"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

misam
6. únor 2012

@petanevesta :o) v tom případě jsem konkurence 😀

petanevesta
6. únor 2012

@misam áá asi tuším, že by GE? 🙂)

aluskaasimon
6. únor 2012

Ahoj ve spolek 🙂 Tak jsme se s manzelem rozhodli, ze neni nac cekat a zacneme zase zkouset. MS probehla, skoro jako vzdy, jen o kousicek pozdeji, tak mi spadl sutrak ze srdce a sup na to 😀

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon Ahojky, a vy jste si museli dat ve zkouseni pauzu? Vsimla jsem si, ze take zijes v cizine, ja taky a jsem za tohle forum rada 😉
Budu drzet palce.

aluskaasimon
6. únor 2012

@kora1 Ahoj, jojo. Ne, ze bychom chteli, ale v 8 tt jsem samovolne potratila. Tak jsme nechali probehnout jednu MS a jdeme znovu na to. I kdyz jsme puvodne chteli cekat do brezna, premohly nas instinkty 🙂 Teda spis me a u manzela to po vikendovem premlouvani proslo 😀 My zijeme v Bristolu v UK, kdepak vy?

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon tak to me mrzi, ale na druhou stranu mas perfektni to, ze vis, ze to jde 😵 😵 Mne by to stacilo ke stesti 😉 My zijeme na severu It. A manzel je Anglican?

Holky, je to se mnou nejake divne tento mesic 😔 , normalne mivam ovulacni test pozitivni 13.DC (tedy 14DC je ovulace), zelezna pravidelnost 😀 ,tento mesic test negativni jiz od 12 dne, jsem 15 DC a prouzek je slaby... 😕 Tak nevim. Co se jako stalo? 😕 😀 No, snad prijde, potvurka jedna.. 🙄

aluskaasimon
6. únor 2012

@kora1 Manzel je anglican🙂 Jsem moc rada, ze nam to predtim vyslo, dokonce hned na poprve. Snad budeme mit zase stesti. Tu ovulku ovlivnuje strasne moc veci, takze i blba ryma ti s tim muze zahybat, nebo nebrala jsi antibiotika?

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon tak rymu mam, mam spis v dutinach, myslis, ze fakt to muze ovulaci ovlivnit? To jsem nevedela. Uvidim zitra, jestli prouzek zesili.
Je, tak vam to vyslo napoprve? To je bezva. Ja myslim, ze vam to dlouho trvat nebude 😉 A jak dlouho jsi v UK, jsi tam spokojena?
A k MUDr chodis tam nebo v CR?

aluskaasimon
6. únor 2012

@kora1 Muze mit vliv, vim, ze antibiotika dokazou cyklus rozhodit uplne. Ja kdyz je beru, tak kolikrat ms ani nedostanu. Vyslo nam to na poprve, manzel je tedko desne sebevedomy, ze ma 100 procentni uspesnost. 😀 Kez by se povedlo znova. 🙂 V UK jsem ctvrtym rokem, spokojena jsem nejsem jak kdy. Ale to uz je jedno, pac se na jare stehujeme do CR 🙂 Doktorum se tu snazim vyhybat, moje doktorka tady mi nikdy s nicim nepomuze, jenom si chce povidat o antikoncepci a proc pouzivame kondom. Zdravotni pece je teda silena, ale na to uz jsi zrejme prisla, pokud teda nemas stesti na doktory. Nevim jak moc vis o peci o tehotne, ale je to bida. POkud nemas problemy, uvidis prcka na obrazovce jen dvakrat, jinak se moc nezajimaji. Prvni ultrazvuk se dela az ve 12 tydnu. 😒

gabuli202
6. únor 2012

Holky, tak dnešní test opět zesílil, ale 17DC byla čárka nejsilnější, tak uvidíme, ještě budu testovat 🙂

zzaneta
6. únor 2012

@aluskaasimon Ahojky.. tak to jsou pozitivni zpravy 🙂 Drzim palce aby vse vyslo hned na poprve 😉

wann14
6. únor 2012

@gabuli202 Tak si to muzes pojistit jeste dnes, ale kolem toho 17. - 18. vypadaji carky nadejne 🙂, takze byla si tehdy 🙂 Jinak ja jsem taky z JM od Brna asi 60 km 🙂

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon tak to ja jsem nevedela, ale atb neberu, jen mam tuhle zadni rymu nebo co to je.
No uvidime, zitra se zase testnu (mzna i dnes vecer) a uvidim, co se to deje 😎
Verim, ze je manzel pysny 😉 A uspech bude urcite rychle..
O zdravotni peci v UK nic nevim, ale obecne plati, ze privatni je neskutecne draha a statni casto stoji za nic ☹ A jak to, ze se budete stehovat do CR? Tak to vam preju! 😵 Ja bych se taky chtela vratit, ale manzel by asi nesehnal praci (neumi jazyk) a meli bysme problem utahnout zivobyti..a pripadne deti. A v UK jak dlouho je materska?
Taky jsem tu 4 roky..🙂

@gabuli202 urcite testuj jeste dal 😉

wann14
6. únor 2012

@aluskaasimon Ju, to je super, ze do toho uz jdete, ze se nechal manzel premluvit 🙂 Budu moc drzet pesti, at to hned vyjde 🙂

gabuli202
6. únor 2012

@wann14 Dnes to ještě pojistíme 🙂 A kde přesně bydlíš?

@kora1 určo budu 🙂 Asi jsem to nepostřehla, jak dlouho se snažíte vy? 🙂

wann14
6. únor 2012

@gabuli202 Hodonin a ty kde? Jj, pojistete, at mas klid 🙂 Jinak me se stalo to stejne co tobe, ale nechtela jsem ti to psat, abych te zbytecne neznepokojovala, kdyz to bylo tehdy takove cerstve
Vam to ale urcite ted vyjde 🙂

aluskaasimon
6. únor 2012

@zzaneta @wann14 Dekuju moc holky 🙂

@kora1 Manzel taky neumi cesky, ale ja taky moc neumela anglicky, kdyz jsem se tu dostala. Chytla jsem to rychle, chce to jenom mluvit. Nejakou praci pro nej snad sezeneme, je IT manager, takze se urcite neco najde. Stehujeme se proto, ze jsme si spocitali, ze i kdyby manzel vydelaval jen pulku toho co ma ted, tak na tom budeme stejne lepe nez tady. A taky v CR si muzeme dovolit postavit vlastni domek, protoze jsme dostali od rodicu pozemek. Tady je to vsechno silene drahe. A hlavne se mu v Cesku strasne libi 🙂 Tvuj manzel je taky anglican? 🙂
Materska tusim pul roku.

kora1
6. únor 2012

@gabuli202 my se snazime 7 mesicu..bojim bojim, aby bylo vse ok 😕 Tak vzhuru do dalsiho snazeni 😎 🙂
Tak dej zase zitra fotecku tech ovu testu, ale kdyz privru oci, vidim nejsilnejsi 18DC. Ale obecne to porad "jistit" neni nikdy na skodu 😀 ja se to taky pokusim pojistit 🙂

kora1
6. únor 2012

@aluskaasimon Jojo, souhlasim 🙂 Jen Cestina neni jednoduchy jazyk a Italove obecne" talent" na cizi jazyky moc nemaji, dela jim to potize 🙂 Muj manzel je Ital. Takze u nas by to bylo komplikovane..
To je super, ze si budete moci postavit v CR domecek.. 😵 A IT?, tak to nebude mit sebemensi problem..v zadne zemi, navic Anglican...drzim palce. Kdy se stehujete? A jak prevezete veci? 😕 😕
Jojo, tady je materska 5 mesicu ☹

gabuli202
6. únor 2012

@wann14 Bydlela jsem dloiho v Rosicích, jestli ti to něco říká, teď bydlíme v Tetčicích, to je hned vedle 🙂
Taky jsi měla samovolný potrat? A kolik tt jsi byla? A jak se dlouho snažíte?

@kora1 budu moc držet palečky, ať vám to tento cyklus výjde! Kolik DC jsi? Jasně, zítra zase hodím fotku, ve skutečnosti se mi zdá nejsilnější 17DC, tak uvidíme, jestli to opravdu ovu byla 🙂

kora1
6. únor 2012

@gabuli202 Jsem 15DC. Take drzim palce!

eficenka
6. únor 2012

@gabuli202 jé Gabuli, já pocházím z Třebíče a aspoň jednou do měsíce jezdíme za rodinou.... Sestra bydlí v Brně 🙂 Jinak jsem z hor - Janské lázně 😉
Držím palce, za 14 dní to vyjde // !

gabuli202
6. únor 2012

@eficenka Jo? Tak to je super 🙂 Ty jsi taková horalka teď, jo? 🙂
No, já v to nějak nevěřím, ale chci myslet pozitivně!! 🙂 Byla bych nejšťastnější 🙂

wann14
6. únor 2012

@gabuli202 Jj vim ke jsou Rosice 🙂, ten druhy nazev mi nic nerika, ale kdyz je to blizko, tak ma asi predstavu 🙂 Uplne na zacatku jako ty, mela jsem spozdeni 10 dnu, slabou carku na testu a pak jsem zacala krvacet a mela dost silnou MS asi 9 dnu i se spinenim. Anich bych k dr. nesla, ale asi po trech dnech co mi skoncila mrcha, jsem to dostala znovu a ta taky trvala par dnu,a le to mi bylo divne, tak jsem jsem nechtela nic podcenit a hned jsem sla k dr. ta mi udelala testy a i po tom krvaceni, jsem mela zvysene hcg, ale jen malo, takze mi rekla, ze to snad neni mimodelozni, ptz z toho mela strach kdyz me prohlizelam ze tam neco je, ale nemuze to s jistou rict ...takze pro klid udelala krev, ale hladina uz byla nizoucka, takze to bylo dobry...kdyby byla vysoka a hcg rostlo, tak bych musela na revizi, ale to nastesti nebylo nutne. dala mi jen norethisteron na upravu cyklu, ale od te doby mi menzes chodi nepravidelne a nebo vubec jako tento mesic ☹ a ani ovu asi nemam :( Jinak se snazime od cervence, asi v pulce cervence jsem dobrala posledni HA ...

eficenka
6. únor 2012

jinak holky- i když to nemám potvrzené ještě od Mudr, tak jsem to dnes v práci musela říct šéfce....
Počítají totiž se mnou na kurz za 68 000 a už schalovali aby to práce poslala - tak jsem ji byla říct že mám problém a že na kurz asi v srpnu a říjnu nebudu moct jet..... TAk se na mě podívala a říká : no nekecej, ty seš těhotná????
A já, no asi jo, ale přesně to budu vědět až za 14 dní...
Tak mi hned řekla, že aŤ se rozhodnu podle sebe - jestli chci dál pracovat- že už bych neměla individuální fyzioterapii a když ano - tak bez malých a nespolupracujících dětí .... Kde hrozí riziko úrazu a tahání dětí...
No a nebo jestli chci zůstat doma....
Já mám takovou radost - že to vzala tak dobře, moc sem se bála 😅

eficenka
6. únor 2012

@gabuli202 no jo, Gabi, lásce neporučíš 🙂 a vzhledem k tomu že odsuď pochází manžel a mám tu skvělou práci, tak to byla jasná volba... I když cesta 3hodiny do Třebíče a pak žpět je někdy docela vyčerpávající...

wann14
6. únor 2012

@gabuli202 to je moc dulezite myslet pozitivne, tak mysli dal 🙂

@eficenka ty Janske lazne zavidim, mam rada zimu, kdyz je snih a miluji lyzovani, takze kdyz je zima, tak jsem si vzdycky prala bydlet na horach 🙂

wann14
6. únor 2012

@eficenka Ju tak to mas super sefovou nebo kolektiv praci, kdyz ti takhle vyhoveli...parada, ted je na tvem uvazenim jestli budes pracovat a nebo jestli budes doma 🙂 Dopdalo to skvele a takovy jsi mela strach 🙂

zzaneta
6. únor 2012

@gabuli202
@wann14 Tak to je nás více takhle brzy, taky se mi to stalo. Teprve ve středu půjdu na kontrolu tak jsem zvědavá. MS jsem totiž měla nějakou slabou, ale to jsem měla i min.cyklus.
Taky se snažím být pozitivní, ale někdy to jde hůř.

eficenka
6. únor 2012

@wann14 tj... akorát nevýhoda - doma máme permanentně tak 16 stupnů - na víc nevytopíme a když jo, tak to pěkně leze do peněz.... S manželem jsme hlavně běžkaři, ale teď co sem našla // se nějak bojím 😉
Hlavně k nám teď jezdá celé příbuzenstvo na týden na hory 😀 to zdarma ubytování celkem bodne. Máme byt 3-1 takže se tu v pohodě namačkáme i v 10ti lidech 😀