"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

lucille85
13. únor 2012

@lola024 nemáš zač..každej je jinej, i když se říká, že se tyhle potíže v těhu "dědí", mamce mojí taky nic nebylo...ale to nemůžeš brát vážně...hlavní příznak je vynechaná MS a nárůst HCG!
A srdíčko bývá vidět na utz tak zhruba v 6 týdnu plus tři dny a dál, ale zase záleží jestli neni mimi mladší, není třeba se kvůli tomu zbytečně stresovat...cca v tom sedmém týdnu prostě bývá vidět už...vlastně to ještě ani není srdíčko, je to jen zvětšená tepna co pulzuje, až později se vyvíjí na dvou a později čtyřkomorové jako máme všichni...proto se dělá vyšetření srdíčka až po 16tt, tam už je vidět zda je jak má být, chlopně, průtoky atd.

lola024
13. únor 2012

@lucille85 moji segre taky cele tehu nic nebylo a mamka me strasila, ze to po ni zdedim ja, kdyz ne segra 😀 No uvidime, co neni muze byt, ze? Tak ja si na tu kontrolu budu muset jeste tak 14 dni ne-li vic pockat, dle MS jsem 4+5tt...No ty brdo a koukam jak mas nastudovane jak se to srdicko vyviji, vidis ja vubec nevedela, ze je to ze zacatku jen tepna a ne srdicko, zas jsem o neco chytrejsi 😉

gabuli202
13. únor 2012

@lola024 ahojky, ještě jednou moc gratuluji! takže ty jsi totálně bez příznaků? 🙂 tak si to zatím užívej, třeba to ještě příjde 😀

gabuli202
13. únor 2012

@petanevesta Pokud budeš testovat 20.2., tak to mám narozeniny, takže to musí vyjít! 🙂

lola024
13. únor 2012

@gabuli202 diky moc! Za chvili budu gratulovat ja Tobe, to by bylo, aby po tom vasem snazeni nic nebylo 😀 Jsem fakt total bez priznaku. Pred ocekavanou MS me obcas pobolivalo bricho, ale dneska to preslo a nic mi neni. Jen teda kdyz se zvednu ze zidle, tak nic nevidim a je mi na omdleni - to je taky tehu priznak toto? 😀

gabuli202
13. únor 2012

@lola024 jo, tak to se taky stávalo, když byla na chvíli těhu, to bude zřejmě nízkým tlakem 🙂 Tak snad budu brzy patřit mezi vás, těhule! 🙂

krista1
13. únor 2012

@terulilinka Myslím si,že podle včerejšího grafu ovulka byla včera a po ní ti musí teplota tři dny stoupat,pak poznáš že byla,tak doufám,že ste se snažili 🙂 Teď pročítám staré příšpěvyk...takže jsem se dostala teprve sem.

lucille85
13. únor 2012

@lola024 jo nízký tlak je celkem běžný, tak vstávej pomalu a pozor na moc teplou sprchu, aby se ti neudělalo černo až polezeš z vany...pomáhá dát hlavu mezi kolena pokud sedíš nebo si lehnout a zvednout nohy nahoru, výš než hlavu...a kup si hroznovej cukr a dej do kabelky, kdyby se ti dělalo mdlo v mhd...

gabuli202
13. únor 2012

Holky, tak mě napadlo, jak jste se seznámili s vašim manželem či přítelem? Za jak dlouho jste se po seznámení dali dohromady a jak dlouho spolu jste? 🙂

krista1
13. únor 2012

@lola024 Ahoj gratuluji ke // ať se mimi drží a je všechno v pořádku,nebyla jsem tu celý víkend,takže si mě tu ještě neviděla,ale něco málo jsem si o tobě přečetla.Tak snad najdeš nějakého doktora,který tě zkontroluje a bude všechno v pořádku 😉

krista1
13. únor 2012

@lola024 že je ti na omdlení,to je tím,že se ti snížil tlak,v těhotenství se to stává a trvá to po celou dobu.

lola024
13. únor 2012

@gabuli202 uvidis, ze na konci mesice ty dve carky najdes. A co a kdy se Ti vlastne stalo? Ze pises, ze jsi byla na chvili tehule?
@lucille85 no uz si na to vstavani budu davat fakt pozor, pred chvili jsem si musela normalne sednout na bobek, jinak bych snad padla! Hroznovej cukr urcite koupim, zitra jedu na nakup, tak si udelam zasobu 😉 Diky za rady!

krista1
13. únor 2012

@gabuli202 Ahoj,moc ti přeji aby ti to vyšlo a z hor ste se vrátili už 3 a dobré téma.
Já jsem ho náhodně potkala s kámošem a tak jsme si zašli na bowling a na pivo a pak už jsme byli spolu,po čtyřech měsících jsme spolu začli bydlet(datum seznámení 29.6.2006) a za dva roky jsme se vzali a už 3,5roků bydlíme ve svém bytě.

lola024
13. únor 2012

@krista1 ahoj, moc dekuju! Ja jsem si o Tobe uz taky cetla 😉 Od pulky listopadu vas s mirnymi prestavkami ctu porad 🙂 Ty jo, nizky tlak teda budu mit celou dobu tehu? No to se mam na co tesit, ja ho mela nizky i kdyz jsem tehu nebyla...a ani zvysit si ho nicim nemuzu? Kafe se pit nesmi a nic jineho me nenapada....

krista1
13. únor 2012

@lucille85 Ahoj,jak se vám daří,tobě a miminku všechno v pořádku?Jsem si četla,že bereš ten utrogestan,nebo jak se to píše,tak snad bude všechno v pořádku a to budeš brát do porodu?Můžu se zeptat,měla si před tím nějaké problémy,že ti ho doktor napsal?

krista1
13. únor 2012

@lola024 právě proto,že trpíš na nízký tlak,tak je to v těhu ještě horší,teda moje mamina to prý tak měla při všech 4dětech...takže se taky mám na co těšit až to příjde,no škoda,že si tady nepřišla dřív,já jsem tu taky nějak od listopadu nebo října,už nevím.Ale skvěle si tu pokecáš.Ale kafe se pít nesmí ani alkohol,ale plno žen si po trošce dá,myslím,že jedno kafe denně,teda spíš rospustné tobě ani tvému miminku neuškodí 🙂 A ještě prý na nízky tlak jsou dobré minerálky,říkala mi to kdysi jedna sestřička.

lola024
13. únor 2012

@gabuli202 ja jsem se s manzelem seznamila pred 7 lety v Praze na diskotece. 😉 Ja byla s holkama na tancovacce a on tam byl s kamarady na dovolene. Rok jsme se navstevovali jak to slo. Kazdy mesic za mnou bud priletel on, nebo jsem letela ja...No a po roce uz jsme z toho byli tak unaveni, ze jsme si rekli, ze se bud rozejdeme, nebo se proste neco musi zmenit. No a tak jsem si pred 6 lety, cerstve po mature sbalila kufry a jsem tady 🙂

krista1
13. únor 2012

@lola024 jo a taky pij hodně magnézia,teda pokud to tam máte v sodovce,nevím co tam máte a nemáte,ale hořčík v těhotenství potřebuješ teda víc než dostatek

krista1
13. únor 2012

@lola024 a co tam děláš za práci?

gabuli202
13. únor 2012

@lola024 Tý brďo, taky by se mi taková změna líbila, ale raději bych jela jiným směrem, nejlépe do Finska, to je má vysněná země 🙂 Taky jsem měla naplánované, že budu žít s finem a ono nic 😀

@krista1 takže jse se s tím taky nemazlili, to se mi líbí 🙂

lola024
13. únor 2012

@krista1 ja jsem spis takovy posluchac, nez abych se sama projevovala, proto jsem se rozhodla pridat az ted o vikendu, jak jsem byla nervni z toho testovani 😀 Ja si rano na snidani davam rozpustny kafe, ale vic nez kafe tam mam mleko, tak to snad neuskodi. Jo a mineralku zrovna dneska piju - snad podruhe za zivot, nikdy jsem ji nepila a dneska jsem na ni dostala chut 😀
Tak @holky musim koncit, jinak prosedim cely den na pc 🙂 Zase zitra, paaa paaaa

lucille85
13. únor 2012

@gabuli202 to je hezká anketa 🙂 No mě bylo 18 a pár měsíců, muž je o rok starší a poznali jsme se přes net..a šli jsme na kafe hned asi za tři dny po tom co jsme si psali...jako super jsme si pokecali, řikala jsem si jakej to je sympaťák a podržel mi dveře-to se mi do tý doby nestalo..no ale jako nevypadalo to, že z toho něco bude a já měla rozjetý už něco jinde...budoucí přítel a manžel mi pak poslal sms, ale já sem se nějak soustředila na toho druhýho, páč jsme měli jít do kina, tak jsem ani neodepsala...ale pak nějak z toho kina sešlo a navíc měl akorát svátek, tak jsem nakonec sms poslala a tak nějak se potvrdily vzájemné sympatie...no a na druhým rande už byla i malá pusa (týden po tom prvním) a za další dva dny kino a "líbačka" 😀 a od tý doby jsme spolu 🙂 a teda jak na to moc nevěřim tak při tom líbání mi jen blesklo hlavou něco jako tyyyyy jo to je ON 😅 letos v září to bude 9let a v srpnu budem mít tři roky od svatby...pro oba je to první "vážný"vztah se vším všudy a je to pořád krásný jako na začátku...a te´d se nám snad ta naše láska zhmotní 😵

krista1
13. únor 2012

@gabuli202 Gabčo,ty si nám ještě nenapsala,jak ses seznámila s manželem?

krista1
13. únor 2012

@lola024 tak se opatruj a hlavně,klidně si dej to kafčo po ránu a s mlékem,já to taky tak piju a manžel tomu říká kakaíčko.Tak krásný večer

lola024
13. únor 2012

@krista1 tak ted jsem zkoumala tu mineralku a magnesium je tam v jednom litru 50 mg jestli dobre chapu, ale jestli je to dostatecne, to nevim 😉 Pracuju u manzela ve firme, jsem fakturantka 😉
@gabuli202 🙂 Ve Finsku je zimaaaa! Ja jsem vzdycky byla na snedy a drobny kluky, takze Italie byla jasna volba 😀 A ted uz fakt ahooooj 😉

krista1
13. únor 2012

@lucille85 jé to je jako z nějakého romantického filmu,to mě úplně dojalo.No já jsem zjistila až po dvou týdnech,že je to ON a že už bez něho nemůžu být a pořád mi to tak připadá...pořád je to krásné,jak říkáš a taky se moc těšíme,až otěhotním a že se naše láska prohloubí a spojí nás něco tak krásného a úžasného jako je /spojení našich genů/miminko. 😵

zuziiiiicek
13. únor 2012

@lola024 i já budu někdy na konci února nebo začátkem března testovat, mrcha má dorazit 28.2.;-)

lucille85
13. únor 2012

@krista1 jo zatim se mimi drží...utorgestan mi dali nejdřív kvůli dvojčatům, že se to dává, aby to děloha vydržela a pak mi po té redukci zvedli dávky na týden na 2-0-2 a teď beru už zas jen dva večer, teda zavádím a budu prý až do 30tt abysme tam mimču pomohli se udržet...má to pomoct tělu aby to nevypudilo všechno(ty "uspaný"dvojčata totiž produkujou nějaký látky, co signalizujou, že se jich má tělo zbavit)...
@lola024 kafe jedno denně klidně můžeš, rozpustné zcela bez problémů, nebo sklenku cocacoly...pomáhá i ten hroznový cukr, nebo něco sladkýho co ti zvedne hladinu cukru...a pomalé vstávání ze židle, z postele...

krista1
13. únor 2012

@lola024 tak to bys měla pít teda denně...je vidět,že tělo si opravdu řekne,co chce.Takže to magnesko potřebuješ.

gabuli202
13. únor 2012

@lucille85 Lucí, to je moc pěkný 🙂 Takže už to spolu táhnete tedy poměrně dlouho, to je fajn 🙂

Tak my se s manžou seznámili v nás v jednom klubu, já tam vůbec shodou okolností neměla být, protože ráno v 5 jsem jela na hory. Ale kamarádky mě přemluvily, tak jsem nakonec svolila. Já jsem manžu už od vidění znala a vždycky se mi celkem líbil(v našem městěčku se snad líbí každé babě 😠 😀 ) Měla jsem už rozjednaný taky jeden vztah, takže kdybych tam Péťu nepotkala, tak by to asi všechno dopadlo jinak. Ale abych navázala, s kámoškama jsme to rozjížděly na parket a najednou mi někdo zaklepal na rameno, jestli si nechci jít zatancovat. A hned jsem věděla, že to je on, po půl hodince na parketu jste se začali líbat a už jsme se nechtěli pustit, byli jsme na parketu tak 4 hodiny, povídali si, líbali se. Můj budoucí manžel si vzal mé číslo s tím, že se mi ozve. Já dojela o půl 5 domů a v 5 jsem vyrážela na týdenní hory, ale vůbec se mi nechtělo!Manžel mi hned ráno psal zamilované esemesky, které si každý den vyměňujeme doteď. Hned jsem se do něj zamilovala a nedovedu si bez něj představit život. Za 4 měsíce jsme se sestěhovali a po roce a a pěti měsících byla svatba. Za 14 dní máme dvouleté výročí. 🙂