"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

lucille85
4. únor 2012

@eficenka to uteče jako nic a bude tam srdíčko jak zvon, uvidíš!!!

eficenka
4. únor 2012

@lucille85 budu odpočítávat dny... Půjdu za týden v pátek, podle MS budu 5+5, tak snad by už mohlo být něco vidět!

kora1
4. únor 2012

@krista1 my se snazime 7 mesicu a deti jeste nemame. Prave kdybych uz jedno mela, nemela bych obavy, takto clovek nikdy nevi..Ale verim, ze nam to vsem vyjde, nekdo drive a nekdo pozdeji, libi se mi, jak si tady drzite palce 😵

@misam fakt? Mne je taky 32 😉 Ja jsem prve take nechtela cekat rok, ale stejne se toho clovek z UZ moc nedozvi, tedy neco ano, je to zaklad, ale ne vse..muj strasak je pruchodnost vajecniku 😕 , to se tam nevidi..ale na to je cas..verim, ze to vyjde. Pouzivas ovu testy? Drzim palce 😉

kora1
4. únor 2012

@misam kdyz jsem prisla k doktorce, uvedla jsem to tim, ze uz nejsme s manzelem nejmladsi a ona se smala a rikala, ze jsme mladi a at se niceho nebojim 😀 😀 Takze jsme mlade taky 😉

sedivka
4. únor 2012

@kora1 ahoj, me bude za 2mes 28let 😉

misam
4. únor 2012

@kora1 😀 beru to tak, že nejsme ještě nejstarší. Chci to začít aspoň trochu řešit, nejprve základní vyšetření, případně manžel na spermio. No uvidím co mi řekne, doufám, že mne neobyde s tím, že mám počkat ještě půl roku. 🙂 Ovu testy nepoužívám, jen měřím BT. Podle ní bych ovu měla mít. Ale může být problém i jinde. Ty měříš BT nebo používáš ovu test?

kora1
4. únor 2012

@misam to je ta spravna definice 😀 Ja si myslim, ze nebude nikde problem, jen nekdo je chytlavy hned a nekdo na tom musi vice zapracovat 😉 Jinak pouzivam ovu testy, mne funguji a prave kdyz jsem byla na vanoce v CR (ziji v cizine), tak mi doktorka ukazovala vajicko, jak bude ovulovat a podle milimetru mi vypocetla ktery den a ono se to pak presne shodlo s ovu testem, tak u nej zustavam 😉 A navic jsem pres "slevomat" objednala balik ovutestu za velmi nizkou cenu, tak je ted musim spotrebovat 😀
BT se mi libi, ale ja ani nevim, jak a kde se to meri a obdivuji vas vsechny, ktere to tak delate a ja mam ze sebe pocit, ze bych na tom teplomeru tak male rozdily nevidela 😕 Nebo ze to ovlivnuje unava, stres, nachlazeni...muzete mi to nekdo vysvetlit? 😎 A prominte za hloupy dotaz, ale merite to normalne v podpazdi? 🙂
@sedivka ahoj, krasny vek a gratulace k mimi 😵 , mimochodem 27 byl muj vysneny vek na otehotneni (tam je podle meho nazoru nejlepsi "konstalace" psychicke pripravenosti a fyzicke formy (tedy pro me, obdivuji mladoucke maminky a fandim jim!). jen jsem to mela s manzelem slozitejsi, pak presun do zahranici, hledani prace, koupe bytu, svatba...a dosli jsme az do tohoto veku 😀 😀

misam
4. únor 2012

@kora1 😀 ....pro mne zase není vhodný systém čárek na ovu testech. Ale každému vyhovuje něco jiného. Je jedno kde teplotu měříš. Důležité je, měřit ji celý cyklus stejně a ve stejnou dobu. Já měřím přímo u zdroje 😀 😀. Měla jsem podobný postup k mimi jako ty. Akorát jsem se nepřesunula do zahraničí. 🙂

kora1
4. únor 2012

@misam 😀 a jak dlouho ji meris, treba 5 min staci? A jinak jsem rada, ze mame podobny sled udalosti 😉 A tedy mam to chapat az tak, ze mas za manzela cizince? To uz by byla ale velka nahoda 😀

silvaaa
4. únor 2012

@kora1 Ahoj,ja mam 28 😉 .Takze vidis,vsechny tu zas tak mladoucke nejsme 😀 .

sedivka
4. únor 2012

@kora1 no u nas to bakonec dopadlo tak, ze hsme ted prodali byt a letos budeme stavet. Takze to bude hodne zajimave .. Prcek se narodi jeste do miniaturniho provizoria, ci ted mame v dome meho dedy a v prosinci se snad prestehujeme do vlastniho domu. Bude to asi zahul, ale proste to tak dopadlo...🙂

misam
4. únor 2012

@kora1 😀 ...nene ten můj je čech jak poleno 😀. To mi nedošlo, že tvůj manžel je cizinec. 🙂 Měřím 5 minut. Mám klasický rtuťový, takže mu to chvíli trvá 🙂.

kora1
4. únor 2012

@silvaaa 28 ze neni mladoucka? 😨 😀 Ale jo, nejak to neresim, abyste si nemyslely, jen jsem nevedela, jestli tady mam priznavat svuj vek 🙂)
@sedivka tak to jste moc sikovni! A fandim vam, domecek - to bude nadhera. A vis, ze jem si vsimla, ze se to casto tak jaksi sebehne vsechno naraz, miminko a jeste dalsi zivotni kroky, ale zvladne se vzdycky, chce velkou davku trpelivosti, co 😉
@misam no ja prave jak jsem vas tady tak cetla, tak si rikam,ze pokud se nezadari nez mi dojdou testiky na ovu, tak zacnu merit tu teplotu jak vy 😉 Mam taky rtutak, ja digitalnim moc neverim.. 😔

sedivka
4. únor 2012

@kora1 diky. Bude to asi mazec. Ale hlavne ze se s manzelem mame 🙂

eficenka
5. únor 2012

dobré ráno holky! dneska mi v noci bylo strašné vedro, pobolívalo mě břicho na MS, tak sem se moc nevyspala- ale MS naštěstí nikde! Jak já se těším na ten první UZ - včera jsem volala s kamarádkou sestřičkou a můžu prý přijít 17.2., to budu 5+5..... Asi budu odškrtávat dny 😉

zzaneta
5. únor 2012

@eficenka Obrovská gratulace 🙂 Mám radost, věděla jsem že po dovolené tu bude nová těhulka 🙂 Chytám si Tvůj flusanec 😀 a teď jdu dočíst stránky za pár dní 😉

eficenka
5. únor 2012

@zzaneta Díky Žanet, ale na 100% to budu vědět až 17.2. do té doby se může stát cokoliv.... Ale snad bude vše v pořádku a jestli jo, tak plivnu na Tebe ještě jednou 😉 !

zzaneta
5. únor 2012

@eficenka Vím vím, povídej mi o tom 😀 ale věřím že to nebude Tvůj případ a vše bude v pořádku, mooooc držím pěstičky 🙂 Super, to se budu těšit, i když já bych v té době měla mít zrovna ovu, teda pokud tělo bude fungovat jako předchozí cykly, takže to se bude flusanec obzvlášť hodit 🙂

misam
5. únor 2012

😀 Ahoj holky, tak dnes přesně jak jsem čekala.....jsem 1 DC a už se hrozně těším na další pokusy 😀 😀. Na mne ty flusance nedopadly, jelikož v tom mrazu po cestě někde zmrzly 😅.
@eficenka ...držím palce, ale nebudeš to potřebovat. Tvoje čára byla pěkně silná a mimi tam určo bude i 17.2.
@zzaneta...jak je? Že se ptám, určo odpočatí a ve skvělé náladě. Už zpátky z dovči?
@kora1 Já se za věk taky nestydím, nepřipadám si stará. Apoň ne duchem 😀 😀. A kde v cizině bydlíš jestli se můžu zeptat?

eficenka
5. únor 2012

@misam tak to držím při příštím snaženíčku palce! A když je moje mimi snad v pořádku, tak držíme oba dva! To je už větší šance 😉 !

zzaneta
5. únor 2012

@misam Ahojkyyy, tak to mne mrzi ze 1DC, snad uz se brzy dockas i Ty.. Nooo dorazili jsme o pulnoci, ted mne ceka pradlo, uklid, nakup - proste navrat do reality 😀 do prace se mi vubec nechce.. ale jinak bylo bajecne, uzili jsme si to, odpocinuli, prisli na jine myslenky 🙂
V utery nebo ve stredu jdu na kontrolu tak snad bude vse ok. Trochu mne poboliva brisko i jsem dele spinila, ani nevim jestli to co jsem mela se da povazovat za regulerni MS tak uvidime. Kazdopadne asi zmenim doktora, moje mamka se o tom bavila s obvodackou (mame stejneou) a ta to doporucuje. Nic proti tomu stavajicimu, ale pry by to s mou nemoci chtelo poradneho odbornika 😀

misam
5. únor 2012

@eficenka ..moc díky. Když držíte palce dva, tak to určitě klapne. 🙂 Musím říct, že se mi do žil nějak vlil optimismus. Ani jsem nebyla zdrblá, že přišla ms. 😎. Manžel už je doma?

eficenka
5. únor 2012

@misam nene, dojede dneska kolem 8 večer.... JEště teda musím odhrabat auto od sněhu a doje t pro něj do města.... Co bys byla zdrblá, jednou se to povede! a veselejší ženě určitě dřív než smutné 😉

misam
5. únor 2012

@zzaneta Ahoj, no mně to tentokrát ani nemrzí 🙂. Věděla jsem, že to nevyšlo, tak už jsem chtěla aby dorazila, ať se můžeme začít snažit znovu. Tak to je super, že jste si to tak užili. Musím říct že jsi mne inspirovala a taky přemýšlím, že vyrazíme na nějaký welness pobyt. Taky chci změnit gyneko. Ne že bych s tou mojí nebyla spokojená, ale přestěhovala se a mám to trochu z ruky a nechce se mi jezdit přes půlku Prahy, když můžu chodit 10 minut od práce. Chci se právě zítra obědnat na preventivní k praktické a vezmu to rovnou i s preventivní gyneko a při té příležitosti se s ní domluvím, že nám to zatím nevyšlo, tak aby to omrkla 🙂. Prádlo na mne pokukuje už od včerejška, ale jelikož mne dneska bolí podbřišek, tak to odložím až na zítřek. Takže akorát vařím 🙂.

wann14
5. únor 2012

@eficenka Taky moc gratuluji, drzim pesticky, at je vse ok a do 17.2. to rychle utece 🙂

misam
5. únor 2012

@eficenka 😀 😀 tak veselá jsem dostatečně, takže to tento měsíc vyjde. No tak to si zapracuješ. 😉 To tady je spíš jen sněhový poprašek.

kora1
5. únor 2012

@eficenka ja si taky myslim,ze ta carecka na testu byla pekne tlusta a neni se ceho obavat, naopak, aby to nebyla ta dvojcata 😕 😀 ne, vtipkuju 😉 A 17.2. je tu co by dup.
@misam zijeme v italii. Jinak jezdit pres pul Prahy musi byt teda narocne na psychiku 😠 😀
Ja jsem mela zehlici dny st,ct a pa a jsem rada, ze to mam za sebou..ale v teto zime me to zehleni docela vyhovuje,horsi je to v lete. Hezky odpocivej a hura do dalsiho cyklu, ja jsem nekde pred ovulaci..tak uvidime.
A co varis dobreho? 😝 Ja varim tmavy testoviny se zeleninou, v nedeli mame vzdycky testoviny 😀

misam
5. únor 2012

@kora1 A jaké je teď v Itálii počasí? V Itálii mám kamaráda 😉. S žehlením souhlasím, když je venku vedro a ještě žehlím, tak to je na infarkt (a že vy tam máte vedro častěji 😀). Dělala jsem vepřové v jogurtu se sušenými rajčaty k tomu restovanou cuketu a šťouchačky 🙂. Těstoviny můj miluje, ale nemůžeme je jíst furt, že 😀.
Takže to se teď usilovně snažíte že, tak budu držet i palce na nohách ať to tentokrát vyjde.
Tak 1x ročně mi to k ní na preventivní jezdit nevadilo, ale říkám si že když bych tam jezdila pak častěji, tak by to byl opruz.

eficenka
5. únor 2012

@misam
@zzaneta
@krista1
ahoj holky, tak navečer jedu do města pro manžela - předtím se ale stavuju v lékárně, musím si ještě koupit nějaký TT a občas se uklidnit, že je vše ok, než bude 17a půjdu k MUdr....
Držím Vám všem palce 😉

kora1
5. únor 2012

@misam pocasi je tady ted spatne, extremne moc snehu (aspon zde na severu), ale takova zima jako v Cesku nastesti ne, je mi lito, ze trpite takovyma teplotama, je to letos vazne divne..vcera jsem videla v TV zabery ze severni Afriky, snih na pousti 😕 😕 rarita.
Jee, a kde mas kamarada, co del a? 🙂
Mnam, tak to musis byt dobra kucharka, to zni lahodne..tyyy jo 😵
Dekuju moc moc za drzeni palcu (i na nohach 🙂 , je to hrozne povzbuzujici, kdyz to clovek muze s nekym sdilet. ja drzim palce take, i ty na nohach, ale jeste mas chvilinku cas,ne? A muzu se zeptat, zda mas pravidelny cyklus? A ovu kdy? Ja bych se normalne asi stydela ptat na takove soukrome veci, ale prave mi vyhovuje, ze je to tady poloanonymni a clovek se vice odhodla to probirat..tak kdyztak promin, jestli jsem moc osobni..
@eficenka tak zase se budu tesit na fotku tt prouzku 😵 😵