"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

petinkas
autor
3. říj 2011

Tak my jsme se poprvé "snažili" (pořád nevím, proč toto slovo - zatím si to stále užíváme 🙂 ) včera - 11 DC. Bazální teplotu zatím neměřím. Jelikož známé v našem okolí nemůžou otěhotnět ani po roce, rozhodli jsme se, že to zkusíme už teď a uvidíme..

zabula
3. říj 2011

Ahojky,já vysadila HA na konci srpna,první měsíc sme se nějak nesnažili,tak ted od října na to hupsnem 😀 a uvidí se.

petinkas
autor
3. říj 2011

@zabula A nemáš nějaké osvědčené techniky? 😀

zabula
3. říj 2011

@petinkas dělám si ovu testy,ty sou fakt super,ty mohu jen doporučit 🙂 a ani nevím já to pokaždé měla jiný,ted beru kyselinu listovou,mám ju napsanou od dokt.,a koupila sem si kontryhel čaj a z minula mám ještě maliník,tak si dělám oba
http://bobshop.blog.cz/0702/kontryhel-obecny-al...

nemo1985
3. říj 2011

Ahojky holky.
Tak 32DC a ms stále nikde , Počkám do středy, jinak testnu
Bolí jen prsa a žáha pálí

zabula
3. říj 2011

že by těhulka? 😀 držím palečky

petinkas
autor
3. říj 2011

@nemo1985 tak dej pak vědět, budem držet palečky 🙂

petinkas
autor
3. říj 2011

@zabula tak já to zatím nechám na přírodě a uvidíme 🙂

zabula
3. říj 2011

@petinkas taky uvidíme,tento měsíc si veme manža dovču,pač budem dělat na stavbě a zrovna budu mít ovu,tak na to vlítnem 😀

petinkas
autor
3. říj 2011

@zabula Já budu doufat, že mi ovu vůbec přijde, když jsem min. měsíc vysadila - aby mi to všechno najelo do normálních kolejí..

slecnamm
3. říj 2011

Ahoj, můžu se přidat, taky se začínáme snažit, sice od listopadu, ale už se moc těším...
HA jsem vysadila už v dubnu, ale s mým cyklem to pěkně zamávalo...takže teď ještě upravuju kontryhelem alistovkou a psychicky připravuju přítele... 🙂

nanetina
4. říj 2011

Ahoj "snažilky", mohu se také přidat? Já v\sadila HA v srpnu, tak uvidíme, jak se zadaří, věříme, že na Vánoce už budeme 3 😉 Máte některá zkušenosti, po jak dlouhé době žena otěhotní, když vysadí HA? Zřejmě je to individuální... 😨 tak pište!!! 🙂

trolleey
4. říj 2011

Ahojky holky. můžu se přidat? my se s manželem taky pokoušíme o mimi. od konce srpna neberu HA tak uvidíme. Doufám, že to půjde raz dva.. 😀 Beru listovku, ale jinak si neměřím teploty ani nic, (protože se v tom zatím vůbec ani neorientuju) 😀 😀

mispulka81
4. říj 2011

Ahojky snažilky, mohu se k vám přidat? Snažíme se už od dubna o miminko a stále nic...Na doporučení kamarádek, které s tím mají zkušenosti jsem začala užívat doplňky stravy (vitamín E, jodové tabletky) a jak tak čtu asi by bylo vhodné si ještě tuto zásobu doplnit o kyselinu listovou... HA jsem musela přestat užívat již před rokem a půl kvůli zdravotním problémům, jenže dlouholeté užívání HA a tak rychlé vysazení strašně zamávalo s mens. cyklusy(rok jsem nemenstruovala) přišlo to z ničeho nic letos v březnu a tak se od té doby snažíme. Nyní mám 5 dnů spoždění MC, tak jsem se rozhodla udělat si mamatest, k mému zklamání negativní výsledek ☹ . A tak jsem se o tom bavila s kamarádkou, která mi doporučila tyto stránky a zaregistrovala jsem se... 🙂

pajav
4. říj 2011

Ahoj děvčata, také se k Vám přidávám, my se s manželem snažíme už od května, beru jen listovku, první měsíc. První měsíc si i měřím BT a díky tomu jsem zjistila,že ovulace proběhla o pár dní dříve, než mi ukazovala kalkulačka plodných dní. Je to opravdu různé, nebývá pravidlem, že bývá ovulace uprostřed cyklu. Všm snažilkám přeji brzké // 🙂

lucille85
4. říj 2011

Ahoj holky, mohla bych taky k vám?Já jsem vysadila HA v září,zatím mám za sebou jen tu "umělou" MS z vysazení, ale od 10DC špiním a ovu testy negativní, tak nevím co si o tom myslet?Myslíte že to je tím vysazením?Snažit jsme se ještě nezačali, od minulého týdne beru atb na angínu, měla jsem skoro 40cítky horečky, tak si řikám že ten cyklus mohlo rozházet i to...Beru Femibion a rybí olej...Snažení nás čeká až budu úplně zdravá a fit, ale nevim nevim jestli se to tělo nastartuje...Kolikátý den cyklu máte ovulaci?Já testuju od 9 ale pořád nic, přitom podle kalkulačky ji mám zítra mít...

pajav
4. říj 2011

@lucille85 já vysadila HA v květnu, od té doby jsem ještě neměla pravidelnou MS, vysazení HA může způsobit cokoliv, mě 3 měsíce bolelo v podbříšku kvůli tomu než se to dalo celkem do normálu.Podle grafu jsem měla ovu 13DC http://www.fertilityfriend.com/home/377f67 měřím prvně a podle kalkulačky mám mít ovu dnes 😉 Takže kalkulačce už nevěřím,je to jen přibližně...se nedivím, že jsem ještě neotěhotněla, když jsem se řídila vždy podle ní..

lucille85
4. říj 2011

@pajav no jo co bych po 7,5letech braní HA chtěla, že jo?Ale hrozně mě štve to špinění, dneska už mi to přijde jak kdyby spíš začínala MS,ale jsem dneska teprve 14DC, jsem si říkala že to je třeba ovulační krvácení ale očividně není...no uvidím, jak se to dá do kupy, věřim že podíl na tom má i ta nemoc...navíc já jsem měla problémy s udržením cyklu i při HA, musela jsem ji několikrát měnit.Ale štve mě to, kolem všichni otěh. na první šup po vysazení ☹ a my to ani nemůžem zkusit...

pajav
4. říj 2011

@lucille85 já brala HA taky 7,5 let..hold někdo má na to štěstí, že se mu zadaří hned první měsíc..je možné, že to máš i zkrs tu nemoc,antibiotika dělají své a také dělají bordel v cyklu.

lucille85
4. říj 2011

@pajav no já vím, nejdřív jsem ořvala angínu, te´d to špinění a pomalu přecházím do apatie, asi to moc řeším no...ale na to snažení jsem se tak těšila!původně jsme to plánovali po novém roce,ale pak jsme se rozhodli s manželem že bysme mimi chtěli co nejdřív a že už nebudem čekat...a bohužel to nemám ani s kým probrat, v mém okolí nikdo děti neplánuje a ty co se snaží zas nejsou takoví abych se jim s tímhle svěřovala...

pajav
4. říj 2011

@lucille85 já to strašně řešila první 3 měsíce, ted už jsem klidnější. My chtěli začít plánovat mimi až v listopadu, ale řekla jsem si,že vysadím zavčasu,protože se určitě nezadaří na poprvé a hle..už je to pátý měsíc snažení, jsem zvědavá, zda to tentokrát vyjde. Můžeš se svěřovat tady,já si o tom taky nemám s kým povídat 🙂

lucille85
4. říj 2011

@pajav tak držím palce ať se brzy zadaří a najdeš ty // 😵 Tak si můžem povídat tady spolu...No vypadá to že se zadaří brzy spíš těm co to tak neřeší a těm co si to mimčo tak moc přejí to trvá déle...ale nevim jak to neřešit, jak na to nemyslet...Doktorka mi řekla že to nemám řešit, že to bude chvíli asi trvat než se to srovná...což mě zrovna neuklidnilo...

pajav
4. říj 2011

@lucille85 Děkuju 🙂 Ono se to řekne lehce nemysli na to..já to taky říkávala kamarádkám a když přišla řada na mě, tak vím, že to nejde. Psychika dělá svoje..a tak to bývá, že když to člověk nejmín čeká nebo to neplánuje tak to přijde ani neví jak a ti co se snaží a moc by si to přáli, tak to trvá déle, ale hlavu vzhůru 🙂

zabula
4. říj 2011

ahojky,no vy ste hoto napísali 😎 doufám že se tento měsíc zadaří 🙂
no jak ste písali,to by mě taky zajímalo jak dlouho působí HA po vysazení,někdo říká že dlouho,ale myslím že tomu tak nebude,když to někdo nebere pravidelně a otěhotní 😒 tak bao rad

aluskaasimon
4. říj 2011

Ahoj vsem, my chceme zacit zkouset az od listopadu, v rijnu se vdava sestricka, tak to si jeste musime pripit 🙂

@zabula Ja jsem sice nikdy HA nebrala, ale co jsem slysela, co doktor, to jiny nazor. Nekdo rika nechat telo ocistit od hormonu, a nekdo, ze se cekat vubec nemusi.

zabula
4. říj 2011

@aluskaasimon to máš pravdu,prý tělo nechat očistit bejvávalo 🙂 a já nečekám,z vlastní zkušenosti 😉
no já vysadila 25srpna HA,první měsíc sme se nějak nesnažili a ted na to hupsnem,tak doufám že se zadaří,kamoška byla těhu hned první měsíc po vysazení 😀

barbulinka1
4. říj 2011

ahojka holky 🙂 tak se k vám přidám 🙂 já vysadila HA v září, MS 18.9. , papám kyselinu listovou, jinak ovulaci si nehlídám, neměřím, necháváme to náhodě a prostě na to hupsneme když se nám chce 😀 Chci se vás zeptat, když jste do dlouhé době ( třeba 7 , 8 let) vysadili HA ( ja ji vysadila s malou přestávkou po 8 letech) tak jestli jste neměli citlivé bradavky, třeba nějakou hormonální změnou nebo tak něčim 🙂 Už 3 dny mě strašně bolí a nikdy jsem to nezažila 🙂 a jestli jste po vysazení pocitovali nějaké změny nebo tak ? 🙂Jinak Vám přeju brzo dvě čárečky a je pravda, že nemyslet na to nejde, když si přejete miminko 🙂 snad se nám brzo zadaří 🙂

petinkas
autor
4. říj 2011

Ahojda holky, když jsem se ptala doktora, tak říkal, že vysadit a začít se hned snažit (největší šance). Prý někdy i párům, které nemůžou otěhotnět ji předepíše..
Taky koukám, jak baštíte tu listovku - budu si ji muset koupit 🙂.
No, dneska trávím večer sama doma (manža šel na noční).. ☹

pajav
4. říj 2011

@barbulinka1 jak jsem psala, mě asi 3 měséce v kuse bolelo v podbříšku, doktor říkal,že se dávají hormony dohromady a také se mi vrátily menstruační bolesti,které jsem mívala, než jsem začla brát HA..a mám rozházený cyklus..nic víc jsem nepocítila za změny

barbulinka1
4. říj 2011

@pajav Děkuji 🙂 No já mám citlivé bradavky, a tedka 3 dny zácpu a výtok, a ty bradavky, tak nevim jestli je to těma hormonama, jak se dává tělo dokupy :( ale divila jsem se, že se mi nezkazila pleť, předtim jsem ji měla strašnou a ted je to stejné jako když jsem brala HA 🙂