Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

lucinda85
6. bře 2013

@kubale ahoj, jsme na tom nejspíš podobně já tipuji že taky byla včera nebo předevčírem podle ovu testu a hlenu. Teplotu se mi tento měsíc nepodařilo měřit tak zase budu čekat na svůj bájo cyklus 35 dnů jestli to vyšlo nebo ne 😉

babbota
7. bře 2013

@marmazel ...přesně tak, jsou horší věci na světě...a myslím, že manžel by už za 14 dní mohl být fit a začít se trošku !procvičovat" 😀

marmazel
7. bře 2013

Holky tak já nevím, včera odpoledne sem začala trochu krvácet, opravdu slaboulince, dnes dopo taky, ale jinak nic, tak nevím, jestli se to ještě rozjede? měla sem to dostat až v sobotu, ale doktorka povídala, že to může po vysazení prášků zlobit, tak já nevím . mám to brát jako menstruaci nebo jen špinění?

agentkadaisy
7. bře 2013

Ahoj holky, můžu se přidat? V únoru jsme se s manželem začali snažit o druhé miminko. Máme chlapečka, jsou mu dva roky. Neznám měření teplot, ani ovulační testy, ale tak ty těhotenské jsem si nakoupila a jsem celá napjatá, jestli mi přijde teď v březnu ms, nebo ne 😀 Zatím se mi akorát šíleně motá hlava, ale teda šíleně...

babbota
7. bře 2013

@marmazel ...tak uvidíš...třeba se to rozjede a třeba nééé a pak...😀

kubale
7. bře 2013

@lucinda85 ahoj to jsme na tom podobně doopravdy, protože já ho mam dlouhé obvykle 33 dní 😀

lucinda85
7. bře 2013

@kubale No tak to můžeme netrpělivě čekat spolu 😉 Zkoušela jsis to dávat do některé kankulačky na netu? Mě to s cyklem 35 napsalo že ovulace by měla být ted v neděli, ale podle ovu testu bych řekla že už byla

kubale
7. bře 2013

@lucinda85 zkoušela jsem to a vyšlo mi to o dva dny později než byla....ještě že jsem měla ten ovu test 🙂

marmazel
8. bře 2013

jak je to s těma ovu testama? to nějaký den cyklu začnete a a každý den ho děláte dokud není pozitivní? Takže jich nakoupím víc?

marmazel
8. bře 2013

Tak sem to našla na netu 🙂
Ovulační test

Ovulační testy fungují na průkazu luteinizačního hormonu (LH) v moči. Právě jeho hladina se v moči zvyšuje cca 24 - 36 hodin před ovulací. Předpokládá se, že k ovulaci dochází 1 až 2 dny po vzestupu hladiny LH v moči. Do této doby je vhodné naplánovat pohlavní styk. Spermie žijí v pochvě někdy až 5 dní, takže pokud se zcela přesně netrefíte, rozhodně to neznamená, že se vám otěhotnět nepodaří.

Před použitím ovulačního testu je důležité vědět, jak pravidelný cyklus máte. Obecně k ovulaci ženy dochází někdy mezi 12. - 17. dnem menstruačního cyklu – počítá se od 1. dne menstruačního krvácení.
Test má smysl dělat několik dní za sebou nebo alespoň každý druhý den, tak aby byl prováděn okolo 3 - 5 dní před očekávanou ovulací. V případě, že provedete test jenom jeden, riskujete, že vzestup luteinizačního hormonu vůbec nezachytíte.

První cyklus je možné jej provádět každý den od 9. dne cyklu až do ovulace. Den ovulace si poznačte do menstruačního kalendáře a v dalším cyklu již testování přizpůsobte předchozímu zjištění ovulace.
Test by se neměl provádět hned ráno, ale mezi 10. a 20. hod. Udává se, že ranní moč neobsahuje příliš mnoho hormonu LH.

Před testováním nechte moč cca 5 minut odstát. Pár hodin před testem omezte mírně tekutiny. V koncentrované moči je výsledek průkaznější.
Pozitivní výsledek se ve většině testů projeví zbarvením 2 čárek, ale forem testů je několik, proto je jistější si návod důkladně prostudovat.

Pokud vám ani jeden test nevyjde pozitivní, pak by bylo dobré techniku provádění testu a pravidelnost vašeho menstruačního cyklu zkonzultovat s vaším ošetřujícím gynekologem. Ne u každé ženy k ovulaci dochází, ale u mnoha žen dochází k ovulaci v jiný den cyklu než bychom podle průměrné populace očekávali.
Ovulační test je jistě užitečná, ale pouze pomocná metoda k ověření ovulace. Pokud vám výsledek nevychází podle očekávání, není to jistě důvod k panice, ale spíše k návštěvě gynekologa.

Tak že bychom to zkusili? Máte nějakou značku ovu testů?

cital
8. bře 2013

@agentkadaisy Ahoj, já teda neznám ani ovu testy, ani měření BZ teploty a zatím ani těhotenství 😀 .

cital
8. bře 2013

Ahoj holky, jsem celá napjatá jestli to tento měsíc dostanu, nebo ne ... Pořád mě pobolívá lehce bříško, což se mi normálně neděje, pokud nepočítám ovulaci a bolest vaječníků 🙂 . Týden pod ovulce jsem lehce špinila (1 den), ale to zas nepokládám za příznak, jelikož jsem měla problém se špiněním, proto teď beru utrogestan, který zřejmě zabral. Pořád spím, ale to já ráda i tak. Jsem strašně unavená, to mě fakt štve.
Takže:
A ... buď se ve mě fakt něco děje
B ... nebo takhle zlobí utrogestan
C ... nebo mi hrabe 😀 😀 😀

cital
8. bře 2013

Chtěla jsem se zeptat, jak se vám daří nemyslet na "otěhotnění"? Pokud na to nemyslíte, vlítnete do toho hnedka 🙂. Ale copak to jde? Mě teda ne, možná to je tím (určitě je to tím), že ještě nemám dítě a taky, že se snažíme 1 měsíc. Je to takový vstup do neznáma ... proto zjišťuji co se dá 😀 . Jsem sice velmi hodně zaneprázdněna, ale myslím na to kudy chodím 😀 .

marmazel
8. bře 2013

no myslím si, že to fakt nejde na to nemyslet, vždyť se vědomě snažíme otěhotnět 🙂

agentkadaisy
8. bře 2013

@cital To máš asi lepší, když neznáš ani těhotenství a porod 😀 Jdeš do toho s čistou hlavou a nestraší tě po nocích vzpomínky na kontrakce a nástřihy hráze 😀

agentkadaisy
8. bře 2013

Já na to taky myslím 60x denně! A bojím se, že pokud se to nepovede hned teď první měsíc, tak že budu příště nervozní a nepovede se to už vůbec 😒

babbota
8. bře 2013

@cital ...na začátku těhotenství (ještě jsem ani nevěděla, že těhotná jsem) jsem byla strašně moc unavená, pořád bych spala a měla jsem pocit, jako by u mě začínala chřipka...🙂...rada "nemyslet na to" je ta nejhorší a zároveň to ale opravdu pomáhá, ale je téměř nemožné, pokud ženská otěhotnět chce, na to nemyslet...já jsem na to nemyslela, protože jsem měla nový vztah a prostě nebyl čas o tom přemýšlet 😀

cital
8. bře 2013

@agentkadaisy S čistou hlavou díky internetu nééé 😀 . Ale co se týká nástřihu hráze, to mi příjde hodně brutální technika. Pokud někdy budu rodit, tomu brutální zákroku bych se raději vyhla.

cital
8. bře 2013

Já mám někdy hodně pozitivní myšlení ... prostě že se povede a basta 😉 . A někdy mám depky, že se to nezadaří, třeba nikdy ... určitě na to mají vliv média ... co si budem povídat, pořád dokola se omývá neplodnost. To budoucím rodičům nepřidá ....

agentkadaisy
8. bře 2013

@cital Hele tak na média se vybodni, telku vyhoď a "novinky cé zet" nečti 😀 Ale s tím nástřihem, ono když ti tam dole leze taková hlava a ramínka, pálí to jako čert až u zadku. To ten nástřih cítíš jen jako slabé píchnutí a pak konečně úleva 😉 Všechno má svoje. Mně jedna zastánkyně "přirozeného porodu" říkala, jak ten klystýr je hrůza a že ona ho teda neměla a na sále se pak po...., ale že to bylo přirozené. Přitom klystýr si běžně dělají přírodní národy jako detoxikační kůru a mně to teda u porodu strašně ulevilo. Už teď se na něj opět těším 😀

rradka
8. bře 2013

Tak jsme přeskočili až k porodu 😀 Já si tedy vybavuji už jen ty krásné chvilky...když jsem viděla poprvé malou, když jsem jí konečně měla u sebe a cítila její vůni. Doufám, že ještě někdy (minimálně jednou) ten pocit zažiju!
@marmazel díky za ten popis, jak s OVU testama. Myslela jsem si, že je nejlepší dělat ráno. Tedka jsem 2 dny testovala ráno a dnes je jasnej pozitivní test. Takže za 24 hodin bude OVU, super!!! Ještě že bude ten víkend a bude chlap doma. Přes týden se hodně míjíme a předáme si tak malou ve dveřích 🙂 Já mám značku OVULAR (5ks) za 78Kč z lékárny. Byly nejlevnější co tam měly😉

rradka
8. bře 2013

@cital To se nedá na to "snažení" nemyslet. Taky mám stavy někdy nahoře, někdy dole. A upřímně se víc bojím, aby vše dopadlo dobře až otěhotním - abych nepotratila, dítě bylo v pořádku atd.

rradka
8. bře 2013

@agentkadaisy mě klystýr taky pomohl a krásně otevřel...fakt se mi po něm ulevilo 😀 Měla jsem vyvolávačku, takže jsem se samovolně nevyprázdňovala a ten klystýr jsem fakt potřebovala🙂

berusinka1
8. bře 2013

Ahoj holky, mohu se přidat k vám do diskuze. Sice se nemůžeme snažit od února, neboť v únoru jsem prodělala revizi po MA ☹ , ale jakmile naskočí normální cyklus, tak bychom se chtěli začít snažit znova. Docela mám obavy, že to opět nepůjde příliš rychle, první pokus vyšel až po 6 měsících.

agentkadaisy
8. bře 2013

@rradka To mě taky děsí spíš to, že až budu těhotná, tak jestli nebudu pořád jen šílet, aby všechno dobře probíhalo atd. Jenže to už bych mohla šílet každý den ze všeho ☹ Je fakt, že někdy jsem v pohodě, úplně zářím a vím, že je vše OK, jenže potom zase přijde nějaká ta depka a z těch všech rizik se mi ani do ničeho nechce pouštět...

kubale
9. bře 2013

Holky co zítra uvařit k obědu? 🙂 poraďte nějakou ňamku 😉

agentkadaisy
9. bře 2013

@kubale Co takhle nakrájet brambory, mrkev, cibuli, dýni hokkaido a mandlové tofu, dát na plech, zalít olivovým olejem a dát péct do trouby? To jsme měli dneska a bylo to skvělé. Manžel vařil, šikula 😀

kubale
9. bře 2013

@agentkadaisy děkuju za nápad 😉 jen místo toho tofu dám masíčko 😀

samanka_alice
9. bře 2013

Také se snažíme, začala jsem měřit BT, docela mě to baví. Doktorka mi poradila nějaké tabletky FEM+ formula, ale píše se tam, že se nesmí v těhu, Co kdybych otěhotněla a brala je, asi zavolám na to firmu a ověřím to, Prý to upravuje cyklus.
Také jsem si nakoupila OVU testy 😀

agentkadaisy
9. bře 2013

@samanka_alice V těhotenství se nesmí oficiálně snad nic. Všude je to napsané, aby se tak farmaceutika pojistila. Ale stejně bych to nebrala, pokud to je nějaký chemický bordel, s prominutím 😒