Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

terunka88
11. únor 2013

@vroninka22 Jako asi takhle - není to standardní, ale úplně výjimečné taky ne 🙂 Prostě se to stává 🙂 Samozřejmě je víc žen, které otěhotní den před ovulací nebo v době ovulace, ale to je asi jasné...
Tak za pár dní se přesvědčíš, jestli máš doma opravdu hřebce 😀

krejci1510
11. únor 2013

@vroninka22 😀 no ti chlapi mají šílenou jistotu, by mě zajímalo, kde jí berou 😀 já jsem manželovi říkala, že se budeme muset snažit....tak mi řekl:"Když víš, jak se hned poprvé trefit na terč, tak se snažit nemusíš!" 😝 Abych mu to nepřipomínala ještě za půl roku 😅

vroninka22
autor
11. únor 2013

@terunka88 však uvidíme, jak říkám, moc s tím nepočítám, ale nezlobla bych se a spíš bych se zbláznila radostí 🙂 no, to se ukáže . - ))

vroninka22
autor
11. únor 2013

@krejci1510 asi tak, no, pak se nestačí divit 🙂

michaelarackova
11. únor 2013

Ahojky holky, předem @vroninka22 gratuluju! 🙂 Ať už za názor manžela, nebo za první sex naostro! 🙂
Dneska jsem byla na kontrole...jestli je vše ok. Abych to nezačala řešit, až když se začneme snažit. A doktorka mě celkem vyděsila...říkala jsem jí, že tento měsíc asi nebyla ovulace a ona na to, že je to normální, že někdo má dokonce 2 bez a pak 1 s. Což mi přijde dost hrozný! 😲 A pak ještě, když ženská má ovulaci každý měsíc, stává se, že vajíčka nejsou tak kvalitní... 😖 A samozřejmě, nemám na to myslet a řešit to. 😝 To byl den.....

phuskova
12. únor 2013

@kessa ahá, stesi přivezli z Maroka přímo koření?? Tak to věřím že to pak je super, mi to nechce jíst, že to je právě takový mdlý i kdyžtam dám nějaký koření co mám doma, s ostřejším by mu to třeba takychutnalo..no zkusím nějaký recetp vymyslet nebo najít na netu (ne jen kus kus jako "rizoto" ) a víc to okořenit, třeba mu to zachutná,stejěn chce hubnout.. 😀
@vroninka22 jakto že znejistili?🙂)) no uvidí se 😉

vendsy
12. únor 2013

@michaelarackova uvidíš, že to nebude tak hrozný jako to vypadá, doktoři se někdy pletou. Já už na svojí doktorce poznám když je něco špatně, nemusí ani nic říkat, pokaždý když jsem k ní minulej rok přišla, tak mě poslala do nemocnice, mám tam jít teď koncem února, tak jsem zvědavá jestli tentokrát bude všechno dobrý. A nevěš hlavu, jedna moje kamarádka chodí ke svojí doktorce pokaždé když má mít ovulaci, ona jí tam mrkne a řekne jestli ji má nebo ne, takže i tak se to s doktorkou dá domluvit. 😉

vroninka22
autor
12. únor 2013

@michaelarackova děkujííí 🙂 připadám si jak, kdyby to bylo uplně poprvé 😀 neboj se, ono na to nechce myslet, opravdu, to je největší zlo. Proto, když člověk začně dřív, nežopravdu chce, je to asi lepší, než se pak trápit takovou dobu. Ale my sjme holky šikovné a nám se to prostě Všem povede, ať je ten rok 2013-2014 miminkovský . - ))

vroninka22
autor
12. únor 2013

@phuskova no myslela jsem, že to jsou prostě nepolodné dny a basta 🙂

coralin
12. únor 2013

Ahoj, ráda se přidám do diskuse, ale máme to trochu složitější.. ... rozhoduju se teď v březnu mezi dalším IVF nebo minimálkou , po roce se mi podařilo snížit hodnoty NK buněk tak mám radost

kessa
12. únor 2013

@phuskova jojo, já sem tam byla na stáži, tak jsem tam nakoupila 🙂 Ale jsou různá exotická koření k sehnání i u nás, tak bych zkusila něco takového. A já mám teda kuskusové "rizoto" nejraději 🙂

michaelarackova
12. únor 2013

@vendsy A navíc mi ještě tak naznačila, co blbnu s miminem, že jsem dost mladá...☹
@vroninka22

phuskova
12. únor 2013

@kessa No já právě taky,ale on nejí ani normální rizoto, když je to sypký...jak to maj furt v práci dokola tu rýži...no něco vymyslím, uplně sem z toho dostala an kus kus chuť 🙂)

cital
12. únor 2013

@michaelarackova To máš teda luxusní doktorku ☹

michaelarackova
12. únor 2013

@cital No, dost mě to překvapilo...Ona je jinak úplně super!

cucito
12. únor 2013

Ahoj holky, jednu dobu se tu hodně řešil kontryhelový čaj... Já jsem rozdala dětem 31.1. vysvědčení a zároveň jsem si vzala po 8,5 letech poslední prášek. Říkala jsem si, že nenechám nic náhodě a čaj si taky koupím. Už několik let jsem čas od času slyšela o jednom léčiteli/bylinkáři. Tak jsem k němu včera zajela. Jsem tedy ještě po laparoskopii (v 18 letech mi praskla cysta) a občas mě hodně bolí břicho. Takže mi pak léčitel doporučil kontryhel, černý jeřáb (na vyrovnání hladiny hormonů po vysazení HA) a svízel. Bylinky smíchat dohromady, polévková lžíce na 250ml vody, 15min nechat louhovat, pít 2x-3x denně. Tak to zkuste, vyšlo mě to na cca 100Kč, takže žádná pohroma 🙂

olege
12. únor 2013

@coralin Ahoj, vítej.. Budeme držet pěsti, ať se rozhodnete správně a ať to dobře dopadne 🙂

olege
12. únor 2013

@michaelarackova Na mě tohle zkusil můj první doktor.. Měla jsem nějaké problémy a on mi k tomu skoro nikdy nic neřekl.. A když jsem se ho jednou přímo zeptala, jestli to může mít vliv na otěhotnění a tak, tak mi místo odpovědi řekl něco v tom smyslu, že to nemusím řešit, protože jsem přece na děti ještě mladá... Tak nehorázně mě naštval, že jsem tam přišla už jen jednou - pro svoji kartu 😉

olege
12. únor 2013

@michaelarackova jo a moje současná doktorka mi teď poradila, čemu je potřeba se vyhnout, když se budem snažit o miminko, a pak mi řekla, že se na mě už těší 🙂 Tak mě potěšila, bylo to milý..

muribana
12. únor 2013

@olege a jake Ti tedy dala rady?

olege
12. únor 2013

@muribana Zaprvé říkala, že je potřeba "stykovat", bez toho to prý nejde :D A pak říkala, že je potřeba se vyhýbat různým škodlivinám, jako třeba zakouřenýmu prostředí, nepřehánět to s alkoholem, dávat si pozor na chemikálie a takové ty těkavé látky (např. i barva na vlasy, ale to pak hlavně v těhotenství).. No a ještě že když budu třeba nemocná a půjdu k doktorovi nebo k zubaři, tak jim říct, že se snažím otěhotnět, aby tomu rači přizpůsobili ty léky, případně nedělali rentgen, aby se miminku nic nestalo, kdyby se už zadařilo... No a pak že teda mám brát listovku, dala mi letáček na fembion, že tam jsou i jiný vitamíny, a pak už jen říkala, že to hlavně nesmíme moc řešit 😉

olege
12. únor 2013

Holky, budete si nechávat dělat testy na štítnou žlázu? Prý to stojí asi jen 100 Kč, ale když si to neuděláte a pak v těhotenství zjistíte, že není vše v pořádku, tak už je to problém.. Já si určitě zajdu ke své obvoďačce, protože mi už kdysi říkala, že mi tam nějaký hormon lítá :-/ Navíc jsem nebyla na preventivce, ani nepamatuju..

krejci1510
12. únor 2013

tak dneska jsem si měla brát další prášek, ale už nevzala 🙂

terunka88
12. únor 2013

@olege Já už si testy na ŠŽ párkrát dělat nechávala. Máme to v rodině, mamka má problémy, obě babičky (z mamčiny i taťkovy strany), tuším, že i teta..Já měla rozumnou obvoďačku, která mi čas od času tu žádanku vypsala - vzhledem k tomu zvýšenýmu riziku a bylo to zadarmo. Teď jsem si testy naposledy nechávala dělat loni v říjnu a bylo to v pohodě, tak snad to tak ještě aspoň půl roku vydrží 🙂
Ale určitě ty testy doporučuji všem, zvláště těm, u kterých se to objevuje v rodině..

fwllo
12. únor 2013

@michaelarackova no to je teda doktorka ☹ na větu, že jsem ještě mladá a mám ještě hodně času už jsem alergická 😒 určitě budeš mít ovulaci v pohodě, hlavně se s tím nestresuj dopředu 😉
@olege mně dělala testy na štítnou žlázu vloni praktická dr. ale ještě jsem brala antikoncepci a endokrinoložka říkala, že právě antikoncepce falešně zkresluje výsledky.. Tak o tom přemýšlím, jestli si je nemám letos zaplatit sama.. Asi do toho půjdu, ale az tak srpen-září, pokud neotěhotním do té doby..
@krejci1510 tak přeji, ať se ti cyklus hezky nastartuje sám a co nejdříve se zadaří miminko 😵

vroninka22
autor
12. únor 2013

@olege moje maminka a sestra má šťítnou žlázu a já už na endokrinologii byla, pač se gynekologovi taky zdála být větší, ale naštěstí ji mám v pořádku, jen v těhotenství tam musím přijít raději na kontrolní ultrazvuk a odběry.

zuzkakoc
12. únor 2013

@michaelarackova no, to tedy od ni nebylo moc hezky, ale co to je vase rozhodnuti. Hlavne, kdyz se pak dokaze postarat, aby bylo vse v poradku. To je nejdulezitejsi a at si brebenti co chce 🙂

michaelarackova
13. únor 2013

@olege Jo jinak jsme si taky takhle popovídaly. A že jsem zodpovědná, že jsem přišla na prohlídku než se začneme snažit,ale na dhuhou stranu na to nemám moc myslet, ale že to se řekne a hůř dělá. 🙂

phuskova
13. únor 2013

@olege já už mám vypsanou žádanku od praktický doktorky do nemocnice, nechala jsem si v rámci preventivní prohlídky udělat krevní testy a i testy na štítnou žlázu, nestálo mě to nic, myslím že na to máme jednou za x let nárok. Nejradši bych ještě jaterní testy, protože mi je ani jeden doktor za těch 10 let co sem brala HA nedělal a přijde mi, že poslední dobou špatně odbourávám alkohol a to téměř vůbec nepiju:-/ Stačí mi ale dvě deci vína a už mám tak divně těžký nohy a to jsem dřív nemívala..no a nebo už stárnu no 😀