Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

terunka88
13. únor 2013

@phuskova Jo jo, v rámci pravidelný prohlídky u praktického dr. je to zdarma a člověk na ni má nárok 1x za 2 roky 🙂

vendsy
13. únor 2013

@michaelarackova a je normální, čím mladší tím lepší, mě letos bude 31 a rok jsem ztratila komplikacema a doví kdy se zadaří a čím je ženská starší tím je větší pravděpodobnost Downova sindromu nebo jak se to jmenuje, to vyšlo ženě od kolegy z práce, v 35 ji řekli, že má dítě Downa a šla na potrat, v 36 se konečně podařilo ale rok od roku ta pravděpodobnost stoupá. Vykašli se na to co říká doktorka, pokud máš super chlapa, zázemí, tak mimino je dar v každém věku. Kdyby ti bylo 17 a třeba si ještě studovala tak bych ty její řeči trochu chápala ale tak jí do toho nic není.

martakl
13. únor 2013

@olege Já se se štítnou žlázou léčím už 10let (mám sníženou funkci), takže jsem jasná😀 Ale zlepšilo se mi to a už přes rok nemusím brát léky🙂 V březnu mám jít na pravidelnou kontrolu, tak třeba do té doby bude mimčo v bříšku... Loni jsem dokrotovi říkala, že plánuji vysadit antikoncepci, tak mi jen řekli, že když otěhotním, tak v 10.týdnu mám přijít na odběry krve a bude se to více hlídat.

janikana
13. únor 2013

@phuskova S tim alkoholem je to vtipny, mne prijde, ze tak od 22 let jsou ty kocoviny horsi a horsi 😀

michaelarackova
13. únor 2013

@vendsy My jsme spolu 8 a půl roku, rok manželé, bydlíme spolu 5 let...Takže tohle je očekávaný krok...🙂 A rozhodně mi tím nikdo nezkazí náladu! 🙂

terunka88
13. únor 2013

@janikana Já od 22 mívám kocoviny jen výjimečně,protože už vydržím o dost míň než dřív a taky mě už nebaví,když mi je blbě,proto tolik nepiju 😀

janikana
13. únor 2013

@terunka88 me to taky nebavi, ale obcas se zadari, no... 😉 😀

janikana
13. únor 2013

ale brufen si nikdy nedavam, beru to jako spravedlivy trest

michaelarackova
13. únor 2013

@terunka88 Já se opila jen jednou...😀 V 16, a bylo mi zle 3 dny. Od té doby už piju jen tak, aby mi blbě nebylo! 😀

terunka88
13. únor 2013

@michaelarackova Tak já mela nejvíc pařící období tak od 17 do 22,to mi dost blbě bylo několikrát 😀 Poslední roky se mi to stává naprosto výjimečně,právě že už taky vím,kdy mám dost,to pak vypiju třeba 2 litry vody a jsem v pohodě 🙂

olege
13. únor 2013

@michaelarackova tak my to máme skoro stejně. Jsme spolu 8 let, manželé jsme rok a půl a bydlíme spolu asi něco přes pět let 🙂

kopeckovi
13. únor 2013

Tak dneska mě pobavil můj manžel... říká mi, že jsem ho dneska v noci hrozně rozčílila.. že se mu o mě zdálo... tak zjišťuju, co jsem provedla, tak hroznýho a on mi povídá: "No přišla jsi s tím, že si pro naší holčičku koupila ubrus a ručník z Hello Kitty za pět tisíc." 😀 😀

malinna
13. únor 2013

@michaelarackova : tak my to máme spíš obráceně, všichni se nás spíš ptají, když už budeme mít rodinu, protože jsou spolu páry třeba jen rok, dva a už plánují. to my jsme spolu 7,5 roku, 1,5 roku manželé a bydlíme spolu 3,5 roku🙂ale stejně mi to přijde jako chvíle, vždycky jsem měla vztahy tak měsíc, nejdelší byl předtím rok a to už jsem nechápala, že to se mnou někdo tak dlouho vydrží🙂a teď máme všechny už nejméně 7 let...taky vám to tak letí? a ještě víc, když už chodím do práce...

zachrpe
13. únor 2013

... Holky, moc prosím o radu - jde si nějak "aspoň předběžně" spočítat ovulaci?? A jaké máte příznaky?? Já už se v tom začínám nějak ztrácet ... ☹

kessa
13. únor 2013

@janikana
@terunka88
@phuskova
No mě teda nikdy blbě nebylo, já sem se snad ani nikdy neopila- jakože hodně..Znám svoji mez od začátku a hrozně mě děsí situace, kdy bych se neměla úplně pod kontrolou 😀 A navíc strašně nerada zvracím 🙂

kessa
13. únor 2013

@zachrpe No, měla by být plus mínus v půlce cyklu, ale spočítat to asi nějak nejde.. prostě zkusit od určitého dne ovulační testy, nebo měřit BT, když měříš několikátej cyklus, tyk už bys měla poznat, že bude ovulace.

terunka88
13. únor 2013

@zachrpe To se takhle nedá říct, orientačně v půlce, ale může to být posunuté..zkus pár dní před polovinou cyklu začít s ovulačníma testa a uvidíš..Moje příznaky jsou píchání v podbřišku, bolest zad (na bedrech), vodnatý hlen..

fwllo
13. únor 2013

@malinna mně to taky utíká hrozně rychle 🙂 My jsme spolu šest let, teď jedeme sedmý "krizový" tak doufám, že ho přežijeme ve zdraví 🙂

Pití je zajímavá kapitola 😀 já skoro vůbec nepiju, ale jsou to tak dva roky, to jsem se ztřískala, až mi byla hanba, fakt.. Já nejsem zvyklá pít, vypila jsem toho hodně a hlavně hodně druhů, no ještě v noci jsem zvracela a manžel mi držel kyblík ☹ od té doby max. jednu skleničku, ale jak jsme se snažili o mimčo, tak jsem stejně radši pít nechtěla..
@zachrpe co třeba sledovat čípek a hlen? Čípek ti na poprvé asi nic neřekne, ale podle hlenu se dá sledovat hezky.. tohle jsou super stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html

zachrpe
13. únor 2013

@kessa, terunka88, fwllo , holky díky moc za rady 🙂 Zítra navštívím lékárnu skrz ovulační testy, protože mi v neděli skončí MS a začneme se s přítelem "poprvé" snažit, tak abych byla trošku v obraze. Už mi jde ze všeho hlava kolem ... ☹

paja424
13. únor 2013

Ahojte holky, nějak nestíhám, měla jsem co dočítat🙂 ale s tím pitím, to mám podobné, když se opiju, tak druhý den nejsem schopna nic dělat a čím víc je k večeru, tak tím hůř mi je ☹ No, ale to už mě teďka nebude trápit, protože s pitím je útrum...Hlavně, že tento víkend jdeme na 2 plesy 😀 Zítra mě čeká kontrola, takže držte palce..Díky a dobrou.. 😉

phuskova
14. únor 2013

@janikana To jo .. 😀 Ale jako já právě ani nepiju tak moc,aby ráno byla nějaká kocovina..mě fakt stačí dvě deci nebo dva Cuba libre a sem utahaná jak kotě 😀

phuskova
14. únor 2013

@kessa no tak já z opilosti zvracela asi 3x a naštěstí si to ani moc nepamatuju 😀 ale taky to nesnáším,blé...dost se děsím, až budu těhotná, že mě taky chytne to dennodenní zvracení:(

vendsy
14. únor 2013

@michaelarackova tak my jsme spolu 5 let, manželé jsme od září a bydlím spolu už dva roky. A manžel teď přišel s tím, že to budeme dělat každý den aby se to už povedlo 😀

vroninka22
autor
14. únor 2013

@zachrpe no tak ovulace by měla být u zdravé žerny s normálním 28 cyklem 11-14 den, já to poznám podle hlenu, ten hlen je při ovulaci takový táhlý, někdy to je až jako sopel 😀 Někdy mám i bolest na vaječníku. Najdi si na www.womenzone.cz je přímo kalendář a ten ti to vypočítá podle menstruace.

zachrpe
14. únor 2013

@ vroninka22 Díky díky 😉 Hned jdu na to, doufám, že se nám zadaří brzo - a pokud možno - tu holčičku - ELIŠKU 😖

phuskova
14. únor 2013

Tak holky mám strašnou depku :( Volal mi manžel, že naše společná kamarádka čeká miminko...přitom se nikdy nezmínili že by už chtěli, nebo tak něco....jsem z toho strašně smutná, že všichni kolem můžou mít miminka a já ještě ne :( Bylo by to super, měla bych s kým řešit ty věcičky a jezdit pak s kočárem...:(

terunka88
14. únor 2013

@vroninka22 Já mívám cykly průměrně asi 29 dní a ovulaci mívám průměrně asi 16. den..a mám ji stejně i když mám cyklus 28 dní..chce to dobře vychytat,no 🙂

terunka88
14. únor 2013

Jinak my jsme manželé skoro 1,5 roku, bydlíme spolu 1,5 roku a jsme spolu skoro 4 roky 😀

terunka88
14. únor 2013

@phuskova To moc dobře chápu, v mém okolí mají mimčo i kamarádky,které se vdávaly až po mně a další,které jsou vdané třeba od minulého léta,jsou už těhotné.. Moc jim to přeju,ale taky mi to pak přijde vždycky líto.. ☹

janina_sun
14. únor 2013

@terunka88 @phuskova holky, u mě to samé....kamarádky, co se vdaly chvíli přede mnou nebo co nejsou vdané, ale tak nějak o mimi začaly uvažovat...všechny těhotný...to pak taky hůř nesu...ale ono se nám zadaříííí 🙂