Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

cital
15. črc 2013

@jenyska4 Já bych ráda kluka 🙂, ale více-méně je mě to jedno, hl. ať je zdravé a v pořádku.

jenyska4
15. črc 2013

@kristl85 Krituš opravdu já jsem do všeho nadšená...tetsovala jsem první mwsíc jako blázen...bazálka, ovulace, těhu testy, příznaky jsem měla hned po tulení, ukázkový případ psychiky, tento měsíc jsem se na to vyprdla a vsad se budou tam...snaž se namluvit psychice , že je Ti to fuk zda budeš nebudeš a říkej si ted těhotná prostě nebudu a netestuj nic...tot má rada příští měsíc jsi těhulka nebo možní už ted 😉

jenyska4
15. črc 2013

@cital já jsem toužila deset let po holčičce a ted ? snažím se psychice namluvit at je to kluk...aby to bylo opačně 😉

kristl85
15. črc 2013

@jenyska4 🙂 zkusím to. Dneska nám možná klapne firma na rekonstrukci, takže budu v jednom kole, to by mohlo hodně pomoct🙂 já sem se nikdy nějak nepozorovala, tohle je fakt první měsíc, co je mi to divný. Ale máš pravdu kašlu na to🙂 ty jsi na tom jak?

rradka
15. črc 2013

@kristl85 Ahoj Kristi,my se snažili od února. Poslední 3 měsíce jsem měřila ovulaci testama a hrozně mě to bavilo. Vždycky jsem měla radost, že to tam je 🙂 A snažili jsme se obden. Manžel z toho byl nadšenej, já jsme tolik síly a energie neměla, ale co. Poslední měsíc jsme spolu spali ve středu a neděli a v sobotu asi byla ovulace. Měli jsme jet na bečku,takže jsem ani nechtěla otěhotnět, resp. chtěla míň než jiné měsíce, a vyšlo to. A jsem ráda,že to dítě vzniklo z chtěného sexu a ne z plánovaného 😉 Neměla jsem vůbec žádné příznaky, nebolelo mě v podbříšku, prsa nic...až teď cca od 7tt mi je nevolno a jsem utahaná. Holka, neboj, vyjde to. Každopádně teďka víš, že tvoje tělo funguje jak má a jak píše @dora13 každý se tu dřív nebo později dítěte dočká.

kristl85
15. črc 2013

@rradka Díky Rady, jj taky máš pravdu, sem ráda za tebe a moc ti to přeju🙂 jak už sem psala, asi začne rekonstrukce, takže by asi i bylo dobře kdybych ještě těhu nebyla, abych mohla manželovi se vším pomoct🙂 takto by to snad mohlo být🙂

jenyska4
15. črc 2013

@kristl85 já jsem na tom tak , že jsme minnulý měsíc zkusili...jen jednou, ale bylo to šest dní před ovulkou 😉 takže mooc brzy. Tento měsíc taky právě jen jendou🙂 pět dní před ovulkou. Chytly mě zuby a da šly ven, takže si představíš kolik injekcí mě dali do toho nějaký ibalgin, večer jsm ležela s ledem a nabitého manžu jsem fakt neměla chut, takže jsem propásla ty dva dny před ovulací takhle :/ Nechci v ovulce páč mě tu holky radili jak na holku no, ale dnes mě stejně kámoška řekla, že otěhotněla sedm dní před ovulací a má kluka, takže ani to už neřeším, jen jím listovku a piju kontryhel plus nějaké vitamínky a jooo ještě jsem měla vaginální čípky s viaminem C , ale byl to děs pálila mě celá pipinka , takže to uplně mažu a zkoušet to nebudu.Večer pět dní před tou ovulkou jsem si nalila dvě decky bílého asi po dvou skleničkách prý to pomáchá to kyselé prostřední ro holčičí spermie, ale jak nejsem zvyklá vubbec pít tak jsem tak se mě točila hlava a pevně doufám, že těhotná z tohoo stavu nebudu páč bych si musela naliskat.Tot náš první měsíc snažení. Jak říkám čím víc jsem toho nastudovala asi tři týdny jsem ležela jen na diskuzích a radách co a jak bych sice předníšky na toto téma dělat mohla, ale taky mě to tak otrávilo, že jsem se na vše vyprdla a dala tomu zcela volnej pruběh.Mužu doporučit.Dnes jsme sice šli smalým kolem lékarny a já s psíkem a s ním neváhala jít koupit další ovulační test, ale to jen proto, že mě dneska přišel ten ovulační hlen jak se o něm píše tak chci testnout zda mě chodí před nebo v ovulaci. Jsem koza, někdo mě napsal jogurty tak ted v nich jedu ve velkém jak jsem je neměla ráda a věřím, že ted těhule nebudu a těším se na adalší měsíc, abych tělo co nejlépe připravila víš🙂 a ty máš týden do MS?

kristl85
15. črc 2013

@jenyska4 Teeda, takže ty už dítko vlastně máš🙂 to je podle mně trochu lehčí situace, ale je jasný, že je to taky záhul. No já nic z toho nedělala, jen teď ty ovu testy, což mě docela bavilo. No na diskuzich sem teď trochu závislá, protože doma to nechci nějak ventilovat, aby si o mě manžel nemyslel, že sem magor🙂 Ale jak sem psala Radušce, už se na to vykašlu. Budu se věnovat práci a rekostrukci a hotovo, snad mi to výjde🙂 JJ měla bych ji dostat nejdřív v pátek 19.7. a nejpozději v pondělí 22.

jenyska4
15. črc 2013

@kristl85 ano kukýnkovi jsou čtyři 😉 už je to parták a na miminko se moc těší...já myslím, že už budeš brzy 😉

klaudina22
15. črc 2013

@cital No se cvičením to myslím tak, že sem se vrhla na lepší stravování a každodenní cvičení = běhání a jillian m., brusle, atd.. ale nedělala jsem moc pauzy a tělo už to prostě nedalo, vzhledem k tomu že pracuju v "infekčním" prostředí a měla sem už letos nějaké atb.. asi je potřeba delší rekonvalescence, než jen dva, tři týdny. No já měla angínu, pak salmonelozu, pak ještě něco a teď ten zánět močových cest- jenže za to si asi můžu sama. Jeden den sem se nachladila, byli sme na pikniku a tam sme se s manželem trochu (hodně) picli a dost v ložnici divočili.. a to sem teda nevěděla, ale ten zánět bývá dost často z divočejšího sexu.. 😒 No co už, teď se zase vyléčím a pak už to nebudu tak hrotit, ať jsem fit. 😎

@jenyska4
@kristl85
holky mě na uklidnění taky stopro pomohly ty ovulační testy!! Pokud skočí druhá čárka, je to super věc. Poprvé, když se test ukázal pozitivní, běhala jsem po bytě a hulákala: "fungujů, fungujůů".. měla sem mega radost!! 😀 No a pak sem byla u kartářky, která byla FAKT dobrá, a ta mě taky dost uklidnila. Řekla mi, že si ještě počkám chvíli, ale ne moc dlouho, ať se nebojím. No a že problém já nemám, spíš manžel má psych. blok, z finanční zodpovědnosti a zda to zvládnem s pěnězma (v práci, kde je to asi na povýšení moc není, neroste se tam, ale jako málo rozhodně nevydělává). A je fakt, že to měla pravdu, s manželem sme o tom mluvili. Já jsem spíše optimistka, on trochu panikář (dřív to bylo naopak), ale tak snad teď už se energie a všechno uvolní a půjde to hladce. Myslím holky, že léto je naše!! Tak tfuj tfuj 😀

klaudina22
15. črc 2013

@cital
@jenyska4
@kristl85 jo a jinak já si moc přeju dvojčátka!! A celej život cítím, že budou 😀 Z toho aspoň jednu holčičku, klidně i dvě. 😉

cherralie
15. črc 2013

Haha, a presne takhle jsem nikdy nechtela dopadnout. Mladsi sestra mi tuka na celo, ze uz jsem magor (jen ji se sveruji). Ale ona to proste jeste nechape, taky jsem si kdysi tukala na celo, ze ja budu preci ta nad veci. Nj, az do te chvilr nez se to poprve, podruhe, potreti, po pate nepovede. A tak ctu jakekoliv zarucene rad, jak otehotnet a jim vitaminy, piju gynex, chodim do caru a pred ovulaci si picham pregnyl, a pak v tom 100% pravem okamzku se pritulim v muzi, kterx mi rekne, ze je hrozne unaveny po tech 100km na kole. Najednou me zaplavi naval paniky, slzy se mi hrnou do oci. Nikdo nepochopi to, co proziva zena touzici po diteti. Ani ja to nechapala🙂. Uff trosku ponure, ale rady aspon muzu "vyblit" presne to, co se mi honi hlavou.

kristl85
15. črc 2013

@cherralie Nebud smutna, to stesticko se na nas urcite taky usmeje. Ja sem takto dopadnout taky nikdy nechtěla, ale je pravda, ze ja se toho bala vždycky, asi sem si to privolala. Jednou (a urcite ne za moc dlouho) to prijde-budeme tehu, vyroste nam brisko, koupime dupačky a kocarek a pak to na nas na porodnim salu mrkne a bude to, zazijem to taky neboj🙂 a jak jsi na tom? Kolikaty den po ovu? S chlapama je to nekdy fakt tezky, ale to si nevyberes, všichni jsou stejni jen kazdej ma něco jiného🙂

cherralie
16. črc 2013

@kristl85 Dneska jsem 17dc, 2dpo. Takze to cekani mam cele pred sebou🙂. Tento mesic je to peklo. Mam za sebou x vysetreni a zadny objektivni duvod, proc neotehotnet tento mesic neni (mam jeden vejcovod nepruchodny). Takze budu hrozne zklamana, kdyz to ted nevyjde, protoze je docela mozne, ze pristi mesic budu ovulovat z vajecniku, kde je nepruchodny vejcovod. Potrebuju asi na chvili vypnout nebot s takovou se z toho za chvili zcvoknu🙂. Ty uz jsi tak 4dpo, ze?

kristl85
16. črc 2013

@cherralie Musime se chvilku upnout na neco jinyho nebo nám z toho fakt švihne:( Já přesně vím, jak ti je. Já to mám totiž úplně stejně:( Já sem dneska 6-7dpo. Ještě z toho taky cca týden budu bláznit:(

cherralie
16. črc 2013

@kristl85 Je hrozne fajn si o tom takto popovidat, protoze pred okolim to samozrejme tajim. V praci by se asi zblaznili, doma rodina by neprestala bombardovat otazkama, tak co uz? S tim upnutim se na neco jineho mas naprostou pravdu, ale ono to bohuzel tak nefunguje. Bud to prijde samo, ale pochybuju, ze si vedome prikazu upnout se neco jineho a ono se stane🙂. Mozna by ani neskodilo prestat chodit na konika🙂

kristl85
16. črc 2013

@cherralie JJ přesně. Taky mě to už napadlo, že si od Koníka chvilku odpočinu, ale asi mi bude smutno:(

michaela_k
16. črc 2013

@cherralie Ahoj jsem na tom stejně jako ty...snažíme se cca půl roku a už mi to začíná pořádně lézt na mozek. Po konci MS si s manžou slibujeme, jak to tenhle měsíc zvládneme a budeme se snažit pravidelně a pak hups. já mam ovulaci a jsem na noční nebo je manža v práci dlouho nebo se prostě hned teď nechce a nebo to prostě nevyjde. Pila jsem čajíky od jednoho léčitele, pak jim listovku (teda, když si vzpomenu)...přestala jsem se na to tak soustředit a snažím se věnovat něčemu jinému,, ale pořád na to podvědomě myslím.
Říkám si, že to prostě jednou přijde.
Na gyn jsem domluvená, že když neotěhotním do září, tak mám přijít a ona nás někam pošle...
jak se to pak odvíjí? Budou nás čekat nějaká vyšetření a tak???

cherralie
16. črc 2013

@michaela_k No akorat s tim rozdilem, ze my uz pred lednem asi 2 roky to neresili a nechranili se. A nic se nestalo. Takze asi trochu pravem ted silim 🙂. Ale je pravda, ze mozna 6 cyklu z tech 2 let jsme se nejak tak trochu trefili do ovulace - a mozna i to ne 🙂. Jinak nevim, jake vsechny vystreni ti muze udelat tvuj gynekolog, ale pravdepodobne te posle do nejakeho specializovaneho centra, kde maji potrebne vybaveni. Prvni vysetreni co se dela (krome nejake anamnezy) je spermiogram a ultrazvukove vysetreni zeny. Jak vypada delohy, vajecniky, jestli tam nejsou nejaky cysty apod. Potom asi 2 anebo 3 den cyklu jdes odebrat krev kvuli hormonalnimu profilu, plus se jeste delaji testy na pohlavni nemoci (taky z krve). NO a potom nejak po menstruaci jdes na vysetreni pruchodnosti vejcovodu (ambulantni vyseterni, me treba vubec nebolelo, pres cipek ti pusti vzduch a stetoskopem posloucha, jestli proudi pres vejcovod). NO a posleze se postupuje individualne, ale jeste te asi budou chtit videt v dobe ovulace, aby zjistili, jestli se ti tvori nejaky folikul a reknou ti, kdy zhruba budes ovulovat. Mohou TO treba podporit tim, ze tim daji injekci lidskeho HCG (Pregnyl), ktery DO 36 hodin vyvola ovulaci (praknuti folikulu). A v tomto obdobi byste se s partnerem meli co nejvice snazit (realita ale byva jina NO 🙂). Obzvlast kdyz chlap uslysi OVULACE. Takze doporucuju mu nic nerikat a nechat si TO pro sebe, AT ho zbytecne nestresujes. Ja TO treba nedokazu a partner pak temer neni schopen niceho, kdyz je na nej vyvijen takovy natlak 🙂. Pote se jeste po styku dela vysetreni poskoitalniho hlenu, jestli jsou spermie v nem schopny se pohybovat. Tohle vystreni me nejspi ceka pristi mesic, NO snad NE 🙂.Ja osobne jsem DO CARu sla dobrovolne, zjistit jestli neexistuje nejaka objektivni pricina, proc se nam nedari. Coz tedy neexistuje, takze me TO aleposn trochu uklidnilo.

cital
17. črc 2013

@klaudina22 No tak pokud jsi nebyla zvyklá cvičit často. Tak se nedivím, že jsi pořád nemocná. Budu držet palce, ať jsi zdravá jako lusk 🙂. Ale musíš být krásně vyrýsovaná, když jsi tak hezky a pocitvě cvičila 🙂. Dvojčata jsem taky chtěla vždy mít, ale teď už nechci. A to jen z důvodu finančních....Ale jako náběh na ně mám. Prý se to dědí ob generaci a babička měla dvojčátka. 🙂.

kristl85
17. črc 2013

@cital Luci jak jsi na tom? Dobrý? Já dobrý, jen už to chci vědět. Změnila sem názor. Sem skoro 100% přesvědčena, ze to zase nevyšlo;( prsa uz me bolet přestaly, v podbrisku uz taky skoro nic. Tak se nedá nic dělat no;(

cherralie
17. črc 2013

@kristl85 Jeste to nevzdavej! Drzim palce.

wasilly
18. črc 2013

Ahoj dívky, chtěla jsem vám jen napsat, že jsme se snažili od února a tři dny zpátky (11 DPO) na mě vykoukl duch. Už jsem si psala s kristi85 jinde. Každý měsíc jsem měla příznaky těhotenství, tentorkát mě den před očekávanou ms nebolí vůbec nic. S první dcerou jsem měla strašně citlivá prsa týden před ms. A neházejte flintu do žita, myslet/nemyslet, to nejde moc ovlivnit. Spíš to brát "sportovně" když to jde. Já jsem hroznej průzkumník, zítra vám sem nahraju svoje testování a pak si můžeme popovídat o tom, kdo je cáklej :D

cital
18. črc 2013

@cherralie Ahoj. Moc se nesleduju, nebo spíš nemám čas na to myslet. Mám hodně práce. Jsem přesvědčená o tom, že to určitě nevyšlo. 4 den po ovulci a sexu jsem asi trochu zašpinila, ale kdo ví co to zas bylo (u mě častý jev). Jinak mě sem tam píchne ve vaječnících (obou) a prsa taky občas zabolí, ale to je u mě normální (myslím).

cherralie
18. črc 2013

@wasilly Jee tak to moc gratuluju, hlavne hodne zdravi, at vse dobre dopadne.

lonelystar
18. črc 2013

@jenyska4 ajooo 🙂 tak to moc držím palečky! 🙂

lonelystar
18. črc 2013

@kristl85 ono se to lehce rekne "nemyslet na to..." Ale hůř se to udělá, ze? My jsme jedli oba Sarapis a ja pila Kontrihel no a pak to vyšlo 🙂

jenyska4
18. črc 2013

@kristl85 a uděláš dnes test? 😉 já bych i ho možná šla koupit taky...ale myslím, že tento měsíc z jednoho tulení milio dní před ovu asi nic 😒

jenyska4
18. črc 2013

@lonelystar myslet na to joooo 🙂 ale nepřehánět to...víš jak to myslím...já byla totiž ten první měsíc ve fázi kdy jsem to nepustila z hlavy, pořád testila, měřila atd a pak byla zklamaná, že to nevyšlo 😒

cital
18. črc 2013

@jenyska4 Ještě je moc brzy přeci. @kristl85 měla ovulku jak já 😀. Týden tomu jest 🙂.