"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

barbulinka1
8. lis 2011

@wann14 ted jsem právě že uplně v pohodě, štastná, spokojená, takže věřim, že to bude ok 🙂 Děkuju moc 🙂

lucille85
9. lis 2011

Dobré ráno holky! Tak já dnes 5DPO, teplota zas popolezla na 37.1, tak uvidíme kdy a zda dorazí MS. Co vy?

@barbulinka1 jojo stres je svině, já sem si takhle vystresovala zánět čípku jako prase 😒 a stačilo k tomu jen pár měsíců šikany v práci kam jsem loni nastoupila...mimochodem těhotenství je pro čípek ozdravné!

uktapzop
9. lis 2011

dobré ránko holky, Tak jsem dnes zase dala cvičně testík a zase nic. 17DPO a MS nikde, ale mám ji nepravidelnou... čeká se dál. Tehle měsíc se neuvěřitelně vleče 😀

lucille85
9. lis 2011

@uktapzop to máš teda dlouhý, ježiš teda doufám že nebudu čekat na MS taky tak ☹

kjurecka
9. lis 2011

Ahojte holky,my jsme se s pritelem snazili od srpna,porad nam to neslo.Koupila jsem si kyselinu listovou a vitaminy Calibrum babyplan...Brala jsem to asi dva až tri tydny...Pritel me ted pozadal o ruku,tak jsme si rekli,ze miminku nechame volny prubeh,ale ze by bylo lepsi kdyby prislo az po svatbe,aby jsme si to oba patricne uzili. V pondeli jsem mela dostat menstruaci a ta se nedostavila a dva tydny zpet jsem si myslela,ze jsem prodelala strevni chripku🙂)...Vcera jsem delala rano test a je pozitivni,24.11. jdeme k panu doktorovi a ten nam rekne vice,ale videla bych to na 2-3tt tak uvidime....Zkuste kdyztak taky tu listovku a calibrum: 😀 😀

golymetr
9. lis 2011

@lucille85 dobré ráno tak jak se dnes máš koukám že teplotka se ti pěkně drží 😉 zítra nebo v pátek by měla maličko klesnout když je uhnizdování

lucille85
9. lis 2011

@golymetr no zatim teplotka nic moc nepoví, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál...a ne vždy u toho uhnízdění klesá, viděla sem hodně grafů kde to nebylo nebo naopak bylo a stejně přišla MS...co Ty?
@kjurecka moc gratuluju a přeju zdravé miminko!

golymetr
9. lis 2011

@lucille85 já jsem nastydlá takže i když bych měřila tohle by to zkreslovalo jinak mam trošku mravenčení v bradavkách ale je hodně brzo na sledování nějakých příznaků

kjurecka
9. lis 2011

@lucille85 Moc děkujme doufám,že i Vám to vše dobře dopadne...Mě asi pomohla ta pohoda a ty vitaminky 😉

kjurecka
9. lis 2011

@golymetr a jak je to dlouho??me se trebaudelalo spatne po 3dnech...prodelala jsem "strevni chripku",ale teda dost krutou az jsem jela na pohotovost pac nicnezabiralo...Pan dr napsal ATB,ja prisla domu radne se najedla dietka nedietka a bylo mi vyborne😀

golymetr
9. lis 2011

@kjurecka jako jak dlouho jsem nastydlá?? v pondělí se mi to spustilo ovulku jsem měla v pátek poctivě jsme se tulily od minulé středy

kjurecka
9. lis 2011

@golymetr no uvidis,jak to vse dopadne 😉 já mela ovulku ve stredu a zvladli jsme to ve tvrtek a nebo v patek po🙂Ted už jen čekat.Snad to nastuzeni tomu nijak nebude prekazet🙂

lucille85
9. lis 2011

@golymetr no já mám od včera taky trochu pocit na rýmu, teda spíš ucpaného nosu, ale nic se mi zatim nespustilo. Já mám chronickou rýmu, nic na to neberu a te´d je to zrovna dobrý, tak nevim,zda to je tim nebo teprve rýma bude ...

@kjurecka já beru femibion už třetí balení a rybí olej, takže vitamínů ažaž, pohoda celkem taky, tak snad to brzy vyjde i nám!

golymetr
9. lis 2011

@kjurecka ono už to uteče mrchu (ne)čekám příští pátek

kjurecka
9. lis 2011

@golymetr tak snad už nedorazi 🙂

golymetr
9. lis 2011

@lucille85 necháme se překvapit co ztoho bude 😉 příští týden

lucille85
9. lis 2011

@golymetr já ani nevim kdy jí mám čekat 😀 tak radši ať už nechodí 🙂

wann14
9. lis 2011

@kjurecka moc gratuluji, tak to je super, tak drzim pesti, at je vse ok, vitaminky taky papam, ale ty nam otehotnet nepomuzou, ty jsou hlavne kvuli riziku vzniku vrozenych vyvojovych vad a doporucuji se uzivat uz pred tehotenstvim proto, ze jsou dulezite prave hned na zacatku tehotenstvi uz v te dobe kdy dojde k oplodneni, takze vitaminky jsou nejvic dulezite pro plod 🙂

uktapzop
9. lis 2011

@kjurecka Moc ti gratuluju, je bezva, že vám to takhle vyšlo "samo" a bez stresu. Ale vitamínkama to nebude, to jste jen plodní 😉
Listovka se nemá brát současně s multivitamíny jako Babyplan, Mamavit atd, protože ty obsahují listovku taky. Před otěhotněním se má brát 400 mikrogramů listovky-to je v těch multivitamínech, po otěhotnění 800 mikrogramů-na to jsou zas jiné přípravky. Tak jen aby tady nezačal někdo bláznit a přecpávat se vrchem-dolem tabletkama...

likvicka
9. lis 2011

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat. Asi je to hloupá otázka, ale já jsem prošla snad tisíc webových stránek a všude je to jinak. Chtěla bych vědět v kolikátém týdnu těhotenství jsem. Poslední MS jsem měla 13.10.2011(to byl první den MS) no a ovu jsem měla asi 26.10.2011. Tak teda nevím jestli jsem ve 3. týdnu nebo v 5. týdnu.
Děkuji

likvicka
9. lis 2011

@kjurecka taky ji beru a doporučuju 😉

likvicka
9. lis 2011

@kjurecka Jinak moc moc gratuluju. Já jsem měla pozitivní tets 6.11. a taky jsem objednaná k doktorovi na 24.11. a moc se těším 🙂

lucille85
9. lis 2011

@likvicka těhotenství se počítá podle poslední MS, na ovulaci se Tě nikdo ptát nebude, jasně že miminko je vlastně o dva týdny mladší (u někoho i u víc, kdo má dlouhé cykly), ale platí ten pátý týden. Přesnější týden se zjistí až na ultrazvuku, kde se to pak upravuje, pokud by byla ta odchylka vývoje větší. proto taky jsou pak dva termíny porodu-dle poslední MS a dle UTZ, záleží právě jak sedí ten ultrazvuk s podlení MS. Ale to Ti určitě na první prohlídce všechno řeknou.

twistinka123
9. lis 2011

@lucille85 ty to máš namakaný🙂 je to přesně tak jak píšeš🙂

lucille85
9. lis 2011

dík, no tenhle obor mě vždy docela zajímal 😉 navíc mám mamku gyn.-por. 😀

aluskaasimon
9. lis 2011

Pro nas je tento mesic prvnim mesicem, co se opravdu poctive snazime. Listovku uz beru asi mesic a pul. Cyklus mam 30 denni, takze trosku delsi, muj doktor rikal, ze ty delsi cykly jsou pro otehotneni horsi, takze potes koste. 😒 Ale nic, mame cas, nic nas netlaci. Ja uz ale po miminku touzim strasne dlouho, takze bych se nebranila, kdyby se zadarilo hned na poprve. Manzel si stejne mysli, ze me uz oplodnil 😀 A strasne tedko pribiram, po svatbe 4 kg, to je co mesic to kilco, cim to je, to teda nevim. 😖

hanickaa.d
9. lis 2011

Holky chtěla jsem zeptat, co děláte po styku? Já chvilku poležím (pár minutek) a jdu na WC...

aluskaasimon
9. lis 2011

@hanickaa.d Ja jsem nekde cetla, ze by se melo lezet pul hodinky, tak se snazim 🙂 A pak jdu taky na wc, pac jsem jak prutokovy ohrivacek.

twistinka123
9. lis 2011

@hanickaa.d haha já taky🙂 akorát že ve mě stejně nic nezůstane, takže nic🙂

twistinka123
9. lis 2011

@aluskaasimon jj to říká taky paní doktorka! jo a holky, záleží na záklonu dělohy, takže podle toho i vhodná poloha🙂 ale polohu dělohy vám musí říct gynekolog🙂 vyjímky jí mají v záklonu - ale jsou takové, a to je vhodná poloha zezadu...sorry za podrobnosti, ale to těhu i na tomto záleží🙂