"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

barbulinka1
15. únor 2012

@terulilinka No vidíš to, super !! 🙂 tak ted už jen aby se teplotka držela nahoře co nejdýl a neklesla a dopadne to, držim pěstičky !!! 🙂

krista1
15. únor 2012

@terulilinka nemáš zač,já jsem to taky před tím nevěděla,ale tak nějak jsem si to vyvodila a vychází to i podle toho kalendáře,že by to podle nich měla být ovulka,ale ne každá to tak přesně má podle toho jejich kalendáře 🙂

krista1
15. únor 2012

@eficenka díky moc Evičko,snad se podaří co nejdřív a budeme probírat těhu problémky jak si dopadla u toho zaměstnavatele?

krista1
15. únor 2012

@terulilinka no nejsi,to se stává,třeba si to tam špatně zadala,no nebo se ten program spletl,je to jen počítač a program...nejsi trdlo 🙂

harley26
15. únor 2012

Ahoj holky, preju fajn vecer 🙂 takze dalsi den za nami a sme zase o neco bliz testovani 😀

evik19
15. únor 2012

Ahoj holky, taky vám všem přeju krásný večer. Zítra budu mít 2 dny vynechané MS, tak i když je to asi moc brzo po ovulaci, zase zkusím test. Jestli tam nebude druhá čárka, tak si ji tam snad domaluju!
Jinak jsem teď četla na emiminu, že prý na hcg hormon dřív než těhu test reaguje ovu test. Myslíte si, že jsem magor, když to chci zítra zkusit?🙂 Osobně jsem si dělala ovu test jen asi třikrát v životě a nikdy nebyl bez druhé čárky, tak se aspoň potěším pohledem, jaké to je, když se dvě čárky objeví....ach jo, asi mi fakt hrabe 😝

kora1
15. únor 2012

@barbulinka1 tak tak, sikulka 😉
@evik19 Jak ti rozumim, ja ji tam taky toho 20.2. domaluju (teda jestli na me nevykoukne luderka drive..)
Jooo, jsem pro ovu test, mne to tu nekdo vysvetloval (omlouvam se, nepamatuju kdo, joooo @lucille85 ) a ja jsem pro!!!
Zkus a dej hned vedet!!
Ja bych taky zkusila, ale nedorazily mi jeste objednane testy, uz me to pekne stve!!

terulilinka
15. únor 2012

@barbulinka1 děkuju!!!! 😵 😵 😵

terulilinka
15. únor 2012

@krista1 no já jsem se totiž sekla o políčku a furt se mi to nějak nezdálo a vždycky jsem na to zapomněla.. a dnes se dokopala se ba to mrknout 🙂 tak kéž by se nám to povedlo, vid? kdy čekáš ms?

evik19
15. únor 2012

@kora1 Díky za podporu, tak zítra hned po ránu napíšu, jak to se mnou vypadá🙂

eficenka
15. únor 2012

@krista1 ahojky Kristi, já jsem prospala dneska celé dopoledne 😀
Tak jsem to nechala na zítra - ráno na 7 jdu k mudr a pak hned na osobní oddělení....
Ještě se musím stavit do lékárny - začala mi mykóza 😒

eficenka
15. únor 2012

@barbulinka1 ahojky, myslím že si říkala, že si na začátku těhu měla mykózu?
a co Ti na to doktor napsal - mě napsala dafnegin jen na potírání zvenku a pak mi doporučila clogin k vyplachu pochvy... Ale nevím co a jak, protže v příbal. letáku dafneginu je psano že v těhu pouze v závažných případech a na netu jsem četla, že výplach pochvy v těhu se nemá provádět 😠

barbulinka1
15. únor 2012

@eficenka Já jse to měla ještě před objevením // asi dva dny předtim, ale prostě jsem tak nějak cítila, že ty čípky co mi napsal, nemám zavádět, protože on nevěděl že jsem těhu, já jsem to taky nevěděla, protože jsem netestovala, takže to byli čípky, které se v těhu nesí, takže jsem jenom mazala mastičkou clotrimazol myslim nebo tak nějak a do dvou dnů to samo přešlo 🙂a ty čípky jsen nepoužívala.... tak zkus jen potírat zvenku a třeba se to zlepší 🙂 výplachy se nedoporučujou no :(

eficenka
15. únor 2012

@barbulinka1 díky moc, zítra jdu znovu k mudr, tak se radši podrobněji poptám... Je to hrozný tahle "nemoc" začala jsem pít i acidofilní mléka a trochu omezovat sladké, tak snad to pomůže....

barbulinka1
15. únor 2012

@eficenka radši se ještě zeptej jestli to máš opravdu brát, vyplachovat, aby se neublížilo miminko... a co ultrazvuk, už máš fotečku ? a srdíčko ? 🙂 je to hrozný, taky to nesnášim :( ono je to v těhu častý :(

eficenka
15. únor 2012

@barbulinka1 byla jsem poprvé u mudr kvůli té mykóze a to jsem byla 4+4, takže mám fotečku jenom malé bublinky 3,6mm v děloze.... Jdu zítra, to budu 5+4 takže asi ještě srdíčko nebude ale pořádně se optám co a jak...
Doufám, že se toho brzo zbavím, celé těhu by to asi špatně snášel i manža 😅

barbulinka1
15. únor 2012

@eficenka tak se pořádne optej a to už by klidně srdíčko mohlo být /bít 🙂 🙂 další týden bude už určitě ale 🙂 ne neboj, to přejde, já jsem to zatim (ťuk ťuk) od té doby neměla, ale víc se v těhu množej ty bakterie, tak si myslim, že mě to ještě čeká, protože jsem na spodek strašně citlivá :( ale k smrti to nesnášim :( snad to brzo přejde a budeš zase fit 🙂

eficenka
15. únor 2012

@barbulinka1 diky, zítra se ozvu, jak dopadla mudr, třeba i to srdíčko bude 😉 dobrou noc

barbulinka1
15. únor 2012

@eficenka držim pěstičky !! a zítra se ozvi 🙂 dobrou noc 🙂

kora1
15. únor 2012

@zzaneta Zany, mne to rikali tady v Italii v lekarne,kdyz jsem shanela kontryhelovy caj a pan mel jen koren, ne listy. A tak mi to vysvetloval, ze koren je na ty streva (presne i na tvoji diagnozu) a nevedel, ze listy by byly na plodnost, nemel je a divil se tomu, zna to jen vyhradne na streva. tak jsem mu rekla, ze jsem si jista, ze listy jsou na plodnost a on rikal, ze je to mozne. Tak nevim jiste, zda to znamena i naopak, ze i listy jsou na streva...nevim, zda jsem se vyjadrila srozumitelne 🙂 Ale uskodit si tim nemuzes. Ja bych to zkusila vygooglovat. Je to dezinfekce na podrazdene a zanicene strevo, obecne i na rany na sliznicich a tak.

kora1
15. únor 2012

Holky, mam jeste otazku k te BT a mereni. Merim tedy rano po probuzeni, jeste pred vstavanim (coz je pro me hrozne vydrzet nejit na zachod... 🙄 ..). Ale merim v podpazi a tech 10 minut. Myslite, ze to delam spatne? Mam rtutak.
Ja jsem tady ze zacatku vyslidila, ze se to muze merit i v podpazdi..ale mne prijde 5 minut malo, kdyz mam ozkousene, ze to pak jeste stoupne...
co myslite?
dekui za odpovedi 😵

lucille85
15. únor 2012

@kora1 jo s tim ovu testem je to pravda, reaguje i na hcg...A tu bazální teplotu je lepší měřit fakt v puse nebo v pochvě, to podpaží je nepřesný...a rtuťák stačí těch pět minut myslím...ale já bych se teda asi bála strkat si "tam" rtuťák,to ten digitál je bezpečnější... 😉

kora1
15. únor 2012

@lucille85 no praaave, to si nedovedu predstavit 😉 Diky!
@lola024 jee, promin, ja jsem ti zapomnela odpovedet..ja jsem mela fofr v praci a casto nestiham docitat a prispevky prelitavam...Tak odpovidam, ze domu se snazim jezdit jak jen to jde, jedu urcite aspon 4x do roka a nasi jezdi sem.. Jinak ze Sardinie to musi byt cesta komplikovana, dlouha a nakladna, dovedu si predstavit..no jo, vyhody a nevyhody ostrova..🙂
A zijes v nejakem mensim mestecku? Nebo vetsim? Neni to tam v zime trochu pustene?😉

pajiskazemlyna
15. únor 2012

@kora1
Já měřím už docela dlouho, měřím v pochvě a je to vážně nejlepší a nejpřesnější (Mám teda rtuťový a stačí 3 minuty).
Jinak, taky mám občas problém s tím, že potřebuji ráno na záchod, ale zatím jsem vždy nejdříve změřila a teprve pak běžela 😀

pajiskazemlyna
15. únor 2012

@kora1
Jo a nemám strach měřit tím rtuťovým, podle mě žádné nebezpeší nehorozí, jedině snad infekce, proto by se měl každý den teploměr dezinfikovat ..

kora1
15. únor 2012

@pajiskazemlyna krasna rada 😵 😀 Dekuji. no prave, slo mi o tu infekci a taky si predstav, kdyby ciste teoreticky praskla rtutak tam vevnitr...nooo tak to by tedy bylo 😀 😀 😀
Ale da se dezinfikovat, to jo.
tak ze bych to zkusila?
🙂

pajiskazemlyna
15. únor 2012

@kora1
Tak ono se těžko radí, už mi to přijde všechno normální, když to dělám každý den už několikátý měsíc 😀
Zkusit to můžeš .. za to rozhodně nic nedáš a ještě se o svém těle dozvíš pár užitečných věcí a za to to podle mě stojí 🙂

kora1
15. únor 2012

@pajiskazemlyna Paji, ja jsem to myslela hezky, mne ta rada prisla dobra, vazne 😵 Jen jsem pak zavtipkovala (to vis, mam velkou predstavivost) a ono to psane vyzni treba uplne s jinym podtonem, nez to clovek fakt mysli. to vis, ze to zkusim a ocenuji, ze dle tebe si nemusim kupovat digitalni teplomer.
A informace chci, jsem primolacna vedet, jak to vevnitr funguje, chtela bych byt mikro rozmeru a vlezt se tam na to pekne mrknout,vis..
Dobrou ***

pajiskazemlyna
15. únor 2012

@kora1
Já vím, že jsi to nemyslela zle 😀
A taky vím, že tu všechno jinak vyzní, protože se neslyšíme a nevidíme 😀
Já jen, že se opravdu těžko radí, když má někdo už zajetý systém a přijde mu to normální - pak i na spoustu věcí - podotýkám důležitých - zapomene ! 😀

Ale jinak to určitě zkus, podle mě je měření BT skvělá věc !! 😵
Přeji dobrou noc, hezké sny a hlavně hodně štěstíčka !! 😵 😵 😵

pajav
16. únor 2012

Ahoj děvčata 🙂 Už ani nestíhám číst 😉 Dnes jdu do poradny a za týden konečně velký UZ!! Nemůžu se dočkat 🙂 Jooo a dnes ve 3 ráno byl prcek pěkně čilej! Ale maminka si v duchu říkala..jen se pořádně zavrt,at mám konečně radost :o) Takže ted už můžu na 100% říct,že jsem ho cítila 😉