Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

cital
11. čer 2013

@radasarka Moc gratuluji!

radasarka
11. čer 2013

@cital Děkujiiiii 😀 Dnes jsem byla na krvi, tak výsledky to potvrdí, nmebo vyvrátí, jsem z toho celá nervozní, jak to dopadne.. 😅

jednaholka
11. čer 2013

Ahoj, můžu se také přidat? My tomu nechali volný průběh od února, ale pořád nic, takže jsme se rozhodli na tom začít opravdu pracovat. Chci vyzkoušet ovulační testy a snad se už zadaří 😒 Brala jsem antikoncepci asi 13 let, ale na gyndě mě chtějí vidět až za rok, když to nepůjde 😲

radasarka
11. čer 2013

@jednaholka Ahoj, hlavně nic nehrotit a nechat tomu volný průběh, ono když se na miminku "pracuje" a moc se na to myslí, tak to jde ještě hůř... Tělo jakoby neakceptuje, to co ty mu nařizuješ. S prvním miminkem jsme to měli ůplně stejně, pracovali jsme rok-nešlo to. Přestali jsme "pracovat" a zadařilo se během pár měsíců 😀 Teď čekám na výsledky, jestli se nám povedl sourozenec, ale pokud dopadnou dobře, tak jsme na tom úplně stejně jako u prvního "pracování", přestali jsme na to myslet a povedlo se 😉 Takže Ti přeji hodně štěstííííí 🙂

radasarka
11. čer 2013

10.6.2013 😀

jednaholka
11. čer 2013

@radasarka Vypadá to, že se zadařilo 🙂 Gratuluji!
Já vím, hlavně na to nemyslet, ale když to je tak těžké 😀 Hlavně pak to období čekání, jestli dorazí ms nebo ne 😀

carolineg1
11. čer 2013

ju dneska jsem viděla svojí fazolku, nádherný pocit.... 😉

carolineg1
11. čer 2013

@radasarka co je to za test?

radasarka
11. čer 2013

@carolineg1 UPS test optimal, ale nejsem si jistá, zdali se dá v čechách koupit.
@jednaholka Děkuju za gratulace, zadařilo se, po krvi zjišteno, že jsme v 5 týdnu 🙂 Já vím, vím čím procházíš.. Ale držím Ti všech dvacet prstůůůů, aby to dopadlo co nejdříve 😉

carolineg1
12. čer 2013

@radasarka tak gratuluju jsme na tom podobně

cital
12. čer 2013

@jednaholka Ahoj, vítám tě. Neboj ono se zadaří.... Nemysli hned na kliniky. Větu "nemyslet na to" já neberu. 😎

ratatooy
12. čer 2013

@jednaholka rok je normální doba pro přirozene početí pak až se to řeší

carolineg1
12. čer 2013

mě to trvalo 5 měsíců a už sem taky šílela

baralesayova
12. čer 2013

Přesně, už jsem sice slyšela, že zrovna když to vypustily a nemyslely na to, tak se zadařilo, ale taky nemám ráda věty typu: Hlavně to neřešte, užívejte si a moc na to nemyslete. Lehce se to říká, ale praxe je jaksi jiná.

kristl85
12. čer 2013

@radasarka prosím a poradila bys, jak jsi na to dokázala nemyslet? Máš nějaký zaručený recept? Jo a moc gratuluji;)

radasarka
13. čer 2013

@kristl85 Víš, na to není návod. Prostě se snažit na to nemyslet, když se s přítelem miluješ, tak se milovat spontálně a ne "pracovně", nestresovat se co denně myšlenkou o těhotenství a jak to nejde a proč to nejde a půjde to vůbec, jsem v pořádku, je on v pořádku atd, hlavně když jde o první dítě. pokud to nedopadne do roka, pak bych se nechala já i přítel vyšetřit, ale nám se to vždy do roka povedlo, takže nebyla potřeba 😉 Brát vitamínky, kyselinu listovou povinně co denně 400mg, zrelaxovat se, uvařit romantickou večeři při svíčkách a hlavně - spontálně se milovat -, ve vaně, ze zaskočení atd. 😉 doporučuji co dva, tři dny, pak jsou smermie "odpočaté" a můžou jít v pohodě do akce 😀 . To je moje rada jak na miminko 😀

cital
13. čer 2013

@baralesayova @kristl85 @radasarka
Hele holky, já se strašně moc těším na miminko, pořád přemýšlím jaké to asi bude, apod. 🙂 Dneska jsem zrovna přemýšlela nad porodem 😀. Děťátko si strašně moc přejem oba.
Spontálně se milujeme pořád a u sexu jsem nikdy nemyslela nad tím, že děláme dítě.
My se snažili každý den okolo ovulace a vyšlo nám to, takže to není podmínka milovat se co 2-3 dny. Teď jsme to zkoušeli zase každý den, uvidíme jestli nám to přinese nějaké ovoce 🙂.
Já si myslím, že když člověk miminko chce, musí na to myslet ... dyť ono se nejde na 100% zabavit a nemyslet na to!

sanuli
14. čer 2013

Krásný dobrý den.. tak se k vám (po dvou měsících) opět vracím.. Právě prodělávám zamlklý potrat a v úterý půjdu na přerušení :o( Jsem z toho smutná, ale utěšuji se tím, že za 3 měsíce se začneme opět snažit. Všem vám držím palce, ať se vám daří!

radasarka
14. čer 2013

@cital Reaguji na tvůj citát, protože ti chci jen napsat, že každý to máme jinak. Píšu tady to, co mi poradil gynekolog, že milovat se co 2 až 3 den je lepší, protože spermie nabírají sílu, ale nenapsala jsem nic o tom, že je to podmínka.
Okolo ovulace samozřejmě taky, ta přichází okolo 15 dne od prvního dne menstruace. Poradil mi, aby jsme na to tolik nemysleli, že pak se tělo víc stresuje a stres tomu nepomáhá. Tak mě prosím nelap za slovíčka, děkuju 😉 jo, nic ve zlém 😎

cital
14. čer 2013

@sanuli Zlati, to mě moc mrzí. Stává se to. Neuděláš s tím nic. Vím jak se cítíš, já prodělala něco podobného ☹. Klidně napiš.

cital
14. čer 2013

@radasarka Ale né.....Já nechtěla aby to takhle vyznělo. Spíš jsem chtěla naznačit, že je to vše individuální 🙂. Stres tomu určitě nepomáhá, to je jasné!

rradka
14. čer 2013

@sanuli tak to mě moc mrzí...přeju ti, abys měla všechno rychle za sebou. doufám, že se k nám pak vrátíš - až budeš mít náladu.

rradka
14. čer 2013

@radasarka @cital U prvního těhu jsem nic neřešila, nevěděla jsem, kdy mám ovulaci, v březnu jsme jeli na hory, téměř každej den spolu spali a povedlo se 🙂 Teďka vím, kdy mám ovulaci, spíme ob den a kulový 😀 Ale nikdy jsem u sexu nemyslela na dělání dětí...to by mi asi přišlo divný, kdybych u toho přemýšlela nad dupačkama. Ale samozřejmě si pak řeknu "třeba jsme teďka zadělali" 🙂 Odreagování atd. je super, ale stejně člověk nezapomene, že bych chtěla malýho prďolu (ještě když je to venku samá těhule) A stres dělá hodně - jak u těhotnění, tak u porodu - to souhlasím. Ale jako mě osobně tahle situace nijak nestresuje. Věřím, že se dalšího mimča dočkáme. A kdo si počká, ten se dočká 🙂

carolineg1
14. čer 2013

@sanuli ahoj to mě mrzí, prosímtě snad se nebudeš zlobit, ale jak se to muže stát?

cital
14. čer 2013

@carolineg1 Zlati, to se stává a je to naprosto normální, ale ty se tím nestresuj.Plod se nevyvíjí tak jak má, nebo může být miminko hodně postižené, proto tělo raději potratí.

sanuli
14. čer 2013

@carolineg1 To mi nikdo neřekl.. je spousta možností.. od špatného vajíčka, přes vadnou spermii, také za to možná mohla viróza, kterou jsem právě prodělala.. Příčin může být mnoho. Ale dnes mi pan doktor v Motole řekl, že v dnešní době bývá nejčastější příčinou špatná spermie. Protože plůdek umřel zhruba před 5ti dny, já podezírám tu virózu, kterou mě v práci nakazila sobecká kolegyně, která týden chodila do práce s kašlem a stále omílala, že je to jen alergie na jahody.. bohužel nebyla a já to chytila. Nevím jak zvládnu návrat do práce.. :o(

carolineg1
14. čer 2013

doufám, že bude vše v pořádku...
slyšela jsem o tom trochu jste mě vylekali

sanuli
14. čer 2013

@rradka Děkuji.. myslela jsem, že sem nebudu nějaký čas chodit, ale spousta holek tady našla útěchu - tak se o to také pokusím. Budu vás číst a radovat se z vašich úspěchů..

carolineg1
14. čer 2013

@sanuli upřímně? ja bych takovou kolegyni opravdu ehm nakopala někam, snažím se ted vyhýbat hospodám, zakouřeným prostorům a tak

sanuli
14. čer 2013

@cital Díky.. vím, že s tím nic nenadělám. Racionálních vysvětlení mám plnou hrst - nebyl správný čas, miminko mohlo být nemocné, potrat později by byl mnohem horší.. ale teď je to ještě živé, rozum spí a já vnímám jen srdíčkem. Jak je to dlouho, co se ti to stalo? A už jste se začali snažit o další?