Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

michaelarackova
31. pro 2012

@valik Super, díky za rady! 🙂 A jak dlouho se má pít ten čaj před snažením? A do toho mám 2 měsíce před tu listovku? Může se to dohromady? No, já bych HA nejradči nasadila, abychom nemuseli používat jinou antikoncepci, abych měla klid...Ty jsi těhotná, nebo už mimi máte? Na profilu to nepíšeš! 🙂 Taky jsem teprv na jaře udělala státnice, tak jsem chtěla mít rok klid, tak i proto chceme začít až v létě.

vroninka22
autor
31. pro 2012

@michaelarackova zdrav. záchranáře na urgentním příjmu a dojíždím, takže by mě přesunuli na ranní provoz do ambulancí, ale jelikož dojíždím do práce vlakem, tak mi gynekolog rovnou řekl, že to není moc v hodné a bude lepší, když budu doma, navíc si myslím, že zakládat někde karty do štelářů tzn, klekat a šplhat pro těhotnou moc vhodné není a když tam nějaké holky byli, tak po 14 dnech šli na rizikové

michaelarackova
31. pro 2012

@vroninka22 Jé, tak to jo...Já jsem zase učitelka, příští rok budu mít druháky, a tam je bacilů a všeho možnýho! 😀

babetka131
1. led 2013

Ahoj holky, my už jsme se začli snažit v prosinci, zároveň jsem si začala měřit i bazální teplotu, ale nejsem z toho moc chytrá, navíc jsem začala zřejmě až po ovulaci, je možně už teď z grafu zjistit, jestli se podařilo nebo ne? děkuji http://www.womenzone.cz/app/calendar/tempr.aspx

janul_iii
1. led 2013

@kristinandbaby Vítej, my plánujeme svatbu na červenec 🙂

babetka131
1. led 2013

Graf nejde otevřít tak ještě jednou...🙂

valik
1. led 2013

Ahoj v novém roce!! Přeji všem do nového roku dvě vysněné čárky na těhu testu! 🙂
@michaelarackova
Pokud budeš opravdu znovu nasazovat ATK, tak nemá smysl pít kontryhel. Já bych radila začít s listovkou a kontryhelem tři cykly před snažením. Tak jestli chcete začít v září, jak jsi psala, tak vysaď minimálně v květnu... Kontryhel se pije od prvního dne cyklu do ovulace (tedy tak cca 14 dnů). Jinak já už dvouletou dcerku mám a rádi bychom jí s tátou pořídili sourozence.. 😀 ATK jsem brala krátce v létě a teď od ledna to chceme nechat na přírodě... Tak uvidíme... 😀 Mimochodem krásné pokojíčky máš v albu!! 😉 Já stále zvažuju, zda tu dávat nějaké foto či info o sobě, ale možná přidám aspoň pokojík pro inspiraci... 😉

fwllo
1. led 2013

@babetka131 Myslím, že to zatím poznat nejde, musela by se měřit teplota celý cyklus a nejlépe více cyklů, ale já teplotu neměřím, zatím se to snažím nehrotit, tak snad poradí někdo lépe informovaný 🙂

Červenec je na svatbu super 🙂 my se brali v červenci 2011 🙂)

Do nového roku též přeji všem hodně štěstí a ať se nám všem zadaří tak, jak si přejeme..

janikana
1. led 2013

@babetka131 až do ovulace jsou teploty nízké. Po ovulaci se zvednou. Zvýšené teploty trvají 12-16 dní, pak přijde menstruace. Pokud zvýšené teploty trvají 18 dní, je pravděpodobné, že jsi těhotná. Podle tvého grafu jsi možná měla ovulaci až 26.12. ale nejde to říct jistě, protože jsi neměřila celý cyklus.

kristinandbaby
1. led 2013

@janul_iii Díky za přivítání....my to máme 1.6. v Pardubicích 🙂

jinak já zatím určitě měřit BT a tak nechci, to až v krajních případech, uvidíme zatím to jen zkusíme, my to ted půl roku budeme mít horší, protože snoubenec je voják a jezdí domů na víkendy, doma bude až od července no 😒

michaelarackova
1. led 2013

@valik Tak změna! 🙂 Už se nám to pěkně šoupe! Včera jsme se domluvili se známými, že na tu dovču jedeme už v červenci, takže začnem v červenci!!!! 🙂 Já už se atk těším!!!!! 🙂 A kdy chcete začít? 🙂 Děkuju, taky se nám strašně líbily, tak doufám, že příští jaro se bude malovat! 🙂 Hoď alespoň nějaké fotky! 🙂

michaelarackova
1. led 2013

Holky, všem vám do nového roku přeji hlavně hodně zdraví!!!! a úspěchů a ať se nám všem objeví //, až si to každá budeme přát! 🙂

janikana
1. led 2013

@michaelarackova a jaký ostrov jste nakonec vybrali? Já taky pořád váhám, kam v létě jet...také doufám v poslední dovolenou ve dvou 🙂

michaelarackova
1. led 2013

@janikana Tenerife, už máme vybrané i 3 hotely a příští týden to jdeme zamluvit! 🙂 Už se hrozně těšim!!! A mezi čím vybíráte?

janikana
1. led 2013

@michaelarackova ještě je hodně variant, pořád to měníme 🙂 buď někam do Řecka, nebo na Gran Canaria, já bych brala i Chorvatsko. Máme v červnu svatbu, tak pak asi koupíme nějaký last minute, aby mi to dobře vycházelo s menstruací 😉 já mám trochu strach otěhotnět na cestách, jestli něco nemůže způsobit ten rentgen na letišti. Ale to je asi jen moje paranoia...letos jsem právě otěhotněla v řecku, ale nedopadlo to ☹

michaelarackova
2. led 2013

@janikana Jé, tak to je mi líto...Bůh ví, jak to bude...asi už HA nenasadim, takže bude překvapení, v jaké části cyklu se zrovna budu nacházet! 😀 Tak to mě ani nenapadlo, rentgen na letišti...ale kdyby se náhodou povedlo na dovče, tak to bude tak 2-3 dny staré a to se podle mě nemůže stát nic, to ještě není snad ani zárodek...

michaelarackova
2. led 2013

@janikana A kde se berete? 🙂

janikana
2. led 2013

@michaelarackova já vím, že by to nemělo nic udělat, spíš už jsem paranoidní 🙂 navíc na dovolené se děti dělají nejlíp 😉 bereme se na radnici v Olomouci, romantika teda nic moc,šli jsme cestou nejmenšího odporu 🙂 kde jste měli vy svatbu?

michaelarackova
2. led 2013

@janikana My jsme měli na Březině u Rokycan - Plzně, můžeš kouknout na beremko, mám tam ještě fotky! 🙂

derinka7
2. led 2013

Přidávám se do party. Mimi u nás začalo být žhavé témá. Chceme holčičku (Karolínku) a mluvíme o ní, jakoby už tam byla s náma 🙂 V květnu se bereme (nechci se vdávat s bříškem) a po svatbě se těšíme, až na to skočíme :D Doktorka mi doporučila půl roku předem brát vitamíny a ihned po vysazení HA začít zkoušet. Tak uvidíme, jak si s námi osud pohraje.

janikana
2. led 2013

@derinka7 a jaké vitamíny ti doporučila brát?

monisss
2. led 2013

Ahoj holky, přidávám se k vám... My už jsme se teda začali s manželem snažit o mimi loni v květnu, v srpnu jsem otěhotněla, ale v říjnu jsem měla zamlklý potrat a revizi ☹ Teď mám za sebou druhou "porevizní" menstruaci a právě jsme to začali zkoušet znovu (i když plodné dny mě čekají teprve příští týden). Poctivě piju kontryhelový čaj, beru listovku a sem tam Mamavit a doufám, že to brzy vyjde. Ale mám strach, aby se ZP neopakoval ☹

janikana
3. led 2013

@monisss Ahoj, potkalo me to same, akorat o dva mesice driv...taky mam strasny strach, ale nezbyva nam nic jineho nez to zkusit znovu 😉

phuskova
3. led 2013

@michaelarackova Ono fakt asi co doktor to názor..mě můj doktor řekl, že stačí počkat měsíc, abych dostala MS poprvé bez prášků a pak na to můžem hupnout 🙂 A to jsem taky brala HA s jednou 3m přestávkou zhruba 10 let...

phuskova
3. led 2013

Jinak sem si říkala, že když už je ten nový rok, že je super říkat, že LETOS se už začneme snažit o miminko 🙂))) Zní to hend mnohem blíž, tak jsem si i vypočítala, kdy doberu poslední prášek, a jeto ještě blíž, tak z toho mám fakt fajn pocit....že to už uteče 🙂 Ale závidím těm, co se snaží už teď 🙂) Ale potěšil mě moc manžel, když na Silvestr o půlnoci mi povídá, ež se těší jak příští Silvestr už budem slavit skoro ve třech 🙂 Sem ráda, že se netěším jen já 🙂))
@vroninka22 jinak s tou neschopenkou mě to taky fakt štve, hlavně ty vycházky, se doma pak unudím asi :(

monisss
3. led 2013

@janikana To je pravda 😉 Jenže toho strachu se nezbavím, i když větší pravděpodobnost je, že už se to opakovat nebude. V kolikátém týdnu se ti to stalo? Mě to zjistili v 10+0, ale plod se nevyvíjel od 8.-9. týdne.
Tento měsíc to ještě nechci moc hrotit, jenže to jde těžko. Já když říkám, že to "jenom" zkoušíme, tak se vlastně snažíme. I když můj gynekolog by asi ještě nebyl rád, kdyby se to povedlo.

margot_ka
3. led 2013

tož to jsem z toho jelen.... včera jsem si koupila ovu testy a negativní... i když všechno nasvědčovalo tomu, že by mohl být pozitivní (bolest v podbřišku atd atd) a nic... to je skandál. já musím mít vždycky něco extra, takže i ovulaci blbě zjistitelnou 😀

derinka7
3. led 2013

@janikana např. Calibrum baby plan, které teda zabodovalo i u známé - pořád jí nešlo otěhotnět, nasadila vitamíny a šup. Jen jsem se zapomněla doktorky zeptat, jestli můžu dlabat vitamínu na podporu a přitom ještě brát antikoncepci. Nechce se mi totiž vysazovat moc dopředu. Nemáte zkušenost?

monisss
3. led 2013

@derinka7 Já sice zkušenosti nemám, měla jsem pauzu mezi braním antikoncepce a snažením, ale někde jsem četla, že s antikoncepcí to ještě nemá moc význam, ale listovku bych nasadila už teď, tím nic nezkazíš, jak dobereš prášky tak začni s Mamavitem nebo tím Babyplanem 😉

michaelarackova
3. led 2013

@phuskova To je super! 🙂 Také jsme si to říkali, slavili jsme Silvestra ještě se známými a chceme začít společně, abysme pak mohli společně vozit a jezdit na výlety! 🙂 je to super, letos! Už aby byl červenec!!!! 🙂 Rozhodla jsem se, že už jí nenasadim....Aspoň budu mít pocit, že to přeci už bude brzo! 😀