Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

krejci1510
15. únor 2013

@malinna @fwllo holky, my spolu budeme v breznu 10 let a myslim, ze jsme meli krizove roky uplne jine nez sedmy, tak to je jen povera 😉 Ale taky jsme si tehdy rekli, ze pokud ten sedmy prezijeme spolu ve zdravi, tak si udelame vylet do New Yorku, takze jsme meli silnou motivaci 😀

malinna
15. únor 2013

@krejci1510 :tak je jasný,že je to pověra,ale na druhou stranu,pokud se vztah nevyvíjí, tak opravdu nějaká krize může přijít.no a my měli svatbu už před 1,5rokem,takže minulý rok se vlastně "nic"nedělo a manžel už by chtěl zase další krok, a to právě mimčo...

janina_sun
15. únor 2013

@krejci1510 jj, Zuzi, je to padára a baví mě to!! 🙂 na to, jakej jsem bývala lenoch dokopat se do cvičení doma s DVD nebo videem, tak tohle je super a dokonce se i těším !! 😀 ona má ty cviky totiž dost dynamický a hlavně mi přijde, že je to fakt znát...rychle se zlepšuje kondice a i cítím, že to k něčemu je 🙂 takže paráda...taky mám staženo několik dalších videí (Six weeks, No more trouble zone a různá jednotlivá cvičení, co má na zadek, břicho, ruce, atd..)...to je jediná ženská, která mě "nutí" doma cvičit a ještě s nadšením !!! 🙂 takže moc díky za tip !! 😵 :-*

krejci1510
15. únor 2013

@janina_sun a uz jsi koukala na to Get Fit and Fab? To je spis tancovani, co jsem koukala - takze to asi jedine zkouset nebudu. Ja se taky cely den v praci tesim na to, az dorazim domu a zacvicim si 😀

janina_sun
15. únor 2013

@krejci1510 tak na to jsem nekoukala!! vidíš, jsem zapomněla!! psala jsi mi to, doma jsem si to uložila, že na to pak mrknu a úúúplně to vypustila z hlavy 😀 to jsem celá já 🙂 A Ty cvičíš úplně každý den? nebo si dáváš někdy i pauzu?

krejci1510
15. únor 2013

@janina_sun ten 30Shred jsem dala za 39 dni. Kazdy den to nedavam, protoze obcas neni kdy (kdyz jdu do prace v 6hod rano a domu prijdu pred osmou vecer, tak nemam naladu ani silu) nebo u segry mi to zatim jeste nikdy nevyslo, kdyz tam jedeme na kazdy druhy vikend. A pritom tam jsem se vzdycky tesila, jak si konecne poradne zadupu u cardia, protoze nemusim brat ohledy na sousedy.... A tenhle tyden jsem zacala konecne s jidelnickem, ktery mi vypracovala vyzivova poradkyne na miru. Segry znama ho take od teto pani mela a zhubla za pul roku asi 20kg. A zatim me ten jidelnicek dost bavi. Treba dneska mam k obedu 4 vcelku velke palacinky s domacim ovocnym tvarohem 😝

janina_sun
15. únor 2013

@krejci1510 noooooo, panečku 🙂 tak to jsi skvělá !!! 🙂 jídelníček mám teď taky sestavený, tak se do toho asi taky pustím 🙂 Musím říct, že mě dobře motivuješ 😀 hihi...a palačinky s domácím tvarohem....wwwwwwwwwuaaaaaa!!! 🙂 Ňaaaaaaam !!!! 🙂

zuzikakuki
15. únor 2013

@janina_sun
@krejci1510
Ahoj holky, nějak jsem nestíhala sem koukat, v práci fofr a doma taky 🙂 Jinak jak sleduju, že cvičíte Jillian, já jsem s ní začala cvičit už v roce 2011 a do dneška jsem zhubla 14 kilo, ale hlavně jsem se pořádně zpevnila a získala fyzičku. Jako poslední jsem od ní cvičila Body revolution, teď jsem měla malinko krizi, že mě trošku nudila, takže cvičím HIIT dle jiných cvičitelů, ale zase se k ní vrátím 🙂 Jinak na dobu během těhu je dobré cvičení Summer Sanders' Prenatal Workout dá se stáhnout na ulozto a je rozdělené do tří trimestrů, sama jsem první vyzkoušela a je to tak akorát náročné i pro netěhotnou natož pak těhotnou to bude akorát 🙂 A ještě teď dělám hodně dřepy s fitbag od insportlinu to se taky může pak po celé těhotenství 🙂 dřepy na základce jsem nesnášela a dneska je zbožňuju :D

janina_sun
15. únor 2013

@zuzikakuki no parááááda, další tipy 🙂 děkujeme!!! 🙂 hned to doma prozkoumám (tentokrát si dám ale radši upomínku do mobilu 😀 ... jj, je fakt, že na zpěvnění a fyzičku je to super 🙂 takže...kdo se ještě přidá ??? 🙂 😀

krejci1510
15. únor 2013

@zuzikakuki jee, super, ja uz jsem si pokukovala po nejakych cviceni pro tehotne. Chtela bych pak chodit plavat, pry to je pro tehotne super. Uz jsem si nasla v Praze i par bazenu, kde maji vylozene plavani pro tehotne, takze si davaji zalezet na cistote vody (bala jsem se toho kvuli infekcim). A taky jsem se rozhodla, ze kdyztak budu chodit v tehotenstvi pesky domu z prace (asi 6km) a pokracovat ve spinningu.

zuzikakuki
15. únor 2013

@janina_sun Já jsem cvičení a zdravému životnímu stylu a jídlu za poslední dva roky úplně propadla a nedokážu si představit, že bych během těhotenství jen seděla na zadku a kynula :D Ještě jsou dobré trekové hole a procházky s nimi, kámoška s nimi chodila venku až do 9 měsíce a měla pak fyzičku úplně super 🙂 Můj doktor mi říkal, že v těhotenství se mám dál hýbat naopak by uškodilo kdybych nic nedělala když dva roky teď hodně sportuju 🙂 Tělo je na zátěž prostě zvyklé, jen nehrozí velké poskoky a nárazy a tepovku je třeba držet cca kolem 140 kvůli mimču, ale jinak prostě aktivní maminy si těhu prý více užívají a nemají tolik bolesti zad atd. Tak teď už jenom být v tom 🙂 Ovu jsem měla v neděli nebo v pondělí, jen jsme na to zapomněli. Takže tentokrát jsme se spontánně snažili a užívali si a až ve středu jsem si všimla v kalendáři, že už to bylo :D Přestala jsem měřit BT, stresovalo mě to 🙂 cykly mám pravidelné tak jsem v klidu 🙂 Prostě jedem na zážitky a výsledky budou vedlejším příjemným efektem 🙂

zuzikakuki
15. únor 2013

@krejci1510 Schvaluju plavání je super a chůze taky je to přeci jen nejpřirozenější pohyb 🙂

kopeckovi
15. únor 2013

@janina_sun Jee tak to jste fakt dobrý... Já se snažila týden a tento týden jsem to nějak vůbec nedala 😒 Jídelníček od poradkyně mám taky, ale nějak mě nebavilo každodenní vaření a furt chystání jídla... ale ráda bych dala do léta ještě nějaký to kilčo dolu... tak se asi budu muset začít snažit.... tak že bych na příští týden nakoupila a jela podle jídelníčku? 😅 Já nevím proč k tomu furt nějak nemám to správný odhodlání, vydržím vždycky chvíli a pak zajedu zase do starých kolejí... ale pět kilo už jsem naštěstí shodila dolu,ale nechci je mít zase nahoře 😖 Jak to děláte, že jste tak vytrvalý? Nemáte nějakej návod 😀

phuskova
15. únor 2013

@janina_sun tak já to nemám extra daleko,ale tys je už stejně beztak všechny snědla:D

krejci1510
15. únor 2013

@kopeckovi tak si navar do mrazaku 😉 Ja treba ted delala tortilly a recept mi poslala na 4 porce - jednu jsem si dala ja, dve manzel a posledni jsem si dala do mrazaku, tak to za dva tydny jen vytahnu a mam hotovo 🙂

phuskova
15. únor 2013

S tím odhodláním jsem na tom stejně, ale řekla sem si, že když se na pevno domluvím s Hankou Skácelovou na focení, tak začnu a budu cvičit aspoň 4x týdně, víckrát to asi nedám, ale nebudu cvičit 30Days ani nic jinýho jakože pravidelně postupně, asi jen podle toho na co budu mít náladu, zjistila sem totiž, že když jedu podle něčeho co musím odcvičit, tak mě to nebaví, u 30¨Days sem skončila v půlce 2. levelu a pak sem začla znovu a pro jistotu skončila už v půlce 1., jak mě to nebavilo...ale s jídelníčkem mám smůlu, dělat si krabičky do práce, bych nezvládla...a navíc co jsem pár jídelníčků viděla, tak já prostě 1/2 věcí z toho nejím..hold jak je to zdravý, tak mi to nechutná 😀 Třeba takový cottage...leda bych do něj zamíchala něco dobrýho, četla sem třeba ananasový kompot,to by možná šlo,ale bojím se toho 🙂

janina_sun
15. únor 2013

@zuzikakuki no máš pravdu....určitá aktivita je fajn i v těhu...taky bych právě ráda něco cvičila nebo podnikala procházky apod...myslím, že se pak člověk celkově cítí líp 🙂 jinak BT jsem teď taky měřila...ale už neměřím..za prvé jsem tomu furt nějak pořádně nerozumněla a díky tomu mi to bylo k ničemu...tak jsem si koupila ovulační testy a zkusíme ty 🙂 a jak dlouho se snažíte? omlouvám, se, jestli jsi to tu už psala, někdy mi některé informace splývají 🙂

krejci1510
15. únor 2013

@phuskova no me to prave ta poradkyne sestavovala i na zaklade toho co jim nebo nejim, alergii na jidlo apod. Napsala jsem ji, ze miluju sladke, tak mi tam dala 2 sladka hlavni jidla. Pak jsem ji vyjmenovala, co vsechno nemusim, tak mi to tam vubec nedala (treba cervenou repu).

cital
15. únor 2013

Holky, jak jste se tady bavily o tom, že když se dozvíte, že známá je těhotná ... a vám je pak smutno, že ona je a vy ne. Tak já jsem to měla podobně asi u dvou kámošek. Tu jednu jsem dokonce obrečela. Strašně jim to samozřejmě přeju! Tu co jsem obrečela, tak se jim to povedlo hnedka napoprvé. Na naší svatbě oznámila jedna slečna, že je v 6 týdnu. Taky to mohli oznámit jindy, že něž na svatbě že☹. A mě to najednou nevadí, nic mě nemrzelo, přeji jím to ... je to jejich věc. Už to nějak neprožívám asi ... když vím, že teď bude naše první snaženíčko 😀 .

janina_sun
15. únor 2013

@kopeckovi no vidíš, tak to je úspěch, to by Tě mohlo motivovat k pokračování 🙂 tak to zkus zatím bez jídelníčku 🙂 já ani nevím, jak to dělám....taky jsem byla vždy lenoch, ale tohle mě baví, protože mi to přijde takový dynamický a hlavně cítím výsledky 🙂 takže o to větší je pak chuť 🙂 já jsem totiž taková, že bych nejradši výsledky viděla hned, takže jak to pak u některýho cvičení dlouho trvá a nebo se mi to zdá jednotvárný, tak to mi ta výdrž taky dlouho nevydrží 🙂 tak hodně štěstí !! 🙂

janina_sun
15. únor 2013

@phuskova nene, Peti, ještě jsou !! 😀 dojeď 🙂

kopeckovi
15. únor 2013

@phuskova Tak mě nepomohlo ani to objednání na to focení... termín mám už v úterý, vím to dva měsíce a stejně jsem se na to vykašlala... no tak snad tam nějakej ten špíček zamaskujeme, pač do úterka už toho asi moc nestihnu 😀 Já vždycky nakážu manželovi, aby mě hlídal, jenže když se snaží mě hlídat a já mám na něco chuť a on mi teda řekne, ať se necpu slakým, tak mě to pak akorát nakrne... takže teď už mě hlídat nechce, že sem pak na něj nepříjemná 😀 Mě to odhodlání prostě vydrží vždycky tak tejden, pak přijde víkend, někam jedem nebo tak a už je to zase v pr...

phuskova
15. únor 2013

@krejci1510 Ahá, tak to je dobrý, já právě myslela že ti sestaví jídelníček jakože hubnoucí z těch zdravých věcí...já třeba sladký moc nemusím,ale miluju hermelíny 😀 Spíš by jsem asi nezvládala si to všechno vážit a tak, asi nemám tu správnou motivaci no:( Teďka začal brblat i manžel, že nějak přibral a že má velký břicho, ale jako asi většina chlapů myslel, že když vynechá pivo, večeři a dá si pár muffinů k snídani tak že to pomůže no...tak zkusím začít vařit zdravěji, i když mi bude asi nadávat ze začátku ... ale třeba to pomůže oboum....

phuskova
15. únor 2013

@kopeckovi No sakra, se bojím že asi dopadnu stejně ale no 😀 No my se zatím nehlídáme,ale říkáme že musíme jíst zdravě a stejně si k večeři dáme třeba smažený hermelínek kterej oba milujeme 😀 Takže asi tak 🙂 I když včera fakt začal brblat že je tlustej, tak se mmu samo tvrdila že není (mi to nepřijde) ale za by bylo dobrý kdyby byl ochotný jíst saláty a tak 🙂) Když ybsme na to byli dva, tak by se to třeba líp dodržovalo 🙂)

kopeckovi
15. únor 2013

@janina_sun No právě tak to máme podobný.. já bych byla nejradši, kdybych si jednou zacvičila a břicho bylo pryč 😀 😀 Mě cvičení nebavilo nikdy. 😒 Je fakt, že jednou jsme vydrželi chodit i s Tomem cvičit asi půl roku, dvakrát v týdnu - jednou na takový aerobní cvičení a jednou do posilky, jenže pak jsme nějak přestali a od tý doby se nemůžem k ničemu dokopat 😖

kopeckovi
15. únor 2013

@phuskova Jo to věřím, jenže to já toho svýho asi jíst zdravě nedonutím.. jako zeleninu tu jí, i my ji vždycky pomáhá připravovat, ale jinak jak zkusím něco novýho tak to prostě nechce a ani to neochutná. Jako když jsem dělala salát třeba se šmakounem, nebo kuskus s tofu.. je to úplně výborný, ale on než by to strčil do pusy, to radši nebude večeřet.. a hlavně jak dělá na tři směny, tak to má všechno tak přeházený, že mu to asi taky moc nepřídá.. žádná pravidelnost.

zuzikakuki
15. únor 2013

@janina_sun Snažíme se od podzimu přelom září říjen 2012, AT neberu od dubna 2012. Cyklus už mám pravidelný cca 32 dní a ovu tak 19 den. Měření BT mě nervovalo nutilo mě to na to všechno myslet víc proto jsem přestala a nechávám to opět náhodě 🙂 Sestry nám nezávisle na sobě kývaly z ruky, jedna kyvadlem manželovi a druha mým snubním prstýnkem mne a oběma to vyšlo stejně ... holka a pak kluk a potřetí se už zastavil prstýnek i kyvadlo 🙂 Náhoda? Věřit tomu budu až budu těhule a bude to holka :D ale u sestry a švagra to vyšlo 😅 a i u dalších kámošek. Hlavně neztrácet naději a cvičením odvedeš myšlenky jinam takže to je pozitivní 🙂

phuskova
15. únor 2013

@kopeckovi jo to znám, Vašek taky dělal na tři směny a to bylo děsný, naštěstí povýšil, tak už dělá jen ranní...ale jinak já třeba tofu ani šmakoun nemusím, moc mi to nechutná, a ten můj by taky asi radši ani nejedl..😀 I když grilovaný šmakoun byl mňam 😀 ale zeleninu právě moc nemusí no:( O víkendu na něj vytasím kuskus, sem zvědavá jestli bude brblat jako minule 😀

kopeckovi
15. únor 2013

@phuskova Tak ono záleží právě jak to tofu nebo šmakouna ochutíš.. já to normálně nakrájím, naložím na chvíli do koření a pak osmahnu... a přijde mi to v salátě jak když je s kuřecím masem... mňam, asi si budu muset udělat 😀

zuzikakuki
15. únor 2013

@phuskova
@kopeckovi
Pokud můžu taky holky reagovat 🙂 Na podzim jsem se naštvala jaké blafy můj manžel jí (smažené věci, jeho oblíbené byly cibulové kroužky) tak jsem mu řekla, že jí strašně a že chci, aby zkusil jíst se mnou večeře co jím já. Od té doby každý večer jí vše co mu připravím a bez řečí. Moc neholdoval zelenině, dneska v klidu večer jako přílohu pojídá kedlubnu, mrkev, rajčata, salátovky, salát, atd. Dříve měl problémy i s olomouckými tvarůžky a šmakounem i tohle už jí. Večer máme prostě nějaké tmavé pečivo (mám nejradši takový hranatý chleba z billy) buď se sýrem, šunkou, lučinou, gervaisem, olomouckými tvarůžky, vejci nebo něčím jiným. Plno věcí mu do dneška úplně nejede, ale vždy si vzpomene, že mu bylo druhý den po mastných věcech zle a ví, že od té doby co večeří se mnou má v bříšku jako v pokojíčku :D A navíc je pro něj pohodlné mít už večeři připravenou, když přijde z badmintonu, tenisu nebo posilky. Chlapi jsou mlsouni 🙂