Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

marmazel
24. čer 2013

@rradka je mi 26, takže sem mladá, říkala, kdyby mi bylo 39 tak je to jiné, ale takhle není kam chvátat, nejdřive musime stejně srovnat ten cyklus, abych nešpinila týden před i týden po menstruaci ☹ a nemůžu jí tvrdit, že se snažíme rok, když sem v únoru vysadila HA a ona to ví 😀 akorát mi vadí to, že po těch práškách co beru na srovnání cyklu je pravděpodobnost otěhotnění malá ☹, tak sem jje tenhle měsic vysadila, pila sem kontryhel, ale začala sem zas špinit, a to to mám dostat až o víkendu ☹ takže bez nich to asi taky nepůjde ☹

sarriku
24. čer 2013

@kristl85 a vy se nesnažíte o miminko?🙂))
však ono přijde v ten pravý čas, neboj se🙂
Já se taky nebojím. My se snažíme nesnažíme, nijak se nesleduji, dneska jsem odolala několikrát podívat na fertilityfriend, abych zjistila, jaký jsem den a jestli už byl ovulace nebo ne🙂))
Zítra jedem zase do Brna, musíme se vystěhovat z podnájmu, takže když se nedostanu na pc, jedině dobře🙂.
paa

klaudina22
24. čer 2013

@cital optimismus, sestro! 😉 Poslední měsíc ti to tak šlo. Jsme na začátku, tak v klidu, zaměř se na něco jiného. Ale ovu schvaluju, mě teda uklidnily dost. Bez nich bych asi ještě teď byla na nervy, jestli vše funguje jak má a nebo jestli sme něco nepropásli.
@rradka gratulujůů!! 🙂

kristl85
24. čer 2013

@sarriku jasné ze snažíme, tobe se to nezdá?;) prave bych na to nějak chtěla přestat myslet, tak přemýšlím jak;)

cital
25. čer 2013

@klaudina22 😀. Zlati, nejde to. Nějak mě to nejde dostat se na pozitivní vlnu. Zaměřit se na něco jiného....no to je sice fajn rada, ale nevím jak to mám udělat. Víc už dělat asi nemůžu. V práci mám toho až až, vzala jsem bokem i kšeft (abych se nenudila), ve volném čase buď sportuju, nebo tvořím, nebo dělám něco doma a o víkendu jsem někde fuč (většinou někde v přírodě). Myslím, že jsem zaneprázdněna docela dost 🙂. Bojím se ovulačních testů. Bojím se, že mě to vynervuje, ale chci zjistit kdy ovulaci skutečně mám, takže se nedá svítit. Za necelé dva týdny mě ke všemu čeká svatba známých. Strašně se tam bojím jít. Mám strach, že to vážně nezvládnu. Nevěsta v 6.měsíci, kámoška s ročním prcek, další kámoška s ročním prckem, další kámoška s 3.měsičním prckem, další kámoška ve 4.měsíci. Já jediná netěhotná a ještě ke všemu po potratu (zrovna ten termín bych končila rizikový 3. měsíc). Toho se vážně bojím. Když si vzpomenu jak jsem tuto MS obrečela (která se ještě ke všemu nerozjela), tak mám velké obavy.

cital
25. čer 2013

@kristl85 Přestat na "to" myslet..., fajn rada. Nevím jak to udělat, myslím, že to nejde.

cital
25. čer 2013

@sarriku Takže to nakonec nevyšlo. Nevadí, výjde to příště. S tvým pozitivním přístupem to půjde raz dva 🙂.

kristl85
25. čer 2013

@cital To sem neradila, protože vím, že je to blbá rada a že to nejde. Já to mám taky tak. Myslím na to skoro pořád. Spíš teď přemýšlím, jak se zaměstnat, abych na to neměla čas, ale já se obávám, že ať budu dělat cokoli stejně to budu mít v hlavě. Ale holky, já si stejně myslím, že je to jen taková pověra, že když to prostě nějakou dobu nejde, tak je to prostě jen tím, že se nesetkají ty správné věci ve správný čas, proto to třeba trvá dýl.

Dneska je to u mě lepší, nevím, jak sem to dokázala, ale je mi líp. Dnes si jdu poprvé koupit ovu testy a docela se na to těším🙂 teď sem přesvědčená, že do září budu v tom a když ne, tak to budu nějak pomalu řešit.

cital
25. čer 2013

@kristl85 Však neradila, já vím 🙂. Hele, já jsem zaměstnaná hodně, ale myslím na to pořád. Taky jdu dneska pro ovulační testy, poprvé v životě budu testovat 🙂.

kristl85
25. čer 2013

@cital JJ já taky poprvé, tak v tom budeme spolu🙂 přesně jak říkáš, ať dělám, co dělám, tak to mám stejně v hlavě. Tak pěkné testování. Já si to musím načíst, jak to funguje a jak se to používá, jako tuším, ale abych měla jistotu🙂 Kdy budeš testovat? Celý měsíc nebo třeba 10. - 20. dc? A ráno nebo odpoledne?

jednaholka
25. čer 2013

@kristl85
@cital Holky, já si taky nemyslím, že se podaří, když na to člověk přestane myslet. Moje kamarádka dělala ovulační testy hned od začátku, docela jsem si říkala, že to hrotí, ale ono se jim hned třetí měsíc zadařilo! Takže tím, že na to člověk příliš myslí, a proto se nedaří, to určitě nebude. 😉

brisalek
25. čer 2013

@jednaholka asi záleží, jak moc na to myslíš a jak moc to chceš. Když jsme se rozhodli pro první taky už jsem první měsíc měřila BT (očistný po HA, kdy jsme se nesnažili) a druhý jsme začali a byla jsem těhotná, ale popravdě jsem si říkala, že ty 3-6 měsíců což je průměr na otěhotnění je pro nás akorát, že chci ještě do mateřské vydělat peníze, manžel zaplatit hypotéku....Teď když jsme se před 2 měsícema rozhodli pro druhé tak bych chtěla hned, protože jsem díky tomu nezměnila práci a teď je to 2 měsíc a zatím nic(i když MS mám mít až 30/06, ale nějak citám, že přijde). Mezitím jsem byla těhotná z jednoho nechráněného sexu, který byl jediným sexem v celém měsíci a byl 9DC, přestože já mám ovulaci okolo 15-16DC (od porodu jsem měla ovulační bolesti a ukázkový hlen)...bylo to v době, kdy jsem myslela, že se spíš rozvedeme a byla jsem hotová z nevyspání s dcerou, která jen brečela a nespala...ale v 9tt jsem potratila. Takže ono je nemyslet a nemyslet🙂 podle mě.

jednaholka
25. čer 2013

@brisalek No když ta kamarádka právě potřebovala honem honem otěhotnět kvůli zaměstnání, kde to měla fakt naprd a hrozilo, že jí vyhodí. A fakt otěhotněla. 😉 Takže na to opravdu myslela 😀

jednaholka
25. čer 2013

Jinak já jsem dneska 8 DPO a zatím nemám žádné příznaky. Ani těhu, ani PMS, který obvykle mívám... Tak uvidíme 😎

cital
25. čer 2013

@kristl85 Zjišťovala jsem od holek.... Testovat dle dnů kdy si myslíš, že máš ovulaci. Ideální je asi od 10-17DC. testovat se musí někdy okolo poledne (ne ráno), vždy ve stejnou hodinu. Před testováním by se nemělo 0,5-2 hod. pít. Pozitivní test je, když je čárka stejně intenzivní, jako ta kontrolní, nebo ještě silnější. No a pak se jen stačí do 24-48 hodin pomilovat s mužem 🙂

cital
25. čer 2013

@jednaholka Já na to nechci přestat myslet, já se nechci z toho všeho jen zbláznit 😀. Otěhotněla jsem na 2.pokus a na miminko jsem myslela 🙂. Takže to vážně jde...myslet a počít 🙂.
Držím palce ať tam jsou // 🙂

jednaholka
25. čer 2013

@cital Ha ha, jasný, myslet na to ano, ale ne tak, aby to byla jediná věc, na kterou myslíme a nic jiného nás nezajímalo 😀 Pak už je to na Chocholouška 😀

Jinak s těma ovu testama - můžeš testovat i odpoledne - přeci jen je to trošku nepraktický, aby my, co chodíme do práce jsme testovali v poledne ;) A já mám třeba ovulaci 19. - 20. DC, tudíž se může testovat i déle, než do toho 17. dne. Řekla bych, že prostě dokud není test pozitivní. Když se potvrdí, že je ovulace později, příští měsíc už s tím budeš počítat a začneš testovat třeba až 15. den 😉 A do třetice - když je test pozitivní, měli byste na to hupsnout nejlépe ještě ten den 😉 Protože já měla třeba 18. den negativní test, 19. den jasně pozitivní a 20. den už byla čárka slabá a teploty vylítly na 36,9 takže mi ovulace proběhla někdy během odpoledne/noci a druhý den už by bylo na snažení pozdě... Toť mé poznatky z prvního testování 😉

brisalek
25. čer 2013
kristl85
25. čer 2013

@jednaholka jj přesně moje řeč, podle mně na to myslet můžeš jen je dobrý se nenervovat, to tomu podle mně škodí. Já sem už v pohodě, věřím tomu, že se to povede co nevidět i když budu myslet pořád;)

kristl85
25. čer 2013

Jo a budu testovat déle, protože já mal cyklus tak 29-34 dnu, takže si myslím a jednou sem to i vypozorovala ze ovu byla 19. den. Tak hurá do lékárny a hned jak mi ms skončí tak začínám a skončit až bude ovu test jasně pozitivní a tentokrát už to vyjde;)

jednaholka
25. čer 2013

@kristl85 Držím palce! 😉

cital
25. čer 2013

@jednaholka Jasně, dyť jo. Hlavně se z to nepo....tento 🙂. Souhlasím s testováním. Bylo to řečeno jen obrazně do toho 17DC.

cital
25. čer 2013

@kristl85 Já už jsem tež v pohodě. Ale MS ještě furt nemám ☹.

sarriku
25. čer 2013

Holčiny, my se pokoušíme třetí měsíc a jsem daleko víc v klidu než ten minulý.
Ten první jsem si byla stoprocentně jistá, že vocode, bude to v klidu, jsem zdravá on taky, povede se to určitě.
Pěkně jsem vořvala, když nic.
Ten druhý jsem měla slabou pozitivní čárečku, ale nakonec ms přišla s třídením zpožděním, už jsem to brala líp, pozitivně, ale taky jsem to vořvala.
Tenhle měsíc už jsem se na to vůbec nesoustředila a doufám, že budu v klidu a v pohodě do té doby, než se to fakt povede
🙂. 😵

kristl85
25. čer 2013

@cital Tak pořád držím pěsti;) už sem je koupila narazila sem na lékárnu dr. Max a tam je fakt maji asi hodne levne, v balení je jich 7 a stoji 80kc, takže doporučuji;)

brisalek
25. čer 2013

@jednaholka no a jsem teda zvědavá jak to dopadne příští měsíc...to bych byla radši, kdyby to nevyšlo, protože dítě ve znamení berana v kombinaci s dcerou "ráčkem" a manželem "lvem" a mnou "vodnářem" moc nechci🙂

klaudina22
25. čer 2013

@cital Chápu, no. Máš to horší v tom, že už máš za sebou smutný potrat. ☹ Člověku to dá naději a najednou je zase bez ní. Ale neblázni- snažíte se teprve pár měsíců!! Co bys dělala, kdyb to nešlo třeba rok! Ovulační testy určitě vyzkoušej, za sebe je určitě můžu doporučit a jenom proto jsem teď v klídku. Předtím jsem pořád brečela, byla na nervy, jestli to vyjde vůbec, jestli jsme něco nepropásli, že sme už tři dny neměli sex.. teď vím, že ovulaci mám a trefíme se do správného termínu a už je to jen otázka času.. Zajeďte se si s manželem někam po výletech, na dovču, zrelaxovat se, vypnout, do přírody třeba. Fakt se snažíte chvíli, stresem se miminko vzdaluje, tak se zkus uklidnit. Ale vím, že se to lehko řekne, a hůře dělá.

cital
26. čer 2013

@kristl85 Mám koupené úplně stejné 🙂. Ještě by to chtělo ten 1DC a budu spokojená.

cital
26. čer 2013

@klaudina22 Zlati, víš co způsobí potrat s tvou psychikou? Chceš co nejrychleji být těhotná, chceš totiž zalepit tu bolest. Psala jsem, že jsme s manžílkem každý víkend na výletech 🙂. Takže se vážně snažím 🙂. Momentálně mě štve to, že nemám ještě 1dc, špiním od neděle. To je na palici. prostě léčba před potratem zafugovala, měla jsem to pravidelné jako hodinky (téměř bez špinění) a teď je zase něco špatně. Ach jo....mě trefí 🙂.

jednaholka
26. čer 2013

Holky, jsem zmatená. Délku od ovu do ms mívám pravidelně 12 dní. Dneska jsem 9DPO a toto? Jsem zvědavá, co bude zítra... To budu 10 DPO a chtěla bych zkusit testovat...