"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

likvicka
14. lis 2011

@barbulinka1 Určitě bude vše OK. Co njedřív se onjednej k Dr. ať si tě může hlídat. Mám z tebe velkou radost. Škoda že nebydlíme blízko sebe, mohly jsme spolu potom vozit 😉

pajav
14. lis 2011

@barbulinka1 mě ještě doted bolí bříško jako při MS,prej to tak bývá 😉) tak třeba to u mě taky ještě neuvidí,co já vím..too by mě asi naštvalo :D Jenže já se objednala ještě před pozitivním TT páč jsem se bála,že to bude něco jiného tak jsem to tak už nechala..no vidíš to, měli jsme společnou MS tehdá 18.9. a ted budem od sebe jen týden 😀 Akorát u mě ta MS toho 18.9. byla už poslední..dnes jsem 57DC 😀

barbulinka1
14. lis 2011

@pajav To je super co 🙂 ted se jen modlim, abychom to měli všechno v pohodě a mohli to prožívat spolu 🙂 🙂No mě bolí to břiško hlavně večer i v noci , když se vzbudim :( ted jsem si ještě udělala takovej levnej test ani tu značku neznám a je to tam, tak snad nelžou dva testy 😀 😀 uŽ SE TĚŠIM AŽ NAPÍŠEŠ DOJMY Z PRNÍ PROHLÍDKY 🙂 tak já mažu do práce, večer jsem tu, a díky za vše, vuaaa 😀

barbulinka1
14. lis 2011

@likvicka Určitě, namaluju se dojdu vyvenčit psa a jdu mu zavolat 🙂 To je škoda, ale věřim, že to budeme mít všechny ok a prcek bude tam , kde má být a třeba se někdy sejdem, v dnešní době automobilů, to není nikde daleko 🙂 Tak se měj krásně, ja musím jít,dětičky nepočkaj ani když je TT pozitivní 😀 a děkuji moc 🙂

pajav
14. lis 2011

Tak jsem se koukla na dívčí jména a jelikož jsme se kdysi bavili o Sáře,tak jsem se na to jméno podívala co se o něm píše atd...a svátek má 9.10. což je datum,kdy jsme se s manželem poznali a dali dohromady 😀 Takže jestli to bude holčička,je to jasné 😀

lucille85
14. lis 2011

@barbulinka1 velikááá gratulace!!!Přeju ať je vše v pořádku!!!
Teeda holky, tady se to rozjíždí...akorát ze mě bude za chvíli outsider 😒
@pajav napiš pak co u doktora, doufám že nám ukážeš i fotku 😉 držím palce!

uktapzop
14. lis 2011

@pajav Sára, Sárinka, to je moc hezké jméno 🙂

Opravuji se: dnes nikoliv 32DC, ale 1DC. Ach jo...

lucille85
14. lis 2011

@uktapzop vítej do klubu, já 2DC ach jo ☹ a přede mnou nejistá vyhlídka jak dlouhej bude ten další cyklus...

uktapzop
14. lis 2011

@lucille85 jojo, taky nepravidelnej? u mě to teď byly intervaly 20 až 31, to je prima ... Právě jsem začala aspoň měřit BT. Dočetla jsem se že u nepravidelného cyklu je různě dlouhá ta fáze do uvu, ale od ovu po ms je to vždycky stejné. Tak aspoň tohle když vypozoruju, budu moudřejší...

pajav
14. lis 2011

@uktapzop
@lucille85 holky hlavu vzhůru!! Jednou to vyjde..my se snažili půl roku a dočkali jsme se 🙂 Tento měsíc to vyjde,určitě 😉))) Moc Vám to přeji!
No fotečku si vyžádám i kdyby tam měla být jen černá bublinka 😀 Určitě ukážu..

lucille85
14. lis 2011

@pajav jojo chceme vidět bublinku/bubliňáka 😀 dík za podporu, no nevim , ta HA mi to asi rozhodila víc než jsem si myslela 😠

lucille85
14. lis 2011

@uktapzop jo taky, dneska je to přesně 2měsíce co jsem bez HA a cyklus 12 a 41dní 😠 první bez ovu, druhej s, ale zas krátká fáze do ms, no k pos....

pajav
14. lis 2011

@lucille85 jak dlouho že jsi po vysazení? Každé tělo se s tím vyrovnává jinak..manžel se chtěl původně začít snažit až od listopadu,tak jsem ráda,že jsem HA vysadila už v květnu. Chtěl mít totiž letní mimčo aby pak mohlo narozeniny slavit pěkně venku v teple 😀 Ale taky proto,že nám příští rok končí jedna půjčka tak aby jsme to finančně zvládli 🙂)

lucille85
14. lis 2011

@pajav no dva měsíce...ale původně jsme chtěli začít až v lednu 🙂

uktapzop
14. lis 2011

@lucille85 Ber to z té lepší stránky: máš proti mně den náskok! 😀

uktapzop
14. lis 2011

@lucille85 mě číkala doktorka, před vysazením, že srovnání cyklu může trvat 6-12 měsíců, ať jsem v pohodě :-P |No upřímně, až teď se divím, jaký je HA svinstvo. Například jsem od vyazení neměla jediný zánět, předtím to bylo i víckrát do měsíce! A celkově se cítím jaksi líp..

pajav
14. lis 2011

@lucille85 Tak do té doby se určitě zadaří 😉))) Málo komu se to povede hned po vysazení. Já jsem si po 5-ti měsících myslela,že nemám šanci otěhotnět, začínala jsem z toho být unavená. Pořád tomu ještě nemůžu uvěřit!! Bojím se,že se může ještě něco stát ☹ Zaprvé ted nevím,jak to vyřešit v práci (zapeklitá situace) a taky jsem kuřačka :-/ Doufám,že s tím seknu co nejdříve!! Kouřit nechci, vím že to škodí a už vůbec to nevypadá hezky,když těhotná kouří!! Poradím se s doktorem,co bude nejlepší,zda s tím ihned seknout nebo postupně omezovat a pak nic. Manžel sám říká,že do druhého měsíce mě bude sekýrovat a pak mi urazí ruce!! Ale už se hlídám a omezuju to. Hnusnej zlozvyk!! A kafe jednou denně můžu ne? Já mám na něj tolik otázek že se určo ani na jednu nezeptám 😀

lucille85
14. lis 2011

@pajav pokud nekouříš moc tak je samozřejmě lepší přestat hned...pokud jseš silnej kuřák tak postupně ubírat...kafe jedno určitě můžeš....a bacha na plísňový sýry, játra a věci z nich, výrobky z nepasterovaného mléka, arašídy a sušené ovoce bych asi kvůli možným plísním taky vynechala...colu a kofolu jen výjimečně, alkohol je jasný...

lucille85
14. lis 2011

@uktapzop moje řeč! už to svinstvo nechci nikdy ani vidět...já po vysazení jsem měla jedinou migrénu a předtim i dvě týdně!!!taky mi zmizely takový divný depky, pocit jako že tě nic nezajímá,neodůvodněný strachy, vrátila se mi chuť na sex...bohužel teda taky akné, hlavně tedka ve výstřihu, ale to nějak přežiju...

pajav
14. lis 2011

@lucille85 před pár dny udělal manžel pomazánku s plísnového sýru!! Játra nejím,arašídy taky ne, sušené ovoce taky ne a o colu teda piju,když jdeme někam sednout nebo jahodový džus,colu mi už zakázala i zubařka :-/ Alkoholu se už vyhýbám,to je jasný..dám si třeba max 2dc vínka se spritem 🙂) No a s těma cigaretama jak kdy, ale spíše co druhý den kupuji krabičku. Včera jsem vykouřila 6 cigaret. Asi si dám denní limit max 5 a doufám,že mi to samo přestane chutnat!!!!

uktapzop
14. lis 2011

@lucille85 mě se po vysazení dočasně zhoršilo akné, teda hlavně ve výstřihu a na zádech, ale do dvou měsíců to bylo pryč, neboj! a teď už to je i na obličeji lepší, než s HA. Vlastně jsem i skoro přestala používat všechny pleťový krémy, nepotřebuju je.

uktapzop
14. lis 2011

@pajav Plísňové sýry samy o sobě nejsou nebezpečné. Spíš proto, že se tam může snadno skrýt i neušlechtilá plíseň. A pak obecně problematika sýrů: nejíst žádne z nepasterovaného mléka, což v praxi znamená vyhnout se sýrům ze zahraničí a z malých farem. Všechny větší české podniky standartně pasterují, ačkoliv povinné to není. Bohužel, na obalu to většinou neuvádějí.

dashyyy
14. lis 2011

@barbulinka1 GRATULACE!!!!=)

pajav
14. lis 2011

@uktapzop tak já sama o sobě moc sýry nejím..jen plátkový eidam nebo mazlavé klasika. Takže jsem ráda,že nemusím omezovat něco,co moc nejím 🙂)) V ostatním jídle se snad omezovat nemusím 😀

sedivka
14. lis 2011

@lucille85 nevěš hlavu, nejsi sama s nepravidelným a dlouhým cyklem. Navíc jak říkáš, plán byl začít až od ledna, takže ted to ber jako "zaváděcí jízdu" 🙂 Nejsi v tom sama, taky jsem zvedava jak dlouhy bude muj druhy cyklus a nejak moc neverim tomu, ze by moje telo bylo schopny otehotnet 2.mesic po vysazeni. Myslím, že se to tam dole spis pekne vzpamatovává a bude chvíli trvat, než to tam bude připravený na takovou zátěž. Což se i hodí, protože pragrmaticky vzato by se nam hodilo otehotnet tak na jaře nejdřív 🙂 uvidíme, ale neupínej se na to pozorování. Dej tomu tělu čas a pak ho teprv začni nějak víc řešit...

lucille85
14. lis 2011

@pajav a ještě nejíst nedostatečně tepelně upravené maso -tataráky, syrové ryby-sushi, krvavý steak...a ryby mořské jen jednou týdně, kvůli možnému obsahu rtuti, častěji raději sladkovodní

lucille85
14. lis 2011

@sedivka díky, no jo, taky mi už došlo, že to hned tak nebude, už jsem se hodila do klidu..ale manžela to taky mrzelo, že se nepovedlo...kvůli nové smlouvě v práci by se mi to hodilo taky spíš na jaře, ale nezlobila bych se ani za dřívější překvápko...tak uvidíme...musíme si držet palce...

pajav
14. lis 2011

@lucille85 tak z toho co jsi vyjmenovala nejím vůbec nic 😀 Maso ano, ale jen kuřecí a tak..vidím trochu syrové maso a nejím ho..

sedivka
14. lis 2011

@lucille85 jojo, manzela to minuly cyklus taky mrzelo..pak jsme se par dni zmitali v tom, ze by kvuli steveni a hypotekam bylo lepsi vydrzet do jara, ale pak jsme to zas tak nejak nechali plynout s tim, ze se to stejne nejspis nepovede hned a pokud jo, tak i to se da zvladnout... fakt uvidime, tezko rict 🙂 uvidime, uvidime, uvidime. Na druhou stranu si rikam, ze tehotenstvi je pro vsechny ty organy tam dole a hormony takova zatez, ze bude lepsi, když se dají před tim opravdu do kupy 🙂

gabuli202
14. lis 2011

@barbulinka1 Moc moc ti gratuluji! věřím, že bude vše v pořádku a mimi tam určitě bude! Holky, vždycky mám takovou radost, když se to některé z vás takto povede! 🙂 A je to úžasné, že takto rychle po vysazení!! kéž bych měla i já takové štěstí ☹