"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

twistinka123
20. led 2012

@hanickaa.d docela to utíká vid🙂 at se ti daří a dávej na sebe pozor! mě taky bříško pomalu leze, večer nejvíc🙂 ale jak říkáš, poznám to jen já a tomáš🙂 taky at ještě chvilku počká, jsem teprva 8tt🙂 tak papa dobrou

hanickaa.d
21. led 2012

holky snažilky nebojte, my čekáme na // s váma 🙂))

eficenka
21. led 2012

@pajiskazemlyna
já jsem taky pořád snažilka 🙂 dnes jsem 11 DC, tak uvidíme... ale už na to nějak nespoléhám 4.měsíc snažení)
V květnu jdu na gyndu, tak se uvidí, třeba se to do té doby povede, třeba ne...

luckawest
21. led 2012

Tak MS po dvou měs. dorazila.. Tak hned jsem si objednala bazální teploměr.. 8 měs. snažení...☹((

wann14
21. led 2012

@luckawest Ahoj Luci, takhle dlouhe cykly, to neni moc dobre, nezvazujes zavolat dr a neco s tim delat? Musi to byt utrpeni ... porad tahle dlouho cekat ... myslim ze po pul roku nezdaru by k tomu dr mohl pristupovat nejak tak aby to byl ochotny resit 😉

luckawest
21. led 2012

@wann14 Víš, on mi řekl, že ať přijdu až v červnu, jelikož před tím snažením jsem měla cykly pravidelné.. Máš pravdu, je to hrůza...

wann14
21. led 2012

@luckawest No jako, ze ti to rekl neznamena ze fakt musis az tak pozde...proste mit cyklus skoro 60 dnu neni normalni, to si muzes precist tna internetu, tak at to s tebou nejak resi a taky mu muzes rict ze se snazite a ze se vam nedari a nevis kde je problem ...ale je asi fakt ze hodne zalezi na doktorovi...nektery to resi treba uz po pul roce nektery az poroce 😒 ...

twistinka123
21. led 2012

@luckawest Vanda má pravdu to není normální a řešit by to měl i kdyby jste se nesnažili o mimi!!!!

wann14
21. led 2012

@luckawest Jj presne jak pise Luciii, to by mel resit i kdyby jste se nesnazili o mimi ...

harley26
21. led 2012

@luckawest Jj, holky maji pravdu, resit bys to mela a pokud se na to tvuj doktor nebo doktorka netvari, tak bych je urychlene zmenila. Vzdyt tebe samotnou tyhle dlouhe cykly musi hrozne stvat a mozna je to prave duvod, proc se vam to nedari. Takze taky radim urychlene zajit za doktorem, muze to byt naprosta banalita, kterou upravi nejake prasky a pristi cyklus muzes byt tehotna. Tak proc takhle zbytecne ztracet cas a cekat az do cervna?

luckawest
21. led 2012

@wann14
@twistinka123
@harley26 Ono tu u nás není jednoduché, žádní doktoři nové pacienty neberou, jen přes známé.. Máme tu dva gyneg. a u toho druhého je švagrová, a jim po roce snažení řekl, že ještě rok počkají.. Už mají kluka.. A o dalších, se tu ani nedá mluvit.. Samozřejmě je mi to divné, ale říkám si, že to už do toho června vydržím.. Manžel o tom nechce ani slyšet, že bych to měla řešit už teď, prý na to moc myslím.. Jsem účetní, tak to svádí na stres. Mě je spíš divné, že to nejde, když jsem nebrala anticon. Co jsem četla, tak spíš jsou problémy po ní.. Spíš se bojím, abych byla plodná já, nebo manžel...

petinkas
autor
22. led 2012

Ahoj holky,

co je nového? My jdeme zítra s manžou na velký UTZ, tak jsem celá nedočkavá a to je zrovna dneska celý den v práci.. 🙂

@luckawest je hrozné, jak to někteří gyn. neřeší.. nechceš si tam alespoň zavolat a zeptat se na tak dlouhé cykly? (nezmiňovat snažení, ale aby Ti alespoň toto upravil)

luckawest
22. led 2012

@petinkas Už jsem volala... On nás zná, takže ví, že se snažíme..Na druhou stranu alespoň vím, že nemám cystu, když už ms dorazila.

misam
22. led 2012

@luckawest Ahojky, mojí kamarádce její gyneko rovnou při prohlídce řekla, že až se budou chtít snažit o mimi, tak má předtím přijít a že jí musí upravit její dlouhé cykly (má je podobně dlouhé jako ty). Takže si myslím, že na tom asi něco bude. Ale chápu, že je teda těžké přejít k jinému doktorovi, když u vás máte výběr ze dvou. ☹ Tak jedině chodit někam do jiného města. Pokud to ten tvůj nebude chtít řešit, tak myslím že by byla změna na místě.

luckawest
22. led 2012

@misam No, já už to probírala i v práci.. Zase se bojím jít k někomu, koho nikdo nezná.. Ale začla jsem se už vyptávat..

misam
22. led 2012

@luckawest ..a nejsou na ty lékaře recenze na webu? Taky nerada chodím k někomu jen tak, takže ti rozumím. 🙂

petinkas
autor
22. led 2012

@luckawest zkus se třeba podívat na hodnocení lékařů - www.znamylekar.cz. Zadáš tam jméno a můžeš si o něm přečíst různé recenze..

misam
22. led 2012

@petinkas 😀 přesně ten jsem měla na mysli, akorát jsem si nebyla jistá, jestli tady můžu uvádět adresu na ten web, aby mi to admini nezatrhli 🙂

petinkas
autor
22. led 2012

@misam 😀 tak to mě vůbec nenapadlo.. já jsem se přistěhovala do nového města.. nejdříve jsem si vyhledala všechny gyn., pak projela recenze a podle toho si udělala postup - komu prvnímu zavolám. Mnou první vybraný už nebral, ale když jsem řekla, že jsem se přistěhovala, řekl mi, že mě ještě vezme.. chodím k němu asi rok a jsem max. spokojená. Když jsem mu řekla, že se začneme snažit - hned řekl, že první 3 měsíce největší šance. Pokud se po půl roku nezadaří - měla jsem v době ovu přijít na UTZ.. naštěstí se podařilo hned 2. měsíc.. 🙂

misam
22. led 2012

@petinkas Šla jsem na to úplně stejně jako ty 🙂 . Akorát nám se zatím nezadařilo 😒

petinkas
autor
22. led 2012

@misam Tak držim palečky, ať se co nejdříve zadaří..

misam
22. led 2012

@petinkas 😀 díky

krista1
22. led 2012

@luckawest Ahoj Luci,zkus vše možné i nemožné a uvidíš,já jsem taky přešla k jinému gyndaři,jelikož ten můj chlastal a taky byl moc drsný,věřím tomu,že objevíš nějakého lepšího,ale nevýhoda je,že mi řekl,že mám přijít až za rok,njn,Co jinak nového u tebe?Kolikátý den cyklu jsi?Já tu mršku očekávám tak do dvou dnů,teda myslím,už to nějak cítím,vždycky mám silný čich

krista1
22. led 2012

@misam Ahoj,jak dlouho se snažíte?Nevěš hlavu,ono to někdy trvá,hlavně se na to moc neupínej,říkej si až to příjde tak to příjde 😉

misam
22. led 2012

@krista1 ahoj, snažíme se teď 5-tý měsíc. Už to beru víc sportovně než první 3 měsíce 🙂, vím že se to podaří, jen nevím kdy 😀. A jak dlouho se snažíte vy?

krista1
22. led 2012

@misam my se snažíme 14měsíců,jo ber to sportovně,protože pořád do roku máš čas,ono se to určitě podaří,taky mě štve,že nevím kdy,ale už to tak neřeším,jelikož mám o něco lepší práci a těším se na dovolenou,takže už to nějak nehrotím.A kde pracuješ?A kolik vám je s manželem/přítelem?

krista1
22. led 2012

@misam Neboj nevyzvídám,jestli nechceš tak mi to nepiš,jak dlouho si brala HA?Já jsem ji brala asi 5let.Různě jsem to střídala a MS chodí pravidelně?Mě ne,tak mi doktor předepsal Proveru,ale ta mi moc nepomáhá,tak uvidíme v březnu při další kontrole co a jak.

misam
22. led 2012

@krista1 tak to se snažíte už dlouho. A už to nějak řešíte? Psala jsi že ti gyneko říkal, že máš přijít za rok. Já chci počkat ještě 2 měsíce a pak chci jít na gyneko, jeslti není nějaký problém .Protože čekat rok a pak to řešit mi příjde hodně dlouho (už jsem musela těho o víc než rok odložit kvůli problému se štítnou). My už jsme s manželem pokročilejšího věku 😀 😀 letos oba 33. Pracuju ve finančním sektoru. Práce mne teď přestala maličko prudit 🙂, no ale miminko je miminko 🙂. MS pravidelná :o). Kde pracuješ ty?

misam
22. led 2012

@krista1 😀 vidím že už jsi částečně odpověděla než jsem stihla poslat dotaz 😀 Antiko jsem brala přes 10 let 😠 Byla to pěkná blbost 🙄

harley26
22. led 2012

@krista1 Ahoj ahoj, ja beru taky proveru, a jak silnou nebo slabou s ni mas menstruaci? Ja totiz hodne slabou :(