Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

terunka88
3. led 2013

@misulka88 Tak to máš hodně podobné jak já, mně smlouva na dobu určitou končí koncem července a od srpna bych měla dostat na dobu neurčitou..ale snažit se chcem už tak v červenci 😀

terunka88
3. led 2013

@margot_ka A kdy sis ten test dělala? Měl by se dělat odpoledne a hlavně je důležité předtím tak 3 hodiny nic nepít..já když hodně piju, tak mi to na testu ovulaci neukáže, protože ta moč je hodně rozředěná 😉

margot_ka
4. led 2013

@terunka88 no dělala jsem si ho včera a předevčírem odpoledne, ale neukázal nic.... tak ještě počkám. třeba přijde během víkendu 🙂 a beztak, zkušebně budeme vyrábět ať se čárky ukážou nebo ne 🙂

misulka88
4. led 2013

@michaelarackova 🙂 z UH

misulka88
4. led 2013

@terunka88 Tak to máme fakt stejné 😀 třeba nám to vyjde podobně a budem se tu setkávat 😉

michaelarackova
4. led 2013

Známá před chvílí porodila, přeju jim vše nej, ale...☹ Je mi z toho hrozně smutno, že my ještě musíme čekat, než vůbec budeme moct začít...☹ A to je mladší, jsou spolu kratší dobu... Ale zase bydlí jen u rodičů! 😀

vroninka22
autor
5. led 2013

@michaelarackova to není přece bydlení ,jako rodiče můžou být v pohodě, ale bydlení to prostě není, není nad to mít své soukromý neboj, taky se dočkáte . - ))))

michaelarackova
5. led 2013

@vroninka22 Já vim...to mi lehce pomáhá, že my jsme si všechno udělali sami, koupili domek, celý zrekonstruovali, celý sami (krom elektriky, vody a plynu) a jsme ve svým, sice s hypotékou, ale sami...🙂 Dneska jsem k narozkám dostala od manžela kyselinu listovou! 😀 Musela jsem samozřejmě ale naznačit! 😀

sannynka
5. led 2013

Téda holky tady se to rozjelo 🙂 Koukám, že už se všechny nemůžeme dočkat.. My plánujeme začít od května..ale už včera nám to nějak ujelo.. je to opravdu zajímavý pocit ,,jet na ostro,, 🙂 tak doufám, že to zatím nevyjde jak má, v červnu máme svatbu 🙂

vroninka22
autor
5. led 2013

@michaelarackova jasně, to je nejlepší, postavit se na vlastní nohy, my taky máme hypotéku, kterou budeme sice splácet do aleluja, ale bydlíme sami a ve svém!!! 🙂 Tak to je hezký dárek . - )))

ajjulle
5. led 2013

Ahoj holky 🙂 tak ja se pridavam 🙂 jeste pred 14 dny bych rekla, ze nebudu mit v teto skupine co delat, ale par poslednich dnu rozhodlo jinak.... 1.1. jsme si s manzelem u vinka povidali na tema, co bychom v tomto roce chteli ... a po par sklenickach z draheho vypadlo, ze bychom se letos mohli zacit snazit o miminko... 🙂 samotnou me prekvapilo, jakou mi to udelalo radost 🙂 Ale vsechno ma svuj cas a zacneme nejdriv nekdy v srpnu... teda aspon jsme se tak nejak dohodli, ale vcera pri nakupech uz drahy obhlizel detskou autosedacku :D Preji vam vsem, at se vam dari a at se vam zadari, az si to budete prat 😉 Jo a diky za tuhle skupinu, nakukuju uz celych tech pet dni 😀 Je to fajn, ze se clovek tady muze poradit, sverit a celkove ventilovat vsechny ty sve myslenky a pocity 😉

morgan81
5. led 2013

Ahoj holky, také se k vám přidávám.. My původně chtěli začít hned po svatbě, což bylo v květnu, pak se to přesunulo až po svatebce (konec října), teď jsme 2 měsíce doma a zatim nám nebylo přáno, jeden měsíc jsme se doma spíš potkávali ráno a v noci, a v prosinci měl můj drahý horečky během celých vánoc. Takže od ledna chceme trochu přitvrdit 😀 Držím nám všem palce, ať to klapne tak, jak si přejeme, že 😉

lliijjoonn
5. led 2013

Ahoj holky, my máme začít v červenci 🙂

fwllo
5. led 2013

Vzpomínám si na sebe vloni touhle dobou 🙂) to jsme se domluvili na poslední antikoncepci (březen) a v červenci že začneme na ostro.. Tak všem přeji, ať příští rok touhle dobou jste minimálně těhotné 🙂

smisca
5. led 2013

Ahoj holky, právě jsem dočetla celou tuhle diskusi a s radostí také přidávám svůj první příspěvek na koníkovi. 🙂 Brali jsme se v září 2011, bydlení máme, nějaké úspory taky a biologické hodiny se ozývají čím dál častěji. Manžel sice ještě studuje, takže jsme původně chtěli počkat, až bude mít po státnicích. Ale nakonec jsme se rozhodli, že si letos užijeme ještě nějakou poznávací a sportovní (=na kolech) dovču a někdy od června, července se přestaneme chránit. Do té doby snad odsud nastuduju všechny potřebné informace, protože jak zjišťuju, tak jsem v téhle oblasti dost neznalá a pomalu ani nedokážu rozluštit zkratky a výrazy, které tady používáte😀

Jinak baby boom taky pozoruju. Teď v prosinci odcházela na mateřskou kolegyně, takže ostatní kolegové se taky pořád ptají, jestli už taky nejsem těhotná. Docela mi to začíná vadit a těšim se, až těhotná opravdu budu - doufám, že to pak dlouho nikdo nepozná🙂

terunka88
5. led 2013

@misulka88 To jo,to by bylo super 🙂 Nám se to teď trochu zkomplikovalo tím,že manžela na konci roku vyhodili z práce ☹ Byl ve zkušebce,ale už jsme s tím docela počítali.. Tak uvidíme jak to všechno bude.. Takhle musíme počkat s koupí auta.. A taky-chceme si vzít těsně před tím než otěhotněním hypotéku a koupit byt nebo dům v jiném městě,takže to na té manželově práci dost závisí.. Ale tak snad to všechno dopadne,však do léta času dost..

margot_ka
5. led 2013

holky, mám dotaz. dneska se mi na ovu testu ukázala ta spodní čárka tak aby se neřekl - vyloženej duch. za jak dlouho myslíte, že můžu očekávat ovu? jestli třeba už zítra, nebo až pondělí/úterý. díky 🙂

michaelarackova
5. led 2013

@lliijjoonn Ahojky, super! 🙂 Pamatuju si tě z beremka! 🙂

michaelarackova
5. led 2013

@margot_ka Ahoj, ještě jsem to nezkoušela, ale co jsem tak okoukala z testů ostatních, tak když měly ducha, tak nejsilnější byla až tak 2-3 dny poté...Ale určitě se ti ozve zkušenější, já budu testovat prvně až tak za týden! 🙂

lliijjoonn
5. led 2013

@michaelarackova Přiznám se, že já tebe ne, ale to vůbec nevadí 🙂 jj, představ si, že už čekám tři roky a teď se konečně dočkám, jsem tak napjatá a věřím, že mě to celých těch 6 zbývajících měsíců neopustí 🙂

margot_ka
5. led 2013

@michaelarackova díky za odpověď 🙂 no stejně asi přítele nepřesvědčím k tomu, že je potřeba uchovat střelivo do pondělí nebo úterý 😀 snad zvládne rychlou výrobu další kvalitní dávky 😀

michaela_k
5. led 2013

tak my se s manželem dohodli, že už je ta správná doba...o 6 letech vztahu z toho jsme půl roku manželé.
tak jsem zvědavá, nějak se nemůžu odprostit od myšlenky, že budu máma, a že chci být co nejdřív těhu. Vím, že bych na to neměla tolik myslet, ale ono to nejde☹((
Jinak jsme začli od ledna... nový rok a nové začátky, tak doufám, že budu co nejdřív. Smlouvu v práci mam do konce března, ale vím, že po mateřský se tam nechci vracet, tak netrvám na prodloužení, pracuju jako recepční v hotelu a to s dítětem fakt moc nejde... Během mateřský mám naplánované dálkové studium, tak uvidíme, jak to všechno zvládnu.
Jinak všem budoucím maminkám přeju otěhotnění bez komplikací a moc moc zdravíčka🙂

terunka88
5. led 2013

@margot_ka To je u každýho dost jiný, hodně holek mívá ducha celej cyklus, protože ten hormon, kterej se zachycuje, je v moči přítomnej celej cyklus. U někoho víc u někoho míň. Ale pokud jsi předtím ducha neměla, tak to vypadá, že ti ta hladina postupně narůstá..Viděla bych to tak za 3-5 dnů, ale fakt těžko říct. Hlavně testovat vždy ve stejnou dobu..

fwllo
5. led 2013

@michaela_k taky na to pořád myslím ☹ prostě se to z hlavy vymazat nedá a ať mi všichni říkají co chtějí... My jsme též šest let spolu, akorát manželé už rok a půl. S tou smlouvou, asi by bylo lepší, kdyby ti ji prodloužili ne? Abys měla nárok později na mateřskou.. Já mám od září po dvou letech konečně smlouvu na neurčito, tak aspoň něco mě netrápí..

krejci1510
5. led 2013

Ahoj holky, prolouskala jsem se celou diskuzí a také se k vám přidávám (první příspěvek na koníkovi), i když mám podobný problém jako @smisca co se znalostí v této oblasti týká 😝 Já mám prášky někdy do února a pak vysazuju a začneme se snažit. Jsem na to zvědavá, všechny kamarádky otěhotněly okamžitě, některé to ani už nestihly poprvé bez prášků dostat 😀 No ale úplně snažit se začneme asi od konce dubna. Letos kupujeme byt a budeme se stěhovat na podzim a s mimčem nebo břichem před porodem by to bylo asi dost obtížné. A o Vánocích bych taky nerada rodila. Kdyby si to tak člověk mohl naplánovat podle sebe, tak bych chtěla rodit v lednu, protože to má narozeniny manžel 😀 Ale člověk plánuje a život mění....

michaela_k
5. led 2013

@fwllo jé, tak to jsme na tom skoro stejně...no mysli, že když otěhotnim, tak ten začátek nějak utajim a smlouvu dostanu... a jako těhotná potažmo na nemocenský bych měla mít nějakou ochranou lhůtu, teda aspon myslim🙂
a už se snažíte o mimi??

janikana
6. led 2013

@margot_ka ahoj, můžete to s manželem "valit" klidně už teď. Spermie vydrží v děloze čekat až 6 dní 😉 ideální je to 2 dny před ovu

lilaop
6. led 2013

@michaela_k Na nemocenské lhůuta není myslím,možná jen po dobu ,kdy jsi na ní...pokud nemáš trvalý prac.poměr,tak tě může vyhodit,tak samo jako ve zkušebce...

baralesayova
6. led 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám taky přidala. S manželem jsme svoji rok a půl a dohodli jsme se, že letos se začneme snažit o mimi. Nejdřív jsme si řekli, že to zkusíme v létě, ale hodiny mi už tak tikají, že jsem manžela přesvědčila už na duben. Antikoncepci už neberu skoro dva roky, ale zatím jsme se chránili. JInak můžu říct, že od té doby co jí neberu, se cítím mnohem lépe. Mám zase chut na sex, hlavně během ovulace. Včera večer jsem si tady přečetla o měření BT, tak jsem to hned ráno zkusila a vyšlo mi 36,3 a to mám ještě 6 dní do MS. Tak že mi to přijde nějaké divné, protože se píše, že BT by měla být od ovulace do MS kolem 37.

radkayeboah
6. led 2013

Ahojte kocky:D tak my bychom take radi dalsi mimi... Jednoho zarijoveho certika uz domu mame,tak by bylo fajn mit brasku ci sestricku🙂 v listopadu jsme o fazolku prisli,ale neztracime nadeji... Cekam na mesicky a zaciname znovu*