"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

gabuli202
8. únor 2012

@evik19 Evi, asi to na těch fotkách mate, ale opravdu jsou čárky nejsilnější 17-18DC 🙂

evik19
8. únor 2012

@kora1 No to je pravda🙂) Já to teda taky mám moc ráda, takže mě manžel nemusí nějak prosit🙂 Ale i když se snažíme 2x-3x v týdnu, tak mi přijde, že když máme tu pauzu dva dny, tak může ovulace proběhnout zrovna v tu dobu a smůla...Na druhou stranu vím, že i kamarádka, která se s manželem snaží každej den, taky ještě od léta těhotná není, a druhá, co to zvládne tak max jednou za měsíc, otěhotněla dvakrát na poprvé...Prostě to holt máme každá jinak, ale všechny se jednou dočkáme a já věřím tomu, že brzo🙂
Co se ještě týče toho testování a měření BT - je pravda, že by to snad vedlo k rychlejšímu účinku, ale na druhou stranu jsem tak trochu srabík-kdybych se pečlivě sledovala a několik měsíců by to i přes snažení v den ovu nevyšlo, tak bych z toho byla zralá na psychinu. Takhle si můžu říct, že jsme se třeba jen nestrefili. Krom toho si taky nedokážu představit, že bych třeba věděla, že mám ovulaci a manželovi by se zrovna ten den nechtělo, to bych byla na mrtvici🙂

eficenka
8. únor 2012

já vždycky dorazím z práce a strávím tak půl hodiny dočítáním vašich příspěvků....
Hele , holky , pořád se tu budeme navzájem podporovat, dokud tu všechny nebudeme těhulky!
Netlačte na pilu - ten čas určitě přijde!!!
Máte pravdu, mám známou a ta už byla 2krát na potratu - já jsem to vždycky obrečela a ona nic - jde do klubu, měla tolik kluků že bych si to ani já nepamatovala.... Ale jak říká prababička, boží mlýny melou pomalu ale jistě!
Vám určitě nadělí mimi!!!!

sedivka
8. únor 2012

@evik19 Spermie v tobe nejakou dobu vydrzi, takze sex 3x tydne staci 🙂 a ciste statisticky, pokud to udrzite, tak jednou se do ovulace trefit musite 🙂

terulilinka
8. únor 2012

@eficenka Ahojky, prosímtě, když jsi měla ty teploty nízky kolem ovu, milovali jste se každý den?? 🙂

kora1
8. únor 2012

@terulilinka spravna otazka na eficenku, take by me to zajimalo 😉

kora1
8. únor 2012

@sedivka mas pravdu 😉

gabuli202
8. únor 2012

Holky-snažilky i těhulky, už přemýšlíte nad jménem vašeho mrňouse? My se o tom s manžou hodně bavíme. Kdyby to byla holčička, tak bych chtěla Isabellku, Elen, Melanie a včera manžel přišel s Charlottkou 🙂 A taky se mi začala líbit Alice-to bylo po filmu Muži v naději, když jsem viděla, že Alici říkají Alíši, to se mi hrozně líbilo! 🙂 Na klukovi se bohužel nemužeme shodnout, já bych hrozně chtěla Alana, je to úžasné jméno a jen tak se to nevidí, ale manžel o tom nechce ani slyšel 😀 taky přemýšlím, jak vše půjde k příjmení-Malata/Malatová. Za svobodna jsem byla Führlingerová, takže k tomu by se hodila spíše ne čeká jména 🙂 I když Malatová taky není tolik používané, takže k tomu se hodí taky skoro vše. 🙂 Nejvíc mě dostalo, když jsem někde v časopise viděla, že rodičové dali jméno Armani Lakatoš, to mě odrovnalo 😀 😀 😀 😀

sedivka
8. únor 2012

@gabuli202 my pujdeme vzhledem k prijmeni do nejakych tradicnejsich jmen, zadna exotika. Kluka uz mame davno, holka je ořech, mame predvybrana asi 4 jmena a zatim nevime...tak je cas, uvidime jak se nam to v hlavach vyvine. Na holku mame Annu, Veroniku, Marketu, Kristynu nebo Sarku...ale je taky mozny, ze to nakonec dopadne uplne jinak. Meli jsme i jine typy, ale ty meli svatek +-2-3tydny kolem terminu porodu, tak ty jsme skrtli... skoda, byla to hezka jmena...

kora1
8. únor 2012

@sedivka a co to byla za jmena, co jste museli skrtnout? 🙂
@gabuli202 my o jmenech budeme premyslet, az bude mimi v brise 🙂 Takze jeste nemame vybrano. Ale ocenuji, jak to mate uz pekne rozhodnute-tedy temer 🙂

gabuli202
8. únor 2012

@sedivka Já si hodně spojuji jména s konkrétními lidmi, takže Veronika by nepřicházel v úvahu 😀 My chceme jít do těch méně oblíbenách jmen, uvažovala jsem nad Gábinkou 😀 Jako jméno se mi to moc líbí, ale nerada bych, aby se říkalo stará a mladá Gábinka 😀

gabuli202
8. únor 2012

@kora1 Nebereme to nějak vážne, jen se o tom taky hezky bavíme, co by se nám líbilo 🙂 A já už si tak miminko představuju 🙂

sedivka
8. únor 2012

@kora1 hmm, uz jsme je smazala a vypustila..byla tam Klara a jeste dve, ale ted uz nevim 🙂 Ja bych chtela Saru nebo Tinu, ale zatim to neproslo u manzela 🙂 Rozhodne nechci třeba elišku nebo Katku (irituje me, ze se jim rika Kacena)...chci nejake sebevedome jmeno...no nevim nevim 🙂

kora1
8. únor 2012

@sedivka 😉 Klarka je moje neterinka a Sara moje kolegyne 🙂 Tina je pekne..
@gabuli202 t je hezke a pozitivni, navozovat si predstavu mimi a vis, ze to taky zkusim? Protoze se rika (a uz se mi to taky potvrdilo), ze kdyz si neco prejes a pak si to fakt predstavujes, konkretni situace, tak se to stane...
Tak holky snazilky, pojdme dnes na to predstavovani a treba se nam to vsem stane tenhle mesic 😉 😀

petinkas
autor
8. únor 2012

Ahoj holky, my máme zatím holčičí vybranou Anetku a pro chlapečka Matyášek. Ještě jsme ale s manželem neměli moc čas koukat do kalendáře, tak myslím, že se to může ještě hodněkrát změnit. Mně se líbí i Sebastián, ale o tom manža nechce ani slyšet (tak ho tím alespoň zlobím) 🙂..

evik19
8. únor 2012

Mně se pro kluka líbí Tobiáš a Timotej, ale to bych si asi netroufla dát🙂 A kromě toho taky klasický jména- Martin, Adam a František. Ale o Frantíkovi teda manžel nechce ani slyšet. S holkou je to zapeklitější, mažel bohužel přede mnou chodil s holkama, jejichž jména by se mi docela líbily, ale ty antipatie... 😝 možná to znáte🙂 Shodli jsme se ale na Elence a manžel by chtěl Zuzanku, což není špatný, ale je jich moc.

petinkas
autor
8. únor 2012

@evik19 Nejhorší je - když se 'Ti při určitém jméně vybaví někdo, s kým nemáš moc příjemnou zkušenost.. úplně chápu, taky bych nikdy nedala jméno po manželově ex.. Já navíc učím, takže se spoustou jmen mám spojené student(k)y 🙂.. Elenka i Zuzanka jsou krásná jména..

terulilinka
8. únor 2012

@gabuli202 My máme vybraný už tak rok 😀 Bude to Mia nebo Matěj 🙂 adalší záhada tohoto měsíce je: mam to dostat v den, kdy má svátek Matěj :D

evik19
8. únor 2012

@petinkas No když je student(ka) sympaťák, tak se to dá, ale když tě někdo x-let štve, tak už jeho jméno dítěti nedáš, i kdyby bylo sebehezčí. Taky volnočasově pracuju s dětma, takže to znám🙂

evik19
8. únor 2012

@terulilinka Krásný jména 🙂 Dala bych palec nahoru, ale nevim, jak se to dělá🙂

gabuli202
8. únor 2012

@terulilinka Mia je moc hezké jméno 🙂 taky se mi líbí spojení stejného začínajícího písmena u jména i příjmení 🙂

terulilinka
8. únor 2012

@evik19 děkujeme! a jakou to dalo práci aby jsme se shodli :D
@gabuli202 No všichni budou MM, jen já budu TM :( 😀

twistinka123
8. únor 2012

my máme Lindu a pro kluka asi Adámek. 🙂

lucille85
8. únor 2012

No holky krásný jména tu padají...my máme pro kluka Vašík (po tatínkovi) a pro holku Julinka, ale líbila se nám i Karolína a původně i i Nikol (ale jsou jich mraky)...no ale jestli jsme včera na utz dobře všichni viděli tak je vymalováno... 😀
@terulilinka Mia je krásný 🙂

eficenka
8. únor 2012

@terulilinka ahoj Teri, skoro ano 🙂 jakmile padla teplota dolů tak jsme se milovali první, druhý, třetí den , čtvrtý už nebyla síla a tak jsme to pojistili ještě pátý den - kdy už teplota byla nahoře....

eficenka
8. únor 2012

tak zrovna náhodou jsme dneska v práci při obědě řešili jaké by se nám líbili jména:
já jsem pro holčičku Ela nebo Ema... manžel zase Ellena nebo Emily ( hlavně že jsou všechny na E 😀 )
a pro kluka: prý Jan nebo mě se líbí Marek....

terulilinka
8. únor 2012

@eficenka Děkuju!! akorát já teda nevím co ty moje teploty dělaj 😀 dle kalendáře na wz (a minulých cyklů) bych měla mít ovu ve čtvrtek nebo pátek.. a můj graf je podivný.. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/terulilinka/...

aluskaasimon
8. únor 2012

@gabuli202 My vybirame tak, aby to slo k prijmeni Attfield. Takze by to nemelo koncit na a, pac to by pak anglicaci vyslovovali jako Rattfield a to se manzelovi samozrejme nelibi, i tchyne to zminila. Takze pro holku nejspis Emily, manzel furt tlaci Sophie a kluk je jasny - Daniel. Vybirame tak, aby nebyli nikde za exoty a primadony, kdyz budou do skoly chodit v CR.

eficenka
8. únor 2012

@terulilinka zatím bych to možná viděla na ovu 5. nebo 6... ale zkus měřit dál a třeba z toho něco vyleze 😉

terulilinka
8. únor 2012

@eficenka tak doufám, že zatím, protože to jsme se milovali jen 6. 😀 ale děkuju! budu měřit určitě dokonce, jen mi tam furt skáčou teploty 36,4 a 36,3 :-/