Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

nemesy
12. bře 2013

@agentkadaisy to mas pravdu..my bysme hroze chteli s pritelem prvni miminko...

agentkadaisy
12. bře 2013

@nemesy My jsme taky chtěli. Vyšlo to hned napoprvé, což bylo super. Ale hodně jsem zvracela, porod nic moc a brzo po něm musel jít malý na operaci. Navíc já jsem prodělala boreliozu. Takže trochu psycho. Doufám, že mě to moc nepoznamenalo. MS jsem měla vždy pravidelnou a ovulaci jsem poznala pocitově...

nemesy
12. bře 2013

@agentkadaisy tak hlavne ze to dopadlo dobre....

procinko
12. bře 2013

@rradka ahoj, kdybych otěhotněla, tak bych šla hned na rizikový, u prvního mimča jsem taky byla. Poprvé jsem potratila, to jsem chodila do práce, a když jsem znova otěhotněla, tak mě nechal gyndař hned doma (změnila jsem ho, ten první mi řekl, že do práce můžu a mám se šetřit, ale to nejde, když děláš s lidma). Dělám v nemocnici sestru a i z důvodu tahání ležící pacientů a možných infekcí, bych zůstala doma. To na vysvětlenou 🙂 .
@terrytess tobě veliká gratulace 🙂 užívej si to.

babbota
12. bře 2013

@terrytess ...moc gratuluji...🙂
...já jsem sio dneska koupila ovulační testy, že to teda taky vyzkouším...ikdyž jsem nechtěla nijak tlačit na pilu a chtěla jsem tomu nechat volný průběh, tak začínám být netrpěliváa chtěla bych být těhotná co nejdřív...snad se brzy zadaří... 😵

agentkadaisy
12. bře 2013

Sice ještě není nic jisté a možná ms dostanu, kdo ví, ale... dnes jsme byli nakupovat, tak jsem si koupila rovnou super-test za 2 stovky, který ukazuje i počet týdnů od oplodnění 😀 Takže kdyby nááááhodou nepřišla a papíráky hlásily dvě čárky, tak si budu moct vyzkoušet digitální 😎

radasarka
12. bře 2013

Ahojte ve spolek 🙂 Tak já se k Vám dámy tedy s dovolením také přidám, moc bych si přála také dalšího drobečka do rodiny😀 Naše dcerunka ukončila sice teprve čtvrtý měsíc, ale já už bych jí chtěla za nedlouho nadělit sestřičku nebo bratříčka, aby mezi dětmi nebyl moc velký věkový rozdíl. Je to prý lepší, jak z ekonomického, tak i psychického hlediska. Přítel se teda zatím moc netváří, protože se tatínkem teprve stal, ale já tak delikátně a nenápadně o tom mluvím a dnes ho tedy bezlítostně znásilním, ať chce nebo ne, mám ovulaci :D Jste na tom některá podobně?? Zdravím Vás 🙂

babbota
13. bře 2013

@radasarka Já už mám teda syna o rok staršího, ale manžel se taky zatím cuká, že až budem ve svém, nicméně se nijak nechráníme a včera jsem si koupila ovul. testy a jakmile zjistím, že se blíží ovulka, chystám se ho taky "znásilnit" 😀 ...teď jen aby to vyšlo na víkend, to bude povolnější v týdnu je prý strááášně unavený... 😀

babbota
13. bře 2013

@agentkadaisy tak teď jen držet palce, když už, tak ať se pěkně testík blejskne 😀

marmazel
13. bře 2013

tak se mi to v neděli rozjelo ☹ takže od úterý sem špinila, od neděle to mám na plno a představa, že to mám zase až do neděle je děsná. pak bych chtěla testovat ovu, tak uvidím.no hlavně aby mi to přestalo, kdysi sem měla problémy s tím, že sem krvácela celý měsíc s týdení přestávkou ☹
@agentkadaisy co to je za test?

agentkadaisy
13. bře 2013

@marmazel Je to ClearBlue, byl teda pěkně mastnej, 213 korun českých 😀 Přeju ti, ať se ms přežene a odtáhne 😉

pp82
13. bře 2013

@agentkadaisy taky jsem při malým měla digitální, a bylo krásné když me onehdá ukázal 3-4 tt 😉

agentkadaisy
13. bře 2013

@radasarka Ahoj a vítej 🙂 Nevím, kde jsi přišla na to, že je malý věkový rozdíl pro dětskou psychiku lepší. Četla jsem práci paní doktorky Prekopové, naší přední dětské psycholožky, a ta doporučuje věkový rozdíl nad tři roky. Pod tři roky vzniká tzv. efekt dvojčat a starší dítě se se ztrátou svého postavení těžce vyrovnává. Po třetím roce už je schopné leccos pochopit a je i samostatnější, takže mu nedělá takové problém zaměřit svoji pozornost i na jiné členy rodiny. Samozřejmě, že možné je všechno a záleží vždy hlavně na tom, jak se k tomu věkovému rozdílu a k reakcím dětí na sourozence postaví rodiče. To je zásadní. Ale prostě pod ty tři roky je to pro prvorozeného údajně psychicky nejobtížnější a je tam vysoké riziko regrese, tzn. navrácení se ve vývoji. Znám z vlastní zkušenosti. Jsem prvorozená a sestra je ode mě necelé dva roky. Sunar jsem pila až do pěti let, abych se cítila stejně opečovávaná, jako ona 🙂

agentkadaisy
13. bře 2013

@pp82 Akorát jak je drahý, tak mám strach si ho udělat a vidět tam mínus 😀 Tak tu dneska počítám, kolik dní mám od poslední ms, ale nějak nevím pořádně, jak se to má počítat 😀

agentkadaisy
13. bře 2013

@babbota Díky, díky, palce drž, protože jestli ten test nevyjde, jsou to vyhozené peníze 😀

babbota
13. bře 2013

@agentkadaisy ...tak kup i nějaký obyčejný,levnější a když bude pozitivní, tak si udělej i digitální a vyfoť, ať máš památku...😀

cital
13. bře 2013

@radasarka Ahoj. Manžel a jeho brácha jsou od sebe 11 měsíců. Oběma to vyhovovalo a doteď vyhovuje. Tchýně otěhotněla jaksi neplánovaně v šestinedělí 😀 . Říkala, že to hl. v počátku byl pořádný záhul 🙂 .

agentkadaisy
13. bře 2013

@babbota Mám tři normální papírové pásky, takže první si udělám je. Ale doufám, že nebudou negativní, jako ten, co jsem si z nedočkavosti dělala včera ☹ Jenže já jsem prostě nedočkavka 😀

babbota
13. bře 2013

@agentkadaisy myslím, že když chceme otěhotnět, tak jsme nedočkavé všechny 😀...já jsem si dneska udělala ovu test, ikdyž podle toho kdy jsem měla mezes, bych ještě počkat měla...ALE, byl tam dušík, tak budu testovat a snad nám to na ten víkend vyjde 😵 av nějakém příspěvku jsi psala, že nevíš jak si máš spočítat ty dny...v den , kdy ti začala menstruace ti začal cyklus, takže si to spočítej, kolik to je dní od začátku poslední menstruace... 😉

agentkadaisy
13. bře 2013

@babbota Tak to je už 25 nebo 26 dní, ten jeden den jsem našla jen pár kapek krve, tak nevím, jestli ho počítat 😅 Zatím nemám žádné příznaky blížící se ms. To napětí, to se dá krájet 😀

rradka
13. bře 2013

@pp82 Ahoj, digitální napíše i v kterém jsi týdnu? To je mazec. Ale jestli stojí kolem 200Kč, tak to asi ani nechci 😒 To si počkám, co mi řekne doktorka.

rradka
13. bře 2013

@agentkadaisy to chápu, já jsem před MS taky nervozní a napjatá.Nikdy nemám žádné příznaky a pak najednou šup a je to. Ale do příštího pátku mám času dost, i když jsem najatá už teď 🙂 Asi jako všechny snažilky 🙂

babbota
13. bře 2013

@agentkadaisy a cyklus míváš jak dlouhý? já jsem do porodu mývala 30 dní...první menzes po porodu jsem měla až v Šimonových 11ti měsících a jeden měsích to mám 28 dní, další 30, pak zas 28 teď snad až 34 ale u mě to asi kolísá těma nervama, co teď mám... 😒

rradka
13. bře 2013

@agentkadaisy @radasarka já teda jsem nikdy nic nečetla o tom, jestli pro dětskou psychiku lepší být od sebe míň nebo víc jak 3 roky. Ale ze zkušenosti holek kolem sebe vidím, že optimální je rozdíl 2 roky. Jsou to kamarádi a nejsou si tak cizí. Určitě hodně záleží na matce, jak to vše zvládne a na dětech, jak jsou moc fixovaný. Já jsem od bráchy mladší o 15 měsíců a on byl od 2 let bez plenek a bez sunaru 😀 Nedala bych na žádný knížky, protože i teď to vidím kolem sebe - co doktor, to jinej názor.

agentkadaisy
13. bře 2013

@babbota Mně přišly po porodu první měsíčky až po roce a půl. protože jsem stále kojila. Ale od té doby hned pravidelné, myslím, že cyklus mám kratší, protože dřív jsem je měla na začátku měsíce, pak kolem třicátého a teď už mi chodí 17., takže to snad ani těch 28 dní není.

babbota
13. bře 2013

@agentkadaisy aha, tak to zní zajímavě 😀...to už by mohlo něco být vidět 😀

rradka
13. bře 2013

@procinko Díky za vysvětlení. Vůbec mi nedošlo, že některý povolání jsou rizikovější a při otěhotnění nelze vykonávat. Já dělám v kanclu, takže na rizikový mě nikdo nepošle (pokud nebudou problémy). Naštěstí je teď ta možnost, prodloužit si rodičák 🙂

babbota
13. bře 2013

@rradka měse ty dva roky taky líbí, myslím, že je to takové ideální, že to dvouleté dítko už je i trochu samostatné...jen aby se to líbilo v mém případě i paní přírodě...😀

rradka
13. bře 2013

@babbota Jojo, matka příroda...mocná to žena 🙂

agentkadaisy
13. bře 2013

@rradka Tak já jsem se v uvedených příkladech v knížce úplně našla, takže tak, naše rodina byla asi typický příklad. Jinak knížky si vybírám takové, kde vím, že je napsala dobrá duše, ne žádný pan drezér dětí 🙂 Ale jak jsem psala, záleží nejvíc na přístupu rodičů, atd. V některých rodinách je to požehnání, ale jinde je matka tak vystresovaná, že mají všichni peklo. Sama jsem chtěla počít už před rokem, ale onemocněla jsem a dostali jsme zákaz 😀 jinak bych už teď měla dvě děti. Jenže osud chtěl jinak. A teď fakt vidím, že je Vašík mnohem líp připravený. ALE je pravda, že holčičky prý druhého sourozence zvládají mnohem lépe než kluci 🙂 Každý ať dělá, na co se cítí, stejně to může zpackat i tak, i tak 😀 😀 😀