"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

pajiskazemlyna
12. únor 2012

@kora1
Jé, můžu se zeptat co s manželem děláte ? Jste lékaři ? 🙂

kora1
12. únor 2012

@wann14 diky moc 😵
@pajiskazemlyna @harley26 diky holky 🙂

silvaaa
12. únor 2012

@terulilinka Je to strasne ☹ ,navic ma jit za par mesicu jeste na jedno umele opl. a ma z toho hrozny strach,ani se ji nedivim... ☹ ☹ ☹ .Ale verim,ze uz si to spatne vybrala,HCG ji klesne a bude uz vse v poradku.Navic ji pri tech zakrocich i rovnou prostrihali a zpruchodnili ty vejcovody,takze je pry i sance,ze muze otehotnet i prirozene. 😕 V zivote by me nenapadlo,ze muze um.opl. tohle zpusobit,myslela jsem,ze kdyz se ujme,tak je vsechno uz v pohode.

harley26
12. únor 2012

@kora1 jee, tak to je super, budeme cekat na test spolu 🙂 to bude super! Prosim te, my sme se snazili v patek vecer. A pak v sobotu rano - coz bylo asi uplne zbytecne, protoze ty spermie pry nestihnou dozrat. Takze se mi ted honi hlavou, jestli se tu nemam vrhnout na manzela. (nejhorsi ale je, ze se mi vubec nechce 😀

zuziiiiicek
12. únor 2012

@kora1 a víš že aji jo 😅 😀 manžel je ale v práci celej den tak nevím jestli jemu se dnes bude chtít až dorazí domů...no uvidíme🙂

terulilinka
12. únor 2012

@silvaaa tak kéž by se jim to do tý doby povedlo přirozeně 😵 to bych jim moc přála... Já si myslím, že u toho umělýho člověk fakt nikdy neví co ho čeká a hlavně jak bude po tom všem to tělo reagovat :(

kora1
12. únor 2012

@zuziiiiicek haha, tak jestli to tento mesic vyjde, musis mu dat krestni jmeno po me, kdyz to bude moje zasluha 😀 😀 😀
@pajiskazemlyna muj manzel je zdravotni bratr 😀 Ja jsem vyzivovy poradce 🙂
@harley26 Tak takhle by bylo me idealni snazeni nebyt tech pitomych nemoci a nachlazeni..😝 tady silene snezi, uz nekolik tydnu a je zima a neda se normalne vychazet (at zije tepla Italie..), tak asi je to z toho..V praci mame vedro, venku zima a snezi a porad dokola.. 😝 Ja uz chci jaro holky, ale vim, ze v CR to mate jeste horsi, sleduji zpravodajstvi, -29 stupnu @eficenka to si snad ani neumim predstavit 😨
@harley26 chacha s tim "chtenim" mi o tom povidej...My to taky ze zacatku delali bez mereni, pocitani, jen podle chuti a postupne se clovek dostane do toho bodu, kdyz vi, ze by mel a nema chut ajaj..Musim priznat, ze jsem si nakoupila ve vyprodejich sexy pradlo a nejake takove vizualni podpory 🙂) Nastesti to funguje, jesteze ti chlapi se na to daji utahnout 😀 😀 😀 jak vy jste spolu dlouho?
@silvaaa Ahoj, to je strasne, ten pribeh tvoji kamaradky, drzim palce! Jen nechapu, jak to, ze ji ten zarodek nedokazou CTckem najit?? A vis co, muj nejvetsi strasak je zjisteni nepruchodnosti vajecniku. S ovulaci a hormonalni hladinou jde vzdycky neco udelat, ale s timhle..A zapricinuji top ty potvory chlamydie, o kterych ani clovek nevi, ze to nekdy pred lety prodelal...Ach jo. A nevis, co to zapricinilo ty srusty u tve kamaradky? Rekli ji to?

harley26
12. únor 2012

@kora1 :D tak to si napsala hezky, vizualni podpory 😀 my spolu budeme letos 8 rok, takze obdobi, kdy sme nemohli vylezt z postele uz mame za sebou 😀 vy jste na tom jak?

zuziiiiicek
12. únor 2012

@kora1 ok, a jaké to jméno bude? akorát chudák když to bude chlapeček 😀

kora1
12. únor 2012

@harley26 az ted vidim prispevek o tom, ze bys radsi holcicku, ja taky 😵 😵 A my jsme s manzelem taky naprosto, ale naprosto rozdilni chacha

kora1
12. únor 2012

@zuziiiiicek 😀 😀 😀 😀 😀 Tak kdyby to byl chlapecek, tak to tedy nevim 😕 😕
drzim palce, at se zadari dnes vecer 😵
@harley26 my jsme spolu 7 let..tak o rok mene 😉 A zase jsem zapomnela, kolik ti je? jsi to ty kdo ma stejny vek se mnou nebo ne? ja si to nepamatuji v tom mnozstvi informaci..

harley26
12. únor 2012

@kora1 a jake se ti libi jmena? 🙂 U me ted momentalne vede Julie a Eliáš 🙂

harley26
12. únor 2012

@kora1 me bude letos 27 🙂 uz se mi to naklani k te 30 🙂 a tobe?

kora1
12. únor 2012

@harley26 jeee, Elias velmi pekne.. 😵 Julie, Julinka taky 😵 Ja mam vyber trochu omezeny, musim dat jmeno, ktere bude stejne nebo co nejvice podobne v Italii a v CR, jako napr. Linda, Davide..No, jeste jsme nad tim moc nepremysleli, ale Davidek by se mi libil, z holcicich se mi libi Greta-ale to by asi neslo, vybrala bych neco normalnejsiho, ale libi se mi, jak to zni.

kora1
12. únor 2012

@harley26 tak to jsi mladoucka! Jej, tak to jsi cely zivot s jednim chlapem (temer), vid? To je pekny 😵
Mne je 32 ☹ chtela jsem mit miminko vzdycky ve 27, ale s pritelem jsme nemeli jednoduchou cestu (resili jsme kdo pujde za kym, hledat praci, byt, par let byl take vztah na dalku), a tak se vsechno takhle opozdilo

harley26
12. únor 2012

@kora1 ono je kazde jmeno hezke, kdyz se hezky rekne 🙂 Greta je rozhodne zajimave 🙂 A manze je Ital nebo Cech?

harley26
12. únor 2012

@kora1 V podstate mas pravdu, vzala sem si svou stredoskolskou lasku z maturitniho vecirku 😀 Nebud smutna, 32 je v dnesni dobe naprosto normalni vek na prvni miminko! Jak dlouho se snazite? (mozna uz sem se ptala, ale vsechno se mi tu mota)

kora1
12. únor 2012

@harley26 no prave taky 7 mesicu 😉 Manza je Ital. Proto to bylo vsechno komplikovanejsi..
Jeee, lasku z maturitniho vecirku? 😵 Tak to je vazne romantika s velkym R 😉
jo, tady v Italii jsem na 1.mimco mlada, jakoze vazne..Moje kolegyne maji 1.ditko ve 34, 35 a 33 letech. No, pro me to ideal neni, ale jak rikam, pokud jsme chteli byt trochu zodpovedni v tom,kam to ditko privedeme a jak ho zabezpecime, tak jsme museli fakt pockat..☹(

harley26
12. únor 2012

@kora1 a ovulaci mas? a jak to mas s cykly? Ja prave mela problem, ktery ted resime a doufam, ze vyresime zdarne 🙂 a jak ses s manzelem seznamila? 🙂

petanevesta
12. únor 2012

@gabuli202 tak mě dneska taky začaly pěkně bolet prsa, hlavně bradavky mě pálej, tak bych tím pádem taky mohla mít až teď po ovu - no uvidím 😎

lucille85
12. únor 2012

@kora1 Ja brala atb mesic pred tim nez se zadarilo a to deset dni.Neboj,kdyby bylo treba atb tak rekni vzdy lekari ze bys mohla byt tehotna a predepisi ti takove co se smi,napr.penicilin,zinnat.A vlastne mi dali kapacku s atb pred tou redukci.Pro plod je horsi nelecena infekce a horecky.Takze klidek!Manzel at se hezky vylezi a ver ze se to podarilo!

silvaaa
12. únor 2012

@kora1 Ji to u nas v nemocnici nenasli,nevim.Dr.rikal,ze ten zarodek muze byt i prichyceny na streve nebo tak ☹ ,a chteli ji poslat do Prahy na nejake specialni vysetreni,ze tam to najdou.Ale nevim presne na jake.No rikali,ze asi prodelala nejaky zanet nebo zanety a nevedela o nich,nelecila je a tak to vzniklo.

lucille85
12. únor 2012

@harley26 je my spolu budem letos s muzem 9let,a to mne letos bude v cervnu 27 a manzel je o rok starsi.Jsem si vzala prvni veelkou lasku 😀.A to postelove obdobi uz je taky za nami,ale zas s poklesem kvantity stoupla kvalita 😀.Ovsem jak to ted mame zakazany tak to uz zacina byt dost tezky vydrzet.Prvni tri mesice jsem byla tak unavena ze mi to nevadilo,ale ted by chut byla.Ale miminko je dulezitejsi samozrejme.

A zdravim do Italie!Ja sem totiz chodila na cesko-italskou skolu a Italii mam moc rada,italsky caffe,pasta,pizza,gelato!Jen ty chlapy mam radsi nase 🙂.

silvaaa
12. únor 2012

@terulilinka Ja jim taky hrozne drzim palce.Navic nejhorsi bylo,kdyz jsem ji rikala o tom svojem tehu,ale nechtela jsem aby se to dozvedela od nekoho jineho.Ale vzala to bezvadne,rikala ze konecne slysi nejakou hezkou zpravu po tech hruzach.....No je to celkem hormonalni sok,ty injekce co si musela pichat na dozrani vajicek,pak z toho mela hrozne nafoukle brisko... 😒 .Ale kdyz neni jina moznost a chces mimi?Tomu rozumim.Navic znam i par,kteremu ani 5 oplodneni neprineslo uspech,podali tedy zadost o adopci a po dvou letech ziskali holcicku.A jeste rok museli pockat na prepsani rodneho listu.Takze cca za 10 let se dockali a to formou adopce 😒 .

kora1
12. únor 2012

@harley26 ehm, tak jsi me tak nahlodala, ze jsem skocila na manzela, no posmrkaval u toho az hruza, ale nemohla jsem si pomoct 🙂 Ale horecku mel naposled rano, tak snmad bude vse ok. takze mam nadeji tento mesic 😉

@ovulace holky, mate take v dobe ovulace zvysenou chut na sex? Ja treba 3 dny, docela dost, a mam to jeko jeden z pruvodnich jevu..tak nevim, jestli jsem sama nebo vy take 😎

@lucille85 je, dekuji za podporu a za vlastni zkusenosti..A jak vy jste se dlouho snazili? Ja vubec nevim, co se u Tbe delo, jen jsem pochopila, ze take byly nejake tezkosti na zacatku tehu, ale ze uz je vse zazehnane, hodne stesticka 😉
Takze taky prvni laska, moc pekne 😵 😵 Jojo, moc dobre se tu ji a vari, italskou kuchyni jsem si hodne oblibila, ale musim se krotit, co se tyce zmrzky a tak ,-)
A s manzelem jsme se poznali na kongresu ve Florencii, pracujeme oba ve zdravotnictvi..takova nahoda 😵
@petanevesta ja mela za to, ze paleni bradavek je priznak tehotenstvi, ne ovulace 🙂 😕
@silvaaa no, to je prave to, z ceho mam desnej vitr, ze ty infekce se nerozpoznaji a mezitim nadelaji paseku..Kamaradce se ted uz urcite zadari!! A ten par, co adoptoval (to je silene to cekani, ze, to pak to dite je tak vymodlene, ze ho asi nespustis z oci..) mel jakyu problem, nevis? Ja se totiz< uklidnuji tim, ze vetsina veci je dnes fakt resitelnych. Ale prave jedne kamaradce se to stalo taky, s manzelem se pokouseli 5 let a pak ji zjistili nepruchodne nefunkcni vajecniky..tak umelko, injekce do bricha a mezititm rozvod-manzel odesel, takze to vzdala. no, je mi z toho uzko, lepe na to ani nemyslet. A taky nic nepoznala..☹((

petanevesta
12. únor 2012

@kora1 ježiš, až tak? 😀 ne hele, dnešní test negativní, ještě mám zřejmě čas, takže spíš je to po té ovulce 🙂
vzala jsem si ale normálně podprdu pod noční košili a hned je mi líp 🙂)
jinak v době ovulky taky pociťuju větší chuť na sex, příroda to tak zřejmě zařídila 😀

silvaaa
12. únor 2012

@kora1 to nevim co meli za problem,vykladala mi to spolupracovnice,je to jeji svagrova.Taky jsem z takovych veci mela strach,ono je lepsi o tom asi ani nevedet 🤐 .Ja si myslim,ze pokud se nekomu nezadari otehotnet,tak pak probehne vysetreni zeny i partnera a pokud nic neodhali,tak by mel gynekolog poslat pacientku prave na to vysetreni pruchodnosti.U kamaradky to prave tak probihalo.

terulilinka
12. únor 2012

@silvaaa to je šílený, nejenže do toho investuješ tolik pěněz, ještě prostě musíš čekat a mít takový problémy :( ono je asi všechno na dlouhý lokty :( bohužel... ale nejvíc mě mrzí, že mají děti ty, které je nechtějí.. a ti co si nepřejí nic jinýho, tak prostě nic :(

kora1
12. únor 2012

@terulilinka presne tak..☹

kora1
12. únor 2012

@petanevesta 🙂 😉