Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

terunka88
22. led 2013

@bride_lucie No ode mě to nečekej rozhodně dřív jak v srpnu/září 😀 I když nepopoírám, že mít smlouvu na dobu neurčitou a koupený byt, tak do toho jdu hned.. Už se strašně těším, i když na druhou stranu trochu děsím, jaké to bude, až budu těhotná, jaké budu mít pocity atd. atd. vůbec si to nedovedu představit, že ve mě bude růst novej život no a pak ten porod 😀 Ale takovýhle myšlenky jsou asi normální.. A pravidelně se mi v poslední době stává, že se mi zdá jak jsem těhotná případně že rodím 😀

olege
22. led 2013

Ahoj holky, konečně jsem se dočetla až sem a ráda bych se k vám přidala.. Na beremko sice chodím pořád ráda, ale už je ten správný čas se přesunout sem 🙂 Svatbu jsme měli s manželem v září 2011 a pak jsem přestala brát HA, protože jsem jednak chtěla tělo pořádně pročistit, jednak jsme měli doporučeno používat ze zdravotních důvodů i ty gumové blbosti a oboje se nám teda platit nechtělo.. Pak jsem dodělala školu, nastoupila do práce, jenže peníze nám pořád moc nevychází.. No a je to pár dní, co jsem manželovi řekla, že by bylo nejlepší, kdybych se rovnou dozvěděla, že jsem těhotná, protože bychom pořád nemuseli řešit, jestli je vhodná doba, jestli nebude lepší, jestli to finančně zvládneme atd... A manžel na to řekl, že teď ne, protože jsme se přece už dřív shodli na tom, že se nám líbí, když se miminko narodí na jaře 🙂 Takže teď si zajdu k doktorce, začnu brát kyselinu listovou a od července jedeme na ostro 🙂 I když by to byl asi zázrak, kdyby se nám to povedlo, ale člověk musí v něco věřit a na něco se těšit, že jo 🙂 A jak jste už psali, i ostatní to zvládli,tak my to zvládneme taky!!!

bride_lucie
22. led 2013

@terunka88 Já sice teď vysadím, ale ještě budu neaktivní snažilka 😀 Chceme až tak v létě, ale prášky už brát nebudu, manžel mě docela podporuje v tom, že už to ani nemá cenu brát, že se alespoň pročistím a tak. Ale jinak mám úplně stejný pocity - vůbec, ale vůbec si to neumím představit. Dokonce mě i přepadají myšlenky, jestli jsem na to vůbec připravená, jestli bych neměla raději ještě čekat, když si nejsem jistá a tak. Ale přesně jak říkáš, myslím, že takový myšlenky jsou normální, protože to že chci miminko v tom si samozřejmě jistá jsem, jen občasná nejistota dorazí a vůbec se za to nestydím 😉

bride_lucie
22. led 2013

@olege Však od toho tu je tahle super diskuze, abychom se pak podporovali 😎 Koukám, že nás, co to necháváme na léto nás tu přibývá, to pak bude mazec 🙂

janikana
22. led 2013

@bride_lucie at uz je leto!!!

michaelarackova
23. led 2013

@dooreen Tak já na sobě naštěstí nic nepozoruju (ťuk ťuk). Máš doma rybáře? Já taky! 🙂

michaelarackova
23. led 2013

@olege Ahojky, vítej, také se na to chystáme v červenci! 🙂
@bride_lucie Super, že je nás letních více! Alespoň tady někdo zbyde, když některé bud už jsou pár dní, nebo budou každou chvílí! 🙂

radus_2011
23. led 2013

@bride_lucie Koukám, že to máme všichni stejné. V jednu chvíli se nemůžu nabažit rok a čtvrt staré neteře a strašně se těším, až budu mít vlastní. Na druhou stranu mě zas přepadají myšlenky, jestli to zvládnu, jestli to doopravdu chci teď. Ale manžel se k tomu postavil tak, že prý nikdy nebude mít pocit, že je na potomka připraven, takže to prostě musí přijít a nějak se s tím vypořádá 🙂 Tak jsem to začala brát stejně.

phuskova
23. led 2013

Holky, ještě 109 dní a vysazuju HA - musela jsem si to spočítat, abych měla lepší pocit, že to utíká ... 🙂
@olege no vidíš a mě třeba doktor řekl, že i když beru HA 10 let, že tělo si pročišťovat vůbec nemusím, že dnešní antikoncepce jsou tak šetrný, že tělo neznečišťujou víc, než je potřeba pro jejich účinek...a že po vysazení je ženská jak pohnojený pole.. 😀 Takže když se chceme snažit od června, tak že mám v květnu vysadit, počkat na jeden cyklus, jestli to vůbec dostanu a pak hned můžeme....ale asi každý doktor říká něco jiného co? :/

olege
23. led 2013

@phuskova já to tehdy s doktorkou ani neřešila 😀 Bavily jsme se o tom hlavně s kamarádkou (ta je teď v 6. měsíci 🙂 ), že to stejně nic moc zdravýho pro tělo být nemůže, navíc jak už psaly holky, dost to tlumilo chuť na sex, a konečně když jsme museli s manželem stejně kupovat ty gumový blbosti, tak jsem nechtěla dávat tolik peněz za oboje a HA jsem brát přestala.. Pak jsem to normálně dostala, takže k doktorce jsem šla až na preventivku a tam žádný problém nebyl..

Jinak máš ale pravdu, že každý doktor říká úplně něco jiného.. A je pravda, že mi kdysi říkal můj první doktor, že po vysazení všechno začíná fungovat až moc a hrozí vícečetné těhotenství a tak, proto nepovažoval za vhodné se snažit brzy po vysazení..

vroninka22
autor
23. led 2013

@olege Vítej, teda v létě to bude všude romantiky . - )))

vroninka22
autor
23. led 2013

@bride_lucie přesně tak, porodnice pak budou praskat ve švech, pokud se nám podaří všem . - ))

phuskova
23. led 2013

@olege No nic zdravýho to asi není,ale teďka už jsou šetrný no ... já třeba jsem alergická na latex, takže mám víceméně smůlu .. 😀 Ale chuť mi to naštěstí nikdy netlumilo...🙂 A jakže dlouho jsi je brala?? Já před 2 rokama na 3 měsíce vysadila, dostala jsem to normálně, jen poprvé o týden později a pak je zas začala brát, bez nich sem moc nefungovala.. 😀
Vícečetné, jako dvojčata??? Ty mi totiž kdyžtak taky horzje, i bez toho no ..tak aby to nebyly 4čata?? :-O 😀

krejci1510
23. led 2013

@phuskova ja jsem si vzdycky dvojcata moc prala (a taky je mame v rodine), ale kdyby se ted povedly hned dve najednou, tak jsem zvedava, jak to financne utahneme, protoze s jednim ditetem budu moct castecne pracovat (ale bude to zahul), abychom utahli hypoteku, ale se dvouma o tom dost silne pochybuju 😒

radus_2011
23. led 2013

Když je řeč o HA, tak já jsem vlastně vysazovala už třikrát. Prvně v roce 2008, protože jsem měla žaludeční problémy, to mi začla ms pěkně a cykly celkem pravidelné, asi po půl roce se to rozházelo a začala jsem mít problémy s cystama, tak jsem ji zase na podzim 2009 nasadila, protože by to mělo pomoct. Pak jsem ji vysadila v červnu 2011 a dva měsíce jsem to vůbec nedostala a kvůli cystám na vaječníku jsem šla na laparoskopii a zase následná HA, pač tou mi léčili endometriózu a brala jsem ji víc jak půl roku bez přestávek, takže žádná ms. Teď na podzim jsem ji vysadila s panickou hrůzou, že to vůbec nedostanu a první ms přišla po 36 dnech, další 28 a teď 26 a 26, takže se zdá, že se to poměrně hezky a samo srovnalo. Ale jinak mi všichni doktoři říkali nechat proběhnout první cyklus, tedy počkat na první ms (ne tu hned po vysazení, pač ta je ještě řízená hormony) a pak že se můžem začít snažit.

phuskova
23. led 2013

@krejci1510 no mi povídej :( Ale manžel si je moc přeje, já ne :( Chtěla bych si děti užít od miminka, ne od rána jen lítat kolem nich (to budu stejně,ale je asi rozdíl lítat kolem 1 a nebo 2 že jo :( ) Druhý jsem chtěla až tak když tomu 1 bude 5-6 let...no uvidíme, třeba nakoenc budu ráda i za ty 4čata 🙂)

phuskova
23. led 2013

@radus_2011 takhle mi to taky právě říkal doktor🙂 Ale začínám se bát, že nám to nepůjde..když se člověk rozhlídne kolem a vidí jak všichni skoro musí čekat a snažit se dost dlouho ..:( Jedni naši známý už požádali i o adopci, jiní zatím pořád jezdí na umělý :(( Člověk by na to nejradši hupnul hned, pro jistotu ...

radus_2011
23. led 2013

@phuskova No vidiš a třeba moje ségra pořád říkala, jak ještě dítě nechce, že se na to necítí a pak se rozhodla, že do toho půjdou, jak právě měla pocit, že to všem okolo nejde a myslela si, jak to nebude trvat a ono se jim to hned první měsíc povedlo a já mám teď úžasnou neteřinku. Takže nikdy nevíš, třeba to bude i váš případ 😉

phuskova
23. led 2013

@radus_2011 No jako asi v to budu doufat... 😀

dooreen
23. led 2013

Tak 3 testy a všechny pozitivní, 2 ranní - včera a dnes a včera jsem neodolala a udělala i odpoledne a byl taky pozitivní 🙂 Doktorce jsem se nedovolala, tak snad zítra. doufám že není na horách nebo nemocná, potřebuju to mít čené na bílém jinak neuvěřím! 😅

blankafs
23. led 2013

@dooreen Gratuluji! 🙂

Koukám, že tady máme podobné příběhy. Taky jsem měla naplánované 2 děti do 30 🙂
Mám dvě neteřinky, jedna teď bude mít rok a druhá letos 8. Někdy působí vyloženě antikoncepčně a taky jsem pořád váhala, jestli chci a jestli teď a kdy a jestli to zvládneme... a letos to nějak prostě přišlo samo. Ne, že by mi úplně bily hodiny, to ne, ale tak nějak to cítím jako přirozený vývoj situace (nevím, jak jinak to popsat). Sama jsem zvědavá, kdy se zadaří. A teď se těším. Baví mě přemýšlet nad změnama, které vlastně nás všechny prvorodičky čekají 🙂

dooreen
23. led 2013

@blankafs já učím v Mš a to je anitkoncepce jek vyšitá. někdy jsem si říkala že to nedám, mít dítě doma a ještě v práci , je to nápor na nervy 🙂 obavy jestli to zvládnem jsme měli a máme pořád i když se oba bojíme co bude, jaké to bude tak se těšíme a ten strach je takový příjemný - nevím jak to popsat 🙂 štěstí a obavy zároveň

michaelarackova
23. led 2013

@phuskova Takže přesný termín je??? 😀 No, o tom mi povídej...Já sice alergická nejsem, ale manžel jo, takže asi půjdem do neplodných dnů a když se stane,tak holt se stane! 🙂 Navíc si to s kondomem ani neumím představit...😀
@vroninka22 Doufám, že máš pravdu...
@dooreen Supeeeer! Obrovská gratulace!!!! Tak první vlaštovka ve skupině! 🙂 Co manžel???

fwllo
23. led 2013

Ahoj holky, koukám, jak to tu jede 🙂 @dooreen moc moc gratuluju, a hlavně ti to přeju..

Já dva dny špiním, dneska už to vypadá na 1DC, tak mám radost, že se mrcha uráčila sama, že jsem nemusela na vyvolávačku.. Sice mít cyklus 37 dní nic moc, ale aspoň, že tak.. A po příští menstruaci na kontrolu na gyndu, to jsem zvědavá..
Jo a dorazily mi ovulační testy, tak je schválně tenhle cyklus zkusím 🙂

martakl
23. led 2013

@dooreen Jéé, moje mamka je taky učitelka v MŠ a po 35 letech praxe toho má kolikrát plný zuby😀 Ale na druhou stranu, když jí vidím jak má na klíně nějakýho mrňouse a děti jí mají rády, tak vím, že lepší povolání si vybrat nemohla🙂 Máme spoustu srandovních vzpomínek např. když dětem vysvětlovala, že jsem její a ony nemohly pochopit, že už má tak velkou holčičku😀 A jak je v prvních dnech těhu? Pozoruješ na sobě nějaký příznaky? Mě je dneska nějak divně, myslím, že na mě včera někdo prskl nějaký bacil, páč je mi celý den zima☹

phuskova
23. led 2013

@michaelarackova jj aspoň do prvního dne bez HA, pak teda měsíc počkat, ale to už zatím měřit nemůžu no .. 😀 No my to asi hold budem muset vydržet a nebo si dávat pozor, jinak nevím 🙂)

dooreen
23. led 2013

@michaelarackova manžel je rád 🙂 řekla jsem mu to večer když dojel z odpolední a i slaza ukápla🙂 pak to spláchnul panáčkem slivovice na uklidnění a pořád mě objímal a pusinkoval a říkal že se teď o mě musí strat a nesmím nic dělat... 😀 pořád volá a ptá se jestli jsem v pořádku🙂

dooreen
23. led 2013

@martakl mě akorát už druhý týden bolí prsa na dotek, jsem taková unavenější, jinak nic nepozoruju.

michaelarackova
23. led 2013

@phuskova No, my takhle čekáme od prosince! 😀 I když...z toho 14 dní jsem byla v nemocnici, pak mi další 3 týdny bylo blbě po operaci a teď je manžel na horách...Takže už mám celkem absťák! 😀
@dooreen tak to je kráááásnýýýý...Trocha závisti! 🙂 Moc ti to přeju! 🙂

luckap91
23. led 2013

.. určitě se mezi vás přidávám.. 🙂 .. je to týden, co jsem se dozvěděla od doktorky, že v děloze bohužel nic nevidí, tudíž - cituji: "ranný potrátek" ... 😢 😢 ..ale prý nemusím na vyčištění, takže snad nebudeme muset tak dlouho čekat. Jen počkám na pár ms a jdeme do toho znova 🙂 Nakoupila jsem si Femibion, už celkem dlouho beru Pangamin jodamin.. Takže si to neberu nijak do hlavy a s radostí do toho, půl je hotovo 😀 ... jsem spíš optimistka, tak se opravdu těším na miminko, na které si dáme během roku sakra záležet 🙂