"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

lili_h
25. lis 2011

@barbulinka1 holky a můžu se zeptat kdy vám ta bolest začala? já jsem dnes 20 DC a už tak týden mě bolí stále v podbřišku a jsem nafouklá. Mám teprve první měsíc po vysazení HA (téměř po 10 letech), tak si říkám, jestli se tělo nesrovnává nebo jestli to třeba i nebude teprve ovulka (testíky ani teplotu si neměřím, ale hlen jsem pozoroval už tak před 10 dny) tak vůbec nevím. Myslíte že by to třeba mohly už být tak brzo příznaky těhu - unízďování vajíčka?

dashyyy
25. lis 2011

@petinkas no já kouřila dost takže se z toho jen tak nevykecám a je teda fakt že se mi z toho udělá šoufl tak kolikrát ani nedokouřím celý a jsem za to docela ráda 😀

dashyyy
25. lis 2011

@jankaander no už skoro ne.. max jednu denně z tý krabičky co padla ještě před měsícem slušný výkon 😉

dashyyy
25. lis 2011

@lili_h mě bříško začalo bolet až těch 10, 11 DPO, a trvalo to asi 4dny ale byla to fest bolest, kdy jsem si musela úplně rozepínat kalhoty teďka už o bublině ani nevím jen když se protahuju 😉 držím pěsti ať je tam co nejdřív 😉

jankaander
25. lis 2011

@dashyyy já jsem totiž taky kuřačka,už 15 let,ale chystám se přestat,jen si to nedokážu představit 😒

dashyyy
25. lis 2011

@jankaander no já jen kvůli bublině, protože přítel nekouří tak mě do toho dost tlačí ale ono dobře... a to jsi v těhotenství kouřila?

lili_h
25. lis 2011

Chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás užívá drmek obecný, kontryhelový a maliníkový čaj a jaké s tím máte skušenosti a jak ho užíváte. Všude píšou něco jiného. V jednom fóru tady na MK jsem se o nich dočetla přímo zázračné účinky, tak uvažuju, že bych si je koupila a začala také užívat. Drmek má podporovat ovulaci a upravovat cyklus, kontryhal je dobrý na děložní sliznici a celkově posiluje ženské orgány a působí proti potratům (pije se od 1DC po ovulaci) a maliník zase pomáhá k lepšímu hlenu.

jankaander
25. lis 2011

@dashyyy nerada to přiznávám,ale ano,při obouch a po kojení které trvalo 6 týdnů jsem začla znova,nedávno mi zemřel táta 61 let na rakovinu plic,myslela jsem,že pohled na umírajícího tátu mě z toho dostane,ale tak moc jsem bez táty zoufalá,že kouřím víc,on mi až do konce říkával,že ten kdo nekouřil,těžko pochopí závisláka na nikotinu ketrý nedokáže přestat.Mě to fakt chutná a uklidnuje,je to hrozná droga,zkoušela jsem tu elektronickou a myslím,že i s ní bych to zvládla,ale když už tak nic,chci přestat kvůli dětem,abych je mohla vychovat,až uvidím dvě čárky,snad mě to donutí,strašně se za to stydím,plno lidí mě za to odsuzuje,ale je to silnější než já a fakt bez pomoci nevím jak to zvládnu. ☹

dashyyy
25. lis 2011

@jankaander takhle mám kámošku co kouřila celý těhotenství a když jsem se byla podívat v porodnici tak první co, letěla na cigáro.. je to docela síla.. můžou z toho být dost komplikace, který to dítě pozná až bude starší (alergie, epilepsie a dál radši nemyslet) tím to ale určitě neodsuzuju, každýho věc.. být Tebou, jestli s tím chceš opravdu seknout, poradím se s obvoďákem a zkusila bych nějaké nikotinové náplasti.. já mám dost pevnou vůli, takže to není úplně problém.. .sice si po 8letech kouření zvykám, ale čekala jsem, že to bude horší

jankaander
25. lis 2011

@dashyyy no nejhorší je,že potřebuju ten proces rukou a výfuk,už jsem se radila s odborníky,doporučili mi nějaký prášky,jenže na netu lítaly diskuze že jsou z nich halucinace a to při dětech nedám a stojí kolem 2500kč,takže najednou ani omylem,ale chemii nechci,musím se zapřít a vydržet,každej večer si říkám,jak jsem blbá,co vše riskuju,ráno se vzbudím a letím kouřit,táta mě před smrtí hodně podpořil,seděl v nemocnici v parku na vozíku,kouřil,zadíval se na mě takovýma očima jako že v tom nejni sám a řekl:neboj tebe to taky čeká,no to měpotěšil,ale nic,já to dám,dokážu to 🙂

dashyyy
25. lis 2011

@jankaander tohle je hodně o sebedůvěře a o vůli.. u Tebe to spíš vypadá až na psychiku v tom případě bych zkusila nějakýho psychoterapeuta, kterej by to s Tebou rozebral hloubš 😉 mně takhle na rakovinu plic umřel děda takže předpoklady taky žádný zázrak, ale tak jako Ty jsem nad tím nikdy nepřemýšlela.. je fakt, že mám trošku strach abych nesklouzla ke kousání nehtů (taky jsem po letech úspěšně odbourala=)) ale dostala jsem neocube abych zaměstnávala ruce a mám v práci spoustu antistresových mačkáte - můžu jen doporučit 😉

jankaander
25. lis 2011

@dashyyy zkusím to sama,u mě je to o vůli,to mimčo mě donutí,věřím tomu že nezklamu,budu pak psát jak to zvládám 😉

dashyyy
25. lis 2011

@jankaander tak to držím pěsti, ale asi to nebude úplně jednoduchý, když to předtím taky nešlo... ale kvůli těm rukám určitě si kup nějaký antistresták míček cokoliv=) potom to ani nepřijde 😉

jankaander
25. lis 2011

@dashyyy oki,díky 🙂

barbulinka1
25. lis 2011

@lili_h ahojka, no mě to začalo asi už nějakých 9 DPO , měla jsem ovulac déle a bylo to jako když mám dostat každou chvíli mrchu, ale vždycky jsem čekala a nic...tedka už bublina taky nezlobí, jen občas k večeru se ozve bříško, ale přisuzuju to taky k zácpě :( jinak první měsíc po vysazení mě bolelo břicho snad celej měsíc !! podbříšek ale tak nějak jinak než ted, tak držím pěstičky, at se brzy zadaří 🙂

barbulinka1
25. lis 2011

@likvicka To je krásný 🙂 🙂 máš větší bublinku, i když jsme měli ms skoro stejně, já měla ovulaci posunutou, tak snad to doženeme a za 10 dní taky uslyšim bouchat srdíčko 🙂

barbulinka1
25. lis 2011

@dashyyy Taky počkáme až pod stromeček a taky se nemůžu dočkat, každej den na to myslim, jak to budou krásný vánoce 😀 naši se na vnouče strašně těšej, tak věřim, že budou nadšený 🙂 ale poprosim je at to ještě nešířej do okolí, ostatním kamarádům chci až po těch testech v prvním trimestru 🙂 ale asi to budu muset říct vedoucí ve školce, každej pátek jezdíme mhd na plavání a jako to dusno v tom bazenu mi nedělá moc dobře, tak aby mě trochu šetřila 😀

dashyyy
25. lis 2011

@barbulinka1 no máma ta bude úplně hotová až se to narodí to bude mít bublina zbytečných krámů 😀 u táty to bude no nevim ale nakonec bude rád 😉 a přítelovi rodiče maj pořád tušení ale zase maj takovou tu klasickou rodinu co drží pohromadě takže bude radost obrovská 😉

holky četly jste o čínských kalendáři početí? vyšel mi klučík 😀

barbulinka1
25. lis 2011

@dashyyy přesně tak, máma bude nadšená a táta taky, ten o tom taky pořád mluví, jak s těší a my jsme taková ta rodina všichni pohromade, jak Homolkovy 😀 takže nás na vánoce bude 13, tak to bude velké oznamování 😀 už aby to bylo🙂 pořád se vymlouvám proč nemůžu pít, se divim, že jim to není divný 😀 mě taky myslim vychází kluk, já bych radši holčičku, manžel o holčičce nechce ani slyšet 😀 ale nakonec to bude jedno, hlavně že to bude zdravý 🙂

dashyyy
25. lis 2011

@barbulinka1 jo přesně tak přítel klučíka a já holčinku ale ve finále je to jedno 😉 tak to u nás to tak bohužel už není=/ mámu vídám tak jednou za půl roku a tátu ne o moc častějc ale přítelova rodina tohle umí perfektně vynahradit.. na vánoce budeme sami letos už tři=) + zvířectvo.. chci nechat na jaře připustit fenečku tak bude živo hromada štěňat a já s pupkem 😀 no s tim pitím mám spíš hrůzu z kamarádů těm to dochází rychlejc 😀

barbulinka1
25. lis 2011

@dashyyy Tak aspon Ti to přítelova rodina vynaradí 😉 Naše rodina to zase vynahrazuje manželovi, ten má mámu ve Špnělsku a táta si našel macešku, kterou manžel moc nemusí. My právě budeme u našich, takže bude zase veselo, 3 rodiny pohromadě i s babičkou 😀 jee štěnátka, my máme doma taky zvířectvo, kočičku a pejska, tak to bude pak s miminkem zajímavý, protože jsme v bytě 🙂 vy máte baráček ? no kamarádům se při pití raději vyhejbám, ale příští sobotu jdu na ples, tak asi budu mít " zánět močáku" 😀

dashyyy
25. lis 2011

@barbulinka1 to já mám mámu 120km a tátu tak 60km ale s macešku mám fakt super jak moje vlastní 😉 já začnu s problémem s žaludkem 😀 😀 jj máme baráček se zahradou - naštěstí 🙂 fenečku bígla, morče a obrovský akvárko s různýma rybičkama.. nejradši bych měla všechny zvířátka doma 😀

barbulinka1
25. lis 2011

@dashyyy Tak to máte lepší, že máte domeček 🙂My jsme začali bytečkem, ale až se vrátim po mateřský do práce, tak určitě pujdeme taky do baráčku, chci zahradu, terasu, bazének a ne zkejsnout v paneláku :( nemám to tu ráda 😀 byt je krásnej, všechno nový a předělaný, ale jinak to stojí za prd 🙂

dashyyy
25. lis 2011

@barbulinka1 to my máme starej baráček předělaný dolní patro a do příštího léta nás čeká střecha zateplení horní pokoje a pergola takže práce jak na kostele ale v záloze máme ještě vlastní byt teda s nájemníkama ale taková jistota kdyby něco 😉 já jsem teda bytovkový dítě takže proti bytům úplně moc nemám ale ten klid v baráčku je nezaměnitelnej 😀

dashyyy
25. lis 2011

http://www.babycenter.com/fetal-development-ima... koukněte na to video co na tý stránce je krásně natočený 😉

lili_h
25. lis 2011

holky tak nevím, jsem 20 DC, podle hlenu proběhla ovu tak před 10 dny a asi 6 dnů mám pořád bolest břicha jako když mám dostat menses. Sice vím že je to brzo, ale ráno jsem si udělala test, cca po 5 minutách na něj mrkla, samozřejmě sem nic neviděla, vložila jsem test zpět do obalu a letěla sem do práce. Po příchodu z práce jsem se na test znovu podívala, a jde tam vidět slabá čárka. Dokonce ji vidí i můj manžel, který jinak nemá barvocit (má na to i papír od doktora 🙂). Přikládám foto. Myslíte že už by tak brzo mohl být test pozitivní? Nebo je to tím, že se test časem zbarví samovolně? Vím že se mají testy dělat až když nedorazí MS, ale nedalo mi to🙂 V neděli to zkusím znovu a snad budeme moudřejší 🙂

lili_h
25. lis 2011

jinak ve skutečnosti je ta čárka víc viditelná, nešlo mi to dobře nafotit, ale aspoň něco tam vidět je 🙂

dashyyy
25. lis 2011

@lili_h to je DUŠÍK a je vidět 😉 takže by jsi byla dneska cca 10DPO? to by mohla během víkendu zesílit, koukni mi do alba jak mi vypadal duch 11DPO 12 a 13DPO už dálnice😉 a jak máš normálně dlouhý cyklus?

barbulinka1
25. lis 2011

@dashyyy Krááásny to video 🙂 Jinak jo je fajn i byt, ale baráček bych raději 😀 ale časem bude třeba i domeček 🙂

lili_h
25. lis 2011

délku cyklu pořádně nevím, protože jsem zatím měla jen nepravou MS po dobrání HA a první skutečná MS mě teprve čeká 🙂