Snaženíčko o mimi od února 2013

m.r.
9. říj 2012

Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂

cherralie
7. čer 2014

@ovecky Nezustala🙂. My porad jeste bojujeme.

ovecky
11. čer 2014

@cherraliea jak bojujete? My nic zvláštního, vitamíny, kontryhel, ovulační testy, až na srpen (čekací lhůta půl roku) jsme objednaní do Gennetu na vyšetření neplodnosti...

lascie
12. čer 2014

@ovecky vy čekáte půl roku? uff...

cherralie
15. čer 2014

@ovecky uff, cekaci lhuta pul roku??? Ja chodim uz rok k apolinari, mam za sebou 3 neuspesne inseminace a na konci roku asi prvni ivf, problem je nejspis u mne, mam nevhodne prostredi v deloznim hrdle pro spermie.

honeysabca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ovecky
19. čer 2014

No snad nekecám, ale už je to tak dlouho, co jsem objednávala, že fakt nevím. Jdeme tam v srpnu, tak to už holt vydržím, před tím jedeme na dovolenou, tak to zas tak nevadí. Jenom prostě ty kamarádky s dětma mě "zabíjej", dneska jsem to zas dostala po týdenním zpoždění a naději, ach jo... ☹

lascie
25. čer 2014

@ovecky ty kamarádky to je děs 🙂 Sestře se narodil prcek před měsícem a jsou to takové smíšené pocity 🙂 ale přeju jí to a malýho zbožňuju už teď... 🙂 ale úplně ti rozumím 🙂 budu držet pěsti na dovolenou a uvidíte co vám v Gennetu řeknou... my se chystáme v srpnu to řešit u dr, tak jsem zvědavá... snad nám vyplní žádanku bez problémů 🙂

honeysabca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rene_2013
28. črc 2014

S kamarádkou jsme obě filmařky a hledáme pro natáčení filmu o početí miminek hledáme pár, který se snaží o první dítě a neměl by problém svou cestu za vysněným potomkem sdělit na kameru, nechal se natáčet u procesu atd. Víme obě, že je to velmi citlivé téma, ale právě proto nás zajímá, protože může fungovat jako svého druhu terapie, spousta mých kamarádek se s něčím podobným potýká, já sama měla to štěstí, že jsem otěhotněla hned, ale strašně se všemi soucítím a moc na ně mysím, držím palce... I proto mě tohle trochu bolavé a náročné téma moc zajímá - jsem povoláním dokumentaristka - a myslím, že v českém postředí to ještě není úplně reflektováné, může to dát ostatním párům i podporu, že nejsou sami ve snažení a tak podobně.... tak se tu jen ptám a rozhodně všem držím palce a hlavně levné nervy, ono to někdy vyjde, ale je důležité se nestresovat. Kdyby někdo chtěl, ať se mi ozve.... díky a hodně štěstí všem

ovecky
14. srp 2014

Ahoj holky, tak jen kdyby někdo řešil totéž, dnes jsme byli v Gennetu, hned si nás vzali do parády. Byli teda milí, ale asi jsem to nečekala. Já klasické vyšetření + ultrazvuk, oba s manželem krev 3 zkumavky (bléé, moje noční můra, navíc nečekaně), moč. Objednaní jsme na genetiku (asi spíš pokec nad výsledky krve a dalších vyšetření), manžel na spermiogram, první den další MS se mám objednat na další krev a ještě vyšetření průchodnosti vaječníků (dostala jsem recept na nějaké dezinfekční tablety bo co a bude to stát 1 000,- za nějakou pěnu, co se vstříkává do dělohy). Pak bude asi další pokec nad výsledky a doporučí nám kdy tedy máme plodné dny a ještě se pokoušet, případně zavedou spermie (za rok 6 pokusů platí pojišťovna), nebo až si řekneme, že už tohohle máme dost, tak 4 pokusy na IVF od pojišťovny (je mi 29). Tož tak, uvidíme.
Už mě týden bolí břicho, tak pořád nějak doufám, že to nedotáhneme až k tomu IVF, ale rozhodně už jsme nastoupili do kolotoče. Musí to být megabyznis, když se na nás tak vrhli. Ale jako prostředí bylo pěkné a všichni byli opravdu milí a hodní.
A co vy, něco nového? 😝

ovecky
19. srp 2014

@cherralie Moc gratuluju, koukám, že už máš změněný stav 🙂

t_lori
19. srp 2014

@ovecky Ahojky 🙂...uz dlouho jsem hledala podobnou diskusi a dnes jsem na ni narazila uplne nahodou 🙂.Trochu jsem si ji procetla,teda spis jen konec a narazila jsem na to,ze mas pocit,ze jsi tady z te vasi skupiny zustala sama ☹.Mohla bych se pridat 🙂?Sice se nesnazim tak dlouho jako vy,ale rok uz to je...

cherralie
20. srp 2014

@ovecky Ahoj, moc dekuji🙂. Ani jsem nedoufala, ze se to povede, natoz prirozene. Ale musim rict, ze ted to cekani mezi kontrolami je snad jeste horsi nez cekani, jestli se dostavi anebo nedostavi MS😀

ovecky
21. srp 2014

@t_lori Jasně, já budu jen ráda, když si budu mít občas s kým napsat. Ještě je tu fórum "Je tu někdo, kdo se snaží o miminko víc než 8 měsíců?". A vy to ještě zkoušíte přirozeně, nebo taky už přes doktory?

Manžel byl dneska na spermiogramu, napsal mi jen SMS, že to zvládnul, a ať nejsem zvědavá... No, minimálně na výsledky teda zvědavá jsem. 🙂

t_lori
22. srp 2014

No ja jsem byla tento mesic uz u doktora,rekla jsem si,ze ten rok teda vydrzim,kdyz to vsichni rikaji 🙂.Ted cekam na ms a pak zacinam brat Clostilbegyt a potom Utrogestan,tak uvidime 🙂.Trochu mam strach,za prve z dalsiho velkyho ocekavani a pripadnyho zklamani a taky po precteni pribalovyho letaku z tech negativnich moznych dusledku...Ale budu pozitivni 🙂.Kdyz nevyjde tohle,potom teprve spermiogram,prip. laparoskopie atd.Preju ti,aby vsechno bylo o.k.,docela se bojim,ze by tohle manzel musel podstoupit,znam ho 🙂.Jak dlouho budete cekat na vysledky?

ovecky
24. srp 2014

t_lori Výsledky jsou průběžně, krev, moč, zatím nám nic nezjistili. Genetika trvá 2-3 měsíce, tak to ještě nemáme. Spermiogram ve čtvrtek (výsledky byly za 2 hodiny) dopadl dobře, spermií dost a pohyblivost 67%. V pondělí jsem zas na řadě já s hysterosonografií (průchodnost vejcovodů). Vyýsledky budou taky hned. Úterý a středu tam jdeme znovu popovídat si nad výsledky a já ještě musím dát moč na chlamidie...

Jinak manžel to zvládnul dobře, netvářil se, že by měl nějaké trauma. 🙂 Tak zbytečně neboj. Já jsem žádný léky ještě nebrala, tak jsem zvědavá, jestli něco dostanu. Švagrová a kamarádka otěhotněly hned po nějaké stimulaci... Držím palce!

t_lori
25. srp 2014

@ovecky Jee,tak to je dobre,ze mate vse o.k. 🙂. Ja porad premyslim,jaka je ta nejlepsi cesta,myslim cim zacit...vysetreni,hormony...Zatim verim svymu doktorovi,uz mi jednou hodne pomohl,tak verim,ze nasel tu nej cestu 🙂.Zitra zacinam s Clostibegytem,tak uvidime...cetla jsem diskuse a je to tak pul na pul,nekomu pomohl hned a nekomu vubec :-P

ovecky
25. srp 2014

@t_lori No, aby toho pozitivního nebylo moc, tak dneska mi na HSG zjistili nějaký polyp a asi bude muset pryč, než budeme pokračovat v léčbě, ještě to nevím 100%, prý se nad tím musí doktor zamyslet a rozhodne to moje doktorka a řekne mi ve středu. ☹ Jinak HSG nic hroznýho, bylo to rychlý, ale byla jsem celá mokrá, ještě že to mám blízko domů 🙂

Tobě držím palce, aby to vyšlo hned na poprvé!!! 🙂

t_lori
25. srp 2014

Tak na jednu stranu je i dobre,ze neco nasli 🙂...a nemyslim to spatne 😉.Ted se to treba pohne dal 🙂. Znam ze svyho okoli,ze porad bylo vsechno o.k. a miminko porad nikde,tak to beru tak,ze radeji na neco prijit a lecit nez nevedet co dal,kdyz je podle doktoru vsechno v poradku a porad se nedari.Samozrejme tim myslim malickosti,ne,ze prijdou na neco uplne spatnyho 😉.Tak to ber pozitivne,treba je to dalsi krok k uspechu 🙂

ovecky
26. srp 2014

Jj, já chápu a máš pravdu, jenom už mě teď, po tak dlouhý době, štve každý promarněný měsíc. A to ještě v říjnu manžel vůbec nebude doma. ☹

Těším se na nějaké dobré zprávy od tebe!

ovecky
27. srp 2014

Tak já dneska novinka: mám leidenskou mutaci, sklon k tromboze, musím kvůli tomu na Karlák do nemocnice, ještě nevím proč (kdyby se človek v sobě nerýpal, nic neví a je v klidu 😀 ).

Na odstranění polypu půjdu na Homolku na hysteroskopii, jsem fakt zvědavá na kdy budou mít místo/jaký den cyklu se to dělá/ jak moc to odsune snažení... Manžel jde v říjnu na operaci kolene a 3 týdny bude mimo domov. A to nám ještě ráno doktorka nabízela IUI nebo rovnou IVF a začít stimulovat. Musela jsem se připomenout a tím zákrokem... ☹

t_lori
31. srp 2014

@ovecky Ahojky 🙂,tak to me mrzi,ale kdyz se budu zase opakovat,treba to k necemu bude 🙂.Znas to "vsechno zly je k necemu dobry".I kdyz chapu te,mne kdyz nekdo rekne,ze po takove dobe snazeni si treba mame dat dva mesice pauzu...to je akorat k vzteku 😉. Ale treba to terminove vyjde dobre a nic se nebude muset odkladat 🙂.

Jinak ja vcera dobrala pro tento mesic Clostilbegyt a cekam na ovu...pak jeste od pristiho tydne Utrogestan a prvni zkusebni mesic bude za nama 🙂

ovecky
31. srp 2014

@ t_lori Člověk má pořád nějaký starosti, máš pravdu, že vše zlé je k něčemu dobré, i když o tom třeba člověk ani neví. 🙂 Musíme být pozitivní a doufat, že nám to všem (oběma) vyjde, a to co nejdříve. Bylo by krásný se radovat třeba už na Vánoce. ♥

Držím ti palce, ať vám to hned vyjde a mimi se chytne!!! Budu ráda, když dáš vědět,

Já jdu příští týden v úterý na krev (zaseeeee) na hematologii a v pátek na krev (zaseeeeee) na Homolku, kde se dozvím, co vše je třeba oběhat. Tak snad toho nebude moc.

Hezký nový týden!

t_lori
1. zář 2014

@ovecky Děkuju za přání hezkého nového týdne, jsem po dvoutýdenní dovolené v práci, tak to potřebuju, nemůžu se rozjet 🙂 . Což je možná taky fajn, budu se teď soustředit na dohánění restů a ne na snažení 🙂 .
S těma Vánocema je to náhodou dobrý nápad, není to upnutí se na nějaký brzký datum, víš, než si říct, že prostě příští měsíc musím být těhotná, tak si řeknu, že na Vánoce už by to mohlo vyjít...to se mi líbí 😀 .
Jinak s tou krví...nechají ti vůbec něco 🙂? Ať tě úplně nevycucnou 😉. Ne, fakt je to dobře, ten postup, co máte vy, se mi líbí...nejprve zjistí, jestli je vše ok a pak kdyžtak nějaká stimulace. Mně ji nasadil hned, aniž bych podstoupila nějaká vyšetření. Taky do sebe možná ty hormony cpu naprosto zbytečně...ale třeba taky ne 😉.
Tak pak dej vědět, jak jsi dopadla, budu ti držet pěsti 🙂

ovecky
5. zář 2014

@t_lori Kde jste byli na dovolené? My se ještě chystáme. 🙂 Něco nového u vás?

Já v úterý byla na hematologii (za 14 dnů výsledky) a dnes na Homolce, na 25.9. jsem objednaná na hysteroskopii s kyretáží polypu. Pak bude pauzička 3 týdny a pak se do toho zase vrhneme, i kdyby mělo být IVF. 🙂 Jinak pořád teď čtu chválu na kapy Gynex, nemáš zkušenost?

t_lori
9. zář 2014

@ovecky Nikde jsme nebyli, spíš jsme si jen užívali volno, byli jsme třeba na houby a tak různě 🙂. Nějak nám to letos s dovčou nevyšlo, doděláváme domeček, tak není čas a hlavně si vždycky řeknu, že za ty peníze můžu mít na baráku tohle a tohle a chuť jet na dovolenou mě přejde 🙂.
Jinak u nás zatím nic nového...beru ty léky, ale žádná sláva to není. Po přečtení všeho možnýho jsem se bála braní Clostilu, ale ten mi nic moc neudělal, jen jsem si připadala občas jako v přechodu, jaký jsem měla návaly horka :D. Ale teď beru Utroš a to je celkem mazec, už mě nekolikátý den bolí dost břicho, jako kdybych měla zánět močáku, jen je ta bolest trochu jiná. Ale může to být z čehokoliv, slyšela jsem, že i Clostil třeba zintenzivňuje ovulaci, že jde víc cítit, tak třeba je to ono, jsem teď 17 DC, tak by to i sedělo 🙂. A jestli to pomohlo uvidím cca za deset dní, takže zatím se nějak nevzrušuju 🙂.
Vidím, že ty teď jsi taky ve fázi čekání 🙂. Je to už na hlavu, ale mám pocit, jako by to už byla součást každýho měsíce, tak mi to už ani nepřijde divný 🙂. Možná, až to nebudu už řešit, bude mi to i chybět :D.
Snad Ti ta krev dopadne dobře a hlavně odstranění toho polypu bude mít pozitivní následky a konečně se zadaří 🙂.
Jinak o těch kapkách jsem taky už slyšela, ale ještě jsem je nezkoušela. Taky jsem teď hodně četla o femigardu, to taky hodně chválí...ale na každýho prostě zabírá něco jinýho, bohužel ;)

ovecky
21. zář 2014

@ t_lori Tak jak to u vás vypadá? Držím palce a myslím na tebe!

My nic nového, normálně jsem to minulý týden dostala a psychicky se připravuju do nemocnice... Trochu váhám, jestli pak to ještě zkoušet přirozeně, nebo rovnou jít na inseminaci...

ovecky
26. zář 2014

Včera hsk (hysteroskopie) na Homolce a kyretáž polypu, třeba to někoho taky čeká:
v 7 ráno nástup na lačno, pokec s doktorem (znovu a znovu rodinná anamnéza), ubytování na pokoj, 5 hodin úmorného čekání v posteli (stále bez jídla a pití), pak převoz na posteli v erární "košili" na sál, tam přelezení na kozu, přivázání nohou, napíchnutí levé ruky - uspání do žíly + kyslík přes pusu, cca za 30 minut vzbuzení ještě na sále, převoz na posteli na pokoj. Asi po půl hodině kontrola (dotaz, zda je vše ok) sestřičkou, pak teprve dostáváme sladké pití, v 5 večeři. Lehké krvácení, nic nebolí, stahovací punčochy nepříjemné (bolí mě pod koleny a kotník, doktory to nezajímá), ale nechala jsem si přes noc (mám nejen Leidenskou mutaci, ale ještě nějakou další, která riziko násobí, jupí). Trochu mě bolí ruka po napíchnutí žíly, jinak vše ok, dnes v 8 ráno po snídani propuštění domů. Polyp odstraněn, výsledky histologie za 2 týdny. Teď 4 týdny "šestinedělí".

t_lori
26. říj 2014

@ovecky Ahojky 🙂.Ja jsem si vubec nevsimla,ze jsi psala,nezobrazilo se mi to totiz v upozornenich ☹.A to sem chodim celkem casto 🙂.Tak se omlouvam za zpozdeni 🙂.Jinak u nas zatim nic,ted jsem treti mesic na clostilu a utrogestanu.Minuly mesic jsem byla na utz a mela jsem tri folikly 15 mm,ale zadny dominantni.A hlavne to byl teprve 10DC,takze byly dost velky.Tak mi doktor rekl,ze to bud budou trojcata nebo nic 😀.Takze zatim zadna zmena...☹

t_lori
26. říj 2014

@ovecky A vidim,ze ty uz jsi po zakroku 🙂.Doufam,ze je vse o.k. 🙂.Taky na Tebe myslim,rikala jsi predtim,ze znovu zacinate na konci rijna a uz je to tady 🙂.Zkousite teda jeste prirozene?