"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

lucille85
15. říj 2011

Ahoj holky, tak jak válčíte s cyklem, MS,ovu, testy apod? Já bych měla teoreticky ve středu dostat MS ale nedělám si iluze, první opravdová po x letech...a tenhle cyklus byl tutově anovulační...no snad to naskočí brzy ☹ držím všem palečky! Jo a jmenuju se Lucka 🙂

lucille85
15. říj 2011

@pajav ahoj Pavli 🙂 my taky "trénujem". Dneska mám tedy mažela celý den v práci 🙂 ale zatim to bereme jakože příjemné zpestření, o důvod více k příjemné činnosti...snažím se na to moc nemyslet.
Třeba teplotka ještě poporoste a budeš mít delší cyklus?

alzbetak
15. říj 2011

Ahojte 🙂 mozem sa pridat? My sa tiez snazime, resp uz cakame ci sa podarilo alebo nie.... Mate nejaku "statistiku" kolko priemr take snazenicko trva? Uzivajte si snazenia a nech nieje moc dlhe! 🙂 😝

lucille85
15. říj 2011

@alzbetak ahoj! přeju a´t se brzy zadaří!Co se týče statistik, první měsíc po je šance že otěhotní 15%, šance že otěhotní do tří měsíců asi 30% a do roka asi 80%...nebo se taky uvádí že šance je 1:6, že na šest ovulací připadá jedno otěhotnění, takže je to jako pravděpodobnost že hodíš na kostce 6ku...no a je to individuální, někdo hodí šestku napoprvé, několikrát za sebou někdo ani napodesáté...Hlavní je psychika, po tom co jsem prolezla net horem dolem, tak(samo kromě zdravotních problémů) je to hlavní důvod že to trvá....jakmile se do té doby marně se snažící začali stěhovat, plánovat svatbu, pořídili si psa, adoptovali nebo jen zažádali, získali novou práci, tak najednou BUM! Vlastní poznatky zatím nemám 🙂
každopádně Tobě přeju abys na // nečekala dlouho!

pajav
15. říj 2011

@lucille85 ahoj Luci 😉 a proč si myslíš, že máš taky anovulák? Pořád doufám že poroste,ale teplota si ze mě dělá očividně srandu, sama se na to podívej :D http://www.fertilityfriend.com/home/377f67 jeden den tak,druhý zas tak a pořád dokola :D já si taky říkala,že na to nebudu tak myslet ale po tomto grafu jsem pěkně nervozni zda je vše ok...

alzbetak
15. říj 2011

@lucille85 Na... tak to su teda cisla... sakris 🙂 Tak uvidime 🙂 Ked nebudeme mat stastny hod kockou na prvy krat (co asik nie, kedze az take velke stastie v zivote nemame...) tak skusim ovu testy ... No psika uz mame pat rokov 🙂 akurat sme zvedavy ako to ta nasa "paradnica" zvladne ked k nam do domacnosti pribudne maly cloviecik, kedze je dost svojska... 🙂 Snad nebude teba zbalit kufor a odstahovat k "babke" 😒 to by ma velmi mrzelo...

lucille85
15. říj 2011

@pajav Pavli no ten graf je opravdu zajímavý 😠 vypadá to že ovu asi nebyla...Ale na paniku je ještě čas, žádná zdravá žena neovuluje pravidelně každý cyklus, prostě se stane že to občas vynechá...a zas nejsi tak dlouho bez HA...uvidíš kdy dorazí MS, můžeš si pak pro klid skočit na gyndu...
Já jsem přesvědčená že ovu nemohla být-testy od 10-20dne negativní, žádné jiné příznaky(hlen 0, bolest žádná) a navíc si myslim že ta nemoc a atb to taky mohli ovlivnit...No ale aspoň už nešpiním, piju ted ty bylinky tak uvidím...ale nějak mi došlo že hned tak to miminko nebude ☹

pajav
15. říj 2011

@lucille85 no my se původně chtěli začít snažit až v listopadu a nakonec to tak opravdu vyjde :D jsem ale ráda,že jsem vysadila za včasu..do Vánoc to musí vyjít, to by bylo radosti :o)) a co ty víš, třeba máš cyklus delší než s HA a ovu teprve dorazí 😉)

lucille85
15. říj 2011

@pajav Pavli jej ty jsi optimista!!!no ale moc to s tou mojí ovu nevidím 🙂 Ten krásný dáreček bych nám všem moc přála! my jsme se úplně původně chtěli snažit až od ledna, pak jsme si řekli že doberu tři balení HA a nakonec jsem už to poslední nevzala 🙂 a jsem ráda, jen jsem to možná měla udělat ještě dřív 🙂 ono když to tak člověk vezme tak otěhotnět je celkem složitý a ta pravděpodobnost je malá...takže ta HA je tak trochu zbytečná (teda pokud ti neni 15 nebo nemáš každej týden jinýho chlapa 🙂, jenže když člověk nechce tak se zadaří spíš..zákon schválnosti 😀 takže já fakt hrozně neeeechci! 😀

pajav
15. říj 2011

@lucille85 No a já? Taky ještě nechci!!! :D To si budem ode dneška říkat každý den,třeba to pomůže :D My ted jedeme pryč, tak se tady ukážu asi až k večeru 🙂) Pěkný den 😝

lucille85
15. říj 2011

@pajav hezký den i Tobě!

harley26
15. říj 2011

Holky a je běžné, že po vysazení HA je cyklus bez ovulace treba i nekolik mesicu? Ja vysadila prasky v cervenci. A myslim si, ze sem ovulaci jeste ani nemela :(

lucille85
15. říj 2011

@harley26 jo bohužel to možný je ☹ já jsem první měsíc bez HA a ovulace asi taky nebyla...na netu píšou holky že třeba i rok trvá než to naskočí...nebo může pomoct gynekolog-dá ti umělé hormony na vyvolání ovulace a tělo se pak chytne...nebo taky ne. Ale podle čeho soudíš že ovu nebyla?To ti potvrdí jedině krevní testy a utz v určitých dnech cyklu....

petinkas
autor
15. říj 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.. začala jsem to nějak moc řešit (první měsíc! 🙂 ), tak jsem si řekla, že to musím zmírnit a sem skočit jen občas 🙂. Musím se vám pochlubit s mýma těhotenskýma příznakama 😀. Takže: ve čtvrtek se mi začala motat hlava (1. příznak), začala mi být zima (2.), bolely mě klouby (3.), měla jsem zvýšenou teplotu (4.).. No nebudu vás napínat - nakonec jsem měla skoro 39C, ale žádný prášek si přece brát nebudu, že? Co kdyby náhodou.. Tak jsem v pátek skončila na pohotovosti s angínou (cituji dokotora) jak trám 😀. Takže asi tolik na téma já a těhotenství.. Už chápu, že na těch větách "..nepřipouštět si to.." asi něco bude 🙂.

barbulinka1
15. říj 2011

@lucille85 ahojka Luci 🙂 tak mě přišla první opradová MS po 25 dnech a první dva dny jsem docela trpěla, ale vypadá, že zítra skončí, takže ukázkových 5 dnů 🙂 Bazální teplotu jsem si začala měřit týden před ms a byla od 37,1 a pak dva dny před ms mi klesla na 36,9 a v den MS ráno na 36.7, ted mám 36,6 tak si myslím, že jsem snad OVU měla podle těch teplot, ale těžko říct měřila jsem z cyklu jen týden, ale ted podstivě měřím, tak jsem zvědavá, jak holka OVULKA dorazí 🙂 jinak HA jsem vysadila po 8 letech 🙂 Jo a já jsem Bára 🙂

pajav
15. říj 2011

@petinkas ahoj,no ty jsi tomu teda dala :D Hlavně se brzo uzdrav :o)) A nemysli na to tolik 😉)) Pozměnila bych úryvek z filmu: nemysli na to, nemysli na to, nebo se z toho zblázníš 🙂)

pajav
15. říj 2011

@harley26 Ahoj,no některé ženy příznaky ovulavce vůbec nepocítí, to spíše naopak,malé procento žen přesně pozná den s ovu díky tomu,že je bolí vaječníky nebo že mají výtok takový a makový, já to taky nepoznám..Dr. poví víc 🙂) Chystám se tam příští měsíc po MS na nějaké rady a tipy 🙂

viktoriecom
15. říj 2011

Přeju všem hezký sobotní večer 🙂 🙂

barbulinka1
15. říj 2011

@pajav Ahojka, tak jak užíváš víkend ? a co teplůtka vzpamatovala se, stoupla ? 🙂 Tak snad mi MS zůstane 5 dní, 3 dny hrůza a dneska jako když utneš a pomalu doznívá, tak mám radost 🙂

pajav
15. říj 2011

@barbulinka1 ahojda, jsme doma a odpočíváme, takový klidný víkend :o) Teplota si ze mě dělá srandu, koukni http://www.fertilityfriend.com/home/377f67 potvora jedna!! :D Tak čekám,co bude dál. 5 dní MS je super,tak akorát, před nasazení HA jsem mívala MS celý týden, ted taky jen 5 dní 🙂 No vidíš to, zachvilku se můžete začít znovu snažit,zato já si na to ještě chvíli počkám :-///

barbulinka1
15. říj 2011

@pajav To mi taky máme klidný víkend doma v kruhu rodinném s pejskem a kočičkama 😀 No to teda, to je jak na houpačce, vůbec ty poslední dny co ? Tak uvidíš, jak Ti to tedka bude stoupat, klesat nebo co bude dělat teplůtka jedna 🙂 No 5 dní je super, čekala jsem, že ji tedka budu mít delší a ona mi pomalu končí 4 den, takže od pondělka nastane nové snažení, dokud je manžel doma 🙂 Neboj, snad mrška brzo dorazí a začne nové snaženíčko ( snad konečně úspěšné ) 🙂Moc si to přeju pro nás všechny, abychom další měsíc řešili dvě čárečky a ne další mršku :( 🙂

trolleey
15. říj 2011

Ahojky holky moje.. jak se máte? a jak jste prožili sobotu? vše ok? my jsme se dneska jen flákali..
jo, mimochodem, já se jmenuju Silva, jen ať tady o sobě víme. 🙂
včera jsem si koupila těhotenské testy, a zvažuju, jestli si ho mám zítra udělat,.. bojím se, že budu zase zklamaná... ☹ no možná ještě zkusím počkat.
holky, to je hrozné, to čekání... je to nespravedlivé, že někdo, kdo děti nechce, tak je má hned, a někdo, do po nich tak touží musí čekat... no, ale my se určitě dočkáme!! 😉 😉 hezký večer, snažilky!!!

lucille85
15. říj 2011

@petinkas tak vítej do klubu "angína", já jsem teda už po...dali ti atb?Hlavně to pořádně vylež ať ti to nesleze na ledviny apod. ten bacil to rád dělá...

@barbulinka1 taky nám ty čárečky všem přeju...já jsem měla MS s práškama taky 5dní, ted teprv uvidim kolik to bude...ale kdysi to bývalo 7...No tak na to pozejtří s manželem pořádně "vlítněte" 😀

viktoriecom
15. říj 2011

@trolleey Hezký večer... Já taky pořád zvažuju spoždení mám teprve třetí den ale bolí mě záda jako dole na těch bůčkách 🙂 ale už dlouho a prsa a hlava a chce se mě spát a všechny testy negativní po OVU by to mělo bejt už 16 dní, takže test by to už ukázal a stále nic ☹ tak ti držím palečky ať uděláš testík a máš tam //
Já už se taky nemůžu dočkat 🙂 Jinak sobota o ničem , jelikož se do toho všeho budem stěhovat(koupili smebaráček) tak je sem už dneska něco balila.. a sem nešťastná protože musí me jít nejmíň na 14dní k manželovejm rodičů ☹ to je hnus. A celý den sama doma jelikož manželín šel na pívo místo snažení ☹ ach jo. takže nic moc.

petulka35
16. říj 2011

Ahoj holky.Tak mám den před MS a test zatim negativní.Tak to zase asi nevyšlo.

petinkas
autor
16. říj 2011

@lucille85 Atb mi dal, ale říkala jsem mu, že se snažíme, tak hledal nějaké, aby to příp. nemělo na plod vliv.. Jak dlouho po nich jste se začali snažit? Ležím teď necelý 2. den, ještě zítra, ale pak budu muset do práce.. ☹ tak to snad bude ok.

pajav
16. říj 2011

Dobré ráno 🙂 tak jelikož neměřím teplotu pravidelně ve stejný čas, ale +- hodina, tak dnes si můžu vybrat, změřila jsem se v 9 hod (36,6) a pak v 10 hod (37) tak si můžu vybrat :D víc by se mi samozřejmě líbila ta druhý,což by znamenalo,že ovu byla včera,ale spíše věřím té první..tak kterou si mám zapsat do grafu? :D průměr? :D vždy měřím kolem osmé ale tento víkend jsem prý jak šípková Růženka 🙂)

barbulinka1
16. říj 2011

@pajav Ahojka, no vidíš, tak stoupla ne ? Záleží třeba jestli jsi mezi tou 9-10 vstala z postele, já si teda nařizuju budíka na 5.45 i o víkendu, takže měřím ve stejnej čas, protože každých 14 dní mám ranní, takže vstávám a měřím 😀

pajav
16. říj 2011

@barbulinka1 Ahoj Baru, no právě, že nevstala,manžel vstával,já se změřila a znovu usla a pak se znovu změřila..ono se říká,že co hodina to stupen jinde,tak nevím kterou mám brát vážněji..

barbulinka1
16. říj 2011

@pajav No je pravda, že jsem jednou měřila o pul hodky dyl - včera byla taky vyšší, tak napiš průměr 🙂 a bude lepší, když budeš měřit ve stejnou hodinu a třeba ti to nebude ani tak skákat ten graf 🙂