"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

eficenka
10. únor 2012

@zzaneta neví, bude překvápko...
Včera večer jsme byli na návštěvě u mojí švagrové (sestra mýho manžela) a mají teď 3 měsíční miminko... Tak si ji manžel vzal do náručí, položil na ni fotku naší bublinky a ukázal to ségře, no ta málem omdlela - moc nám gratulovala a plánovala jak budou stejně slavit narozeniny- ROzárka se narodila 25.října 😀

krista1
10. únor 2012

@eficenka Evčo,díky moc,taky doufám,že to výjde a budeme spolu tady i s Žanetkou kecat o průběhu těhotenství,no tak to já si ty hodiny vycházek budu muset přizpůsobit škole,mám ji od dvou do sedmi,takže mi to akorát výjde,ale nevím jak soboty,ale to je ještě daleko,snad to nějak skloubím.Holky tak já si jdu hodit dvacet,večer v šest mě čeká noční,tak se jdu vyspat,před šichtou.Tak hlavně ať si ty i miminko v pořádku a Žanetko nesmutni,všechno špatné k něčemu dobré,věř tomu,že teď už se to podaří a budeš mít zdravé miminko 😉

krista1
10. únor 2012

@eficenka a ještě většinou,když si přeješ holku tak máš kluka,ale jelikož si oba přejete něco jiného tak je to 50 na 50,tak uvidíš,hlavně ať je mimi zdravé 🙂

krista1
10. únor 2012

@zzaneta No neva,tak si ho dáš až večer a jen jednou,to nevadí,jeden den to nijak neovlivní...nejsi trdlo,jen zapomětlivá,já jsem ho taky né každý den mohla pít dvakrtá denně...to bude v pohodě neboj a mimi se určitě tento měsíc udrží,držím pěsti 😉

krista1
10. únor 2012

@eficenka tak Tomík se ještě koukne na nějaký seriál,takže mám ještě 40min čas...tak tu ještě budu a Evi,už máte vymyšlené jména?

eficenka
10. únor 2012

@krista1 no včera jsme se o tom bavili... Já bych moc chtěl jméno Ella nebo Emily... Manžel by zase chtěl Emílii či Elenu.... 😀 Hlavně že jsou všechny na E
Jinak pro kluka docela shoda- možná Jan po taťkovi nebo Marek...

zzaneta
10. únor 2012

@eficenka To je hezký 🙂 Mamča bude ještě víc nadšená 🙂

@krista1 Já vím Kristy, vím to ale občas to smutno příjde. Zase odejde 🙂 Jsem ráda že vás tu holky mám 😵
Hlavně že jsem si ten čaj včera chtěla nachystat jak jsi mi ho připomněla. Zapomětlivá jsem, to je pravda. Tak dám večer a od zítra dvakrát denně 🙂

krista1
10. únor 2012

@eficenka jo Marek je pěkné jméno,navíc má svátek na moje narozeniny 😉 No a ty holčičí...je dobře,že se shodnete aspoň na prvním písmenku,v podstatě je to to samé jméno,ale v jinačím tvaru...no takže ste se skoro shodli.No to my už jména máme dlouho vymyšlené,za tu dobu,no my jsme se shodli na Adélce(po babičce od Toma)a Isabella a kluk Alexandr.Takže pak se už jen uvidí...hlavně ať to jde vyslovit s příjmením,to je nejdůležitější,aby se to nebilo 🙂

eficenka
10. únor 2012

@krista1 taky jsem od malička chtěla Adélku... Ale je to manžela bejvalá přítelkyně, fakt příšerná - půjčil ji tenkrát 8000 a ještě mu je nevrtátila, pořád se na něco vymlouvá a když jsem ji napsala já za sebe, tak hned manželovi volala že co prej posílá svoji buldočí manželku... A od té doby to jméno nemám ráda 😀

krista1
10. únor 2012

@zzaneta jo to nespěchá...hlavně,že ho budeš pít 😉 Já tě chápu,musí to být strašné,ale zároveň víš,že můžete mít spolu mimi a teď prostě budeš pít čaj a mimi se udrží,protože je dobrý na děložní sliznici,ono někdy žena potratí,protože plod není v pořádku,tak buď ráda,že to bylo takhle brzo,než aby ses těšila a pak zjistila,že je mimi postižené,nebo že se nevyvýjí,no doufám,že jsem to nenapsala moc škaredě a že jsem se tě nedotkla,je to strašně citlivé téma,ale já jsem moc upřímná a taky mám toho hodně přečteného,takže si myslím,že to tak mělo být a teď už bude všechno v pořádku,většinou po potratu,žena otěhotní hned další cyklus,takže myslím,že se vám to teď musí povést a budete mít zdravé mimi a bude všechno v pořádku,to ti moc přeji 🙂

krista1
10. únor 2012

@eficenka no to já si pod tím jménem moc nikoho nepředstavím,takže jen jeho babičku a to se mi při tom jméně vůbec nepředstaví,takže je to v klidu.Jinak chápu,že to jméno nesnášíš,asi bych na tom byla stejně 🙂

eficenka
10. únor 2012

@krista1 😀 😀 jojo, jinak Tvá Adélka bude moc hezké jméno 😉

zzaneta
10. únor 2012

@krista1 Já vím já vím, jen aby to zase brzy vyšlo 🙂 Příjde mi to jako hrozně složitý proces 😀 Jsi zlatá, děkuji za uklidnění a podpoření 🙂 My totiž nejsme nějak moc náruživý, takže doufám že se trefíme do ovulky. No a když ne, tak příští měsíc budu měřit BT - včera s tím dokonce přišel sám manžel 🙂

Jinak k těm jménům, my už je taky máme vymyšlené dávno, ještě než jsem vysadila HA 🙂 Máme Elišku (po mojí babičce) a Jan (po dědovi manžela). A obě se hodí k příjmení 🙂 Holku jsme měli hned, ale kluka jsme hledali déle 🙂

krista1
10. únor 2012

@zzaneta nemáš zač,myslím,že to určitě výjde...a jak říkáš,tak když ne tento měsíc tak příští,ale hlavní je,že začneš pít ten čaj a že bude všechno v těle jak má být.No to já jsem náruživá,tak jsem se musela krotit,kvůli tomu,aby měl Tomík více spermií,aby se nastřádali...tak snad jich bylo dostatek,když ne,tak jak říkáš,příští měsíc budeme měřit znovu 😉 Ale určitě se to povede.No my jsme taky na kluka přemýšleli delší dobu...ale shodli jsme se jen na jednom jméně,další se nám moc nehodili k příjmení 😀

krista1
10. únor 2012

@eficenka jo díky...určitě...jména jsou pěkná,ale stejně je mi jedno jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka,těším se na miminko tak i tak..už aby přišlo 😵

krista1
10. únor 2012

@zzaneta je to hodně složitý proces,navíc je to všechno na přírodě,takže to člověk moc neovlivní,prostě když se sejde zdravé vajíčko a akční spermie,tak to prostě vznikne,ale taky jsou další faktory...děloha a tak...no ale to tu nemusím rozebírat...je to pro tělo náročný proces,proto pro oplodnění musíš mít hodně energie...nebo spíš dostate,aby se to početí mohlo uskutečnit...kdyby to bylo tak jednoduché...to už bysme byly těhotné všechny...ale věřím tomu,že když to trvá...tak to je dobré i k tomu,že si toho žena víc váží a taky na sebe dává mnohem větší pozor...teda já budu...a taky bych chtěla začít jíst zdravě a tak...no to říkám teď a pak až budu mít nezdravé chutě...tak nevím nevím 😀

zzaneta
10. únor 2012

@krista1 To je pravda, já na sebe dávám větší pozor už teď a to to nebylo nic velkého 🙂 Třeba miluju víno, ale už si ho jen tak nedám, ale ani na něj nemám chuť, což je nejelpší. Jojo, nezdravé chutě bude těžké ovládnout 🙂 ale zvládneš to, uvidíš.

krista1
10. únor 2012

@zzaneta jo budu se snažit,já teda mám taky ráda víno,ale pít nemusím teda i měsíc a vůbec mi to nevadí..takže se teď snažím taky pít co nejmíň,i když příští víkend máme akci,jdeme na bowling...tak se musím krotit...kdyby náhodou 🙂

zzaneta
10. únor 2012

@krista1 my si právě dopřávali sklenku tak třikrát týdně a teď už nic. Manžel jde dneska na pivo s kamarádem tak si to vynahradí. No a příští víkend máme taky akci takže budu řidič 🙂

krista1
10. únor 2012

@zzaneta tak to nebudeš pít,no ty to bereš zodpovědně...jsi fakt dobrá,já bych teda nemohla nepít,když jdeme na akci a budou tam pít všichni...budu se krotit,lahvinka a půl pro mě není problém...tak to zkusím omezit a budu to prolívat vodou.No ještě že nemám řidičák,takže já jako řidič být nemůžu 🙂 Nemáme ani auto,tak to nemá smysl si hodělat.Tak s takovu se ti to povést musí na 100% Tak to je jasné,že chlap nevydrží si nezajít na pivko,teda s výjimkou abstinentů... 😀

sedivka
10. únor 2012

@zzaneta tak to beres zodpovedne 🙂 ale ono nejakou dobu trva, nez se to vajicko zavrta a propoji se tvuj krevni obeh s jeho, takze pit urcite zatim muzes...ja treba uz jako tehotna (nevedela jsem to), jsem pila pekne na Silvestra, jedla jsem tatarak z lososa, apod...za 4 dny jsem si udelala test a na nem dve dalnice jak blazen.... 🙂

zzaneta
10. únor 2012

@krista1
@sedivka Holky já vím že zatím pít můžu, ale já na to nemám chuť, takže to není problém 🙂

zzaneta
10. únor 2012

@krista1 My právě bydlíme 25km za Prahou a ta akce je v centru Prahy takže bude jednodušší když budu řídit a můžeme jet domu kdy chceme a ne jen zúženým výběrem autobusů. Takže je to vlastně praktické 🙂 No a dneska zase pojedu pro manžela do centra. Právě když jsem otěhotněla, byl nadšený i z toho že má na chvíli řidiče 😀

kora1
10. únor 2012

Ahoj holky,
@gabuli202 Gabi, snazila jsem se vyfotit muj ovu test, ale neslo to, muj fotak to proste asi neumi zachytit. Teda, samozrejme slo to, ale neslo nic moc videt a uz vubec ne ten detail, o kterem jsem mluvila s tim silnym krajem..vzpominas?
Gabi, ten fotak to zeslabuje, pro me jsi mela ovu 17 den, max 18 a hotovo 🙂)
Holky, tak jsme to s manzelem pojistili dnes rano...uz nevim, kdo me tim rady inspiroval, ale bylo to strasne... 😝 😕 Byla silena zima, ja jsem byla mrtva, on taky, pak chytl krec do nohy, proste rano neni nase cgvilka. Obdivuji vsechny ranni snazilky hahaha 🙂))
Jako zvadli jsme to nakonec, ale ja tedy mam radeji rana nepracovni, odpoledne a vecery...Ano, 8 let 7 let zpet jsme na to s chuti skakali i rano, ale uz to asi neni, co bejvalo.. 😀
@aluskaasimon Jak to dopadlo s manzelem, pokecali jste?

K tomu piti, @zzaneta jsi dobra.. Ja tedy take miluji vino, bile suche, sklenicku k veceri, klidne i s vodou.
Myslite, ze to muze mit spatny vliv? 😕 Ja se tedy nikdy neopijim, nepiji tvrde, to vino tady v Italii nejak doprovazi veceri.. 😝

aluskaasimon
10. únor 2012

Ahoj holky 🙂 Vino ja mam taky moc rada, zajimave, ze v tehotenstvi me vubec nelakalo. Za to ted to asi dohanim, nebo co. On manzel nerad pije sam a takhle pri patecnim veceru po dobrem jidle si lahvinku dame. 🙂
A musim rict, ze se vcera pochlapil, donesl mi puget cervenych ruzi a omluvil se. 🙂 Kytky od neho nedostavam ani na narozky, pokud nejsou ve sleve😀

gabuli202
10. únor 2012

Ahojyk holky, chtěla jsem se zeptat, když jste měly hlen, tak ovu byla až ten další den? Nebo kdy?

zzaneta
10. únor 2012

@kora1 Ahojky 🙂 to je v pohodě 🙂 To nemůže ovlivnit. Mne ta chuť přešla právě když jsem našla // a už se mne to nepustilo. Teda dala jsem si pak víno když jsme zjistili že je po všem, ale teď chuť nějak nemám..

eficenka
10. únor 2012

@kora1 😀 😀 😀 omlouvám se, ale dostala jsem záchvat smíchu... Poslední dobrou dost často!
Jinak se snažte klidně i večer nebo odpoledne, pokud je to vaše chvilka 😀
Jinak držím palce, ať už jsou tam // !

gabuli202
10. únor 2012

@kora1 Ahojky!! To nevadí, hlavně, že jsi to viděla ty a sama to můžeš posoudit 🙂 Já mám pořád za to, že ta ovu byla, ale dnes mám takový ten hlen a čárka na ovu testu je taky silnější než včera 😀

sedivka
10. únor 2012

@zzaneta to ja mam chut i ted 🙂 obcas od manzela ucucnu jeden lok, po prvnim trimestru si tak 1x tydne dam jednu malinkou sklenicku... pry to nevadi 🙂