Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

krejci1510
3. únor 2013

@malinna to já mám taky hrozný strach z bolesti při porodu 😕 Ale zase budu mít aspoň něco, co mě dokope ke cvičení i v těhotenství, protože to prý může většinou při porodu být nápomocné 😉

badrick
3. únor 2013

@malinna sice jsem tady jen tak zavítala.....ale chci ti říct, že můj názor je vysadit HA trošičku dříve, aby se ti náhodou nestalo co mě....já vysadila HA v listopadu s tím, že jsem si taky říkala, že pak je žena plodnější, protože to tělo je zmatené, ale opak je pravdou....doteď bojuji s tím, že mám nějakou špatnou MS....ani to nemůžu nazvat MS spíše špiněním....a doktor mi říkal, že to je tím, že moje tělo se teď s tou změnou srovnává...a pokud mi nenastartuje normální MS tak to budeme řešit nějakými prášky....či co....takže jen jsem ti to chtěla tady napsat, ať víš další info....

kessa
3. únor 2013

@malinna každej tvrdí něco jiného. Někdo říká, že hned, někdo tvrdí, že je tam sice hodně těhotenství, ale taky hodně potratů. Já teda budu vysazovat taky cca 6 měsíců předem a to kvůli tomu, aby se mi srovnal cyklus a případné problémy se daly řešit před plánovaným snažením..Nechci vysadit těsně před a pak zjistit, že se sice mlžeme snažit, ale nemám ovulacvi nebo nevím co dalšího..Takže já jsem raději pro dřívější vysazení

badrick
3. únor 2013

@kessa no teď už to vím, takže se snažíme a ani nevím zda mám ovulaci....ale uvidí se...musím zajít k Dr. a ten mi snad něco řekne 🙂 a doufám, že pozitivního 🙂

kessa
3. únor 2013

@badrick tak držím palce, ať ej to pozitivní 🙂 Tomuhle se právě chci vyhnout a navíc se tvrdí, že hned po vysazení je větší riziko dvojčat a já bych dvojčata nerada, protože u dvojčat je přcejen spousta dalších rizik..

kopeckovi
3. únor 2013

@sendy12 No upřímně minulej měsíc jsem to teda hodně prožívala.. nevím proč jsem si myslela, že se zadaří hned napoprvé 😀 a zklamání pak bylo teda veliký... ale teď jsem si to tak nějak přestala připouštět a víceméně s tím ani moc nepočítám, tak jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží 😀 .. ale je to víc v pohodě, když si prostě jen užíváme a neřešíme to 🙂

kessa
3. únor 2013

@krejci1510 na to cvičení pozor- hodně silné břišní svaly naopak dělají porod bolestivější a obtížnější 🙂 takže zlatá střední cesta, ani neležet u telky, ale toho cvičení jen tak akorát 😉

kopeckovi
3. únor 2013

@muribana No tak ze mě v práci rozhodně nadšený nebudou.... Z toho mám občas celkem nervy, pač to bude asi peklo 😠 Už teď pořád poslouchám řeči typu.. hlavně ať nejsi těhotná! 😒

kessa
3. únor 2013

@kopeckovi Kdybychom se měly řídit podle šéfů v práci, tak nemáme děti asi nikdy.. Taky se toho docela bojím, ale přinejhorším budou naštvaní a já budu sedět 9 měsíců doma.. Práce neuteče, ate ten čas, kdy můžeme mít děti uteče ani se nenadějeme. Tak bych se prací až tak nenervovala..

muribana
3. únor 2013

@kopeckovi presne. Kazdy patek s pranim pekneho vikendu posloucham at davame bacha 😠

kopeckovi
3. únor 2013

@kessa Jo jo je to tak jak říkáš... nadšený nebudou nikdy, ale co nějak si s tím budou muset poradit 😀 Když jsem tam nastupovala tak jsme to řešili dokonce už i u pohovoru a přitom by se na to ani vůbec neměli ptát, že? .. No uvidíme, vždycky, když mě tam vytočej tak si říkám.. už abych byla těhotná 😀

kopeckovi
3. únor 2013

@muribana Jee tak to je ale hrozný fakt.... U nás teď jedna kolegyně těhotná je.. je ji kolem 35 a šéfová byla naštvaná, že si dovolila otěhotnět, že s ní ještě aspoň čtyři roky počítala 😠 To je děs, hlavně, že ona už má děti dávno dospělí a myslí si, že my budeme mít první dítě ve čtyřiceti... to fakt nechci teda.

muribana
3. únor 2013

@kessa s tim cvicenim jsi me prekvapila. Ja se snazim 2x tydne (vyjde to ale max. 1. tydne) cvicit. At se mi to brisko pak rychle vrati do normalu po porodu. Ale to, ze by mi to mohlo uskodit u porodu me ani nenapadlo.

malinna
3. únor 2013

@badrick , kessa: děkuji vám za názory.u mě to opravdu bude těch cca 6 měsíců, kdy se pak začneme snažit, tak třeba to bude OK.no uvidíme už za měsíc, jestli to vůbec dostanu "přirozeně".

malinna
3. únor 2013

@muribana , kessa: no já se zatím nedokopala ani k normálnímu cvičení,tak jsem na sebe zvědavá, až budu těhotná...🙂ale snažíme se výletovat a příští týden už by snad mohla dopadnout zumba, teď v chřipkové epidemii totiž byla zrušená.

sendy12
3. únor 2013

@kopeckovi No, já už to také jednou vzdala, už to nějak neřešila...prostě jsem si jen užívala ... ale nevím proč...znova, mě to zase teď chytlo, zničeho nic, jsem si řekla, teď by to mohlo vyjít ale ta MS to nějak teď zase přehoupla k názoru, že asi né...:/

muribana
3. únor 2013

@kopeckovi ted jsem si rikala, jestli ty nedelas u nas v praci. 😀 Jedna kolegyne taky otehotnela (35let), vsichni jsme ale nadseni, vypadalo to totiz, ze nemuze mit deti. Ale jak pise KESSA: kdyby zalezelo na sefech, tak se deti nedockame.

kessa
3. únor 2013

@muribana Tak cvičení jednou/dvakrát týdně by škodit nemělo 🙂 To není zas tak moc, nejvíc se to týká těch co sportují hodně často- třeba různé cvičitelky aerobiku a spol., které trénují třeba denně. Dvakrát týdně to asi neuškodí, spíš naopak- ty svaly jsou u porodu potřeba, ale všeho moc škodí. Dvakrát týdně cvič úplně v klidu 😉

kessa
3. únor 2013

@malinna tak já jsem dřív hodně aktivně jezdila na koních a mám z toho parádní sval na břichu 😀 Ale s prací na to není čas a ani chuť, protože v práci se naběhám dost.. Akorát to psisko chce na vycházku, takže mě stejně vytáhne, ať chci nebo ne..

malinna
3. únor 2013

@kessa :tak to muselo být hezké.a pejsek tě určitě taky tahá ven,to my máme jen číču-zrovna tu na mně sedí a už mě bolí nohy. jinak příští týden budu mít dost akcí,tak se tu ukážu spíš sporadicky...

muribana
3. únor 2013

@kessa dik 😉
@kopeckovi 😀 presne! Vzdycky kdyz jsem v praci nastvana, tak uz chci byt na materske!

vroninka22
autor
3. únor 2013

@sendy12 ahojky a dělala jsi si test??? Nemusela to být ani menstruace, ale jne špinění při zahnízdění oplozeného vajíčka. Udělej si test. pokud bude negativní, zavolala bych doktorovi.

sendy12
3. únor 2013

Testík jsem dělala dnes ráno, byl negativní, ale ještě ho udělám za cca 3 dny, neboť to bylo asi brzy na test... pokud se nepotvrdí, tak určitě zajdu na gyn. začíná se mi motat hlava a není mi nejlépe, začínají mi nevolnosti... a celkově se mi to nelíbí...

terunka88
3. únor 2013

Fííha, vy jste toho tady teda za ten víkend napsaly 🙂 Já měla víkend poměrně hektický, takže jsem na koníka neměla moc čas...včera jsme byli na plese a dneska na bowlingu s kamarádama, tak to bylo faaajn..a zítra pondělí, do práce se mi opravdu chce :-/ A manžel mi zas odjel až do pátku do práce..chjo, už abysme měli to autíčko.
Jinak se mi podařilo na tento cyklus vyplýtvat jen 3 ovu testy 😀 V pátek duch, v sobotu pozitivní a dneska už zas negativní..jó, tak se mi to líbí, když vše funguje, jak má 😵

olege
3. únor 2013

Holky, tak mně teď bude 25..

Tchýni mám sice hodnou, ale až tak moc, že platí dluhy a žehlí průšvihy za švagra, takže sama se asi brzo upracuje a přitom jí nezbývá ani na jídlo.. Navíc je to na úkor všech ostatních, všichni už jsou naštvaní, že o nikoho jiného se už skoro vůbec nezajímá...

No a v práci je jasný, že nadšení vůbec nebudou. Jedna kolegyně je teď těhotná, ale od dubna má přijít nový člověk, takže taková hrůza to pro ně nebude.. Jinak doufám, že na nemocenskou nebudu muset. Mně by se sice líbilo být doma, měla bych hromadu věcí na práci, který teď absolutně nestíhám, ale neutáhli bychom to finančně.. Dostávám část peněz bokem, takže bych měla fakt směšnou nemocenskou.. A na rodičovské bude možná manžel, já bych byla nejrači, kdyby se mi podařilo se šéfem domluvit, že budu dělat dva dny v týdnu z domu (nikdo jiný tak ale nedělá, takže se trochu bojím, že mi to neumožní)...

janina_sun
3. únor 2013

no holky, tak co se práce týče, tak šéf s tím počítá a kdykoliv si jdu pro podpis na nějaký papír, tak už napjatě kouká, jestli mu nejdu něco oznámit 😀 taky mám kolegyni, s kterou se moc nemusím a ta se taky snaží, tak je to u nás tak trochu "břišní" závod....protože jak jedna odejde, práce asi padne na tu druhou...no vůbec nevím, jak tohle dopadne, protože je klidně možný, že otěhotníme obě stejně, ale tak to je spíš problém šéfa, než můj 🙂 ale jinak problém nikdo dělat nebude, šéf tak nějak čeká, kdy to přijde a jediné co řekl, že se těší, až se zase vrátím zpátky,že je spokojenej s mou prací 🙂

zuzkakoc
3. únor 2013

Holky, ted jsem nestihala cist. Ale dozenu to. Je mi hrozne smutno. Nesnasim takovy ty zensky co kdyz porodi, tak jsou matkou a nikdo neni na svete vic. A k tem co zatim zadny deti nemaji se chovaji jako k nejakemu poddruhu menecennemu. Nenavidim very typu prosim te takovy starosti jako mas ty...to az budes mit dite teprve poznas co jsou starosti! Pokud budu jednou marka prisaham, ze podobne veci nikomu nokdy nereknu. Dokud neporodily mely ty same starosti a radosti, ale uplne na to zspomnely!! Nejak to na me pada, tento mesic je uzavren, ale prilis brzy na to zjistit s jakym vysledkem.
Jeee, to se mi ulevilo 🙂

krejci1510
4. únor 2013

@kessa tak zrovna brisaky v planu pri tehotenstvi nemam 😉 spis plavani, dlouhe prochazky, spinning (v sedle)...

kopeckovi
4. únor 2013

@bride_lucie @michaelarackova Mám takovej blbej dotaz asi 😀 Celkem jste mě nahlodaly s tím menstruačním kalíškem, ale nevím jak vybrat tu velikost.... S nebo radši už L, když teda planujem to mimino 😀

michaelarackova
4. únor 2013

@sendy12 Tak to je na prd...není akutní! A co psychika??? To je kolikrát akutnější než nějaké bolesti!