"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

zzaneta
12. únor 2012

@pajiskazemlyna Ahoj Páji, koukám že Tobě se ovulka blíží 🙂 držím mooooc palečky 🙂

petanevesta
12. únor 2012

@pajiskazemlyna máš pravdu, už by to bylo dost dlouho po ovulce a MS nikde, ani příznaky....je fakt, že jsem ty čárky porovnávala spíš po zaschnutí, jako čerstvý si nejsem úplně jistá, jestli byly silnější než testovací 😒
kalkulačka na plod. dny mi to spočítala až teď mezi 5/2 a 9/2 a ve čtvrtek mě dost bolelo břicho i bílej výtok jsem tenhle týden měla, akorát jsem to moc nesledovala, jestli je bílkovej 😀 já už si čoveče nejsem jistá ničím, možná ta ovulka byla až tenhle týden no 😀 zase by aspoň byla ještě naděje na mímo 😎

petanevesta
12. únor 2012

@zzaneta no kéž by Žanet 🙂 je fakt, že to mám nějaký divný, ale už jsem nedělala pak dál ovu testy, takže je fakt, že to nemůžu vědět přesně ...zkusím ještě vyčkat a o víkendu bych mohla udělat další těhu test - naštěstí jsme zase se snažením přidali, tak kéž by to vyšlo 😀 a co ty, je u tebe něco nového? 😉

pajiskazemlyna
12. únor 2012

@zzaneta
Žanetko, pevně v to doufám, že brzy dorazí, podle těch čáreček to vypadá nadějně, tak uvidíme 😀
Za palečky moc děkuji, určitě se budou hodit 😀

@petanevesta
Já si právě myslím, že je to divné, podle mě naděje rozhodně je !! Držím palečky !!!! 😵

petanevesta
12. únor 2012

@zzaneta @pajiskazemlyna tady je holky ten výpočet na netu, jak mi to vyšlo http://www.plodne-dny-vypocet.cz/?idm=&ds=13280...

petanevesta
12. únor 2012

@pajiskazemlyna jinak taky držím palečky, myslím, že máš ovulku na spadnutí 😉

zzaneta
12. únor 2012

@petanevesta Nevěš hlavu, věřím že ovu ještě může přijít 🙂
Já jsem dneska 18DC, ovulku nehlídám, jen mi ve čt přišlo že mám hlen, ale nemám s ním zkušenost tak se můžu plést 🙂 pojišťujeme ob den 🙂 Jen mi dneska není dobře, bolí mne vpravo v podbřišku a buď je to slepák nebo vaječník - ten můj doktor v týdnu nemohl na utz najít ☹ Motá se mi hlava, odpoledne v obchodě jsem měla pocit že omdlím, pocit na zvracení, no je mi divně. ta bolest trvá už pár týdnů tak asi budu muset k doktorovi, pro jistotu.

zzaneta
12. únor 2012

@petanevesta Ta je dobrá, už jsem si ji ověřila vyšla mi. Takže podle ní ovu budu mít teď přes týden 🙂 No snad mi bude dobře 😀

pajiskazemlyna
12. únor 2012

@zzaneta
Kdybych tu o tobě nečetla příspěvky, myslela bych si, že jsi těhotná, podle toho, jak se cítíš ... 😀

Jinak také moc držím palečky, tentokrát to rozhodně vyjde !!!! 😵

pajiskazemlyna
12. únor 2012

@petanevesta
Petí, já v to jen doufám, zatím 😀 že ovu brzy dorazí, uvidíme no 😵

Ty hlavně nevěš hlavu a průběžně se snažte, ještě není nic ztraceno 😵

gabuli202
12. únor 2012

@petanevesta
@zzaneta holky, já jsem si teď na stopro jistá, že ovu je, začaly mě bolet prsa, jako každý měsíc, hlen nějak nesleduju, ale ty prsa mi to vždy potvrdí!

pajiskazemlyna
12. únor 2012

@gabuli202

Super Gábi, tak testík nekecal 😀

petanevesta
12. únor 2012

@gabuli202 tak to je fajn, když to poznáš takhle, neboj určitě ovu proběhla... šance je veliká, že to vyjde 😉

petanevesta
12. únor 2012

@pajiskazemlyna jasně, snažíme se zase už víc, takže taky doufám, že šance tu ještě je 😉

gabuli202
12. únor 2012

@pajiskazemlyna
@petanevesta hned po syzaení prášku mi každý měsíc bolí prsa, a pozitivní ovu testy jen dokazují to, že to ovu fakt je 🙂 uvidííííme 🙂

zzaneta
12. únor 2012

@pajiskazemlyna Já vím Páji 🙂 už jsem na to dneska myslela.
Snad máš pravdu, děkuju za palečky, držíme si je navzájem 🙂
Jen jsem myslela že vyžehlím ale nějak na to nemám sílu, to zase bude hromada 😀

zzaneta
12. únor 2012

@gabuli202 jé Gábi, to je dobrý že to takhle poznáš, já nemívám snad žádné příznaky 🙂 Prsa mne bolívala jen při HA, asi v půlce cyklu, po vysazení vůůůbec nic.

gabuli202
12. únor 2012

@zzaneta Žany, mně právě u HA nikdy prsa nebolely, proto jsem si hned po vysazení myslela, že jsem těhu, když mi začaly bolet prsa, ale bylo to tedy zřejmě ovulkou. 🙂

lola024
12. únor 2012

@kora1 moc dekuju! Vcera jsem asi neco tusila, ale porad jsem tomu neverila a popravde jeste ani neverim 😀 Az uvidim miminko na ultrazvuku a az mi doktor rekne, ze je vsechno v poradku, zacnu si to uvedomovat 😉 Snazili jsme se od poloviny listopadu, takze v podstate 3 mesice. Tak jsme tady dve "talianky" to jsem rada 🙂 Ja nevim jak u vas v Parme, ale tady na Sardinii je zdravotnictvi sileny, takze ja si urcite budu hledat gyn. soukromeho. Zijeme uplne na jihu v Cagliari, z Cr pochazim z okraje Prahy 😉 Jak dlouho se snazite vy?
@sedivka dekuju moc! 🙂
@holky chtela jsem se zeptat - prave jsem se docetla, ze by se v tehotenstvi, nebo i pred jeho zacatkem mela brat kyselina listova! Ja ji neberu! ☹ Mam si ji rychle koupit a zacit ji brat, nebo si mam pockat az pujdu na kontrolu co mi doktor povi? To jsou dilema 😀 @kora1 jak se vubec italsky rekne kyselina listova - l'acido folico? A kupuje se to v lekarne a zadny recept, ci predpis k tomu nepotrebuju, ze ne?

sedivka
12. únor 2012

@lola024 urcite ji hned zitra kup. Je dulezita pro zdravy vyvoj plodu. V lekarne bez predpisu. Nebo se zeptej na vitaminy pro tehotne v prvnim trimestru

lola024
12. únor 2012

@sedivka dekuju za odpoved, zitra si zajdu do lekarny a uvidim co mi daji 🙂

kora1
12. únor 2012

@lola024 Ono se rika, ze to maminky "tusi" 🙂 my se snazime od zari, takze uz 7mesicu..Dlouho, ale stale doufam,ze to pujde, nejsem uz nejmladsi. Ano, jak pise @sedivka , kys.listova (l'acido follico) je fakt dulezita! Proti potratum na spravny vyvoj nervove soustavy, na udrzeni. Zacni ji jist co nejdrive. Ja ji kupuju v CR, v It je to pekna palka..Ty jo, mne nastesti nosi manzel tehotensky testy z prace, 30euro to je mazec..ovulacni kupuji pres internet, a zdravotnictvi tady je docela ok, aspon myslim, ze problem nebude. Ale ta cena.. 😨 A copak delas jestli se muzu zeptat, pracujes? Sardinie je krasna..byli jsme tam na dovolene 😉

@harley26 @lucille85 @zzaneta dekuji vam za podporu vcera holky 🙂 Manzel mel jeste dnes horecku a nebyl pri sile, ja to mam tak nejak napul taky, tak jsme to nechali tak. Bud to stacilo nebo ne..

Chtela jsem se vas jeste obecne zeptat, kdyz se snazite/jste se snazily , bral nekdo z vas antibiotika? Jak se to resi, kdyz vubec clovek netusi, jestli je nebo neni v tom a potreboje atb?

kixi
12. únor 2012

@lola024 ahojky, co nejdrive ji zacni papkat...ja doporucuju Femibion 800, ja ho jim uz pul roku, je v nem kys. listova upravena tak, aby ji telo co nejlepe spotrebovalo..akorat je drazsi...

zuziiiiicek
12. únor 2012

Holky všem kdo ještě nezná doporučuju tady ten kalendář http://www.womenzone.cz/menstruacni-kalendar-on...
Dá se tam zaznamenávat všechno - MS, podle toho vám to ukazuje i kdy ovulujete, můžete si zaznamenat kdy byl sex, BT, hlen, výtok atd atd. je to šikovná věcička😉

zuziiiiicek
12. únor 2012

@lola024 já už beru listovku 2 měsíce. Měla by se začít prý brát nejmíň tři měsíce před plánovaným početím, ale když ještě nebereš tak nevadí, jen by bylo lepší kdybys začala co nejdřív😉 koupila jsem ji v lékárně bez předpisu, řekla jsem si o kyselinu listovou a dostala jsem 60 tabletek za 40 korun. Jedna tabletka má 200 mikrogramů a četla jsem, že před těhotenstvím by se mělo brát 400 mikrogramů tak beru každý večer tabletky dvě. V těhotenství by se to množství mělo zvýšit na 600 mikrogramů...

zuziiiiicek
12. únor 2012

Jinak dneska poprvé jsem zpozorovala takovej průhlednej bílkovej hlen a sem tam mě dost píchne v podbřišku. Poslední snažení bylo 8.2., to byl 9 DC, podle MS kalendáře na kterej jsem dávala odkaz výš bych měla teď ovulovat ( 11. - 15. 2.)...tak nevím jestli si mám dělat naděje....

lola024
12. únor 2012

@zuziiiiicek diky, snad jsem neco nezvorala, kdyz jsem tu listovku nezacala brat ☹ Ach jo. Do lekarny se zitra dostanu az navecer...A je tam napsane davkovani, nebo si mam vzit jak pises 3 tabletky? A je jedno jestli rano nebo vecer? Ja mam porad otazek, co? Prijdu si jak blbec 😀
@kixi diky, uvidim co mi v lekarne daji, pak dam vedet.
@kora1 co dela Tvuj manzel, ze Ti nosi testy z prace? 😀 A kolik Ti je, ze pises, ze uz nejses nejmladsi? Vim, ze jsem to cetla, ale uz si to nepamatuju - neco malo pres 30? Neboj, ono se to povede, chce to klid a hlavne cas. Jinak ja pracuju u manzela ve firme, delam fakturaci 😉 Co delas Ty? 🙂
@holky A ted uz zase musim koncit, dneska jsme malem byli bez obeda, ted hrozi, ze budeme bez vecere 😀 Ja to vedu 😀

harley26
12. únor 2012

holky, da se otehotnet i po ovulaci? Treba den nebo dva? Kdy je mozne otehotnet nejpozdeji?

zuziiiiicek
12. únor 2012

@lola024 to nééé, hlavně se neplaš, miminku udělá úplně nejlíp když se nebudeš ničím stresovat😉 mělo by tam být napsaný kolik mikrogramů obsahuje jedna tabletka. Na těch mých je právě 200 mkg a dospělým je doporučena 1 tabletka denně a je tam napsaný "nepřekračujte denní dávkování" tak jsem nevěděla právě co teda. A na internetu jsem našla právě, že před těhotenstvím by to mělo být 400 a v těhotenství 600 a že se nic nestane když budeš mít listovky nadbytek, protože co tělo nepotřebuje, to odejde močí.😉

harley26
12. únor 2012

jinak uz dneska vim, ze nevydrzim netestovat az do terminu pristi menstruace. Sem desne netrpelivaaa