Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

janikana
8. led 2013

@phuskova ahoj, ja jsem zase delala biochemii a ted jsem na pgs. a dnes odjizdim do USA na tri mesice na staz. a vubec se mi nechce radsi bych delala to miminko 😀 dnes bych se rozhodovala asi pro jine studium. Sice me to bavi, ale z te laboratore jsem nervozni, jestli to nemuze skodit zdravi...

michaelarackova
8. led 2013

@phuskova Ne, pravou ovulaci při HA nemáš, všechno je to fingovaný! 😀

michaelarackova
8. led 2013

@poirot Teď čtu o opravování...Učíš na ZŠ??? 🙂

michaelarackova
8. led 2013

@smisca Ahojky, nakonec jsme vybrali Tenerife. Na first minute to vyšlo super. Máme hotel na pláži, all inclusive, pronajmeme si auto, nebo skutr a všechno projedem! 🙂 Už se nemůžu dočkat!!! Když jsem včera viděla znovu ty fotky...Aaaach!

vroninka22
autor
8. led 2013

@niikkis
@phuskova přesně tak, svatba nás taky doslova vyčerpala, ikdyž nám přispěli i rodiče, větší část jmse si paltili sami a co si budeme nalhávat, plat není zase nějaký zlatý důl, oba jsme státní zaměstnanci, takže díky vládě nám jej ještě snížili, takže asi tak. Jinak taky máme hypotéku + půjčku na auto, ale jak říká nikkis, lidi jsou na tom mnohem hůř a vždycky to prostě nějak udělá. Momentálně máme po reko bytu, která nás taky naprosto vyčerpala a něco jsme museli dát ze svého, takže bojujeme jak se dá, proto taky, abychom ještě něco našetřili, tak chceme mim inko až v létě, alespon na základní výbavu, bych si chtěla našetřit, ale zase kdyby jsme čekali na dobu až bude líp, byli bychom staří a možná ta doba, kdy bude líp, tím myslím peněžně, ani nebude, vzhledem k tomu, že vláda pořád něco vymýšlí.

phuskova
8. led 2013

@michaelarackova já si to myslela 😉 já se o to nidiy nějak nestarala ,a teďka sem si už nakoupila teploměr, že začnu trénovat měření, ale pak mi bylo řečeno, že to j vlastně k prdu, když jí nemám a pak vše proběhne v tom jednom týdnu 😀

phuskova
8. led 2013

@vroninka22 No o tom mi povídej...manžel je taky státní zaměstnanec a to ještě v oblasti, kde ubíraj hodně často a přitom té práce mají požehnaně, hlavně teďka při amnesii..:/ A já sem druhým rokem v práci na pozici,kam hledali jen SŠ a od toho taky odpovídá plat :( Hypotéka je žrout, a modlím se aby to naše auto ještě tak 2-3 roky jezdilo 😀 Ale jak píšeš, kdyby sme měli čekat až si našetříme do zásoby, tak bysme se taky nemuseli dočkat....a asi máš rpavdu, taková doba nebude no...://

michaelarackova
8. led 2013

@vroninka22 Celou dobu, co jsem četla tvůj příspěvek kývám hlavou...Máme to úplně stejně...Zrekonstruovaný domek, hypotéka, leasing auta( to jsme chtěli nový, aby nám vydrželo na děti! 🙂...Já jsem též státní zaměstnanec, manžel má +/- stejně, ale čekat už nechceme, ani moc nemůžeme. manžel je o 9 lat starší, tak už má na čase! 🙂 Naštěstí máme švagrovou, a skoro všechny věci máme od ní buď zadarmo, nebo za půlku, ani ne. A hlavně to bereme od ní postupně, takže z každé výplaty něco. Třeba teď sterilizátor, odsávačku a monitor dechu. Ale jak píšeš, může být hůř! 🙂
@phuskova Fakt??? jdeš na měření? Mě docela odrazuje, kolik faktorů to ovlivňuje. Já zkusim ty ovu testy....

michaelarackova
8. led 2013

Holky, prosím zkušenější z ovu testy... Chtěla bych jen zjistit, jestli mám ovulaci. Ale manses je nějaká divná...6 dní normální a pak ještě tak 6-8 dní špinění - spíš hnědý hlenovitý výtok. Minule mi cyklus trval 30 dní, ale nic jsem mezi menses necítila...možná trochu větší chuť na sex. 🙂 A menses taky divná...málo a žádné bolesti břicha ani zad, jako jsem měla před i během HA.

cital
8. led 2013

Holky a já pracuji na ŽL, což se s mateřstvím hodně kope. Takže taky žádný ideál. Zatím nemáme ani vlatní byt, dům, nemáme jasno, kde chcem bydlet, všecko se to točí okolo práce a nelehké dnešní situaci. Člověk studuje aby se měl lépe a ono to nějak nefunguje 😠. Škoda no .... kocourkov.
Ale říkám si ... nějak bylo a nějak bude 😀 .

cital
8. led 2013

@michaelarackova To špinění po MS? To je divné. Já mám totiž opačný problém. A hele není to těhu?

michaelarackova
8. led 2013

@cital jj, po ms. 😀 to už bych poznala, byl by to asi tak 4.měsíc! 😀

cital
8. led 2013

@michaelarackova Tak to možná blbne po vysazení HA, ne?

michaelarackova
8. led 2013

@cital No, asi jo...☹ tak jsem zvědavá, jestli vůbec probíhá ovulace...☹

cital
8. led 2013

@michaelarackova Já buď tebou bych se poradila s doktorem. Alespoň prozatím telefonicky. Nikdy nevíš co to může být. Já mám hnědý výtok před MS, nedávno jsem se dozvěděla, že to může mít vliv na početí. Takže mě to hezky rozhodilo, ale mám super chlapa, který mě uklidnil. Zítra jdu k doktorce, uvidím no ☹ .

michaelarackova
8. led 2013

@cital Tak dej pak vědět, co ti na to řekla! Budu držet palce!

cital
8. led 2013

@michaelarackova Dík. Já myslím, že mi nic moc neřekne 😎 . Minule mi řekla, že jsem zdravá, že výsledky by nemohly dopadnout lépe. Koupila jsem si vitamín, který mi doporučila a ono se to nějak srovnalo ... no a teď mě to zase otravuje. Třeba se to vyreší samo - těhotenstvím 😉 . To by bylo nejlepší řešení. Oficiálně se chcem začít snažit od února, ale neoficiálně jsme se posnažili už tento měsíc 😀 . Ale dle mých propočtů by to vyjít nemělo.

michaelarackova
8. led 2013

@cital To se máte...Já už taky chci!!! ☹ Musím jít, mám třídní schůzky...☹

cital
8. led 2013

@michaelarackova Však to uteče jak voda. Měj se 😉

paja424
8. led 2013

Ahojky holky, tak dneska jsem byla u doktorky a dala mi nějaké prášky, tak snad to po 15 měsících snažení zabere ☹

ninive211
8. led 2013

Holky, tak už od Silvestra mám zpoždění, akorát spinění, aobčas i trošku krvavé, ale pořád jenom špinění, jinak nic. Dneska jsem si dělala test, ale negativní, tak jen doufám, že to je jen z rozhozených hormonů po vysazení HA...posledních pár dnůl jsem kvůli tomu docela nervila a pročítala tady kdesi cosi o prvních příznacích těhu, v nichž jsme samozřejmě hned některý našla,že...ale zase většina těch příznaků můžou být zároveň příznaky blížící se MS...ale ta furt nikde. Už mám 36DC (ale je pravda, že si myslím, že jsem dle příznaků měla tentokrát pozdě ovulku, tak asi proto tak mešká.....). Já už jsem nervovala, že se bude muset zrišit svatba, protože vdávat se v 9.měsíci 14 dní před termínem (=vlastně už v termínu)...

terunka88
8. led 2013

@michaelarackova Asi bych počkala, až se ti cyklus víc upraví po tom vysazení HA. Jinak pokud máš cykly +-30 dní, tak doporučuju testovat tak od 12. dne. Já mám cykly asi 28-30 dní a ovulaci mívám 15. nebo 16. den..Ale každá to může mít jiné.. 😉

terunka88
8. led 2013

@ninive211 To vypadá spíš na to rozhození hormonů 😉 A pokud jsi 36 DC, tak už by ti to test asi ukázal..Pokud ti to bude trvat ještě dýl, tak bych radši zašla k doktorovi, aby ti dal vyvolávačku..

terunka88
8. led 2013

@cital Taky bych nejradši pracovala na ŽL, ale řekla jsem si, že to kvůli mateřské a všemu okolo musím vydržet jako zaměstnanec 😀 Ale časem bych si určitě ŽL ráda zařídila třeba si tak i přivydělávala běheme mateřské..

vroninka22
autor
8. led 2013

@phuskova přesně tak, tak to máme asi manželé v podobné sféře . - ))

vroninka22
autor
8. led 2013

@michaelarackova to ti bohužel neporadím, zatím je to pro mě špaNělská vesnice, pač po vysazení čekám první MS, měla by přijít zítra, tak jsme zvědavá, už te´dka nervačím, pač, nevím, kdy přijde . - (((

michaelarackova
8. led 2013

@vroninka22 Jo, to je na prd...a taky nevíš, kdy to skončí...☹

poirot
8. led 2013

@michaelarackova K tomu opravování. Učím, ale na SŠ, ač mám vystudovaný obor pro ZŠ, tzn. že si musím pravděpodobně dodělat ještě vzdělání. Min. rok doplňujícího studia 🙄 A to se mi nechce. Zvlášť když všechny předměty a státnice byly úplně z toho samého jako pro obor SŠ. No ale byrokracie u nás stále kvete, na vše musí být správný papír a já mám bohužel se špatnými písmenky (ZŠ). Vždy jsem si ale přála učit spíš na základní škole. Mám k těm menším dětem asi blíž, tak si to vynahrazuji alespoň doučováním menších dětí.
No a k té ovulaci - já také nevěděla, kdy ji mám. Vyčetla jsem si její příznaky, ale nic jsem na sobě nepozorovala. Takže jsem testovala poctivě každý den. Začala jsem šestý den po menstruaci a dokud se mi neobjevily dvě čárky, tak jsem zkoušela. V příbalovém letáku psali, že se může testovat z jakéhokoli vzorku, ale pak jsem opět "googlila" a zjistila, že se má testovat lépe až po desáté hodině dopoledne (x těhotenský test). Uvádí se, že ovulace je zpravidla v půlce cyklu, ale je to opravdu hodně individuální. Jen tak pro zajímavost si můžeš nají kalkulačku na plodné dny na internetu.
Jinak bezbolestnou menstruaci závidím. Já první den trpím jak pes. Někdy ani nemůžu spát, tak se sprchuji teplou vodou, udělala jsem si tymiánovou mastičku (na radu od lékarnice, které to prý pomáhá). Ibuprofen moc zobat nechci.

poirot
8. led 2013

A jak vlastně dopadly třídní schůzky, Míšo? Mě to čeká zítra 😠

dooreen
8. led 2013

@poirot tady je to samá učitelka🙂 i já učím, ale v MŠ doufám že dokončím školní rok a pak šup na mateřskou. i když zvažuju rizikové, dětičky jsou často nemocné ( i infekce jsou časté než se rozpoznají je nakažená půlka třídy) a učím specku - postižené děti které zvedám, nosím, cvičím s nimi a to asi s těhotenstvím dohromady nepůjde.... uvidím co pak řekne doktorka