrozné co Vám mám povídat... tak co si myslíte? Jinak příznaky tak nějak žádné... jen mě bolí břicho asi už 8 dní ale na začátku to byla taková bodavá bolest ale teď to je takové mírnější....tak babo raď 😉 🙂

poirot
11. led 2013

@meggie87 ahoj, ber to pozitivně. Vypadá to nadějně, třeba to vyjde. Nenervuj se. Všechno bude v pořádku. Když to nevyjde tenhle měsíc, vyjde to některý příští, ne? 😀

meggie87
11. led 2013

@poirot jj taky si to tak říkám, ale víš jak tak nějak si nemůžu pomoct a jsem strašně zvědavá jestli už mám v sobě malého návštěvníka nebo ne :D a když ne tak se o to víc budeme zase snažit :D

terunka88
11. led 2013

@meggie87 Já bych po třech dnech testovala znovu a počkala ještě týden..Pokud MS nepřijde příští týden a test by byl negativní, šla bych k doktorovi 😉 No a pokud pozitivní, tak taky 😀

terunka88
11. led 2013

@blankafs No, to jsem tedy ještě neslyšela, že by někomu test ukázal 2 čárky po 5-7 dnech po početí.. Ty testy občas trochu kecaj 😉 Co vím, tak nejdřív se testuje těch 10 dnů po, ale nejpravděpodobnější, že se ti ukážou dvě čárky, je, pokud už několik dnů mešká pravidelná menstruace..

meggie87
11. led 2013

@terunka88 no říkám si že se zkusím testnout zítra ráno a pak v pondělí to budou ty dva týdny vynechané MS a pokud nic nebude tak si zajdu k doktorce a uvidíme jestli něco uvidíme :D

terunka88
11. led 2013

Tak už jste byly volit, holky? 😀

fwllo
11. led 2013

@phuskova No bóže, právě jsem objevila onu hvězdu jasnou ze včerejška.. Demonstrativně si tu před asi měsícem smazala profil a pak se hezky rychle vrátila zpátky.. No, půlka koně z ní má prču.. Ale to je jedno.. Ovšem nevím, jestli narážela na to, co jsem tu napsala já, ale tohle je prostě důvod, proč jsem se tu raději nevyjadřovala.. Já mám prostě radši soukromou skupinu, kde si všechno může přečíst jen ten, kdo je v té skupině.. No jdu si to teprve celé dočíst..

phuskova
11. led 2013

@fwllo fakt? Takto je větší slepice než jsem myslela .. 😀 No já nevím co jsi tu psala ty vlastně? Už se mi to všechno motá, ale ten status byl přímo na mě a lliijjoonn 🙂 Protože jsme to s ní řešili u lliijjoonn ve statusu z 24.12. .... tohle moje reagování u ní ve statusu byl už spíš můj vzdor a hněv...akorát slepice vůbec neopochopila jak to myslím a mlela svou a děcákách 😀

phuskova
11. led 2013

@terunka88 no jasný 🙂 A překvapilo mě, jaký průvod se na naše volební místo žene...

terunka88
11. led 2013

@phuskova No my si vyřizovali voličský průkaz (manžel i já máme trvalé bydliště ještě u svých rodičů, protože zatím bydlíme přechodně v podnájmu) a tak jsme šli poprvé volit společně, bylo to takový fajn 🙂

fwllo
11. led 2013

@phuskova tak já už to radši nechám být a necháme to uležet.. Blbka blbkou zůstane..

My jsme byli volit před půl hodinkou a nikde nikdo.. Ale je fakt, že my jsme malý okresek..
Jako čím víc se mi blíží menstruace, tím víc přemýšlím, jakou taktiku nasadit dál 😀 asi půjdu do teploměru a ještě mě lákají ty testy, ale obávám se, že to budou vyhozené peníze..

phuskova
11. led 2013

@terunka88 jj my právě taky byli spolu, sem se cítila tak důležitě 😀

phuskova
11. led 2013

@fwllo no to máš pravdu , s tou blbkou....
...tak ttba už je pozdě, my byli ve 4, to všichni choděj z práce 🙂 No já zatím rozmýšlím taktiku v hlavně, mám jen časový plán 😀 ale teploměr určo chci zkusit...akorát mám problém, že já v noci chodím na wc a vstávám v 4:55 do práce, tak asi budu mít zkreslený výsledky:(((

fwllo
11. led 2013

@phuskova no, já četla že snad by se mělo měřit po minimálně čtyřech hodinách klidu.. tak abys to vážně neměla zkreslený.. Když budeš měřit každý den ve stejnou hodinu, mělo by to být ok 🙂
Už jsem si chtěla stěžovat, já vstávám v 5:45, tak to máš ale stejně horší ty 😅

phuskova
11. led 2013

@fwllo no právě, měřit ve stejnou hodin budu určo, ale chodím na wc kolem 3-3:30 fakt .. 😀 pravidelně už x let a nejde se toho zbavit 😀 Takže to je jen hodinu a půl před měřením což je špatný, tak já nevím, asi si na noc budu dávat špunt:/ 😀

jinak co knížka???

fwllo
11. led 2013

@phuskova no včera jsem u ní brečela aspoň čtyřikrát.. Když jsem konečně přestala, zas tam bylo něco, co mě rozbrečelo.. Mám ji vedle sebe, až to tu všechno doprohlížím, jdu zas na to.. 🙂 jenže zrovna dneska večer tu někdo dával odkaz na mimibazar na ovulační testy 50 ks 360 Kč, tak asi do toho půjdu.. Paní má i teploměr, tak to vezmu při jednom.. Nechci objednávat z ebay, jednak to neumím a neměla bych jak to zaplatit, tak si prostě připlatím, no 🙂

janikana
11. led 2013

@phuskova ten zachod mereni teploty nijak neovlivni, ja taky chodim 🙂 Merim teplotu v puse a funguje to krasne. a kdyz o vikendu budes merit pozdeji, tak kazdou hodinu teplota vzroste zhruba o 0,1, takze i to se da priblizne prepocitat. Nejvetsi paseku mi v tom vzdykcy nadela, kdyz jdu vecer pred tim nekam popit 😉

phuskova
12. led 2013

@fwllo Tak to já přes ebay nakupuju "běžně", dají se tm sehnat cd co u nás buď nemají a nebo strašně drahý 🙂 Ale nevím kde to tam hledat .. :D Ale mám asi ještě čas....nakoupím něco tak v dubnu 🙂)
Jinak na knížku jdu teďka, bojím se že to dneska dočtu :(
@janikana fakt? Mi všichni tady na MK právě psali, že se nesmí chodit na wc a musím předtím aspoň 3 hodiny ležet a nevstávat...tak sem z toho zmatená teda.. :D A taky budu měřit v puse....a pít nechodím, tak je to v poho .. 😀